PRACowniA

7 Maj 2014

Masakra na Ukrainie: Jak bandyci mordowali mieszkańców Odessy w Domu Związków Zawodowych

ersieesist
Live Journal
poniedziałek, 5 maja 2014 12:09 CDT
Komentarz Pracowni: Z ciężkim sercem przedstawiamy reportaż fotograficzny z tragedii w Odessie, ale świat musi o tym wiedzieć. Ostrzeżenie: wyjątkowo wstrząsające zdjęcia.

W portowym mieście Odessa na Ukrainie doszło do masakry cywilnych mieszkańców miasta. W piątek 2 maja 2014 roku zwolennicy federalizacji zostali zapędzeni do Domu Związków Zawodowych przez członków Prawego Sektora. Budynek zapalił się wkrótce potem, co zaowocowało (według oficjalnych danych) 42 ofiarami śmiertelnymi.

Jest oczywistym, że liczba ofiar w Domu Związków Zawodowych jest znacznie większa. Prowokatorzy uwięzili ludzi w budynku, w którym doszło do bezkarnego ludobójstwa. Ogień w budynku został podłożony w celu ukrycia masowego mordowania obywateli Ukrainy.

Po pierwsze, namioty na placu zostały podpalone, co w rezultacie spowodowało pojawienie się dużych obszarów otwartego ognia w pobliżu budynku. Ludzie zostali zmuszeni do ukrycia się za masywnymi drzwiami Domu Związków Zawodowych. Zwolennicy federalizacji nie mieli wcześniej przygotowanych butelek z benzyną. Skąd pojawił się ogień wewnątrz budynku?

Ludzie za drzwiami na parterze zostali zaatakowani przez bojowników Prawego Sektora którzy dostali się tam na długo, zanim rozpoczęła się egzekucja. Osoby te zostały spalone do kości na początku przy głównym wejściu…

… następnie reszta z nich

Straż pojawiła się, kiedy masywne drzwi wejściowe zostały całkowicie spalone.

Tylko w jednym pokoju pięciopiętrowego budynku z ponad 3-metrowymi kondygnacjami było widać z zewnątrz ogień.

Kto mógł dostać się na dach budynku administracji o ogólnokrajowym znaczeniu? Być może ci, którzy wcześniej dostali klucze do zamkniętych stalowych krat zabezpieczających wyłaz na dach.

Na zdjęciu widać klaunów podszywających się i grających rolę zwolenników federalizmu. Typowe działanie pod fałszywą flagą w stylu (USA-Izrael) Hollywood.

Należałoby odszukać tych bandytów, mogliby dużo powiedzieć o tym, kiedy rozpoczęło się wdrażanie planu ludobójstwa i jak udało im się wcześniej dostarczyć butelki z benzyną do Domu Związków Zawodowych.

Zwęglone ciała na parterze, niedaleko drzwi wejściowych

Dlaczego zwęglone ciała znalazły się na wyższych piętrach, gdzie nie było pożaru?

Te same ciała sfotografowane z innego punktu:

– Drewniane panele, drewniane balustrady na schodach i arkusze płyty wiórowej nie wyglądają na spalone;

– Niebieski okrąg wskazuje na barykady wykonane ze stołów, krzeseł i szafy nawet nie naruszone przez ogień, w przeciwieństwie do zwęglonych ciał leżących w pobliżu;

– Barykady, które zostały ustawione, zostały zbudowane przez bandytów z Prawego Sektora w celu zablokowania ludzi próbujących się schronić na wyższych piętrach.

Po śladach widać że zwłoki kobiety zostały przeciągnięte po podłodze z prawdziwego miejsca jej śmierci. Kto i dlaczego to zrobił?

Mężczyzna zabity strzałem w głowę

Sądząc po widocznej kałuży krwi, morderca wystrzelił z broni przyłożonej do głowy, tak że kula przebiła czaszkę na wylot.

Można zauważyć, że niektórzy zmarli mają spalone tylko ramiona i głowę. Ubranie poniżej klatki piersiowej nie jest uszkodzone przez ogień. Ktoś oblał łatwopalnym środkiem górne części ciała tych ludzi i podpalił je. Czy okulary przeciwsłoneczne mogłyby zostać na twarzy palącego się człowieka, który próbuje gasić płomienie na swojej głowie? Widać że dłonie i nadgarstki tych ludzi spalone zostały do kości.

Na tym i poprzednich zdjęciach widać dziwne ”wybielenie”, widać to na podłodze. Jest to proszek z gaśnicy użyty przez katów po śmierci ofiar … aby się nie poparzyć lub ucierpieć od tlenku węgla.

Młody mężczyzna i kobieta. Nie zostali spaleni ani nie udusili się – nie ma żadnych oznak otwartego ognia na drewnianej podłodze ani sadzy od dymu na ścianach. Zostali zabici w inny sposób. Najprawdopodobniej ktoś skręcił im kark – ”profesjonaliści” zabawiali się tutaj.

Barykady były także na innych piętrach, krew na podłogach i spalone głowy.

Czerwona strzałka: jest możliwe, że zabójcy ”pożyczyli sobie” ubrania ofiar. Dobrze znane działanie, proste i skuteczne.

Uwaga: Zgodnie z jedną główna wersją tego, co się stało w dniu 2 maja w Odessie, to bandyci z Prawego Sektora wykonali operację pod fałszywą flagą. Założyli wstążki Świętego Grzegorza (symbol antymajdanowych zwolenników federalizacji) i zorganizowali prowokację przeciwko zwolennikom Majdanu (tj. przeciw własnym sojusznikom), żeby później obwiniać zwolenników federalizmu i pokazać ich jako odpowiedzialnych za śmierć wielu ludzi.

Martwa kobieta niedaleko windy rozebrana od pasa w dół. Bardzo prawdopodobne że została zgwałcona, a potem oblana łatwopalnym płynem i podpalona.

Ludzie zabici strzałem w głowę.

Te same szczegóły: spalone głowy, ręce i ramiona, niższe części ciała nietknięte przez ogień.

Mężczyzna kilkukrotnie postrzelony w głowę.

Zdjęcia przedstawia obraz bestialstwa i braku jakichkolwiek skrupułów u oprawców. Prawdopodobnie jest to kobieta w ciąży, która była jedną z pracownic, pracująca w święto, sprzątając biuro i podlewając kwiaty. Została uduszona przewodem elektrycznym. Próbowała stawiać opór – można zobaczyć podeptany kwiatek na podłodze.

Na poniższym nagranym filmie można usłyszeć jak ta kobieta płakała i wołała o pomoc, gdy ją mordowano (Pomocy! Pomocy! płacz słychać od 0:20)

… tutaj prawdopodobnie zabójca tej kobiety.

Zdjęcie powyżej: demotywator, który wskazuje na ofiarę, mordercę i miejsce zbrodni. Czytamy: ”My ofiarujemy Mamusię! Chwała Ukrainie!” . Ten demotywator został radośnie wysłany przez jednego z „ukraińskich patriotów”.

Uwaga: ”Mamusia Odessa” jest czułym przydomkiem Odessy, podobnie jak ”Big Apple” dla Nowego Jorku lub ”Emerald City” dla Seattle.

Przyszła Matka (uduszona kobieta) i Mama Odessa zostają zamordowane. Jak i cała Ukraina.

Poniższy film pokazuje świadków mówiących o ponad 100 ofiarach zabitych w Domu Związków Zawodowych (po rosyjsku).

P.S. Liczba zabitych osób może wynosić około 300. Większość ludzi, szczególnie dzieci i kobiety zostały zaszlachtowane na śmierć toporami i pałkami w podziemiach Domu Związków Zawodowych: http://vlad-dolohov.livejournal.com/876486.html

Liczba osób, które 2 maja zginęły w starciach w Odessie w pożarze w Domu Związków Zawodowych, przewyższa setkę i są wśród nich dzieci – twierdzi lider ruchu społecznego „Jugo-Wostok”, Oleg Cariow.

Jak powiedział, ukraińskie władze robią wszystko, aby ukryć ślady swojego przestępstwa. „Odnosi się wrażenie, że ludzie byli zabijani – a patrząc na to, jak rozebrane są kobiety, możliwe, że były gwałcone – w całym budynku. I dopiero potem oblewano ich koktajlami Mołotowa i podpalano, dlatego ludzkie ciała spłonęły fragmentami” – powiedział Cariow.

Wcześniej deputowany do odeskiej rady obwodowej, Wadim Sawienko, poinformował, że w Odessie zginęło 116 osób. Oświadczył także, że większość ofiar ma poparzenia głowy i przedramion, co świadczy o tym, że ludzie byli specjalnie podpalani materiałami palnymi, aby nie można było rozpoznać ciał. Sawienko jest przekonany, że „ukraińskim władzom wydano rozkaz milczenia na temat rozmiarów tragedii, aby ukryć przed społecznością światową to, że w Odessie doszło do operacji represyjnej przeciwko prorosyjsko nastawionym obywatelom”.

Tymczasem według oficjalnych danych kijowskich władz w wyniku tragedii zginęło 46 osób, a 200 zostało rannych.


tłumaczenie: PRACowniA
artykuł na SOTT.net: The truth about what happened in Odessa, Ukraine: How Bandera psychopaths murdered, raped and burned people alive with the blessing of the Western powers

22 Komentarze »

 1. Dla większości Polaków akcja w Odessie – nawet w obliczu faktów, które temu zaprzeczają – to ruska prowokacja, sowieckie metody etc…Przecież Amerykanie to „wyzwodziciele”, piewcy wolności słowa, demokracji i czego tam jeszcze chcecie…Polacy widzą czarne, mówią – białe…Otępienie i naiwność do entej potęgi…Totalna bezkrytyczność – łykają wszystko, co przekazują gadające głowy z telewizorni…to przerażające

  Komentarz - autor: KM — 8 Maj 2014 @ 10:14

 2. Zgadzam się @KM, choć nie do końca. Ty jesteś Polakiem (Polką) i ja też. Czyli są jeszcze jacyś Polacy, którzy nie zgadzają się z oficjalną propagandą, która sączy swój jad przez 24/7.

  Zdjęcia są wstrząsające dla każdego normalnego człowieka, który myśli i czuje… jak człowiek, a nie jak psychopata. Ale trzeba było je pokazać, by unaocznić ogrom tej zbrodni i obnażyć kłamstwa zachodniej machiny propagandowej.

  Kiedy pisałam wcześniej o tym, że wielu z tych ludzi zostało najprawdopodobniej najpierw zamordowanych a potem podpalonych (by zatrzeć ślady) miałam na myśli zdjęcia ofiar takie, jak to drugie. Widać na nim wyraźnie na prawym udzie ofiary głęboką otwartą ranę, która w żaden sposób nie mogła powstać pod wpływem pożaru. Natomiast, drugie udo tej samej ofiary pokazuje wyraźne, wielkie bąble i zwęglenie tkanek, czyli efekt miejscowego działania wysokiej temperatury.

  To tylko jeden z przykładów kłamstw, jakimi karmi się stado sheeple. I żeby to dostrzec nie trzeba być dyplomowanym patomorfologiem. Wystarczy być człowiekiem, myślącym człowiekiem. Tylko tyle i aż tyle…

  ps. Gdzież, ach, gdzież schowali się piewcy neo-nazistów i Majdanu dający wcześniej głos na PRACowni? Gdzie jeSSteś @Motorze?

  Komentarz - autor: Magia — 9 Maj 2014 @ 17:06

 3. Właśnie dlatego, że są m.in. takie osoby jak ja i Ty napisałam „większość Polaków”. My niestety stanowimy mniejszość…

  Komentarz - autor: KM — 10 Maj 2014 @ 16:52

 4. Tak się zastanawiam, czy wybór Odessy, jako miasta do przeprowadzenia tej zbrodniczej akcji, był przypadkowy…

  W styczniu 2010 doszło do wydarzenia bez precedensu w skali Ukrainy (cytuję za portalem Kresy.pl):
  „Odeska organizacja społeczna „Dozór” wystosowała list do ambasadora Polski na Ukrainie i Konsula Generalnego RP w Odessie, w którym przeprosila za „zniewagę, którą wyrządził Polakom prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko, nadając poplecznikowi nazizmu Banderze wysokie odznaczenie państwowe”.

  Treść listu w całości (za portalem zaxid.net):

  „Organizacja społeczna „Dozór” w imieniu mieszkańców miasta Odessy oraz południowych obwodów Ukrainy przeprasza naród Polski, którą reprezentują Państwo na naszej ziemi – za tę zniewagę, którą wyrządził Polakom prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko, nadając poplecznikowi nazizmu Banderze wysokie odznaczenie państwowe. Pamiętamy, że Stepan Bandera jest winny wielu zbrodni wobec narodu polskiego, przy czym tego faktu akurat współczesna ukraińska ideologia państwowa nie neguje.

  Bandera pozostał w ludzkiej pamięci jako człowiek, który aktywnie współpracował z nazistowskimi okupantami. Przy wsparciu Niemców banderowcy popełnili niezliczoną ilość zbrodni, w szczególności przeciw polskiej ludności zachodu Ukrainy. Szanujemy pamięć ofiar ludobójstwa Polaków Wołynia i innych regionów oraz uważamy, że historycznym obowiązkiem Ukrainy jest zachowanie zdolności do obiektywnej oceny własnej przeszłości.

  Niestety, ukraińskie władze aktywnie fałszują dziś naszą wspólną historię. I zupełnie nie interesują się tym, jakim „splunięciem” w twarz sąsiedniemu przyjaznemu narodowi może stać się taka ich polityka. Przyznanie tytułu Bohatera Ukrainy Stepanowi Banderze – mordercy i terroryście – jest jaskrawym tego potwierdzeniem. My, mieszkańcy Odessy i obywatele Ukrainy, szczerze potępiamy ten krok Prezydenta Ukrainy, jak również wszelkie inne działania skierowane na heroizację popleczników nazizmu i organizatorów masowych mordów cywilnej ludności. Zapewniamy Państwa, że naród ukraiński na ogół nie podziela miłości Wiktora Juszczenki do faszystowskich zbrodniarzy”.

  Tak tylko się zastanawiam….

  Komentarz - autor: Magia — 10 Maj 2014 @ 16:59

 5. Wczoraj władze „oficjalne” podały liczbę zabitych na 48 osób / w tym 3 ciała jeszcze niezydentyfikowane/.
  Powyższy artykuł jest w pewnym sensie niepełny – brak istotnego, oststniego zdjęcia…
  UAGA – drastyczne
  Linkuję spolszczenie:
  http://wirtualnapolonia.com/2014/05/07/jak-zabijali-mieszkancow-odessy-w-budynku-zwiazkow-zawodowych-detale-18/
  Trochę dodatkowych informacji tutaj: http://www.monitor-polski.pl/makabryczna-prawda-o-masowym-mordzie-w-odessie/comment-page-1/

  Ciekawe tez jest to: http://www.globalresearch.ca/polands-role-in-destabilizing-ukraine-polish-military-trained-neo-nazi-militants-for-euromaidan-protests/5378129

  Ten film oczywiście chyba wszyscy widzieli:

  To samo praktycznie co wyżej w głównym artykule z dopiskami / tłumaczenie/ http://gazetawarszawska.com/2014/05/05/tego-sie-nie-przebacza-jak-zabijano-mieszkancow-odessy/

  Tłumaczenie http://3rm.info/46576-chto-proizoshlo-i-proishodit-v-odesse-protoierey-georgiy-gorodencev-s-mesta-tragicheskih-sobytiy.html
  http://gazetawarszawska.com/2014/05/07/co-sie-wydarzylo-co-sie-odbywa-w-odessie/

  Relacja tego co przezył skok z okna:

  Zbiór filmów: http://narodnoe-opolchenie.blogspot.com/2014/05/blog-post.html

  Mam tego zebranego jeszcze trochę, jeżeli chcecie to wyselekcjonuje dla „potomności” i zamieszczę tutaj…

  PS
  Interesujący blog:
  http://sophico21.blogspot.com/

  Komentarz - autor: kodluch — 16 Maj 2014 @ 22:47

 6. Dzięki, choć niewiele nowego.

  Ciekawe tez jest to: http://www.globalresearch.ca/polands-role-in-destabilizing-ukraine-polish-military-trained-neo-nazi-militants-for-euromaidan-protests/5378129

  A co w tym znajdujesz ciekawego?

  Komentarz - autor: iza — 16 Maj 2014 @ 23:57

 7. Teraz rząd Polski ich Popiera a oni to samo robili z Polakami i gdyby mogli zrobiliby to jeszcze raz. mord mają we krwi.

  Komentarz - autor: dp — 21 października 2014 @ 15:17

 8. Dziś pierwsza rocznica tej ohydnej zbrodni. Tymczasem, w rocznicę tragedii w Odessie, partia Swoboda zapowiedziała zorganizowanie obchodów dnia zwycięstwa.

  „Dzień 2 maja 2014 to historyczny dzień dla Odessy. Mieszkańcy dzielnie odparli działania Kremla i ich lokalnych działaczy, chroniąc w ten sposób Odessę przez nadejściem “ruskiego świata” (…) to początek nowej historii miasta”- czytamy w oświadczeniu służby prasowej “Swobody”.

  Brak mi słów…

  Komentarz - autor: Magia — 2 Maj 2015 @ 10:34

 9. Szkoda, że nie ma tłumaczenia relacji z języka angielskiego i z rosyjskiego. Proszę o tłumaczenie, bo inaczej traci wymowę zgromadzony materiał.

  Komentarz - autor: Stary Ogrodnik (@StaryOgrodnik) — 2 lutego 2016 @ 21:05

 10. ” Mieszkańcy dzielnie odparli działania Kremla i ich lokalnych działaczy, chroniąc w ten sposób Odessę ”
  Taki dzielni jak koleś co zrzucił atomówkę np. na Hiroszimę.

  Komentarz - autor: Znafca — 3 lutego 2016 @ 14:51

 11. To samo praktycznie co wyżej w głównym artykule z dopiskami / tłumaczenie/ http://gazetawarszawska.com/2014/05/05/tego-sie-nie-przebacza-jak-zabijano-mieszkancow-odessy/
  Nie działa.

  Komentarz - autor: Znafca — 3 lutego 2016 @ 14:55

 12. To banderowscy bandyci,rezuny spod znaku tryzuba.To samo co z tymi biednymi ludźmi robili również z polakami na kresach wschodnich.Nie dziwię się ludziom z Donbasu że zbuntowali się przeciwko naziukrainie.Niech nasi politycy obudzą się i nie popierają banderyzmu.

  Komentarz - autor: Wilk — 13 stycznia 2017 @ 18:11

 13. @ Wilk
  Polityków to my w zasadzie nie mamy. A jeśli chodzi o nasze władze, to spanie nie ma tu nic do rzeczy – na jawie będą robić dokładnie to samo, czyli to, czego oczekuje od nich Zachód. Zwłaszcza w zakresie polityki zagranicznej. Choć podejrzewam, że podstawy ich poczucia tożsamości, czyli rusofobii, nie zmieni nawet zmiana stanowiska Zachodu.

  Komentarz - autor: iza — 19 stycznia 2017 @ 19:58

 14. A kurdupel Kaczyński Parubiya i innych banderowskich zbrodniarzy liże ich teraz po jajach.

  Komentarz - autor: Kazimierz Figiel — 16 grudnia 2020 @ 16:30

 15. gdzie jest nasz dobry BÓG !? kto rządzi na ziemi jest oczywiste SZATAN ! Bóg na to zezwala od wieków , nigdy tego nie pojmę i się nie zgodzę. Nie tylko okrucieństwa wojen są złe ale i w normalnym naszym życiu mało jest człowieczeństwa wokół .

  Komentarz - autor: rambo — 9 marca 2022 @ 11:34

 16. Bandyckiemu krajowi teraz Polska pomaga i uważa ich za przyjaciół. Nigdy tego nie zaakceptuję że Ukrainiec to mój przyjaciel, nigdy tak nie powiem. Za dużo zła nam uczynili. Nawet swoich rodaków nie oszczędzili, mordując w tak bestialski sposób. Może dojść do takiej sytuacji że zgotują nam podobny los. Wołyń już
  był więc powtórka może się powtórzyć.

  Komentarz - autor: Ewa. — 2 kwietnia 2022 @ 22:18

 17. Teraz robią to samo i jeszcze gorsze rzeczy (o ile da się tu stosować porównanie). Tym razem przy szerokim wsparciu.

  Komentarz - autor: pracowniaiv — 12 kwietnia 2022 @ 17:51

 18. Rambo…pytasz gdzie jest Bóg…On jest i umiera z ofiarami nieludzkich bestialskich zachowań. Bóg nie zabija, On dał wolną wolę. Ludzie zabijają Boga po raz enty. Ale przyjdzie czas gdy ich osądzi. A wracając do materiału…dziś cały świat krzyczy, że Purin to ludobójca. Fakt, w każdej wojnie są ofiary. Ale Ukraina nie jest święta. Obydwie strony kłamią, preparują dowody. Dziś młodzi ludzie w Polsce mówią, że Wołyń był dawno…to zależy dla kogo…bo żyją jeszcze ocalali z rzezi i wciąż jeszcze śnią się im koszmary. Odessa nie była tak dawno. A gdy oglądam nagranie z Przemyśla,z 2016r gdy Ukrainiec krzyczy: Jeszcze Polska nie zginęła ale zginąć musi, to zastanawiam się dlaczego nasz rząd pozwala na akcję przesiedleńczą. Jestem przekonana że jest to działanie celowe, że prędzej czy później będzie dochodziło do konfliktów. Ukraincy nigdy nie byli naszymi braćmi. Gdy czytam ich hymn narodowy , w którym jest napisane że staną do krwawego boju od Sanu po Don, to …brak słów. A może dzisiejsi Polacy nie wiedzą gdzie leży San i myślą że nas to nie dotyczy..i biorą ich pod swój własny dach. To tak jakby mysz zaprosiła na obiad do siebie kota.

  Komentarz - autor: Veto2 — 16 kwietnia 2022 @ 23:14

 19. Wszystko można sobie przypisać teraz do rosyjskiej prowokacji i podciągać interpretację faktów pod jakiś interes bo tak jest „poprawnie politycznie ” obecnie.

  Ale tutaj :

  https://uzbrojenie.fandom.com/pl/wiki/Zbrodnia_w_Odessie

  jest to inaczej pokazane, że najpierw mordowali a potem podpalali, co by sie zgadzało z tym co tu opisane w artykule powyższym, że ofiary były przeciągane czy niedopalone albo nie w tych miejscach co pożar był itd.

  Zastanawia też fakt, że gdyby to była prowokacja, to rząd ukraiński raczej by podjął śledztwo a nie zamiatał tego pod dywan jak to zrobił …. a z tego co czytałam w mediach społecznościowych na fb, rozmowy ludzi z ukraińskiej opozycji to wręcz ci którzy domagali się śledztwa byli szykanowani przez rząd.

  Mój znajomy od lat jeździ na Ukrainę właśnie do Odessy i już dawno mówił, że w Kijowie i okolicach to lepiej nie odzywać się po rosyjsku ( on jest Polakiem ale posługuje się rosyjskim w celach komunikacji) bo tam tylu nacjonalistów jest.

  Komentarz - autor: ps.przelotem — 29 Maj 2022 @ 03:43

 20. „Relacja tego co przezył skok z okna:”

  Co było w tym filmie że został zablokowany na yotubie?

  Komentarz - autor: ps.przelotem — 29 Maj 2022 @ 03:50

 21. Piszecie takie artykuły, czy celowo by użytkownicy zamieszczali linki do materiałów niepoprawnych politycznie , by łatwiej i szybciej je było zablokować?

  Bo już tych filmów z linków nie ma, konta na YT pousuwane.

  Komentarz - autor: ps.przelotem — 29 Maj 2022 @ 03:55


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: