PRACowniA

14 kwietnia 2020

Koronawirus nie przyszedł z Chin: W Lombardii lekarze borykali się z „dziwnym zapaleniem płuc” już w listopadzie

Filed under: Polityka,Wydarzenia bieżące,Zdrowie — iza @ 23:13
Tags: ,

Liu Zhen
South China Morning Post
22 marca 2020 r.

Komentarz SOTT: To niemal na pewno oznacza, że nie pochodzi on z Chin i krąży po świecie od wielu miesięcy.

Natomiast Wuhan – podobnie jak Bergamo, środkowy Iran i Madryt –  po prostu stały się ogniskami, przypuszczalnie ze względu na szereg lokalnych czynników.

Giuseppe Remuzzi, dyrektor Instytutu Badań Farmakologicznych Mario Negri w Mediolanie

W tym tygodniu jeden z czołowych ekspertów medycznych w Europie powiedział, że w północnych Włoszech „dziwne zapalenie płuc” grasowało już w listopadzie, wiele tygodni przed tym, jak lekarze zostali poinformowani o pojawieniu się koronawirusa w Chinach.

„[Lekarze rodzinni] pamiętają, że już w grudniu, a nawet w listopadzie, spotykali się z bardzo dziwnym zapaleniem płuc o wyjątkowo ciężkim przebiegu, szczególnie u osób starszych” – powiedział Giuseppe Remuzzi, dyrektor Instytutu Badań Farmakologicznych Mario Negri w Mediolanie, w wywiadzie dla National Public Radio of the United States.– Oznacza to, że wirus już krążył przynajmniej w [północnym regionie] Lombardii, i to zanim dowiedzieliśmy się o wybuchu epidemii w Chinach”.

Komentarze Remuzziego pojawiły się, kiedy naukowcy wciąż szukają źródeł koronawirusa. Chiński ekspert od chorób układu oddechowego Zhong Nanshan powiedział wcześniej, że chociaż Chiny jako pierwsze doniosły o istnieniu patogenu, to nie było wtedy pewności, co do jego pochodzenia.

Komentarz SOTT: Chiny w zasadzie rozgryzły globalny problem, którego istnienia zachodnie autorytety – z lekarzami włącznie – nie były świadome aż do stycznia. I za to nazywa się je „wirusowym terrorystą”.

Remuzzi powiedział, że dopiero niedawno usłyszał od włoskich lekarzy o tej chorobie płuc, co oznacza, że wcześniej ludzie nie wiedzieli o jej istnieniu i rozprzestrzenianiu się.

Mimo że informacje o pierwszych lokalnych zarażeniach koronawirusem napłynęły dopiero 21 lutego (z Lombardii) – poprzednie przypadki to chorzy, który zarazili się od obcokrajowców – od tego czasu w całych Włoszech zarejestrowano ponad 53000 potwierdzonych infekcji i 4825 zgonów z powodu Covid-19, choroby wywołanej przez ten patogen. Dla porównania w Chinach odnotowano nieco ponad 81000 przypadków i 3261 ofiar śmiertelnych.

Włochy, jako pierwszy kraj, już 31 stycznia zawiesiły wszystkie loty do Chin.

Komentarz SOTT: Ta decyzja, podobnie jak wszystkie inne środki mające powstrzymać wirusa, okazała się całkowicie bezsensowna. Ten wirus był już od dawna WSZĘDZIE.

W środkowo-chińskim mieście Wuhan, gdzie po raz pierwszy rozpoznano epidemię, lekarze zaczęli w grudniu odnotowywać przypadki „zapalenia płuc z nieznanej przyczyny”. Pierwsza znana infekcja w tym mieście datowana jest na 1 grudnia. Z raportu South China Morning Post wynika, że pierwszy przypadek w Chinach mógł pojawić się już w połowie listopada, ale nie zostało to potwierdzone przez Pekin.

Obecnie wśród naukowców przeważa opinia, że pierwsza infekcja w Lombardii była wynikiem kontaktu Włocha z Chińczykiem pod koniec stycznia. Gdyby jednak przyjąć, że nowy koronawirus – oficjalnie znany jako SARS-CoV-2 – krążył we Włoszech już w listopadzie, ta teoria traci sens.

Debata na temat możliwego pochodzenia patogenu znalazła się również w samym sercu wojny słownej między Pekinem a Waszyngtonem, gdy prezydent USA Donald Trump wielokrotnie nazwał go „chińskim wirusem”, a sekretarz stanu USA Mike Pompeo –„wirusem z Wuhan”, co mocno irytowało Pekin.

Rzecznik chińskiego MSZ Zhao Lijian kwestionował na Twitterze te stwierdzenia.

„Nazywając go »chińskim wirusem« i sugerując w ten sposób jego pochodzenie bez żadnych potwierdzających faktów czy dowodów, niektóre media wyraźnie chcą obwinić Chiny, obnażając swoje ukryte motywy” – powiedział.

Następnie zasugerował, że epidemia koronawirusa mogła się zacząć w Stanach Zjednoczonych, skąd została przeniesiona do Wuhanu przez armię amerykańską.

Komentarz SOTT: Otwartym pozostaje pytanie, dlaczego epidemia aż tak mocno dotknęła jedną prowincję (Bergamo) jednego regionu (Lombardii) na północy Włoch?

Nie znamy na nie odpowiedzi, ale warto zauważyć, że Chiny potraktowały zachorowania na tyle poważnie, aby podjąć w Wuhanie działania, których następstwem było zidentyfikowanie winowajcy (SARS-COV-2), odczytanie jego genomu i poinformowanie świata o tym, co jest nieskuteczne, a co pomaga złagodzić skutki infekcji i uratować niektórym ludziom życie.

Włochy, UE, USA, NATO i zadufany w sobie „świat Zachodni” tego nie zrobiły.

Nawiasem mówiąc, pojawienie się tej „dziwnej epidemii zapalenia płuc” zeszłej jesieni pokrywa się z naszymi własnymi przeżyciami. Na początku grudnia jeden z naszych redaktorów zachorował i podejrzewaliśmy „kryptogeniczne zapalenie płuc” – termin używany przez ekspertów na określenie wszelkich możliwych odmian „zapalenia płuc nieznanego pochodzenia”.

Jednak spośród kilku lekarzy żaden nie potrafił postawić diagnozy, a obraz rentgenowski interpretowali jako nowotwór. Nawet kiedy biopsje go wykluczyły, żaden NIE wziął pod uwagę możliwości infekcji nieznanym wirusem!

Koronawirus mógł krążyć po całym świecie znacznie dłużej niż sądzono. Jeśli tak, to wyraźnie widać jak nieuzasadniona jest obecna panika, a co gorsza, jak się ją nakręca w interesie nikczemnych geopolitycznych i socjotechnicznych gier.

Tłumaczenie: PRACowniA
Artykuł na SOTT: Coronavirus Did NOT Originate in China: Lombardy Doctors Have Been Dealing With ‚Strange Pneumonia’ Since at Least NOVEMBER

Reklama

12 Komentarzy »

 1. Zgadzam się z treścia artykułu. W moim otoczeniu było kilka przy[adków „zjadliwej” grypy jak sądziliśmy. W grudniu 3 osoby (objawy wysoka temperatura, ustawiczny kaszel, u osoby starszej doszło do zapalenia oskrzeli), wszyscy przechorowali i jest ok. Czy to była zwykła grypa (dodam że osoby nie były „chorowite” wcześniej).

  Komentarz - autor: Marek W. — 15 kwietnia 2020 @ 09:20

 2. „Koronawirus nie przyszedł z Chin: W Lombardii lekarze borykali się z „dziwnym zapaleniem płuc” już w listopadzie”
  i
  „Z raportu South China Morning Post wynika, że pierwszy przypadek w Chinach mógł pojawić się już w połowie listopada, ale nie zostało to potwierdzone przez Pekin.”

  Zatem mamy listopad i doniesienia z Włoch i Chin.
  Stwierdzenie, że wirus „prawie na pewno” nie pochodzi z Chin, jest nieuprawnione. Choć to, że może nie pochodzić z Chin, jest możliwe.

  Komentarz - autor: Art — 15 kwietnia 2020 @ 14:16

 3. U nas za to jest wesoło. Od jutra obowiązkowe maseczki, a dziś jeszcze… nowelizacja rozporządzenia.

  Ćwierkają o otwieraniu parków za kilkanaście dni.
  Czyli będzie można pooddychać w parku pełną maseczką 😉

  Komentarz - autor: Art — 15 kwietnia 2020 @ 14:38

 4. Założyłem dziś maseczkę i od razu przyszło mi do głowy,że maseczka jest po to żeby wzmocnić oddziaływanie koronawirusa, jeżeli jesteśmy już zarażeni, na układ oddechowy i po nic więcej. Podniosą przez to liczbę osób zakażonych i doprowadzą statystyki w okolicę ilości wcześniej zaplanowanej.
  Radzę unikać maseczek jeżeli tylko można.

  Komentarz - autor: berdychowski — 16 kwietnia 2020 @ 10:18

 5. Chorowałem na coś paskudnego w lutym tego roku, trwało to co najmniej 3 tygodnie. W drugim tygodniu brałem antybiotyki pomogły niewiele. Miałem już tego dość. Przypomniałem sobie radę dr. Jaśkowskiego i zastosowałem węgiel aktywny i jak ręką odjął. Dosłownie, bo przy okazji choroby przyplątała mi się rwa (jak zwał tak zwał) od łopatki lewego ramienia do kości śródręcza. Być może jest to zbieg okoliczności? Jednak skłaniam się bardziej do „magicznego” działania węgla aktywnego.

  Komentarz - autor: berdychowski — 16 kwietnia 2020 @ 10:35

 6. Czy można prosić o linka do tej wypowiedzi na temat zapalenia płuc.

  Komentarz - autor: Enter — 16 kwietnia 2020 @ 13:56

 7. Gdzieś mi przed oczami przeleciało, że te k…y byznesmeny, negocjują z rządem okresowe uchylenie praw pracowniczych.
  Nie umiem teraz tego znaleźć.
  Czy ktoś z was o tym słyszał?

  Komentarz - autor: ufoludek — 17 kwietnia 2020 @ 11:18

 8. @ Enter

  Czy można prosić o linka do tej wypowiedzi na temat zapalenia płuc.

  Jest podlinkowana w artykule.
  https://www.npr.org/transcripts/817974987?t=1587039164813

  „POGGIOLI: Some question why Italy was caught off guard when the virus outbreak was revealed on February 21. Remuzzi says only now is he hearing new information from general practitioners.
  [Dr. Giuseppe] REMUZZI: That they remember having seen very strange pneumonias, very severe, particularly in old people in December and even in November. It means that the virus was circulating at least in Lombardy before we were aware of this outbreak occurring in China.”

  O to Ci chodziło? Czy o Chiny?

  Mystery ‚pneumonia’ hits China’s Wuhan city; 27 hospitalised with 7 in serious condition 31/12/2019
  Unknown Viral Pneumonia in China, January 2, 2020
  Cluster of pneumonia cases caused by a novel coronavirus, Wuhan, China, 17 January 2020 (PDF)

  Komentarz - autor: iza — 17 kwietnia 2020 @ 12:32

 9. Nasz Kawaler Zakonu Maltańskiego p.o. ,,Ministra Zdrowia” niejaki Szumowiński jeszcze tydzień temu wyśmiewał noszenie maseczek jako nieskuteczne i śmieszne(co jest słuszne) po napomnieniach WHO poprzez Ambasadę amerykańską, izraelską i ogólnie jego braci starszych i mądrzejszych z grubej rury ni z gruszki ni z pietruszki nakazał obowiązkowe noszenie maseczek. Szlag mnie nagły trafia, że 8 godzin muszę siedzieć przy kompie w maseczce, chociaż przy mnie w pracy żywego ducha, a pracodawcy i pracownicy muszą przestrzegać prawa, chociaż jest idiotyczne i przeciwskuteczne. Widać jak rozkazy z WHO, Gatesa, Sorosa BIG Pharmy i reszty tej psychopatycznej menażerii wdrażane są na naszych oczach i na naszą szkodę. Ten sam minister dał dzisiaj głos, że maseczek używać będziemy dopóty, dopóki nie będzie szczepionki na wirusa! Ludzie osoba z tytułem profesorskim w medycynie bredzi o szczepionce na wirusa i przez to obowiązkowych maseczkach, bo rzekoma pandemia, ale pomimo wadliwych testów na COVID19 na których pisze wyraźnie że są przeznaczone wyłącznie do użytku laboratoryjnego i nie mogą być stosowane w diagnostyce chorób wg wp na obecną chwilę jest 318 zgonów, a 866 wyleczonych przy 8214 rzekomo zarażonych. Znam z rodziny osobę, która pracuje jako kierowca TIRa wyjeżdża za granicę i po powrocie nikt nie robi na granicy żadnych testów, bo testy pokazują, że każdy jest zarażony, a zmarli mają szereg chorób towarzyszących i bada się ich tuz przed, albo po śmierci. To jest lipa na całego i granda w wielkiej skali. Teraz tylko czekać, aż każą nam stać godzinę na lewej, potem godzinę na prawej nodze, dokumentować to nagraniem z kamerki w celu zwalczenia koronawirusa i pokazaniu pracodawcy, bo inaczej do zwolnienia.
  Czyli do zbawienia potrzebna jest nam szczepionka, bo inaczej pomrzemy, ludzie czy ktoś może zbombardoweć zakłady BigPharma i zastrzelić tych bandytów typu Gates, Rotszyld, Rockefeller, bo nie da się tak dalej żyć!

  Komentarz - autor: obudzony — 17 kwietnia 2020 @ 16:15

 10. Ten tokarz z zawodu jest fantastyczny i osobiście uważam, a oglądnąłem kilkaset jego filmów, że jest nieprawdopodobnie skuteczny i wrażliwy na ludzki los https://www.youtube.com/watch?v=DEfhJDuNDGc on mówi to samo co ja osobiście na wielu portalach. Prawdopodobnie posiada unikalną biochemiczną konstrukcję mózgu tak jak Edgar Cayce. Posiada pewne braki w różnej wiedzy, ale najważniejsza jest jego intuicja. Jest niezawodna.

  Komentarz - autor: obudzony — 17 kwietnia 2020 @ 18:15

 11. Tutaj błaźni się Szumowski.

  Komentarz - autor: obudzony — 19 kwietnia 2020 @ 11:16

 12. Zaczęło się jak zwykle od szczepień jesiennych… pod koniec roku szczepiono starsze osoby we Włoszech .

  Komentarz - autor: Maja... — 29 lipca 2020 @ 08:12


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: