PRACowniA

10 listopada 2015

Ukraińskie Wikileaks: John McCain i Micheil Saakaszwili knują zestrzelenie amerykańskiego samolotu w Syrii by obwinić Rosję

Wikileaks.Center (ros.)
21 października 2015
Fort Russ (ang.)
28 października 2015

John McCain (amerykański senator, psychopata – z lewej) i Micheil Saakaszwili (były prezydent Gruzji, gubernator Odessy, psychopata – z prawej, „M” w transkrypcie)

 

Transkrypt

M: Wpuść go!

M: Usiądź, Dawit! Wszystko powinno być gotowe na czas, jak ustalaliśmy. Rozumiesz, jak to wszystko jest ważne! Poczekaj, włączę urządzenie zakłócające. McCain potwierdził plan, wszystko gotowe, żebyś był na bieżąco. Jesteśmy kryci przez amerykański Senat. Rosjanie w Syrii muszą oberwać, bo jeśli Rosja i Stany jakoś dojdą do porozumienia, zupełnie porzucą Ukrainę. Donbas zostawili na przetrwanie, projekt Naddniestrze – zawieszony. Jak tak dalej pójdzie, będziemy skończeni! Musimy przyspieszyć działania w Syrii. Przygotowałeś naszych chłopaków?

Micheil Saakaszwili (z lewej) i (z prawej) Dawit Kezeraszwili, „K” – były szef skarbówki i minister obrony Gruzji. Ścigany za defraudację funduszy państwowych.

K: Tak, wszystko gotowe. Dziś wylatują do Antalyi, a potem do Syrii. Przeszli porządne szkolenie i są tak zdeterminowani, że rozwalą wszystko. To są nasi Kistyńcy (albo: Kistowie, gruzińscy Czeczeni żyjący w Wąwozie Pankisi, w Gruzji), twardziele. Dowódcą został Ramzan Maczelikaszwili, cała czwórka jest mu posłuszna. Potrafią posługiwać się każdą bronią, są profesjonalistami w dziedzinie przeciwlotniczej. Czekają na szczegółowe instrukcje.

M: Masz tu numer telefonu i komórkę, daj Ramzanowi. Ważne, by po przylocie wysłał wiadomość. Na miejscu jest człowiek Warrena z CIA, przywita i zabierze chłopaków. Turcy są uprzedzeni, przepuszczą ich. Mówiąc krótko, człowiek Steve’a Warrena wie wszystko i zna rosyjski. Po wszystkim Ramzan ma dać mu ten telefon komórkowy.

K: Wszystko jasne, ale co ze sprzętem i bronią?

M: Czekaj, czekaj! Mam telefon od Gieraszczenki.

M: Witaj Anton! Nasi dziś wylatują. Jak tam, wszystko gotowe?

„G”: Anton Gieraszczenko – ukraiński deputowany z partii „Front Ludowy”, sekretarz komitetu Rady Najwyższej do spraw regulacji prawnych w zakresie działania służb porządkowych. Doradca ministra spraw wewnętrznych Arsena Awakowa, lokalny agent służb specjalnych USA

G: Pan Micheil Nikołajewicz [Nikołozowicz]! Coś głośno u pana!

M: Tak, tak, wyłączę.

G: Teraz słyszę! Awakow wszystko przetransportował, jest pięć sztuk [rakiet] przeciwlotniczych [ros. PZRK] „Wierzba” [ros. „Wierba”] i [wyrzutnia] „Igła-S”, pełny zapas amunicji i wyposażenie. Duże działa przeciwlotnicze [„zenitki”] są w drodze. Jak tylko przekroczą granicę, pański herszt, jak mu tam, Asz-Szuszani, przejmie ich i chłopaki będą w robocie.

M: Świetnie! Świetnie! Do usłyszenia.

M: Dawit, wszystko co trzeba jest już na miejscu i dostaną to, jak tylko przekroczą granicę. Powita ich tam Tarchan Batiraszwili. Wiesz, kto to jest? Ma duże wpływy w Państwie Islamskim, wszyscy Czeczeni przez niego przechodzą, ma ksywę Ash-Shushani. Kuzyn Ramzana, Rusłan Maczelikaszwili też wyjdzie im na spotkanie. Amerykanie mi powiedzieli, że to bezlitosny zbir. [Czyli mowa o Abu Omarze al-Sziszani, albo asz-Sziszani, co oznacza „Czeczen”, który podobno został zabity w rosyjskim nalocie 14 października br. – przyp. tłum.]

Więc cała grupa będzie w Latakii, w strefie Al-Nusry. Celem jest zestrzelenie amerykańskiego samolotu. Otrzymają dane lotu – mamy tam do tego miejscowego Kurda. Plan okazuje się być w porządku! Samolot amerykański zostanie zestrzelony przez rosyjskie wojsko. Tak przedstawi to „Jeniec”, że cel został zestrzelony z PZRK. Będzie zabawnie, cały świat będzie o tym mówił.

Po wszystkim, ekipa uda się do Hasaki, to miasto blisko Kurdów. Zniszczą tam kurdyjską wioskę – za wszystko obwini się Rosjan. W odwecie Kurdowie zestrzelą Stingerami rosyjski samolot. Chodzi o to, żeby Amerykanie i Rosjanie starli się w Syrii. Turcy będą zadowoleni, obiecali podburzyć Tatarów krymskich.

Jak skończymy w Syrii, przekonasz się, czy Amerykanie nie wyślą swoich wojsk na Ukrainę; wszystkie nasze plany się powiodą. McCain czeka na nasz ruch. W przeciwnym razie Obama nie ruszy tyłka, zbliżają się wybory i nie kiwnie nawet palcem. Widzisz sam, nawet Poroszenko zaczął merdać ogonem przed Putinem.

K: Nie wiem, Misza. To twoje plany, sam wiesz lepiej. Wytłumaczę wszystko chłopakom i wyślę ich w drogę. Świetnie, że wyjdzie im na spotkanie Tarchan Batiraszwili, zna się na walce i będzie wszystko nadzorował. Któregoś dnia przyjąłem go do armii. Jego matka jest Kistynką, ojciec Gruzinem.

M: To, o czym mówiłem, zrób na czas. Całej piątce daj po 10 tysięcy dolarów. W Achmecie daj ojcu Tarchana 20 tysięcy.

K: Chłopakom już zapłaciłem, a moi ludzie przekażą 20 tysięcy z Tbilisi. Maczelikaszwili jest w poczekalni, chcesz z nim zamienić parę słów?

M: Jasne! Swieta, tam jest człowiek z brodą, który przyszedł razem z Dawitem, nazywa się Ramzan, wpuść go.

S: Oczywiście, Micheilu Nikołajewiczu, natychmiast.

„R”: Ramzan Maczelikaszwili – kuzyn Rusłana Maczelikaszwili, owiany złą sławą dowódca Państwa Islamskiego, kryptonim Sejfullah. Dowódca specjalnej jednostki przeciwlotniczej. W strefie ATO przeszedł specjalny trening. Specjalista od akcji przeciwlotniczych, wysłany do Syrii.

M: Jak się masz Ramzan! Co słychać?

R: Szanowny Misza! Jesteśmy gotowi do wykonania wszystkich zadań.

M: Bardzo dobrze! Od was zależy pokój na całym świecie! Razem z Dato będziemy we wszystkim wspierać was i wasze rodziny.

R: Bardzo dziękuję. Dawit jest bardzo pomocny. Jak tylko wykonamy zadania w Syrii, odwieziemy cię do Gruzji, to będzie nasze następne zadanie. Jak będzie trzeba, wysadzimy całą Gruzję!

M: Dziękuję Ramzan, przyjdzie na to czas, ale na razie musimy zająć się Ukrainą. Dato ci wyjaśni, wszystko jest już przygotowane. Nasi chłopcy się spotkają: Rusłan to twój kuzyn, Asłan Margoszwili, Tarchan Batiraszwili i pozostali. Będziesz w dobrych rękach. Pozdrów od nas chłopaków i bądź ostrożny. Trzymaj się.

R: Dzięki tobie lepiej się poczułem, szanowny Misza. Nie wiedziałem, że bracia się spotkają. Wszystko wykonamy w 100%. Myślałem, że Tarchan zginął. Słyszałem, że zginął w wybuchu razem z Al-Baghdadim. Jednak żyje, inshallah [dzięki Bogu].

M: Ramzan, weź to! To sztylet ode mnie.

R: Niech Allah nad tobą czuwa, szanowny Misza! Nie okryjemy się hańbą i zrobimy wszystko, co trzeba, przysięgam ci!

K: Dobrze, Ramzan, zaczekaj w poczekalni, zaraz tam przyjdę.

M: Ramzan to twardziel, co nie?! Powiedz mi, czy konta szwajcarskie są już dostępne?

K: Sąd zakończył moje sprawy i konta są gotowe, tylko muszę przedłożyć papiery w banku. Dużo pomógł Adeiszwili [Zurab Adeiszwili, były minister sprawiedliwości Gruzji, obecnie prokurator w rejonie Odessa – przyp. tłum]. Jego chłopaki załatwili wszystko w sądzie. Już im trochę odpaliłem, muszę jeszcze dać im więcej.

M: Trzeba jeszcze zapłacić Kamie. Mówiłeś, że część przesłałeś ludziom Kachy [Kacha Kaladze, minister Energetyki w Gruzji] i że sprawa jest zamknięta. Co do k*rwy jest nie tak, że wszyscy szastają moją kasą ot tak?

M: K*rwa ich m*ć j**ana! Ten p**lony Magis sprzedał Kołomojskiemu nagranie wideo. Podchwycił to Pingwin [ksywka odnosząca się do oligarchy i byłego premiera Gruzji Bidziny Iwaniszwiliego] i razem wrzucili do sieci kadry z ciotami Baczo [Baczana „Baczo” Achalaia, były min. obrony, potem spraw wewnętrznych Gruzji i szef więziennictwa; aresztowany pod zarzutem stosowania tortur]. Przez to trzeba było wstrzymać wszystkie planowane akcje przeciw Gazpromowi i w obronie [gruzińskiej telewizji prywatnej] Rustavi 2. Powtarzałem tysiąc razy, pozbądźcie się tego Kardawa albo zapłaćcie temu draniowi. Ilham też może poczuć się urażony i uciąć nam udziały w SOCAR [azerbejdżański państwowy koncern paliwowy]. Trzeba to jakoś rozwiązać. Kiedy jedziesz do Zurychu?

K: Zaraz wyślę chłopaków, jutro jadę do Kijowa, a stamtąd do Szwajcarii. Jak już będę już w Baku, zajmę się sprawą SOCAR-a.

M: Miej oko na naszym chłopaków z Pankisi, żeby byli zadowoleni. To w tej chwili najważniejsze. Jak tylko napuścimy na siebie Moskwę i Waszyngton, bezboleśnie przejdziemy i do Kijowa. Dobra, na razie!

M: Czekaj, czekaj! Dobrze, że sobie przypomniałem. W Sagaredżo Tina wspomniała, że jej krewny potrzebuje pomocy w wyborach. Nasi robią wszystko, a Tina zaangażuje wojsko, ale kluczowy jest azerski Muganlo. Skontaktuje się z tobą nasz deputowany, Azik, przyjdzie, jak już będziesz w Baku. Daj mu kasę, żeby przekupić muganlojskich muftich. Poproś też elitę Baku, żeby mi w tym pomogli. Jest tam taka jedna suka Inaszwili [Irma, dziennikarka, Sojusz Patriotów Gruzji], nie może wygrać wyborów. Popierają ją kalifornijscy senatorowie, ale mam to gdzieś.

Zrozumiałeś, co masz zrobić?! Zanim udasz się do Kijowa, spotkaj się z Adeiszwilim, wyjaśni ci szczegóły.

K: Tak, niech Zura wszystko wyjaśni, tyle tego, że mogę się pogubić, potrzebuję jego pomocy.

M: Dobrze. Daj mi znać, jak tylko wyślesz chłopaków, muszę poinformować McCaina, on czeka!

K: W porządku, Misza. Muszę lecieć, jest mnóstwo roboty.

~ Ukraińskie Wikileaks
Z rosyjskiego na angielski przetłumaczyła Kristina Rus

Komentarz: SOTT nie daje gwarancji co do wiarygodności tego przecieku, choć całość dobrze wpasowuje się w obraz tworzony przez imperialistyczne zachodnie władze. Zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę matactwa wokół katastrofy MH17. Zdawać by się mogło, że samolot został zestrzelony po to, by obwinić Rosję. Być może planują powtórzyć tę samą sztuczkę. W swym braku kreatywności psychopaci są bezwstydni.

 

Komentarz Pracowni: Wziąwszy pod uwagę, że na podstawie innego wycieku, opublikowanego 23 października przez ukraińskie Wikileaks.Center, Służba Bezpieczeństwa Narodowego Gruzji wszczęła śledztwo w sprawie przygotowywania zamachu stanu (art. po ros. podlinkowany w jednym z przypisów powyżej; po polsku można coś na ten temat przeczytać tutaj – uwaga na propagandę!), powyższy transkrypt staje się nieco bardziej wiarygodny.

Tłumaczenie (na podstawie rosyjskiego i angielskiego transkryptu): PRACowniA
Artykuł na SOTT: Ukrainian Wikileaks: John McCain & Mikhail Saakashvili are conspiring to shoot down American plane in Syria to blame Russia [transcript]

3 Komentarze »

 1. Po tych panach można sie podobnych rzeczy spodziewać. Kierunek knucia logiczny i mający oparcie w wydarzeniach, ale tekst jest miejscami trochę sztuczny, jakby przedobrzony i pod przeciek pisany. np. tekst „Poczekaj, włączę urządzenie zakłócające.” – ziomale między sobą tak chyba nie mówią. Spodziewałbym się języka bardziej hermetycznego, niedopowiedzianego, slangu. Tak mi podpowiada intuicja. Druga rzecz…bez zezwolenia z samej góry takie rzeczy trudno zrobić, a nawet jeśli się zrobi, to sprawy niekoniecznie nabiorą odpowiedniego biegu. Inaczej byle ekipa mogłaby np. sprowokować wojnę Chin z Indiami.

  Komentarz - autor: Zerohero — 10 listopada 2015 @ 21:28

 2. @Zerohero
  Dlatego publikujemy z zastrzeżeniem. Ukraińskie Wikileaks NIE udostępniło tym razem zapisu audio. Wiele by nam pewnie nie pomogło, bo z tego, co rozumiem, transkrypt WL jest tłumaczeniem (z gruzińskiego i ukraińskiego?). Ale brak ścieżki audio pozostaje faktem. Natomiast co do „sztuczności języka”, weź pod uwagę, że to przekład z przekładu, a każdy po drodze, chcąc nie chcąc, coś zniekształca, np. próbując „lepiej” przekazać język mówiony.

  Co do „bez zezwolenia z samej góry takie rzeczy trudno zrobić”, pełna zgoda, ale to nie przeszkadza pionkom planować, jeśli są sprytnie pogrywani, a niewątpliwie są. Być może to, co zorganizowali, jeśli zorganizowali, będzie wykorzystane w inny sposób przez tych na kolejnym szczebelku drabiny zależności.

  Dla jasności – nie upieram się bynajmniej przy wiarygodności tego materiału. 🙂

  Komentarz - autor: iza — 10 listopada 2015 @ 22:16

 3. Każda ich prowokacja wydaje się wiarygodna . Tekst zaś nie . Razi podkreślana już sztuczność języka – taki szkolny tekst i zbyt duża ilość szczegółów i nazwisk , których nigdy się nie wymienia . Teraz można podsluchac wszystko i wszystkich, a w końcu ci ludzie to nie idioci . Przy okazji , polecam doskonałą ksiązkę „Sekretne wojny Mossadu ” Yvonnika Denoela .
  Praca napisana wręcz naukowo , a czyta się jak powieść . Ujawnia powiązania i numery niemal wszystkich wywiadów .

  Komentarz - autor: fly — 11 listopada 2015 @ 23:45


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: