PRACowniA

30 września 2008

Łączenie Punktów: Pod radioaktywnym opadem Oś Zła nadeptuje niedźwiedziowi na ogon (1)

Piąty już odcinek cyklu „Connecting the Dots” czyli próby odczytywania rzeczywistości jaką ona jest. Tym razem o wydarzeniach z sierpnia br. Dokończenie artykułu powinno się pojawić w najbliższych dniach. (Oryginalny artykuł)

©Alexander Hassenstein / Getty Images
– Ty zbijasz pionka a ja biorę twojego skoczka.
– No nieźle, ale Bliskiemu Wschodowi będzie groził szach.
– Zajmiemy się tym.  Przemiła uroczystość.

Podczas gdy świat przespał cały miesiąc śniąc o Olimpiadzie, Oś Zła skorzystała ze sposobności i poustawiała swoje pionki przed rosyjskim progiem. Wschodni niedźwiedź odpowiedział, a amerykańsko-brytyjsko-izraelska maszyna od propagandy wystartowała z pełnym rozmachem.

Tak jak zawsze, najwyższą cenę za tę śmiertelną partię globalnych szachów zapłacili zwykli ludzie.

Rozgrywki szachowe z Rosją na koszt ludzkości

Miesiąc temu obserwowaliśmy pojawienie się oznak Nowej ‘Zimnej Wojny’. Pierwszą salwą była wojna zastępcza w Południowej Osetii i Gruzji, nie tak różna od wojny w Afganistanie, gdzie Talibowie byli „wojownikami o wolność”, a „głównym ośrodkiem terroryzmu” – komunistyczna Moskwa. Podstawowa dynamika tej rozgrywki jest dość oczywista i została wyjaśniona przez liczną grupę osób, których artykuły republikujemy na stronie SOTT. Jeśli ktoś chce zrozumieć ją dokładnie i mieć pełny obraz sytuacji, powinien zaznajomić się przynajmniej z pięcioma kluczowymi punktami:

1. Gruzja wkroczyła do Południowej Osetii zanim Rosja wkroczyła do Gruzji, chociaż zachodnie media usilnie przekonują świat o dokładnie odwrotnymo przebiegu wydarzeń.

2. Gruzja jest marionetką Osi Zła (Ameryki, Izraela, Wielkiej Brytanii i sojuszników) i tylko jednym z elementów całej serii manewrów, mających na celu zyskanie kontroli nad Rosją i/lub sprowokowanie jej.

3. Rurociąg naftowy, który biegnie przez Gruzję, łączy producentów z Azji Środkowej z zachodnimi rynkami.

4. Konflikt zbiega się z amerykańsko-polskim traktatem w sprawie instalacji systemu antyrakietowego na terenie Polski.

5. Istnieja ddoniesienia o sporej liczbie amerykańskich okrętów kierujących sie w rejon Zatoki Perskiej.

Przyjrzyjmy się bliżej tym punktom:

(more…)

28 września 2008

Richard Dolan o książce „High Strangeness”

Recenzja książki „The High Strangeness of Dimensions, Densities, and the Process of Alien Abduction” Laury Knight-Jadczyk
(link do oryginalnego artykułu)

Notka od wydawcy (RPP): Jest to recenzja przygotowywanego do publikacji, poprawionego wydania „High Strangeness” Laury Knight-Jadczyk, zawierającego nowy materiał i nowy wstęp. Powinno być ono dostępne w Red Pill Press w ciągu najbliższych miesięcy!

Richard M. Dolan
SOTT.net
10 września 2008

Ludzie nie przepadają za niewygodnymi realiami, naruszającymi równowagę ich przyjemnych iluzji i uprzedzeń – to smutne lecz prawdziwe. Spotykam się z tym cały czas w moich codziennych interakcjach z ludźmi. Gdy ktoś dojdzie do pewnego punktu w życiu, kiedy czuje, że „rozumie” świat wystarczająco dobrze – często dzieje się to w wieku około trzydziestu lat – resztę swojego życia spędza na wypełnianiu luk w tym, co – jak mu się wydaje – wie. Z upływem czasu tendencja ta staje się coraz silniejsza. Idee i światopogląd zdają się twardnieć wraz z naczyniami krwionośnymi.

Zawierane przyjaźnie, oglądane programy telewizyjne, odwiedzane strony internetowe – ten właśnie świat, który ludzie sobie tworzą – wszystko to zazwyczaj określa przyjęty światopogląd.

Oczywiście z książkami sprawa ma się tak samo. Rzadką jest książka, która potrafi rzeczywiście zmienić czyjeś zdanie na temat świata. Najrzadszymi zaś są perełki będące w stanie odmienić czyjeś życie.

Taką książką jest „The High Strangeness of Dimensions, Densities, and the Process of Alien Abduction” Laury Knight-Jadczyk.

Taka książka może być napisana jedynie przez tych najbardziej wyjątkowych spośród myślicieli, przez kogoś posiadającego głębokie zrozumienie, wolnego od konwencji oraz cechującego się nieustraszonością tak niezbędną, gdy przychodzi zburzyć iluzje i spojrzeć prosto w twarz otchłani. Laura Knight-Jadczyk jest taką osobą.
(more…)

20 września 2008

Trzydzieści lat kultów i komet

Następny, po Wojnach, Epidemiach i Czarownicach, artykuł z tego cyklu.

Laura Knight-Jadczyk
sott.net
28 stycznia 2008


Kometa z 1532 r.

Dziś rano przekartkowywałam świeżo nadesłaną książkę Uderzenia komet/asteroid [CAI] a społeczność ludzka pod redakcją Petera T. Bobrowsky’ego i Hansa Rickmana, opublikowaną przez wybitne wydawnictwo naukowe Springer. Książka ta jest zbiorem prac naukowych zaprezentowanych na warsztatach pod patronatem Międzynarodowej Rady Nauki (ICSU: the International Council for Science). We wstępie czytamy:

Międzynarodowa Rada Nauki uznała ostatnio, że społeczne implikacje (socjalne, kulturowe, polityczne i ekonomiczne) kometarnego/asteroidalnego uderzenia w Ziemię zasługują na natychmiastowe rozpatrzenie przez wszystkie kraje na świecie.

Ładnie! Kto by pomyślał? To znaczy, że to nie tylko my, tu w SOTT (i paru innych w sieci), śledzimy powiększającą się ilość Bolidów i Meteorów, sugerującą, że przechodzimy przez dosyć groźne obszary kosmosu albo że Jakiś potwór tu nadchodzi?

Tak, na to wygląda. W rozdziale zatytułowanym „Społeczne perspektywy zagrożeń zderzenia z kometami/asteroidami (CAI) (Comet/Asteroid Impact): Technokratyczna [link] władza i geografia społecznej podatności” czytamy:

Jeszcze całkiem niedawno badania nad zagrożeniami ze strony komet i asteroid skupiały się na ustalaniu skali i zasięgu przeszłych zderzeń, rzetelnym obliczaniu czasu powrotu i na modelowaniu scenariuszy fizycznego zderzenia…zagrożenia CAI daleko wykraczają poza dziedzinę nieuzasadnionych spekulacji i apokaliptycznych wizji. Wyniki to coś więcej niż tylko nowe odkrycia. Rewolucjonizują one, lub zamierzają zrewolucjonizować, niektóre podstawowe założenia odnośnie Ziemi, jej historii, ewolucji biologicznej i przyszłości. Chociaż ludzkie życie, jak do tej pory, zajmuje malutką przestrzeń w historii, wygląda na to, że nasz los na dłuższą metę zostanie przez te siły poddany próbie i może być przez nie rozstrzygnięty.

To nie żarty.

(more…)

Blog na WordPress.com.