PRACowniA

5 grudnia 2011

Nowoczesna medycyna jest kultem a nie nauką

Filed under: Nauka,Zdrowie — koliber @ 09:53
Tags: , , ,

Mike Adams
New Dawn
lipiec-sierpień 2009

W powszechnej praktyce konwencjonalnej medycyny jest zadziwiająco niewiele prawdziwej nauki. Weźmy, na przykład, próby kliniczne. Mają one stanowić tak zwany „złoty standard” naukowych badań, tymczasem wykazano, że te badania niemal zawsze dają korzystne wyniki dla tego, kto je finansuje . Wyniki badań są zdeterminowane przez życzenia ich sponsorów a nie prawdziwie naukowe metody.

Doszliśmy w końcu do tego, że dzisiejsza, tak zwana „naukowa medycyna” prawie w ogóle nie przypomina prawdziwej nauki. Słowo „nauka” jest tu wykorzystywane jako przykrywka maskująca to, co dzieje się naprawdę za kulisami – zmasowaną kampanię prolekowego prania mózgu i tworzenia szkodliwych przepisów .

Konwencjonalna medycyna jest niemal wyłącznie uzasadniana przez fałszywą naukę. Tak zwani sceptycy unikają poddawania w wątpliwość oszukańczej nauki kryjącej się za przepisywanymi lekami. Masowe faszerowanie lekami dzieci z powodu wymyślonych chorób najwyraźniej im nie przeszkadza. Są zbyt zajęci zwalczaniem homeopatii, aby uważnie, uczciwie i krytycznie przyjrzeć się tandetnej nauce kryjącej się za przepisywanymi lekami.

Chociaż obrońcy konwencjonalnej medycyny nie mają legitymacji członkowskich klubu prawdziwej nauki, są za to posiadaczami kart członkowskich innej organizacji Kościoła Medycznych Prawd – która bardzo przypomina Ministerstwo Prawdy z książki Orwella 1984.

W kościele tym przekonania jego członków – lekarzy, urzędników FDA (Food and Drug Administration – Urząd ds. Żywności i Leków), dziennikarzy etc. – są przekazywane w dół przez arcykapłanów i przekonania te – mówiące, że wszystkie leki są dobre, a wszystkie witaminy złe etc. – są ślepo przyjmowane przez wiernych, którzy nie ważą się poddawać ich w wątpliwość.

W ten oto sposób lekarze uwierzyli w coś, co jest niewiarygodne – w to, że pożywienie nie ma nic wspólnego ze zdrowiem, że przeciwutleniacze nas zabijają, że zioła przeszkadzają lekom i że jedynie leki są w stanie uleczyć nasze choroby. To system przekonań przypominający kult, którego „prawdy” przekazywane są w dół przez arcykapłanów medycyny konwencjonalnej. Gdyby tę złożoną sieć fałszywych przekonań poddano prawdziwie naukowej weryfikacji, wówczas rozsypałaby się ona na tysiące kawałków tandetnej nauki i propagandy.

Przyjrzyjmy się następującym cechom współczesnej medycyny:

 • Brak wymogu naukowego potwierdzenia, że wprowadzany zabieg chirurgiczny jest bezpieczny lub efektywny, zanim zacznie być szeroko stosowany.
 • Naukowo udowodniono, że chemioterapia jest bezwartościowa jako metoda leczenia raka mająca zwiększyć jakość życia i chronić zdrowie pacjenta. W rzeczywistości chemioterapia zabija pacjentów, a ci, którym uda się ujść z życiem, cierpią często na trwałe uszkodzenie mózgu, nerek, wątroby i innych narządów.
 • Gwałtowny przyrost depresji, ADHD (zespół nadpobudliwości psychoruchowej) oraz innych umysłowych i behawioralnych chorób jest tak wielki, że można go wyjaśnić jedynie jako rezultat epidemii spowodowanej infekcjami lub jako rozdmuchaną propagandę tej choroby. Ta .”choroba” jest w rzeczywistości fikcją.
 • Prawie wszystkie farmaceutyki uzyskujące dziś akceptację FDA są testowane na zaledwie kilku tysiącach pacjentów i to przez krótki czas (w niektórych przypadkach zaledwie przez sześć tygodni). Mimo tak krótkiego okresu testów FDA podaje, że lek jest nieszkodliwy dla wszystkich.
 • Nie wykonano żadnych w pełni udokumentowanych testów na toksyczne działanie kombinacji leków. Zabójcze w skutkach wzajemne działanie leków jest odnotowywane post factum.
 • Cały paradygmat farmaceutycznej medycyny nie ma sensu. Do oddziaływania na „biomarkery” lub mierzalne stany biochemiczne stosuje się chemikalia, podczas gdy choroba i zaburzenie to złożony stan, który zawsze dotyczy więcej niż jednego mierzalnego parametru. Leki przeciwko cholesterolowi mogą na przykład w sztuczny sposób obniżyć ilość cholesterolu, ale całkowicie ignorują podstawową przyczynę podwyższonego cholesterolu.
 • Większość leków nie pomaga większości pacjentów. Doniesienia o ich zaletach są mocno przesadzone, ponieważ operują wielkościami wyrażanymi w procentach, zamiast rzeczywistymi liczbami przypadków skutecznego działania. Na przykład, jeśli w normalnych warunkach dwaj ludzie na stu zapadają na raka piersi i lekarstwo spowoduje, że liczba przypadków spadnie do jednego na sto osób, wówczas firma farmaceutyczna będzie utrzymywać, że lek daje „50-procentowe zmniejszenie liczby przypadków raka!”

Prawdziwa nauka poszukuje prawdy i dąży do zrozumienia praw natury, natomiast współczesna medycyna (konwencjonalna) goni za zyskami kosztem zdrowia pacjentów.

Tłumaczenie: grongor.info

4 Komentarze »

 1. „Naukowo udowodniono, że chemioterapia jest bezwartościowa jako metoda leczenia raka(…)W rzeczywistości chemioterapia zabija pacjentów” – poczytałbym o tym, ma ktoś jakieś źródła? Może być po angielsku.

  Komentarz - autor: Satro — 6 grudnia 2011 @ 14:48

 2. @Satro

  Istnieje na przykład pojęcie “mózg chemo” (chemo brain) – jest to termin używany do opisania problemów z myśleniem i zaburzeń pamięci po chemioterapii. Nawet jeśli nie jest to szybkie i dosłowne zabijanie, to serce się kraje, kiedy się czyta relacje osób, które tego doświadczają.

  Polecam SOTT.net i wpisz w wyszukiwarce „chemotherapy” (albo: intitle: chemotherapy – będą uporządkowane chronologicznie) a otrzymasz trochę artykułów z różnych źródeł. Np.:

  Chemotherapy ‚could cause brain damage’ in breast cancer patients
  Common Chemo Drug kills Women
  Widely Used Cancer Drug Causes Potentially Deadly Holes in GI Tract
  Chemo Does Not Cure: Often It Inflicts Damage and Spreads Cancer
  Cancer Drugs Make Tumors Grow

  Chemo nawet „z drugiej ręki” zabija – lekarze, pielęgniarki i farmaceuci mający do czynienia z chemo-„lekami” zapadają na raka:
  Cancer, Chemo, and Crony Capitalism

  Komentarz - autor: iza — 6 grudnia 2011 @ 21:32

 3. 1) Co szukać i czytać o chem-terapiach – wystarczy rozejrzeć się i zapytać komu pomogła?
  Akt zgonu też nie powie prawdy (przecież ważne są statystyki) i napiszą zmarł/a na niewydolność….

  Komentarz - autor: AQQ — 7 grudnia 2011 @ 00:18

 4. […] Nowoczesna medycyna jest kultem a nie nauką […]

  Pingback - autor: Kartel medyczny – zbyt duży, by upaść, zbyt zły, by go zdemaskować | PRACowniA — 24 Maj 2013 @ 19:09


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: