PRACowniA

18 marca 2020

Syndrom powszechnej amnezji: „Pandemia” świńskiej grypy była oficjalnie mistyfikacją, koronawirus prawdopodobnie też jest.

Filed under: Nauka,Polityka,Wydarzenia bieżące,Zdrowie — iza @ 20:44
Tags: ,

Joe Quinn
Sott.net
13 marca 2020 06:23 UTC

Na wypadek, gdyby ktoś nie rozumiał, dlaczego można, albo powinno się, być sceptycznym co do powagi rzekomego zagrożenia koronawirusem.

Od początku 2009 r. do końcówki roku 2010 trwała pandemia „świńskiej grypy” i szacuje się, że na całym świecie wirusem zaraziło się około 1,4 miliarda ludzi, a zmarło w wyniku infekcji, w zależności od źródła danych i sposobu liczenia, od 150 tys. do 575 tys. osób (na aktach zgonu prawie nigdy jako przyczyna śmierci nie figuruje „grypa”).Podczas gdy wiele rządów nagłaśniało wówczas zagrożenie wirusem, nie działo się nic na miarę tego poziomu histerii, jaki widzimy dzisiaj w związku z „koronawirusem”.Dziś wielu przywódców politycznych wypowiada się o koronawirusie w dramatycznych, rozpalonych słowach, całkowicie w oderwaniu od faktycznych wskaźników infekcji i jej pokłosia.

Spójrzmy choćby na dzisiejsze oświadczenie premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona, że jest to „najgorszy w tym pokoleniu kryzys w dziedzinie zdrowia publicznego” i że „ta choroba jest groźniejsza i będzie się dalej rozprzestrzeniać […] więcej rodzin zbyt wcześnie straci bliskich.

 

Oświadczenie Johnsona jest oczywiście błędne. Koronawirus NIE jest, przynajmniej w tej chwili, „najgorszym kryzysem zdrowia publicznego od pokolenia”. W Wielkiej Brytanii odnotowano dwa, tak, DWA, zgony z powodu wirusa (zainfekowanych zostało 116 osób). Do lipca 2009 r. (potem przerwano rutynowe testy) w Anglii i Szkocji odnotowano ponad 24 tys. potwierdzonych laboratoryjnie przypadków świńskiej grypy i 392 zgony. Jeszcze kilka miesięcy wcześniej rząd brytyjski twierdził, że umrzeć może 65 tys. osób.

Tak, prawdopodobnie koronawirusowi ulegną kolejni Brytyjczycy (osoby starsze i mające podstawowe problemy zdrowotne), ale wielu innych umrze w wyniku zwykłej grypy sezonowej.Dlaczego grypa sezonowa nie jest określana jako „najgorszy kryzys zdrowotny w pokoleniu”?Czy dlatego, że dzieje się to każdego roku?A może dlatego, że istnieje już dobrze naoliwiony system, zapewniający wyprodukowane przez koncerny farmaceutyczne szczepionki przeciw grypie, co roku aplikowane 1,5 milionom Brytyjczyków? Nawet jeśli uwagi Johnsona można interpretować w kategorii „odpowiedzialnego przywództwa”, w rzeczywistości są one wysoce nieodpowiedzialne i najprawdopodobniej są wytworem cynizmu i oportunizmu.

Wirusowa histeria oznacza, że Big Pharma zainkasuje waszą gotówkę

W styczniu 2010 r. Wolfgang Wodarg, niemiecki deputowany, doktor nauk medycznych, przewodniczy podkomisji zdrowia przy Radzie Europy, stwierdził, że w celu sprzedaży szczepionek duże firmy zorganizowały „kampanię strachu” wokół świńskiej grypy, żeby wywrzeć presję na Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), aby ta ogłosiła „fałszywą pandemię”. Wodarg powiedział, że kampania „fałszywej pandemii” prowadzona przez WHO jest „jednym z największych skandali medycznych stulecia”. Powiedział, że kampania ta rozpoczęła się w maju 2009 r. w stolicy Meksyku, kiedy około stu zgłoszonych „normalnych” przypadków grypy uznano za początek nowej groźnej pandemii, chociaż – jak zaznaczył – nie było na to żadnych dowodów naukowych. Niemniej jednak WHO, „we współpracy z niektórymi dużymi firmami farmaceutycznymi i ich naukowcami, zmieniło definicję pandemii”, usuwając z niej wymóg „ogromnej liczby zachorowań lub zgonów” i wpisując w jego miejsce warunek, że wirus musi się rozprzestrzenić na wiele krajów, a ludzie nie mają na niego odporności.

W marcu 2010 r. Rada Europy wszczęła dochodzenie w sprawie „wpływu firm farmaceutycznych na globalną kampanię wokół świńskiej grypy”, a jego wyniki stanowią ciekawą lekturę.

„Macki wpływu firm farmaceutycznych można znaleźć na wszystkich poziomach procesu decyzyjnego” – powiedział Paul Flynn, ówczesny deputowany z Wielkiej Brytanii, który zasiadał w podkomisji Rady Europy ds. zdrowia. „WHO faktycznie musi stać się transparentne, ponieważ w całej Europie dochodzi do wypaczenia priorytetów publicznych usług zdrowotnych, marnowania ogromnych kwot publicznych pieniędzy i prowokowania nieuzasadnionego strachu”.

Chociaż przy wielu okazjach eksperci, z którymi przeprowadzono konsultacje, nie ukrywali swoich powiązań z przemysłem, deklarując je w pracach naukowych i na uniwersytetach, samo WHO nie wyjawiło publicznie żadnego z nich w swoich brzemiennych w skutki wytycznych z 2004 r. W swoich uwagach WHO zalecało: „Kraje, które rozważają stosowanie leków przeciwwirusowych  w ramach reakcji na pandemię, będą musiały zgromadzić zapasy z wyprzedzeniem”.

Dochodzenie przeprowadzone w 2010 r. przez British Medical Journal (BMJ) i Bureau of Investigative Journalism wykazało, że wydane w 2004 r. wytyczne WHO zostały napisane przez trzech naukowców, którzy wcześniej otrzymywali zapłatę za inne prace od koncernów Roche, który jest producentem Tamiflu, oraz GlaxoSmithKline (GSK), producenta leku Relenza (kolejny lek przeciw grypie). Szacuje się, że firmy farmaceutyczne zainkasowały ponad 7 miliardów dolarów, ponieważ rządy gromadziły leki w celu zwalczania świńskiej grypy.

12 kwietnia 2010 r. Keiji Fukuda, jeden z czołowych ekspertów WHO ds. grypy, stwierdził, że system, na bazie którego ogłoszono pandemię świńskiej grypy, doprowadził do zamieszania wokół wirusa krążącego po całym świecie, i wyraził niezadowolenie z braku należytej komunikacji na temat niepewności dotyczących nowego wirusa, który okazał się nie tak śmiertelny, jak się obawiano.

W czerwcu 2010 r. Fiona Godlee, redaktor naczelna BMJ, opublikowała artykuł krytykujący WHO, gdzie powołując się na wyniki dochodzenia stwierdziła, że niektórzy eksperci doradzający WHO w sprawie pandemii mieli powiązania finansowe z firmami farmaceutycznymi produkującymi leki przeciwwirusowe i szczepionki. Margaret Chan, dyrektor generalna WHO, odpowiedziała: „Bez wątpienia reportaż i artykuł redakcyjny BMJ pozostawi u wielu czytelników wrażenie, że decyzja WHO o ogłoszeniu pandemii była przynajmniej częściowo podjęta pod wpływem chęci zwiększenia zysków przemysłu farmaceutycznego”.

Ponieważ były już dostępne leki stosowane w leczeniu świńskiej grypy, nie było potrzeby przedłużania histerii wokół tego konkretnego wirusa poza początkową propagandę, a rządy na całym świecie wydały miliardy dolarów na gromadzenie tego, co miała do zaoferowania Big Pharma. Koronawirus różni się tym, że na razie nie ma na niego „lekarstwa” (wystarczy chwilę poczekać). W rezultacie histeria musi być sztucznie przedłużana, aż Johnson & Johnson i Pfizer, czy im podobni, zdołają coś upichcić. Do tego czasu wiele krajów podejmuje absurdalnie ekstremalne środki, takie jak zakaz wszelkich wydarzeń publicznych, zamykanie szkół na wiele miesięcy i naleganie, aby całe populacje pozostały (lub „schroniły się”, jak kto woli) w domu do odwołania.

Być może zauważyliście ogłoszenie ostatnio przez administrację Trumpa zakazu wszelkich podróży z UE, z wyjątkiem Wielkiej Brytanii i Irlandii. Była to prawdopodobnie wyrachowana sztuczka polityczna, mająca na celu kokietowanie rządów i narodów oraz poprawę percepcji „specjalnych relacji” między tymi dwoma (lub trzema) krajami, szczególnie w odniesieniu do opieki zdrowotnej. Nie jest tajemnicą, że w następstwie „Brexitu” rząd brytyjski negocjuje „niesamowitą” umowę handlową z USA. Nie jest również tajemnicą, że część tej umowy obejmie dostęp amerykańskiej Big Pharmy do brytyjskiej służby zdrowia (National Health Service) i, najprawdopodobniej, wielokrotny wzrost cen brytyjskich leków na receptę, żeby pokryć ich niebotyczne koszty w USA.

Aby przywrócić nieco perspektywy obecnej panice w związku z koronawirusem, zapoznajcie się z graficznym przedstawieniem ilości zgonów dziennie na całym świecie wskutek poszczególnych chorób, i jeśli już musicie, to zanim zabierzecie się za Koronawirus, najpierw zabezpieczcie się przed żółtą febrą.

Na podsumowanie podsunę wam fragment satyry z The Onion, który niestety tak naprawdę wcale nie jest satyryczny.

W czwartek w odpowiedzi na trwającą epidemię koronawirusa najlepsi amerykańscy eksperci od zdrowia ostrzegli naród, żeby lepiej się przygotował, bo ta suka nawet jeszcze nie zaczęła.„Otrzymujemy wiele pytań na temat Covid-19 i, no cóż my możemy powiedzieć, zapnijcie pieprzone pasy, bo to gówno niedługo wskoczy na wyższy bieg” – powiedział profesor ze Stanford, zajmujący się badaniami i polityką zdrowotną, Richard Mason, ciskając swoimi papierami i ostrzegając naród, żeby lepiej mocno się chwycił poręczy, bo ten sukinsyn powali każdego na cholerną dupę.„Jeśli myślicie, że teraz jest źle, tylko kurde poczekajcie, a ten psi pomiot przejdzie w tryb pełnej zagłady. Poważnie, umyjcie ręce, albo odrąbcie je sobie – nie ma to żadnego zafajdanego znaczenia. Wy, biedne ścierwa, zostaniecie totalnie zdmuchnięci”. O, a w tej chwili Mason właśnie przewrócił mównicę, zwinął się w kłębek na podłodze i zaczął wrzeszczeć: „Przygotujcie się!”

 
 

Joe Quinn – znany eseista internetowy i autor tekstów drukowanych oraz współgospodarz audycji radiowej „NewsReal” w ramach Sott Talk Radio network. Od ponad 10 lat pisze wnikliwe felietony dla Sott.net. Jego artykuły ukazują się na wielu alternatywnych stronach poświęconych wydarzeniom na świecie, a media takie jak Sputnik News i Press TV wielokrotnie przeprowadzały z nim wywiady. Jego artykuły można również znaleźć na jego prywatnym blogu JoeQuinn.net.

 

Tłumaczenie: PRACowniA

41 Komentarzy »

 1. Dostaliśmy emailem rozporządzenie od Głównego inspektora pracy.
  Zdziwiłem się gdy przeczytałem, że panuje epidemia wirusa SARS-CoV-2,
  O co tu chodzi? czy tak się nazywa ten wirus od COVID-19?
  Coś przegapiłem?

  „Warszawa, 2020-03-16
  UNP:GIP-20-19263
  GIP-GNN.50.2.2020.1
  Pani/Pan
  Okręgowy Inspektor Pracy
  – wszyscy –
  dotyczy: stanowiska Głównego Inspektora Pracy w sprawie obowiązku terminowego
  kierowania pracowników na profilaktyczne badania lekarskie oraz terminowego
  przeprowadzania szkoleń w dziedzinie bhp
  Stanowisko Głównego Inspektora Pracy w zakresie:
  obowiązku terminowego kierowania pracowników  na profilaktyczne
  badania lekarskie oraz
  obowiązku terminowego przeprowadzania szkoleń w dziedzinie
  bezpieczeństwa i higieny pracy
  Mając na względzie sytuację epidemiologiczną w Polsce i opublikowanie
  rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na
  obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego w związku
  z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 (Dz. U. z 2020 r., poz. 433 ze zm.), jak również
  pismo otrzymane z Ministerstwa Zdrowia z 12 marca br., znak ZPM.6131.5.2020.MS,
  dotyczące wykonywania badań profilaktycznych pracowników, wynikających z art. 229
  ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2019 r., poz. 1040 ze zm.),
  proponuję:
  1)zawieszenie obowiązku przeprowadzania okresowych badań lekarskich
  pracowników do czasu odwołania zagrożenia epidemiologicznego ze strony
  wirusa SARS-CoV-2, przy jednoczesnym zachowaniu obowiązku wystawienia
  skierowania na okresowe badania lekarskie w terminach wynikających
  z orzeczeń lekarskich określających brak przeciwwskazań do pracy, otrzymanych
  przez pracowników podczas poprzednich badań profilaktycznych. Terminowe
  wystawienie skierowania będzie potwierdzeniem gotowości pracodawcy do
  wypełnienia obowiązku określonego w art. 229 Kodeksu pracy. Pracownicy
  powinni zostać zobowiązani do niezwłocznego udania się do jednostki medycyny
  pracy, z którą przedsiębiorstwo ma podpisaną umowę o świadczenie usług
  w zakresie profilaktycznej opieki lekarskiej nad pracownikami, po odwołaniu
  zagrożenia epidemiologicznego;
  utrzymanie obowiązku niedopuszczania do pracy pracowników 2) bez orzeczenia
  lekarskiego, określającego brak przeciwwskazań do pracy na określonym
  stanowisku pracy, otrzymywanego przez pracownika podczas wstępnych
  profilaktycznych badań lekarskich;
  3)dopuszczenie możliwości przeprowadzania instruktażu ogólnego w formie
  samokształcenia kierowanego lub seminarium (o czasie trwania min. 3 h
  lekcyjne), w szczególności z użyciem środków komunikacji elektronicznej,
  wykorzystujących możliwość przesyłania obrazu i dźwięku (on-line). Pracownicy
  powinni otrzymać (np. pocztą elektroniczną) komplet niezbędnych materiałów
  umożliwiających im zaznajomienie się z: podstawowymi przepisami
  bezpieczeństwa i higieny pracy zawartymi w Kodeksie pracy, w układach
  zbiorowych pracy lub w regulaminie pracy, przepisami oraz zasadami
  bezpieczeństwa i higieny pracy obowiązującymi w danym zakładzie pracy,
  zasadami udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku;
  4)dopuszczenie możliwości przeprowadzania szkoleń okresowych pracowników
  zatrudnionych na stanowiskach robotniczych w formie samokształcenia
  kierowanego lub seminarium (o czasie trwania min. 8 h lekcyjnych),
  w szczególności z użyciem środków komunikacji elektronicznej,
  wykorzystujących możliwość przesyłania obrazu i dźwięku (on-line). Pracownicy
  powinni otrzymać (np. pocztą elektroniczną) komplet niezbędnych materiałów do
  zaktualizowania i uzupełnienia swojej wiedzy i umiejętności z zakresu przepisów
  i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy związanych z wykonywaną pracą, zagrożeń
  związanych z wykonywaną pracą oraz metod ochrony przed tymi zagrożeniami,
  postępowania w razie wypadku i w sytuacjach zagrożeń.
  5)przeprowadzanie egzaminu sprawdzającego przyswojenie przez uczestnika
  szkolenia okresowego wiedzy objętej programem szkolenia oraz umiejętności
  wykonywania lub organizowania pracy zgodnie z przepisami i zasadami
  bezpieczeństwa i higieny pracy, kończącego szkolenie okresowe, niezwłocznie
  po odwołaniu zagrożenia epidemiologicznego ze strony wirusa SARS-CoV-2;
  utrzymanie obowiązku przeprowadzania instruktażu stanowiskowego 6) zgodnie z §
  11 rozporządzenia Ministra Gospodarki I Pracy z dnia 27 lipca 2004 r. w sprawie
  szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy przed dopuszczeniem do
  wykonywania pracy na określonym stanowisku pracownika zatrudnianego na
  stanowisku robotniczym oraz innym, na którym występuje narażenie na działanie
  czynników szkodliwych dla zdrowia, uciążliwych lub niebezpiecznych; pracownika
  przenoszonego na takie stanowisko oraz ucznia odbywającego praktyczną naukę
  zawodu lub studenta odbywającego praktykę studencką.
  Działania pracodawców przeprowadzane zgodnie z powyższymi propozycjami nie
  powinny obniżyć poziomu bezpieczeństwa pracy pracowników, a jednocześnie pozwolą
  zminimalizować ryzyko dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19.
  Apeluję jednocześnie do osób odpowiedzialnych za stan bezpieczeństwa i higieny
  pracy w zakładach pracy o zwrócenie szczególnej uwagi na te miejsca i stanowiska pracy,
  na których występuje szczególnie duże ryzyko wystąpienia wypadku przy pracy, by
  pracownicy wykonujący swoje zadania, pomimo zaistniałej sytuacji epidemiologicznej,
  mogli bezpiecznie i w zdrowiu wrócić do swoich rodzin i domów.”
  Z poważaniem,
  Główny Inspektor Pracy
  Wiesław Łyszczek
  /-podpisano elektronicznie/”

  Komentarz - autor: ufoludek — 19 marca 2020 @ 13:01

 2. Dla tych, którzy nie odwiedzają naszego FB:

  Dr. Wolfgang Wodarg, ten który przyczynił się do zdemaskowania przekrętu WHO ze „świńską grypą”, mówi o nowym koronawirusie. Audio niem., napisy ang.

  Komentarz - autor: iza — 19 marca 2020 @ 15:39

 3. @ ufoludek
  Oficjalnie COVID-19 (skrót od: Coronavirus disease 2019) to nazwa choroby wywołanej przez wirusa SARS-CoV-2, w języku potocznym często są użwane zamiennie.

  Komentarz - autor: iza — 19 marca 2020 @ 16:05

 4. Wątpię, aby reszcie ludzkości otworzyło to oczy, że poprzez media i organizacje poddane światowej szajce psychopatycznych oszustów dokonuje się właśnie próba destabilizacji ekonomicznej i reset całego Zachodniego systemu. Po koronawirusie, który przez jakiś czas będzie napędzał strach i panikę tłumów po pewnym czasie ludzkość obudzi się w świecie, gdzie będą posiadać jeszcze mniej praw i swobód obywatelskich, nałożone zostaną na nich nowe, dewastujące całe kraje podatki i wiele firm i biznesów rodzinnych upadnie. Obserwuję ludzką panikę na co dzień i widzę jak można przeganiać ,,ludzkie stado” w tę i z powrotem, a braki w wiedzy o wirusach i zapobieganiu chorobie wcale nie wystawiają nam dobrego świadectwa. Będzie to pretekst do ogłoszenia niedługo całemu światu, że właśnie opracowano tak długo wyczekiwaną szczepionkę, która kosztuje krocie i tłumy rzucą się jak szalone do szczepień i będą żądać od polityków i rządów swoich krajów, aby szczepionki kupowały hurtowo, ślepo wierząc, że to ocali ich zdrowie i życie. Będzie to sposobność dla BigPharmy do zarobienia tym razem bilionów $ i wstrzyknięcia oszalałym ze strachu tłumom za ich przyzwoleniem dowolnej substancji, która dopiero może zdewastować zdrowie i życie wielu ludziom i sprawić niewypowiedzianą radość takim typom jak Bill Gates i ,,ciemnym typom” z Wall Street. Wmawiając ludziom, że wirus znajduje się na banknotach stopniowo wycofywana będzie gotówka – najpierw płatność plastikową kartą, a potem chip pod skórę i mamy ostatni stopień niewolnictwa i zamiast wypłaty pieniędzy na konto dostaniemy wirtualne punkty jak w grze komputerowej.
  Jak widać sytuacja jest dynamiczna i panikę skutecznie napędzają media mainstreamu, rządy poszczególnych krajów, WHO i ludzie w białych kitlach, których uważamy za lekarzy.
  Trudno przewidzieć co w zanadrzu chowają przed nami stuknięci rzekomi ,,władcy świata”, bo tylko niewielka część ludzkości dokładnie wie co się dzieje i nie przypuszczam, że całe masy ludzkości nagle dostrzegą kto stoi za kurtyną i tym wszystkim dowodzi.
  Z wielkim żalem, ale także z politowaniem patrzę na piłkarza R. Lewandowskiego, który z własnych pieniędzy jak twierdzi przeznaczył milion EURO na walkę z koronawirusem. Doceniam ten altruistyczny gest, ale te pieniądze są ,,wyrzucone w błoto” i znikną w przepastnej kieszeni systemu tak jak nasze podatki, a mógłby te pieniądze przeznaczyć np. na swoje potrzeby, albo przeznaczyć np na budowę ujęć wody i budowę studni w Afryce(ale to jego pieniądze i medialnie bardziej się to opłaca).
  Odświeżyłem sobie swoją wiedzę i przeczytałem dwie części wywiadu sprzed dziesięciu lat z prof. A. Łobaczewskim o ponerologii i psychopatach tutaj na PRACOWNI i widzę, że ze mną wszystko w porządku, czego nie mogę powiedzieć o wielu innych ludziach Zachodu.

  Komentarz - autor: obudzony — 22 marca 2020 @ 14:43

 5. Żeby nie być gołosłownym jest taki gość w Niemczech, który jest znienawidzony przez kibiców wielu klubów Bundesligi, a redaktorzy WP twierdzą, że on jest normalny, a pracuje oczywiście nad szczepionką na koronawirusa i chce ,,pomóc” dosłownie całemu światu. Wierzycie mu? https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/875549/koronawirus-byc-normalnym-w-nienormalnych-czasach-dietmar-hopp-szczepionka-jesie
  Ja wierzę, że chce po prostu zwyczajnie zarobić!

  Komentarz - autor: obudzony — 22 marca 2020 @ 14:53

 6. @ obudzony

  „pomóc całemu światu”

  Nowy Bill Gates. Kolejny, który chce zbawić świat idiotycznym pomysłem. A gdzie jest szczepionka chroniąca przed szkodliwym wpływem propagandy? „Wybiła godzina solidarności”. Jak w grudniu 1981 w Polsce. Tylko że wtedy ludzie solidaryzowali się PRZECIWKO ograniczeniu ich podstawowych wolności. Teraz sami o to zabiegają. Jeśli któryś rząd nie był pewien, jak łatwo jest w pełni podporządkować sobie cały naród, teraz już wie. Wystarczy pierwszy z brzegu babok.

  Komentarz - autor: iza — 22 marca 2020 @ 15:45

 7. Rano w radio usłyszałem jak jakiś lekarz narzekał, że w porównaniu z Niemcami wykonujemy za mało testów na obecność koronawirósa.
  Ciekawe, jaki procent społeczeństwa miałby pozytywny wynik, gdyby przebadano wszystkich.
  Ale z drugiej strony efekt propagandowy by bardzo ucierpiał z powodu obniżenia śmiertelności.

  Komentarz - autor: ufoludek — 22 marca 2020 @ 17:25

 8. @Tylko że wtedy ludzie solidaryzowali się PRZECIWKO ograniczeniu ich podstawowych wolności.

  Iza, śmiem twierdzić, że zarówno wówczas ludzie nie zdawali sobie sprawy przeciwko komu lub czemu protestują, tak i dzisiaj nie rozumieją swojego rozpaczliwego położenia, stąd panika tłumu.

  Przecież to nie kto inny jak agenci CIA i wielu wywiadów Zachodnich szkolili i podburzali opozycjonistów z KOR i wierchuszkę ,,Solidurności”, aby prowadzili Polaków i resztę Słowian na barykady, bo komunizm jest be, a jeszcze 80 lat wcześniej za pieniądze Schiffów i Rotszyldów stworzono Rewolucję Rosyjską i cudowny komunizm. Po wielu latach ucisku i izolacjonizmu ludzie uwierzyli, że ,,demokracja” jest wspaniałym ustrojem, a dolary rosną na drzewach i domagali się wprowadzenia ,,kapitalizmu” wpadając wprost w łapy tych, którzy stoją za stworzeniem obydwu systemów. Tak więc teraz, kiedy sami oddaliśmy się w ich łapska ścisnęli nas mocno i duszą ekonomicznie, zdrowotnie, zbrojnie, ogłupiają politycznie i nie ma na razie żadnej szczepionki na odporność na propagandę.
  Zresztą znając trochę umysł psychopatów u władzy dla nich cokolwiek wymyślą, powiedzą, ogłoszą automatycznie staje się faktem, dla nich obiektywna prawda nie istnieje, a kłamstwo jest ich najważniejszym orężem.

  Dobrze wiemy w jaki sposób kończy się tysiącletnia hegemonia i podbój ,,wybrańców Boga” przeciwko całej ludzkości. Nierównowaga i brak harmonii dla ludzkości na całej Ziemi, wojny, śmierć i zniszczenie będą powodem odpowiedzi Wszechświata, który sprowadzi ludzi do epoki kamienia łupanego. Nie wiadomo ile razy podobne scenariusze będą się powtarzać, ale psychopaci muszą być odsunięci od władzy, a reszta świadomych i czujących istot musi prawdziwą wiedzę zdobywać, pielęgnować, nie jej pozwolić przekręcać i zakłamywać, ani nie wierzyć pierwszemu z brzegu, który krzyczy najgłośniej [media mainstreamu].

  Komentarz - autor: obudzony — 22 marca 2020 @ 17:29

 9. Tak sobie myślę, jak ta sytuacja obnaża kondycję zachodniej cywilizacji, gdzie funkcjonowanie społeczeństwa jest uzależnione od kredytów, możliwości ich spłaty.
  Strach spowodowany utratą dochodu powoduje zgodę na ograniczenie lub utratę praw mimo, że podejrzewamy tutaj jakieś kłamstwa.

  Firma w której pracuję produkuje obuwie. Sprzedajemy głównie do Niemiec, gdzie sklepy się zamknęły i nie wiadomo kiedy odbiorą zamówiony towar. To samo Czesi i polskie sklepy.
  Mamy trzy sklepy firmowe w kraju, które po tygodniowym postoju otwieramy od poniedziałku, ale nie wiadomo czy będą klienci, bo to byli głównie turyści. Kraków, Wrocław i Zakopane.

  Jeśli chodzi o samą produkcję, to wali nam się łańcuch dostaw komponentów ale nie dlatego, że nie ma materiałów, tylko z powodu braków płatności między kooperantami.

  I wszystko to się dzieje, chociaż nie znamy nikogo chorego na tego medialnego wirusa .

  Komentarz - autor: ufoludek — 22 marca 2020 @ 18:25

 10. Kondycja „handlowa” jest zależna od „zdrowotnej”. Jeżeli cywilizacja jedzie na „koksie”, czyli n+ leków dla 60+, to natura znajdzie w tym dziurę. ( jeśli tym razem to natura). Podsycane medialnie zagrożenie (celowo albo z głupoty)i napędza strach, który łatwo zagospodarować ekstremalnymi rozwiązaniami.

  Ale problem słabości populacji, według mnie, jest problemem jak najbardziej realnym, który będzie tylko postępował. Na jedyną radę – prawdziwą profilaktykę, nie ma co liczyć. Ani z jednej – „podażowej”, ani z drugiej – „popytowej” strony, niestety.

  P.S. Przy okazji tematu butów, od paru tygodni nie mogę nic kupić. Nie żebym był wybredny. Jakość i przyzwoita cena. Ale jak patrzę na wzornictwo, to po prostu mnie odrzuca. Nie mogą na to patrzeć, co się dzieje w tej branży dzisiaj.
  Chyba jednak robię się stary…

  Komentarz - autor: Art — 22 marca 2020 @ 19:04

 11. Na wszelki wypadek… buty kupuję raz na n sezonów. Preferuję skórę licową, bo się szlachetnie starzeje i pielęgnowana przetrwa lata, ba – nawet kilkanaście.
  Dlatego nie zerkam na rynek często i przeżyłem mały, estetyczny szok 😉

  Komentarz - autor: Art — 22 marca 2020 @ 19:23

 12. Art

  Jeśli mogę zamieścić link, to może twoje zdanie na temat wzornictwa butów ze skóry licowej i nie tylko się zaktualizuje

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://kacperglobal.pl/products,obuwie_meskie&ved=2ahUKEwjUl4b30a7oAhVEKuwKHWNKBR4QjBAwAnoECAcQDQ&usg=AOvVaw0I7YokFalJuEy1tHqbQ117&cshid=1584899350693

  Komentarz - autor: ufoludek — 22 marca 2020 @ 19:55

 13. Źle wpisałem autora komentarza miał być ufoludek a nie ufuludek
  Przepraszam

  Komentarz - autor: ufoludek — 22 marca 2020 @ 20:04

 14. @iza
  ,,A gdzie jest szczepionka chroniąca przed szkodliwym wpływem propagandy?”

  Zaglądnij proszę na forum zobaczysz w sesji z soboty powód szalonej propagandy koronawirusa. Te psychopatyczne kutafony się pomyliły i niektórym ludziom zrobili ,,coś dobrego” tym wirusem – stąd zamykanie, izolowanie i straszenie. Oni są tak źli, że jeżeli przypadkiem wyjdzie im coś dobrego dla ludzkości, to muszą to anulować i zrobić źle. Myślenie życzeniowe i pycha!

  Komentarz - autor: obudzony — 22 marca 2020 @ 21:42

 15. @ ufoludek
  „buty”

  właśnie w tym problem. Pod Twoim linkiem jest to, na co – jak się domyślam, bo mam podobnie – uskarża się Art. Gdzie się podziały normalne podeszwy? Dlaczego wszystko musi być na „słoninie”? Toż to ohydne! (Poprawka: przewinęłam sporo w dół i mają coś na kształt klasycznych butów)

  Ostatnio kupiłam sobie na Allegro zamszaki w starym stylu z Otmętu (kiedyś tzw. „welury”). Dzięki Bogu, wysyłają za granicę. Art, sprawdź sklep Husar na Allegro, masz szansę znaleźć coś klasycznego.

  Komentarz - autor: iza — 22 marca 2020 @ 22:27

 16. @ obudzony

  śmiem twierdzić, że zarówno wówczas ludzie nie zdawali sobie sprawy

  Oczywiście, tylko nie w tym rzecz. Mniej więcej od czasu 9/11 ludzie są konsekwentnie trenowani do chronienia się pod skrzydełka autorytetów. Tylko władza może was obronić przed bebokiem. Czymkolwiek w danym momencie ten bebok jest. Aż w końcu zaczynają sami oczekiwać od rządu, żeby im nakazał zamknięcie się w domu i wystrzeganie się wszelkich kontaktów społecznych. I żeby im to ułatwił, zamykając sklepy, puby, miejsca pracy, kościoły, parki, lasy….

  Parę tłitów, które wpadły mi dziś w oko. Zamieszczone przez niejakiego Richarda Anthony’ego, PhD, wirusologa. Jest ich cały cykl, poniżej kilka na smaczek:

  COVID-19 illness is survivable by by most. But for those who are losing their jobs, how many will go without much needed medications to treat diabetes, heart disease, COPD, Asthma, or not go to their doctor for diagnosis and treatment of the same, and how many of those will die?

  There is NO WAY to stop the spread, so just let us deal with it, like we do with the other >2.8M causes of death each year, including 20K-50K deaths from flu. Let us just say „Thank God it’s not me”, and get back to work!

  Just like a compulsive gambler we all play this lottery every day, from the moment we are born. Not just the infectious disease lottery, but the cancer lottery, the heart disease lottery, the car accident lottery, the plane crash lottery, and so much more.

  WHO, Dr. Ghebreyesus very own organization, published flu causes up to 5 million cases and kills up to 650,000 people every year, which If he took the time to do the math, is a 13% mortality rate. So flu has a 3.7 fold >mortality rate as COVID-19 in the same sample population!

  Please stop the Coronavirus hysteria! 16,819 laboratory-confirmed influenza-associated hospitalizations this flu season, and >3200 deaths in the first 8 weeks of this year alone, and no one is canceling meetings, flights, and wearing masks for Flu!!

  Komentarz - autor: iza — 22 marca 2020 @ 22:53

 17. @ Ufoludek, Iza

  Dzięki za linki. Podzielam zdanie Izy w kwestii „słoniny”, ale i dzisiejsze cholewki, to dla mnie jakiś koszmar.
  Zamszaki to dla mnie miłe wspomnienia. Typowe obuwie PRL-owskiego ( no, z przełomu też, ciekawe czasy!), „zbuntowanego” studenta 😉
  Dzisiaj przedkładam praktyczność. Choć może wybredny faktyczne jestem. Skoro już kupuję na lata, to musi mi się podobać. A co 😉

  @ Ufoludek
  Może podpowiedz w firmie, żeby stworzyli zakładkę „nasze sklepy”. Przez długą chwilę do głowy mi nie przychodziło, żeby ich szukać w zakładce „kontakt” 😉
  Nawet jeśli większość produkcji dajecie na eksport, to przecież i stacjonarnymi można się bardziej pochwalić na stronie. Zdjęcia, wideo, mapa, itd..

  Komentarz - autor: Art — 23 marca 2020 @ 00:40

 18. @ Iza

  R. Anthony to normalny facet. Gdzie on się uchował…

  W przypadku dzisiejszego SARS-a pozostaje jednak niewiadoma. O ile całkowity skutek można z dużym prawdopodobieństwem szacować, to „peak” w czasie – pozostaje niewiadomą. Jeszcze przez jakiś czas

  Weźmy ten wykres z tekstu. Już jest nieaktualny w tym sensie, że właśnie w tej chwili śmiertelność dzienna z powodu SARS-a albo dobija do, albo przekracza śmiertelność dzienną sezonowej grypy. Chwilową, nie średnią roczną. Jak będzie dalej?

  Jeżeli ten wirus się przestraszy temperatury, może otrzeźwieją i przyjmą bardziej optymalną strategię.
  Bardziej uwzględniającą drugą stronę równania: „zarazić się i tak trzeba”
  A nie jak dotychczas tylko pierwszą „spowolnić maksymalnie tempo, bez względu na wszystko”.

  Jeśli wirus się jednak nie przestraszy ciepła, trudno będzie o racjonalną decyzję.

  Komentarz - autor: Art — 23 marca 2020 @ 01:02

 19. @ Iza

  Przy całej kontrowersyjności stwierdzenia ” z powodu SARS-a”. To odrębny temat. Jednak tych hospitalizowanych ( i mających kontakt z hospitalizowanymi) testują póki co skrupulatnie, więc przynajmniej odpada wiele przypadków: „umarł, a nie wiadomo czy był zarażony”. Odwrotnie niż w przypadku grypy.

  Komentarz - autor: Art — 23 marca 2020 @ 01:29

 20. „Jeśli się przestraszy ciepła” – też kontrowersyjne. Niby czemu miałby?
  Chodzi raczej o zwiększającą się z postępem wiosny odporność ludzi…

  Komentarz - autor: Art — 23 marca 2020 @ 02:15

 21. @ iza sprawdź proszę pocztę sott

  Komentarz - autor: obudzony — 23 marca 2020 @ 08:40

 22. @Art @ Iza

  Proszę o e-mail to prześlę wam zdjęcia modeli butów zamszowych które możecie zamówić 😀

  W świetle informacji jakie przekazali Cs w ostatniej sesji, ciekawa jest sytuacja jaka ma miejsce w szpitalu w Myszkowie. Miejscowości gdzie pracuję. Otóż kardiochirurg który tam pracuje przyniósł do szpitala „koronawirusa”, bo niby zaraził się od swojej żony która przebywała w kwarantannie. Zamknięto oddział i izbę przyjęć. Śmialiśmy się w pracy, że zamykają szpitale z powodu choroby.

  Poza tym zamknięte są przychodnie a lekarze dają porady przez telefon.

  Naprawdę chorzy ludzie nie dostaną się nigdzie po pomoc a jeśli umrą, to będą ofiarami koronawirusa.

  Komentarz - autor: ufuludek — 23 marca 2020 @ 19:14

 23. @Art

  Dzięki za zwrócenie uwagi. Przekazałem, dorobią zakładkę 🙂

  Komentarz - autor: ufoludek — 24 marca 2020 @ 10:24

 24. Wcięło mi wczorajszy komentarz.

  Komentarz - autor: ufoludek — 24 marca 2020 @ 10:26

 25. @ Iza

  Jeden z ostatnich tłitów Anthony-ego:

  The only way to not get them is to develop a vaccine, and actually get enough people to take it. If anti-vaxxer mentality wasnt so prevalent and everybody took the flu virus who should we wouldn’t have lost >22,000 people from flu this year in the USA alone.

  Obawiam się, że ten, jeśli już, nie jest cytowany z takim entuzjazmem 😉

  Komentarz - autor: Art — 24 marca 2020 @ 11:48

 26. Kurczę, najbardziej mnie „dotknęło” to, że zamknęli siłownię. Wiedziałem, że nieurządzenie jej w domu, kiedyś się zemści 😉
  No ale przecież można sobie poradzić i bez niej.

  Komentarz - autor: Art — 24 marca 2020 @ 12:38

 27. Patentowani debile. Zakaz przemieszczania się.
  I nie, oni tego nie robią w celach inwigilacji czy kontroli. Z czystej głupoty podszytej potężnym strachem.

  Nawet nie są w stanie logicznie wyartykułować celów i metod ich osiągnięcia.

  Uff, sorry, ale mnie dosłownie nosi. Właśnie wróciłem z 3 godzinnego, pieszego „rajdu”. Słońce, rześkie powietrze, mało ludzi. Pięknie. A od jutra – siedzenie na du..e.
  Kretyni.

  Komentarz - autor: Art — 24 marca 2020 @ 17:19

 28. A jednak nie. Na stronach rządowych piszą łaskawcy, że „na spacer” można.
  Swoją drogą, „dziennikarze” to kretyni. I to ci „z najwyższej półki”. Nawet najprostszej informacji nie potrafią przekazać rzetelnie. Wszystko trzeba sprawdzać samemu.

  Komentarz - autor: Art — 24 marca 2020 @ 17:50

 29. To się nie dzieje…
  Więcej niż kretyni ( rządzący)

  Na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/wprowadzamy-nowe-zasady-bezpieczenstwa-w-zwiazku-z-koronawirusem
  podają nowe „przepisy”. A na dole są „pytania i odpowiedzi”. Co chwilą dopisują coś albo kasują. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu minut strona zmieniała się kilka razy.

  A rozporzadzenia w Dzienniku Ustaw nie ma do tej chwili. Gdyby ktoś mi powiedział, że to się będzie dziać naprawdę kilka tygodni temu, to nie uwierzyłbym.
  https://www.infor.pl/dziennik-ustaw/r2020/

  Komentarz - autor: Art — 24 marca 2020 @ 18:56

 30. Właśnie się dowiedziałam, że mała paczuszka, którą wysłałam do Polski, nie została wpuszczona do kraju, „bo jest z zagranicy”, i wróci do mnie. Domyślam się, że bez zwrotu kosztu. Do USA można coś wysłać tylko za pośrednictwem prywatnego kuriera, dla państwowej poczty granica jest zamknięta. Ktoś coś z tego rozumie? .

  Komentarz - autor: iza — 25 marca 2020 @ 17:25

 31. @Art, z Twojego pierwszego linka: „Przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin”. W Polsze ciągle jest rozsądniej. We Francji można wyjść z dzieckiem na spacer, ale nie dłużej niż na godzine, nie dalej niż 1 km od domu i bez dorosłej osoby towarzyszącej. Do tego trzeba mieć przy sobie samodzielnie wystawiony sobie papierek z adresem zamieszkania, godziną wyjścia z domu i listą wyprowadzanych dzieci.

  Komentarz - autor: iza — 25 marca 2020 @ 17:32

 32. @ Art
  Nie mam czasu ani specjalnie ochoty się w tym grzebać, ale nowe zasady wprowadzono na podstawie ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Tekst ujednolicony tutaj: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20082341570
  wraz z całą listą aktów zmienionych i uchylonych, oraz aktów wykonawczych, w tym z 2020 r.

  Och chyba właśnie dodali podstawę prawną na stronie gov./korona:
  Podstawa prawna

  Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii.

  Komentarz - autor: iza — 25 marca 2020 @ 17:45

 33. @ Iza

  Zdaniem prawnika:

  Rozporządzenie nie jest zgodne z ustawą, ponieważ ustawa dopuszcza ograniczenie sposobu przemiszczania się, a rozporządzenie zakazuje z wyjątkami. Nieporównywalne: umożliwienie jako stan podstawowy z wyjątkami vs zakazanie jako stan podstawowy z wyjątkami. To się pdobno nazywa ” wyjście poza delegację” 😉

  A to ode mnie:

  Rozporządzenie jest sformułowane tak niechlujnie i nieprecyzyjnie, że musieli stworzyć Q&A na stronie ministerstwa, żeby w ogóle wyjasnić, co rozporządca miał na myśli 😉

  Czytając Q&A dochodzisz do wniosku, że „przemieszczanie się” w ogóle nie jest istotne dla osiągnięcia celów tego rozporządzenia. Chodzi o brak „zgromadzeń”. Owszem, przemieszczanie się moze prowadzić do zgromadzeń, ale to są szczególne przypadki przemieszczania się. Więc powinni w spoóśb prosty zdefiniować „zgromadzenia”, których chcą uniknąć i po sprawie.

  Partacze. Najprostsze rzeczy potrafią spieprzyć.
  Ja tu mówię o jakości samych przepisów, a nie o ich zasadności rzecz jasna. To odrębny temat.

  Komentarz - autor: Art — 25 marca 2020 @ 19:55

 34. @ufuludek
  Będzie Ci wcinać komentarze, jeśli dalej będziesz robić literówki w swoim nicku.
  Ja nie potrzebuję butów. Jeśli Art zechce skorzystać z Twojej oferty, to chyba najlepiej będzie, jeśli ja prześlę jego adres email Tobie albo odwrotnie. Inaczej znajdzie się on w przestrzeni publicznej, a tego chyba nie chcemy.

  Komentarz - autor: iza — 25 marca 2020 @ 22:03

 35. @Iza
  Komentarz nie był o butach.
  Ale cóż literówka to mój błąd. Muszę być bardziej uważny.

  To co się dzieje wokół jest jak zły sen.
  U mnie w domu i w pracy atmosfera zbytnio, na razie nie odbiega od normalnej.
  Natomiast na ulicy i w sklepach ludzie wyglądają jakby byli zahipnotyzowani.
  W kolejce grzecznie stoją na wyznaczonych liniach, mało kto ze sobą rozmawia, normalnie dreszcze mam jak na to patrzę.
  Niektórzy wyglądają jakby czekali aż ktoś zacznie łamać zasady żeby się na niego rzucić.
  Pociągi są puste a konduktorzy odgrodzeni są sznurkiem z tabliczką i siedzą we trzech.
  Kolega pracuje na budowie i powiedział mi, że w budzie przebiera się na raz 16 chłopa jeden na drugim a po wyjściu z pracy trzeba się przemieszczać w odstępach 1,5m.
  Mam wrażenie jakby istniały teraz obok siebie dwie rzeczywistości.

  Komentarz - autor: ufoludek — 26 marca 2020 @ 09:59

 36. @iza proszę ponownie. Sprawdź pocztę!

  Komentarz - autor: obudzony — 27 marca 2020 @ 17:42

 37. @ obudzony
  Wiem. Jestem zagrzebana po uszy w pracy administracyjnej, zajmie mi to pradopodobnie jeszcze co najmniej następny tydzień. Do tego mam do skończenia jedną korekte na bloga, własne tłumaczenie, korektę tłumaczenia rozdziału Secret History, nadesłanego ze trzy tygodnie temu, i następne artykuły na bloga w drodze. Wybacz, nie wyrabiam się.

  Komentarz - autor: iza — 29 marca 2020 @ 01:16

 38. @iza
  Wiem. Jestem zagrzebana po uszy w pracy administracyjnej, zajmie mi to pradopodobnie jeszcze co najmniej następny tydzień. Do tego mam do skończenia jedną korekte na bloga, własne tłumaczenie, korektę tłumaczenia rozdziału Secret History, nadesłanego ze trzy tygodnie temu, i następne artykuły na bloga w drodze. Wybacz, nie wyrabiam się.

  OK, bo już myślałem, że coś się stało. W porządku to może poczekać.

  Komentarz - autor: obudzony — 30 marca 2020 @ 15:45

 39. Dzięki za ten artykuł
  Tak sobie myślę, gdzie są wszyscy faceci, „mężczyźni” na tym świecie?
  Stoją w kolejce w Lidlu i pilnują żeby nikt nie złamał zasady „dystansu społecznego”.
  Nie może do mnie dotrzeć, że w tak krótkim czasie można było z ludźmi zrobić coś takiego.

  Komentarz - autor: ufoludek — 31 marca 2020 @ 21:56

 40. Mój komentarz pojawił się nie pod tym artykułem co trzeba 🤔
  Dziwne

  Komentarz - autor: ufuludek — 31 marca 2020 @ 22:01


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: