PRACowniA

25 czerwca 2015

Irlandzki film dokumentalny „Zmowa” ujawnia, że grupami terrorystycznymi w Irlandii Północnej kierowała brytyjska elita

Sputnik
17 czerwca 2015

 

© Sputnik/ Vladimir Vyatkin

 

Po emisji irlandzkiego filmu dokumentalnego liczne stowarzyszenia obrońców praw człowieka apelują do Londynu, aby wziął odpowiedzialność za swoją rolę w zmowie z grupami paramilitarnymi w Irlandii Północnej. Działania te doprowadziły podobno do śmierci setek katolików, a wszystko w celu wspierania Korony.

W 1974 roku nastąpił skoordynowany atak w irlandzkich miastach: Dublinie i Monaghan. W dniu 17 maja, w godzinach szczytu w stolicy kraju zdetonowano trzy bomby samochodowe. 90 minut później nastąpiła czwarta eksplozja, w Monaghan, na południe od granicy z Irlandią Północną. Trzydzieści trzy osoby zginęły. Szacuje się, że 300 zostało rannych.

Do ataku przyznała się paramilitarna grupa lojalistów “Ulster Volunteer Force”. W irlandzkim filmie dokumentalnym „Zmowa” jeden z członków tej grupy twierdzi, że zamachy były prowadzone pod kierunkiem z armii brytyjskiej. Celem było rozpętanie wojny domowej.

Jest to tylko jedno z wielu oskarżeń stawianych rządowi Thatcher za jego rolę w The Troubles [konflikt w Irlandii Północnen, ciągnący się przez drugą połowę ub. wieku], zaś w obliczu „przytłaczających dowodów zmowy” organizacje obrony praw człowieka i irlandzkie władze wzywają rząd brytyjski do przyznania się.

Zgodnie z informacjami Irish Central, senator Mark Daly powiedział: „Po emisji na antenie stacji RTE programu pt. „Zmowa”, pokazującego wiedzę brytyjskich premierów o zabójstwach katolików, dokonanych przy wsparciu brytyjskiej armii, czas, żeby rząd irlandzki przestał prosić i zaczął wymagać”.

Wśród stawianych zarzutów znajduje się werbowanie przez tajny oddział armii brytyjskiej pod nazwą Force Research Unit (FRU) członków do organizacji paramilitarnych i kierowanie ich działaniami, mającymi doprowadzić do „zniszczenia” IRA.

Gangi te, działające pod rozkazami wojska, dokonały zabójstw setek niewinnych ludzi. Według Anne Cadwallader, autorki książki „Lethal Allies” [Zabójczy sojusznicy], za śmierć 120 katolików może być odpowiedzialna pewna konkretna grupa lojalistów.

Z kolei inne dowody wskazują również na brytyjskie zaangażowanie w zabójstwo adwokata z Belfastu, Pata Finucane. Słynny obrońca Bobbiego Sandsa, przywódcy strajku głodowego w więzieniu Maze, został zastrzelony przez członków organizacji Ulster Defence Association, działających jako płatni informatorzy na rzecz Royal Ulster Constabulary [Królewskiej Policji Ulsteru].

Zgodnie z informacjami zawartymi w filmie dokumentalnym “Zmowa”, brytyjscy urzędnicy ministerialni mieli powiedzieć szefowi oddziału specjalnego, Raymondowi White: “Działaj i nie daj się złapać”.

Zarzuty dotyczą też udziału administracji Thatcher w bagatelizowaniu dochodzeń w sprawie morderstw dokonanych w zmowie. Była rzecznik policji, Nuala O’Lown, powiedziała, że władze w Londynie jeszcze w 2003 roku zaangażowane były w tuszowanie udziału Brytyjczyków w tych zabójstwach.

“Miękka dyplomacja zaprowadziła nas donikąd. Nadszedł czas, by zwrócić się do UE, ONZ i trybunału ds. zbrodni wojennych w Hadze o przeprowadzenie śledztwa” – powiedział Daly. “Brytyjski premier i samo państwo, nie różnili się niczym od dyktatorów z trzeciego świata, nakazując przeprowadzenie kampanii terrorystycznej przy pomocy gangów morderców, świadomie i bez przebierania zabijających irlandzkich katolików i obywateli”.

W czwartek [18 czerwca] Premier Republiki Irlandii, Enda Kenny, ma spotkać się z premierem Davidem Cameronem. Podczas gdy część dyskusji będzie dotyczyć spraw gospodarczych obu krajów, oczekuje się, że Kenny poruszy też „kwestie spuścizny” i dostępu do brytyjskich dokumentów, zawierających szczegóły zmowy.

Ale nawet jeśli Endzie Kenny się powiedzie, może być za późno.

„Pierwszą reakcją Wielkiej Brytanii na szczeblu politycznym było zaprzeczenie. Drugim etapem było zazwyczaj tuszowanie sprawy, zaś ostatnią fazą były ewentualne przeprosiny” – powiedział w filmie były sekretarz generalny Departamentu Spraw Zagranicznych, Sean Donlon.

„Jednakże przeprosiny, oczywiście, nigdy nie miały miejsca w czasie rządów administracji, która brała w tym udział”.

Tłumaczenie: PRACowniA
Artykuł i film na SOTT: Irish documentary: ‚Collusion’ reveals British elite directed terrorist groups in Northern Ireland (Uwaga, film może się dość długo ładować, więc cierpliwości)

 

Collusion

Polecamy też:

Irlandzki Holokaust – przemilczana lekcja historii

i artykuł Joe Quinna The British Empire – A Lesson In State Terrorism (ang.)

Reklamy

2 Komentarze »

  1. Niektórzy ludzie określają Wielką Brytanię wyspami Rotszylda. Czy nie przypomina to nam (ataki sterowane z Londynu przeciw Irlandii) dzisiejszego ISIS, operacji fałszywej flagi, wyimaginowanych terrorystów itp? Ludzie rządzący Wlk. Brytanią od wielu lat to służący interesom wielkich rodów, zarówno polityczne prostytutki, ale także wtajemniczeni mistrzowie kłamstwa, manipulacji i działające jednocześnie na szkodę ludzkości, ale na pewno dla dobra ,,prezesów kuli ziemskiej” Zastanawia mnie faktyczna rola Windsorów we wprowadzaniu NWO, bo niektórych władców obalono np. cara Rosji(nie zachowując ciągłości rządów linii carskiej), a niektórych zachowano przy życiu. Jest to tylko moja spekulacja i nie poparta żadnymi dowodami, ale coś mi się wydaje, że Windsorowie (w rzeczywistości Gotha-Coburg z Niemiec) to medialnie podkręcana fantastyczna rodzina królewska, która współdziała z tymi psychopatami(albo jest im w pewien sposób podległa). To samo dotyczy królestw np. Belgii, Holandii, Danii, Norwegii, Hiszpanii, które egzystują sobie doskonale posiadając ,,wspaniałą prasę” z mediów mainstreamu. W zakamarkach pamięci szukam jakiejś sesji Laury Cs z tymi tematami, ale niestety nie znalazłem. Doświadczenie uczy, że to co, posiada dobrą prasę w mediach głównego nurtu jest w rzeczywistości o 180% inne od tego w jaki sposób się je przedstawia

    Komentarz - autor: obudzony — 27 czerwca 2015 @ 00:04

  2. Przypomina, i to bardzo mocno. Co więcej, jestem przekonany, że takimi samymi metodami w XIX wieku utworzono na Ukrainie antypolski ruch, który później zyskał sobie sławę pod nazwą banderowców. Dokładnie tacy sami zwyrodniali mordercy, starannie dobrani przez twórców tych wszystkich organizacji.

    Komentarz - autor: Racjonalista — 28 czerwca 2015 @ 20:58


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: