PRACowniA

9 lipca 2012

Prawda o Jonestown

Osada Jonestown w Gujanie jest znana jako miejsce, gdzie w listopadzie 1978 roku – według oficjalnej wersji – „największe zbiorowe samobójstwo” popełnili członkowie sekty Jima Jonesa, Świątynia Ludu (założonej, notabene, na specjalne zamówienie, co oficjalna wersja przemilcza). Ilu z Was zna prawdziwą historię Świątyni Ludu?

Wideo, które chcemy Wam dziś przedstawić, to półgodzinny wycinek z 10-godzinnego doskonałego cyklu dokumentalnego Evidence of Revision, do obejrzenia na YouTube, niestety bez napisów, choćby tylko angielskich. Wersja DVD z napisami jest reklamowana na stronie SOTT.net. Gotowa jest już kolejna wersja, tym razem także z polskimi napisami, i lada moment powinna trafić do produkcji.

Jeszcze słowo wstępu. Prezentowany poniżej wycinek części 5 Evidence of Revision poprzedzony jest na filmie materiałem dokumentującym żywe zainteresowanie CIA badaniami nad możliwością kontroli umysłu i prania mózgu, prowadzonymi m.in. w ramach operacji MKULTRA. Ta część stanowi doskonałe tło dla historii Świątyni Ludu i pomaga zrozumieć, w jakich okolicznościach i dlaczego stworzono Jonestown i dlaczego ta historia skończyła się tak tragicznie.

Swoją drogą, w latach 70. nikt pewnie nie podejrzewał, jak przydatne okaże się w przyszłości Jonestown do wykreowania w społeczeństwach strachu przed „sektami” i wrogości do nich, czyli w kolejnej skutecznej operacji wyprania mózgów na masową skalę i zwrócenia ludzi i opinii publicznej przeciwko wszelkim społecznościom i grupom, chcącym żyć inaczej i kultywować inne od mainstreamowych wartości. Polska niestety nie jest pod tym względem wyjątkiem.

Zapraszamy do Jonestown.

Radzącym sobie z językiem angielskim polecamy również przeczytanie:

CIA Cults and the Global Brainwashing Experiment: The Untold Story of the Jonestown Massacre

The Lesson of Jonestown

Reklama

1 komentarz »

  1. […] równo 10 lat temu zamieściliśmy post Prawda o Jonestown, któremu towarzyszyły trzy krótkie wycinki z filmu dokumentalnego „Evidence of […]

    Pingback - autor: Komediancki jutub | PRACowniA — 12 kwietnia 2022 @ 16:42


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: