PRACowniA

5 lutego 2018

Libia: 43 tysiące wracających do domu ludzi Tawurgha brutalnie zatrzymanych przez wspieranych przez USA terrorystów

Filed under: Polityka,Świat wokół nas — iza @ 17:51
Tags: , ,

Joanne M
Sott.net
2 lutego 2018

© JoanneM — Wspierane przez USA gangi terrorystyczne w Libii zastraszają członków ludu Tawurgha

Palący kryzys humanitarny w Libii wymaga natychmiastowej reakcji.

Libijska grupa etniczna Tawurgha [inne, często używane nazwy: Tawarga, Tawerga], plemię oczerniane, maltretowane, więzione, mordowane, torturowane, pozbawione domów i ziemi, jest ponownie atakowane bez żadnej uzasadnionej przyczyny.

© JoanneM – Młody Tawurgha, zabity torturami w więzieniu w Misracie przez wspieranych przez USA terrorystów.

Proszę zrozumieć, libijskie plemię Tawurgha to czarne plemię, prawowite plemię libijskie, z pełnoprawnymi paszportami. Był to najbardziej produktywny lud rolniczy w Libii, mieli mleczarnie, gospodarstwa i zwierzęta hodowlane. Nie stanowili żadnego zagrożenia dla nikogo w Libii i cieszyli się szacunkiem jako silni i uczciwi członkowie libijskiego społeczeństwa. Ich ojczyzna [miasto Tawurgha] leży na wschód od Misraty, po drodze do Syrty.

Lokalizacja miasta Tawurgha w Libii

Kiedy w 2011 roku Obama i Clinton rozpoczęli lewą rewolucję, ci z Tawurghów, którzy służyli w libijskim wojsku, walczyli z nielegalną inwazją najemników i radykałów. Wielu z nich zginęło, a każdy złapany czarny został zabity, spalony albo poćwiartowany. Wiele ich kobiet zgwałcono i zamordowano, zabito wiele dzieci.

Radykalni najemnicy, którzy zostali przywiezieni do Libii (sfinansowani i uzbrojeni) przez Clinton i Obamę, otwarcie stwierdzili, że zamierzają dokonać czystki etnicznej i oczyścić Libię ze wszystkich czarnoskórych. O tych wypowiedziach pisano artykuły w mainstreamowych mediach. To dlatego machina dezinformacyjna, zasilana kłamstwami CIA, twierdziła, że Kaddafi zatrudnił masę afrykańskich najemników. Nic dalszego od prawdy. 250 tys. radykalnych, psychopatycznych terrorystów, którzy zostali sprowadzeni do Libii (przez Clinton i Obamę) to jedyni, którzy popełnili haniebne zbrodnie przeciwko ludzkości.

© JoanneM – Rodziny Tawurghów, zmuszone przez terrorystów wspieranych przez USA do czekania na libijskiej pustyni

Armia libijska próbowała uchronić Libijczyków przed tym barbarzyństwem. Wiem, że to prawda, ponieważ tam byłam, byłam świadkiem zbrodni i osobiście rozmawiałam z rodzinami ludzi, którzy zostali zabici albo byli torturowani i gwałceni. Mam zdjęcia i nagrania wideo zaświadczające prowadzenie czystki etnicznej na plemieniu Tawurgha. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć. Po 2011 roku w Libii było 128 masowych grobów, wiele z nich wypełnionych czarnymi ciałami.

© JoanneM – Masowy grób członków plemienia Tawurgha

To, co stało się z czarnymi Libijczykami w 2011 roku, to historia, którą należy opowiedzieć i ludzie muszą postać i przeciwstawić się tej straszliwej zbrodni rasistowskiej, do jakiej dochodzi obecnie w Libii.

Od 2011 roku plemię Tawurgha jest bezdomne, mieszka w prowizorycznych kontenerach towarowych. Ziemię zabrały im zbrodnicze milicje Mitrata – główna grupa terrorystów, wspierana przez Hillary Clinton i jej Departament Stanu USA. Pieniądze, broń i najemnicy ze źródeł rządowych USA płyną do Misraty od 2011 roku, zasilając tych przestępców. Jednym z filarów polityki zagranicznej USA jest utrzymanie sytuacji, w której Libia jest zdestabilizowana i okupowana, tak żeby ludność Libii i jej zasoby naturalne mogły być kontrolowane przez Zachód.

Misrata nie ma żadnego prawa do ziemi Tawurgha, ukradli ją, posługując się siłą i strachem. Kiedy w 2011 roku ich zbrodnie wyszły na jaw, USA milicje Misraty, przy poparciu USA, próbowały sprzedać wielkie kłamstwo. Próbowali powiedzieć, że plemię Tawurgha gwałciło ich kobiety i zabijało mężczyzn, więc mieli prawo do zabijania i gwałcenia oraz kradzieży wszystkiego, co było własnością ludu Tawurgha. Tylko że właśnie to zrobiły milicje terrorystyczne z Misraty plemieniu Tawurgha. Kierowani przez głębokie państwo przestępcze CIA, poszli za jego przykładem, oskarżając swoje ofiary o popełnione przez siebie przestępstwa. Nikt w Libii temu nie wierzył, wszyscy wiedzieli, że to kłamstwo, ale to kłamstwo zostało powtórzone na forum ONZ i było powtarzane przez amerykańskie tuby medialne, dla których jest ważne, by terroryści w Misracie kontynuowali swoją działalność przestępczą.

© JoanneM — Dzieci Tawurgha w obozie ONZ dla uchodźców przed zawarciem (obecnie złamanego) porozumienia, które umożliwiało im powrót do domu.

Po 7 latach bezdomności plemię Tawurgha negocjowało ze wszystkimi plemionami Libii, a nawet z marionetkowym rządem ONZ w Trypolisie, żeby umożliwić mu powrót do swoich prawowitych domów w Libii. Negocjacje zakończyły się sukcesem i nawet kryminalna rada wojskowa Misraty zgodziła się, że należy im zezwolić na powrót. Misrata chciała jednak, żeby plemię Tawurgha (które jest bezdomne i nie ma nic) zapłaciło im 3 miliardy dolarów za możliwość powrotu do domu. Przestępcy z Misrata domagali się również, żeby ONZ zapłaciło im za umożliwienie Tawurghom powrotu do ich własnych domów. Żądanie nie przyniosło skutku, ponieważ plemię Tawurgha nie miało pieniędzy, a ONZ nie zgodziło się [za nie zapłacić].

Nawiasem mówiąc: Milicje Misraty oświadczyły, że powodem żądania zapłaty były wszystkie zbrodnie, popełnione przeciwko nim przez plemię Tawurgha – znów przestępcy oskarżają swoje ofiary o to, co sami zrobili. Zgoda na powrót Tawurgha do domu została jedna podtrzymana, a czas powrotu ustalono na 1 lutego 2018 roku.

Na mocy umowy z całą Libią, dziś rano zaczęło wracać do domu około 43 tys. ludzi Tawurgha. Kiedy dotarli za Misratę, milicje Misraty i jakieś szemrane mniejsze bojówki zablokowały im drogę do domu i odmówiły przepuszczenia ich dalej. Dokładnie takie bezprawne, przestępcze czyny mają miejsce w Libii od czasu bezprawnego zniszczenia tego kraju w 2011 roku przez USA. W tej chwili mamy do czynienia z kryzysem humanitarnym, ponieważ 43 tysiące ludzi utknęło na drodze i w jej okolicy. Nie ma dla nich żadnego wsparcia, żeby mogli przeczekać przy drodze, nie mają też dokąd wrócić, znaleźli się więc teraz w potrzasku.

© JoanneM – Terrorysta z Misraty grozi Tawurghom

Apelujemy pilnie do wszystkich agencji humanitarnych, aby pomogły tym ludziom. Zwracamy się do krajów, które mają możliwość pomóc tym ludziom, żeby natychmiast podjęły stosowne kroki.

Jest to poważny kryzys, zagrożone jest życie 43 tysięcy osób. Świat nie może stać z boku i pozwolić, aby gang popieranych przez Stany Zjednoczone terrorystów przetrzymywał niezbędne do życia środki (wodę, żywność, schronienie itp.) ponad 43 tysięcy niewinnych ludzi.

Ten najnowszy kryzys humanitarny w Libii jest bezpośrednim skutkiem 11-miesięcznego brutalnego bombardowania Libii i jej mieszkańców przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników w 2011 roku, które zakończyło się publiczną egzekucją Kaddafiego, która sprawiła tej wstrętnej harpii, Hillary Clinton, tak ogromną radość. Są to zbrodnie wojenne, zbrodnie przeciwko ludzkości i nie można ich ignorować.

Bezpośrednia relacja z Libii – co się tam wydarzyło i dlaczego w bardzo popularnym naszym wywiadzie z Jamesem i JoAnne Moriarty.

Tłumaczenie: PRACowniA

Z ostatniej chwili: Dzisiaj (5 lutego) ONZ wyraziło ubolewanie z powodu stawiania przeszkód w powrocie ludzi Tawurgha do domu przez „pewne elementy ekstremistyczne”.

Warto zajrzeć:

Libijska operacja NATO: masowe groby i czystki etniczne.
Kłamstwa o wojnie libijskiej
Misuratans And The Black Tribe Of Tawergha. (A fourth in the Libyan Tribes series).UPDATE 27th January 2018

O Libii na Pracowni, m.in.:

Dwa lata od wyzwolenia humanitarnego przez NATO Libia w stanie anarchii (2013)
James i JoAnne Moriarty o sobie i Libii (2015)
USA-NATO wchodzą do Libii, żeby walczyć z terrorystami własnej produkcji (2016)
Czy syn Kaddafiego, Sajf Al-Islam, może rozwiązać kryzys w Libii? Tak, może  (2017)

5 Komentarzy »

 1. Jak pokazuje często doświadczenie być może chodzi o to, że Amerykanie wyniuchali w tym rejonie jakieś złoża – może ropy naftowej, może czegoś innego i za pomocą ,,Mitraty” blokują dostęp plemienia do własnej ziemi?
  Podkreślam ,,być może”, bo nie jestem wcale tego pewien, ale może osoby bardziej zaznajomione z rozpoznaniem złóż surowców naturalnych w Libii wypowiedzą się na ten temat. Żądają absurdalnej sumy pieniędzy od biednego plemienia rolników i pasterzy i może o to chodzi.

  Komentarz - autor: obudzony — 7 lutego 2018 @ 13:56

 2. Wyobraźmy sobie, że nie wiadomo dlaczego, nagle ktoś każe się nam wynosić z naszego domu.
  Nie wiemy dlaczego, protestujemy no to nas biją. Dzieci płaczą, próbujemy je uspokoić.
  Potem na naszych oczach dom w którym spędziliśmy lepsze i gorsze chwile- ale to nasz dom- nagle wylatuje w powietrze.
  Jesteśmy przepędzani z miejsca na miejsce.
  Koszmar, który odbywa się tu i teraz, za pieniądze z naszych podatków.

  Nie umiem tego pojąć. To jest koszmar.
  Naprawdę wszystko co mogę zrobić, to rozsiąść się w fotelu i patrzeć?

  Komentarz - autor: ufoludek — 7 lutego 2018 @ 21:29

 3. Mogli zdecydowanie stanąć murem za Kadafim. Na co liczyli swoją biernością, że jeszcze lepiej będzie, kiedy wejdzie NATO?
  To teraz mają demokrację, o którą tak walczyli z okrzyczanym zewsząd tyranem witając bez oporu hordy bezwzględnych najemników.

  Komentarz - autor: andrzej — 8 lutego 2018 @ 02:02

 4. To wszystko wydarzyło się przez upadek Zwiżązku Radzieckiego i Układu Warszawskiego

  Komentarz - autor: Janek — 25 lutego 2018 @ 12:50

 5. Pracowałem w szpitalu w Misuracie w latach 1988-1990.

  Komentarz - autor: Jarek — 8 lipca 2020 @ 08:06


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: