PRACowniA

22 lipca 2019

„To będzie wstrząsające” – znajomi Epsteina szykują się na najgorsze w związku ze zbliżającym się ujawnieniem masy dokumentów

Filed under: Polityka,Wydarzenia bieżące — iza @ 13:37
Tags: ,

Przegląd prasy

Tyler Durden
ZeroHedge
18 lipca 2019, 09:54

W miarę rozwijania się afery Jeffreya Epsteina długa lista celebrytów, lwów salonowych i magnatów biznesowych, którzy pojawili się w pobliżu orbity zarejestrowanego przestępcy seksualnego, jest teraz skażona pedo-polonem. Wielu z nich, jak Bill Clinton, Ehud Barak i szef firmy z branży seksownej bielizny Victoria’s Secret Les Wexner, usiłowało zdystansować się od Epsteina i jego działań – jednak z racji ich rozległych powiązań z pedofilem nikogo to nie przekonało.

Jak zauważa Gabriel Sherman z Vanity Fair: „Pytań dotyczących Epsteina przybywa znacznie szybciej, niż udaje się na nie odpowiedzieć: kto wiedział, i co, o nadużyciach Epsteina? Jak i od kogo Epstein otrzymał swoją fortunę, przypuszczalnie wynoszącą [co najmniej] 500 milionów dolarów? Dlaczego Acosta przystał na skandalicznie łagodną ugodę pozasądową w sprawie Epsteina, w dodatku opatrzoną klauzulą immunitetu [czyli gwarantującą nieprowadzenie dalszych śledztw z tytułu tego samego oskarżenia]? [Notabene, ugoda była nielegalna, bo nie powiadomiono skarżących z wyprzedzeniem o zamiarze jej zawarcia.] I co to znaczy, że Acosta został jakoby poinformowany, że Epstein „należy do wywiadu”?

Równie oświecające są słowa adwokata ofiar, Brada Edwardsa, który podczas środowej konferencji prasowej, siedząc obok oskarżającej Epsteina Courtney Wild, powiedział, że „Byli i inni współpracownicy biznesowi pana Epsteina, którzy angażowali się w niewłaściwe zachowania seksualne w jednym lub kilku jego domach. Wiemy o tym”. Po czym dodał: „W odpowiednim czasie zaczną padać nazwiska”.

Co więcej, prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku dni amerykański Sąd Apelacyjny dla Drugiego Obwodu wyda około 2000 stron dokumentów, które mogą ujawnić przestępstwa seksualne popełnione przez „wielu wybitnych amerykańskich polityków, potężnych biznesmenów, zagranicznych prezydentów, powszechnie znanego premiera i innych światowych przywódców”– jak zapowiedzieli trzej sędziowie tego sądu.

Dokumenty zostały złożone podczas rozpatrywania sprawy z pozwu cywilnego o zniesławienie, wniesionego przez Virginię Roberts Giuffre – byłą bywalczynię elitarnego klubu Mar-a-Lago [w Palm Beach, Floryda] i skarżącą Epsteina – przeciwko byłej dziewczynie Epsteina i podobno burdelmamie, Ghislaine Maxwell. „Nikt, kto obracał się w kręgach Epsteina, nie będzie spał teraz spokojnie. Wszystko wyjdzie na jaw – powiedział David Boies, prawnik Giuffre. Inna osoba zaangażowana w sprawę przeciwko Epsteinowi powiedziała mi: „To będzie oszałamiająca liczba nazwisk. Nastąpi efekt domina. – Vanity Fair

Inne znane postacie wiązane z Epsteinem to m.in. współzałożyciel LinkedIn Reid Hoffman, Elon Musk oraz Mark Zuckerberg, przedstawiony zarejestrowanemu przestępcy seksualnemu przez Muska. Rzecznik Zuckerberga powiedział Vanity Fair: „Kiedyś Mark przelotnie spotkał się z Epsteinem na kolacji wydanej na cześć naukowców, ale to nie Epstein ją organizował. … Od tamtego czasu Mark nie komunikował się z Epsteinem”.

Musk w rozmowie z magazynem powiedział: „Nie przypominam sobie, bym komukolwiek przestawiał Epsteina, bo nie znam zbyt dobrze tego faceta. Epstein jest bez wątpienia dziwakiem, a Zuckerberg nie jest moim bliskim znajomym. Kilka lat temu byłem po południu w jego domu na Manhattanie przez około 30 minut z Talulah [Riley], bo chciała poznać tego dziwaka ze względu na powieść, którą właśnie pisała. Nie widzieliśmy niczego niewłaściwego poza dziwnymi dziełami sztuki. Kilkukrotnie namawiał mnie na odwiedzenie go na jego wyspie. Odmówiłem”.

 

[To „przyjaciółka” Jeffreya Epsteina i podobno burdelmama Ghislaine Maxwell z Elonem Muskem na gali Oskarów w 2014 r. Ci ludzie byli chyba wszędzie…]

Według pewnego źródła przez rezydencję Epsteina na Manhattanie stale przewijał się strumień znanych osobistości, w tym Bill Gates, Larry Summers i Steve Bannon.

„Jeffrey kolekcjonował ludzi. To właśnie robił” – usłyszało od niego Vanity Fair.

Na razie najbardziej publicznie kojarzony z zarzucanymi Epsteinowi przestępstwami jest znany prawnik Alan Dershowitz, który od lat prowadzi publiczną bitwę z Davidem Boiesem. W kwietniu klientka Boiesa, Giuffre, pozwała Dershowitza za zniesławienie, kiedy Dershowitz nazwał ją kłamcą (strategia podobna do tej użytej w stosunku do siedmiu kobiet, które oskarżyły Billa Cosby’ego). W dniach poprzedzających aresztowanie Epsteina przez FBI na lotnisku Teterboro półtora tygodnia temu, Dershowitz pojawiał się na antenie telewizji i dzwonił do przyjaciół i reporterów, by zapewniać o swojej niewinności i nazwać Giuffre i Boiesa kłamcami. „Chcę, żeby wszystko się wydało! Niczego się nie boję, bo nie zrobiłem nic złego” – powiedział mi Dershowitz 15 lipca wieczorem.

Zadzwonił do mnie minutę po tym, jak wysłałem mu maila z prośbą o komentarz. Powiedział, że przyjaźnił się z Epsteinem od 1996 roku, kiedy zostali sobie przedstawieni przez Lynn Forester de Rothschild na imprezie na wyspie Martha’s Vineyard. „Błagała mnie, żebym go poznał. Powiedziała mi, „to ten mądry pracownik naukowy”. Kilka dni później Epstein zaprosił Dershowitza na 59 urodziny Lesa Wexnera do rezydencji Wexnera w New Albany, w stanie Ohio. „Stało się tradycją, że Jeff zapraszał najmądrzejszą z osób poznanych w danym roku. Powiedział im, że ja jestem najmądrzejszy”. Pozostali bliskimi znajomymi przez lata. Dershowitz stanowczo zaprzeczył, jakoby kiedykolwiek uczestniczył w klice Epsteina i seksie z nieletnimi, i powiedział, że zawsze, kiedy widywał się z Epsteinem, był ze swoją żoną. Powiedział mi: „Tylko raz zrobiono mi masaż! To była 50-letnia Rosjanka, Olga. I miałem na sobie szorty. Nawet mi się to nie podobało. Nie jestem fanem masażu”. – Vanity Fair

Rośnie napięcie w Waszyngtonie

„Epstein chwalił się swoimi kontaktami w Waszyngtonie” – powiedział adwokat David Boies.

Według raportu „jedną z teorii krążących wśród czołowych republikanów jest to, że Epstein był agentem Mosadu. W innej Biały Dom George’a W. Busha w imieniu rządu brytyjskiego zakazał Acoscie ściganie Epsteina, żeby chronić księcia Andrzeja”.

„Rodzina królewska zrobiła wszystko, co w jej mocy, by zdyskredytować tę sprawę z księciem Andrzejem” – powiedział Boies. „Cokolwiek próbowaliśmy zrobić, stawaliśmy przed murem. Chcieliśmy przeprowadzić z nim wywiad, oni nie byli skorzy”.

Teraz czekamy na dokumenty. W międzyczasie, na czwartek, godz.11.30 zaplanowana jest rozprawa w sprawie wypuszczenia Epsteina za kaucją.

ZeroHedge, 18 lipca (skrót):

Pomimo ogromnych wysiłków ze strony adwokatów Jeffreya Epsteina, starających się przekonać sędziego Południowego Dystryktu Nowego Jorku Richarda M. Bermana, że nie istnieje ryzyko ucieczki oskarżonego, sąd odmówił zgody na kaucję, przytaczając w argumentacji dowody wcześniejszego zastraszania świadków i niestawianie się Epsteina w wyznaczonych terminach przed wymiarem sprawiedliwości.

Kolejnym argumentem były „niedwuznaczne seksualnie zdjęcia” i austriacki paszport ze zdjęciem Epsteina wystawiony na inne nazwisko i z miejscem zamieszkania w Arabii Saudyjskiej.

Nieważny już austriacki paszport z pieczątkami z lat osiemdziesiątych, poświadczającymi wjazd do Francji, Hiszpanii, Wlk. Brytanii i Arabii Saudyjskiej, organy ścigania znalazły podczas przeszukania w rezydencji Epsteina na Manhattanie. Oprócz paszportu w sejfie znajdowało się 70 tys. dolarów w gotówce i 48 diamentów.

Berman dodał: „Wiadomo mi, że na podstawie jednoznacznych i przekonujących dowodów rząd uznał, że istnieje realne zagrożenie dla innych i dla społeczności oraz ryzyko ucieczki. Wątpię, by jakikolwiek wariant kaucji zniwelował to zagrożenie

66-letni zarejestrowany przestępca seksualny pozostanie do czasu rozprawy w zakładzie karnym na Manhattanie (Metropolitan Correctional Center, MCC). Grozi mu 45 lat więzienia.

Jak zauważył Bloomberg, „Decyzja sądu oznacza, ze pan Epstein prawdopodobnie spędzi więcej czasu w więzieniu oczekując na rozprawę w Nowym Jorku, niż odsiedział na Florydzie po [częściowym] przyznaniu się do winy w 2008 r.

~ * ~

11 lipca Gilad Atzmon rozważał temat powiązań Epsteina (skrót):

Możliwe, że Epstein jest zwykłym pedofilem, niewolnikiem własnej chorej perwersji. Ale w tej chwili wydaje się to mało prawdopodobne i zbyt wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi. Dlaczego Epstein zbudował sieć handlu żywym towarem? Dlaczego szukał towarzystwa najbardziej wpływowych ludzi? Dlaczego taszczył swoim samolotem „Lolita Express” wszystkich tych królewskich, niegdysiejszych i przyszłych prezydentów, profesorów Harvardu i gwiazd filmowych z całego świata? Aż dochodzimy do wielkiego pytania: jaki, sposobem uchodziło mu to na sucho? Epstein, zarejestrowany w 2007 roku przestępca seksualny, miał spędzić resztę życia za kratkami. Zamiast tego odsiedział zaledwie trzynaście miesięcy w więzieniu dla VIP-ów.

Daily Beast napisał wczoraj, że kiedy zespół przejściowy administracji Trumpa przeprowadzał rozmowę z Alexandrem Acostą pod kątem powierzenia mu stanowiska sekretarza ds. pracy, analizowano jego zachowanie w roli prokuratora USA w Miami w sprawie Epsteina i jego niesławną ugodę. Podczas tej rozmowy Acosta podobno wyznał: „Powiedziano mi, że Epstein „należy do wywiadu” i „żebym zostawił go w spokoju”.

Im bliżej przyglądamy się tej sadze zarejestrowanego przestępcy seksualnego, tym bardziej wydaje się ona wykazywać cechy gigantycznej operacji szpiegowskiej. Jeśli tak, to Epstein prowadził wielomilionową operację wywiadowczą, która miała gromadzić brud na najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Ściany jego pałacu na karaibskiej wyspie były naszpikowane kamerami i zapewne z powodów innych niż jego osobiste lubieżne zadowolenie. Epstein nie pracował sam. Prasa donosi, że Ghislaine Maxwell pełniła rolę „madam” Epsteina.

Wiele przejrzanych przez Miami Herald akt sądowych ujawnia, że według prawników jednej z rzekomych ofiar Epsteina Maxwell pomagała w handlu dziewczętami i kobietami i w dostarczaniu ich do wpływowych osobistości. Akta te zawierają również informację, że domniemane ofiary zostały zwabione do szajki za pośrednictwem ofert zarobku za pozowanie, pracy dla modelek i możliwości edukacyjnych.

Ghislaine jest najmłodszym dzieckiem ekstrawaganckiego żydowskiego potentata medialnego Roberta Maxwella, który zmarł w tajemniczych okolicznościach w listopadzie 1991 roku. Krótko przed jego śmiercią samozwańczy były oficer Mosadu, Ari Ben-Menashe, zwrócił się do organizacji informacyjnych w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych twierdząc, że Maxwell był przez wiele lat agentem izraelskiej służby wywiadowczej.

Nie jestem w stanie zweryfikować, czy Robert Maxwell był agentem Mosadu ani czy związek z Mosadem jest cechą dziedziczną, ale hipoteza, że Epstein i Maxwell prowadzili operację wywiadowczą, ma sens i wyjaśniałaby sporo kwestii związanych z tym makabrycznym widowiskiem.

Ten wywiadowczy postulat prowokuje postawienie kluczowego pytania. Jeśli Epstein był szpiegiem, dla kogo pracował? Czy byli to Rosjanie? Pytam tylko dlatego, że za każdym razem, kiedy jako potencjalny podejrzany pojawia się Tel Awiw, amerykańskie media winią Rosjan. A może Epstein pracował dla Iranu? Wszystko wskazuje na to, że administracja Trumpa desperacko szuka pretekstu do wojny z Iranem. Kolejną możliwością jest to, że ta sprawa jest klasyczną operacją MI6, a Epstein jest pedofilską wersją 007. Jeśli szpiegowska teoria spiskowa jest słuszna, naturalnymi podejrzanymi byłyby Mosad i CIA. Trudno jednak uwierzyć, że Mosad w pojedynkę byłby na tyle potężny, żeby zapewnić Epsteinowi jego niezwykle łagodną ugodę. Trudno sobie wyobrazić, że Acosta, działając jako prokurator federalny, przyjąłby instrukcje od Izraela. Jeśli był to Mosad, prawdopodobnie miał znaczące poparcie ze strony amerykańskiej społeczności wywiadowczej. Zakładam, że Alan Dershowitz, były adwokat Epsteina, może być w stanie odpowiedzieć na niektóre z tych pytań. Wygląda na to, że zna szczegóły:

Gilad Atzmon, 16 lipca (skrót)

Wczoraj prokuratorzy ujawnili, że Jeffrey Epstein trzymał w domowym sejfie fałszywy paszport saudyjski wraz z diamentami i stosem gotówki. W zeszłym tygodniu okazało się również, że Epstein zainwestował miliony w interes byłego premiera Izraela Ehuda Baraka. Barak przyznał Daily Beast, że podobnie jak inni światowi przywódcy odwiedził wyspę Epsteina, a został przedstawiony Epsteinowi przez Szimona Peresa, byłego premiera i prezydenta Izraela.

Firma high-tech Baraka, finansowana przez handlarza seksem, nazywa się Carbyne. Izraelskie przedsiębiorstwo opracowuje „funkcje obsługi połączeń telefonicznych i identyfikacji dla służb ratowniczych”, a w istocie pracuje nad metodami uzyskania pełnego dostępu do telefonu, jego systemu GPS i kamery. To nie powinno być dla nas zaskoczeniem. Wiemy już, że Epsteina bardzo ekscytowały kamery.

W świecie ze sprawnie funkcjonującymi mediami Guardian, New York Times, Washington Post i wszystkie inne mainstreamowe media bezlitośnie rywalizowałyby o wykopanie wszelkich brudów od wyspy Epsteina po Tel Awiw, ale wygląda na to, że robią coś przeciwnego. Ukrywają wstyd. Inwestują energię w odwracanie uwagi od tego, co stało się oczywiste dla szerszej publiczności: Epstein nie był tylko obrzydliwym pedofilem. Prawdopodobnie służył agencji wywiadowczej, a być może nie jednej.

Cztery dni temu jeden z najodważniejszych pisarzy, były analityk CIA Philip Giraldi, opublikował szczegółowy artykuł dotyczący oczywistego pytania: czy Epstein był izraelskim szpiegiem? Giraldi kończy go tak: „będzie bardzo interesujące zobaczyć, jak daleko i jak głęboko pójdzie dochodzenie w sprawie Epsteina i jego działalności. Można się spodziewać, że zostaną podjęte wysiłki w celu ochrony czołowych polityków, takich jak Clinton i Trump, i uniknięcia jakiejkolwiek analizy ewentualnej roli Izraela. Jest to normalna praktyka – znana z raportu w sprawie 9/11 i dochodzenia Muellera, zgodnie pomijających wszelkie dochodzenia w sprawie tego, co mógł kombinować Izrael. Ale tym razem, jeśli rzeczywiście była to operacja izraelska, zatuszowanie historii może okazać się trudne, ponieważ jej aspekt pedofilski wywołał gniew społeczności z całego spektrum politycznego”.

Podziwiam Giraldiego i chciałbym myśleć, że ma rację. Jednak w Wielkiej Brytanii niezależne dochodzenie w sprawie wykorzystywania seksualnego dzieci na dobrą sprawę upadło, gdy w centrum jego zainteresowania znalazł się lord Janner. Lord Janner był dawniej przewodniczącym BOD (Board of Deputies of British News) – ciała, które jakoby reprezentuje brytyjskich Żydów. Był także założycielem Holocaust Memorial Trust. Wygląda na to, że niektórzy ludzie albo są ponad prawem, albo poza kontrolą. […]

~ *~

Jeden z komentatorów na blogu Moon of Alabama przestawił możliwy scenariusz, jak Epstein mógł dorobić się swojej fortuny. Brzmi prawdopodobnie i nie wymaga (ale i nie wyklucza) wątku wywiadowczego. Pełny komentarz tutaj.

Epstein oferował swoim bogatym znajomym młodziutkie laski, które uwiódł albo przekupił. Na swoje ekskluzywne imprezy zapraszał mnóstwo interesujących postaci – artystów, naukowców, polityków, bogatych biznesmenów. Te małolaty zawsze się tam kręciły. Zawsze znalazła się wolna sypialnia. Kamery były przygotowane. Kiedy któryś z tych bogaczy skusił się na panienkę, Epstein go zaszantażował.

Ale zamiast domagać się gotówki, prosił takiego o zainwestowanie w jego fundusz hedgingowy zarejestrowany w którymś z rajów podatkowych. Dla kogoś, kto ma miliardy, ulokowanie kilkudziesięciu milionów w jakimś funduszu nie stanowi żadnego problemu. Jest to legalne. Pieniądze nie przepadły. Mogą nawet przynieść zysk.

Nic nie wiadomo o tym, żeby Epstein zajmował się handlem walutami czy dokonywał innych dużych transakcji na Wall Street. Jego firma jest niewielka, a on sam nie pracował dużo. Jest całkiem możliwe, że głównie reinwestował pieniądze w jakimś prostym funduszu opartym na indeksie S&P 500. Na dłuższą metę takie fundusze przynoszą całkiem dobre zyski.

Epstein mógł pobierać typową dla hedgingu opłatę 2/20, tzn. 2% zainwestowanej kwoty plus 20% zysku. Jego fundusz byłby całkowicie legalny i nie byłoby problemu z podatkami. Usidleni w ten sposób ludzie, żeby mieć gwarancję milczenia Epsteina i nie zobaczyć nagrań w mediach, musieliby tylko utzymywać swoją inwestycję. Niektórzy z miliarderów mogli nawet zainwestować z góry, żeby zdobyć dostęp do dziewczyn.

Taka intryga byłaby dla Epsteina bardzo eleganckim sposobem na realizowanie swojego „hobby” przy jednoczesnym zapewnieniu sobie rosnących dochodów.

~ *~

Fox News też próbuje rozwikłać tę zagadkę. Tucker Carlson i Melissa Francis szukają odpowiedzi:

Tłumaczenia: PRACowniA

35 Komentarzy »

 1. W poniedziałek adwokaci Epsteina złożyli apelację wobec decyzji sądu w sprawie kaucji, a w środę niecierpliwy Epstein „próbował popełnić samobójstwo”.
  https://news.yahoo.com/epstein-found-unconscious-york-cell-071856820.html
  Znaleziony półświadomy na podłodze w celi z ranami na szyi i ponoć posinianiałą twarzą….

  Komentarz - autor: iza — 25 lipca 2019 @ 13:55

 2. A. Dershowitz był wielkim orędownikiem uwolnienia J.Pollarda, nawet napisał ksiązkę.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jonathan_Pollard

  Komentarz - autor: cedric — 25 lipca 2019 @ 19:08

 3. Jeśli chodzi o sławnych i bogatych korzystających ze zwyrodniałych usług Epsteina, to nie wiem, czy bardziej pasuje tutaj „z kim przystajesz takim się stajesz”, czy „ciągnie swój do swego”. Coż za ohydna zgnilizna rządzi tym światem.

  Powtarzając za autorem artykułu zapytam, jakim cudem Epsteinowi udało się wykręcić od porządnej kary w 2008 roku, oraz jakim cudem zdołał rozkręcić taki intratny biznes nie nękany przez nikogo? Musi mieć potężnych sponsorów, choć może ‚pracodawców’ bardziej by pasowało? Z listy potencjalnych opiekunów wykreślić można osoby które korzystały z jego usług, a które wymieniono we wspomnianych w artykule dokumentach.
  Mamy tu takie nazwiska jak Clinton, książę Andrzej, Elon Musk, czy Mark Zuckerberg. Sławni, bogaci i wpływowi. Kto mógłby stać ponad nimi i pociągać za sznurki?

  Z wysuniętych w artykule hipotez najbardziej pasuje mi Mosad. Cytując Voltaire: „jeśli chcesz wiedzieć kto tobą rządzi, sprawdź, kogo nie wolno ci krytykować”. Rosja i Iran odpadają, ponieważ mieszanie ich z błotem to chleb powszedni mediów głównego nurtu. Jednak jak zauważono powyżej: „za każdym razem, kiedy jako potencjalny podejrzany pojawia się Tel Awiw, amerykańskie media winią Rosjan.” Hmmm…dorzućmy jeszcze plany zrównania krytyki Izraela z antysemityzmem, oraz prawny zakaz kwestionowania Holokaustu i robi się ciekawie.

  Komentarz - autor: antenna22 — 26 lipca 2019 @ 16:57

 4. Wczoraj media doniosły, że Epsteina znaleziono w celi z pętlą wisielczą na szyi na wpół nieprzytomnego, ale żywego. Ta sprawa ma charakter tak wybuchowy, że może zagrażać największym i wpływowym ludziom na świecie z tego tytułu, że są oni zwykłymi przestępcami seksualnymi wykorzystującymi seksualnie tysiące bezbronnych dzieci. Znacie ich z mediów, polityki, przedstawiani są przez media głównego nutu jako idole, biznesmeni, celebryci, artyści itp postacie warte naśladowania, ale to są skurwiele najgorsi z najgorszych, którzy bezczelnie szczerzą zęby do kamery lub flesza, a potem idą gwałcić dzieci. Epstein jeżeli nie zrozumie, że powinien sam popełnić samobójstwo, to ci wszyscy zagrożeni jego zeznaniami mają dosyć potęgi, środków i motywacji, aby zrobić to za niego. Przede wszystkim Epstein musi zrobić tak, aby kluczowa rola Mossadu w tym ,,biznesie” nie została odkryta i ucięto wszelkie macki prowadzące do tej agencji, która może mieć kompromitujące nagrania najważniejszych osób z wielu krajów, które uprawiają seks z nieletnimi na wyspie Little Saint James.
  Tzw. ,,Pizagate” była tylko preludium, przygrywką do tego co mogłoby dotrzeć do opinii publicznej po ujawnieniu informacji, które posiada Epstein. Światowe kręgi pedofilskie powoli drżą w posadach po ujawnieniu wielu informacji o nieuchwytnych kręgach, stręczycielach, handlarzach dziećmi wykorzystywanych do celów seksualnych ujawniając kolejne ,,kręgi piekieł”.

  Czy normalnej, przeciętnej, zdrowej osobie przyjdzie do głowy możliwość zaspokojenia swojego popędu seksualnego z bezbronną, nieukształtowaną ani fizycznie, ani psychicznie bezbronną istotą?
  To są osoby chore, które należałoby izolować w odosobnieniu bez możliwości kontaktów z dziećmi, a my – ludzkość pozwalamy, aby nami rządziły i wybieramy jako przywódców, prezydentów, głowy państw wierząc, że są prawe i uczciwe, bo potrafią się uśmiechać do kamery.

  Od lat 90-tych wiedziałem, że kręgi pedofilskie oplatają sieć na całej Ziemi, wiedziałem poprzez strzępy informacji, że są chronione przez największe agencje wywiadowcze świata, poprzez największe media, sądy, policje, prokuratury że należą do nich najpotężniejsze osoby na Ziemi, ale nie spodziewałem się takiej skali, której na razie nie ujawniono, bo to tylko czubek góry lodowej.

  Epstein był czynnym pedofilem i stręczycielem dzieci do uciech seksualnych dla super potężnych i wpływowych ludzi na całym świecie – pytanie tylko czy te osoby płaciły mu za możliwość uprawiania seksu z osobami nieletnimi, czy Mossad sponsorował Epsteina po to, aby móc nagrać seks z nieletnimi i mieć w garści każdego polityka, biznesmena, czy dowolną osobę.

  Na koniec warto dodać, że nie da się skorumpować żadnego człowieka, który nie jest pedofilem(ani nie ma takich skłonności), bo taki człowiek będzie tym faktem zszokowany i oburzony, bo nie odbiera dziecka jako obiektu seksualnego, tylko jako kogoś kogo trzeba chronić, pomóc(bardziej uczucia rodzicielskie).

  Polański, Woody Allen, Spielberg, Bill Cosby, Weinstein i wiele, wiele innych osób w Hollywood, którym udowodniono wykorzystywanie seksualne dzieci i innych osób dorosłych poprzez posiadaną pozycję, a mówił o tym Clint Eastwood, Elijah Wood, Jessica Biel, Corey Feldman, Mara Wilson, Todd Bridges i wiele innych dziecięcych i dorosłych aktorów Hollywood. To tylko Hollywood, a gdzie wielki biznes, polityka, kościoły, wielkie media? – Tam to dopiero jest pedofili co niemiara.

  Komentarz - autor: obudzony — 27 lipca 2019 @ 07:57

 5. PS.
  Aha jeszcze jedno, bo bym zapomniał.
  Dobrze popatrzcie na pochodzenie wszystkich osób zamieszanych wokół Epsteina i zobaczycie, że przerażająca większość to osoby pochodzenia…? Eskimoskiego!
  To jest przerażające, że domagają się dla siebie specjalnego traktowania, uważają się za lepszych od wszystkich innych narodów, są wg ich mniemania wybrani przez Boga, uważają, że powinni rządzić innymi.
  Wiecie co sobie od dawna myślę? To jest chyba tak, że reszta ludzi na Ziemi wyczuwała, że coś z nimi jest nie tak, że nie są tacy jakimi się przestawiają, wielu ludzi wyczuwało niczym nie popartą do nich antypatię
  i dopiero teraz dostajemy dowody na ich psychopatię, która w tej grupie quazi-religijnej jest gigantyczna.

  Komentarz - autor: obudzony — 27 lipca 2019 @ 08:10

 6. Iza, wyciągnij proszę mój poprzedni komentarz z kosza.

  Komentarz - autor: obudzony — 27 lipca 2019 @ 12:47

 7. „przerażająca większość”
  Tego nie wiemy. Trzymaj się faktów, zwłaszcza w kategorycznych stwierdzeniach. 🙂

  Komentarz - autor: iza — 28 lipca 2019 @ 21:24

 8. Reblogged this on Ripsonar News.

  Komentarz - autor: Ripsonar News — 29 lipca 2019 @ 13:08

 9. Dużo więcej ustala ta kobieta:

  Więcej na jej kanale. Z tego wszystkiego wynika że Epstein rzeczywiście prowadził jakąś działalność, ale w dużym stopniu był „słupem” ludzi ukrytych za kotarą. I to właśnie pewnie tłumaczy jego nadzwyczajnie łagodny wyrok i wiele innych spraw.

  Komentarz - autor: Patryk — 29 lipca 2019 @ 17:20

 10. @Patryk

  Dzięki za wrzucenie linka. Warto obejrzeć. Może warto też posprawdzać, dlaczego np. linkowany w opisie artykuł NewsPunch z 2016 o powiązaniu Departamentu Stanu USA z Epsteinem (helikoptery) zniknął w międzyczasie ze źródła. Można go (narazie?) znaleźć na archive.org:
  https://web.archive.org/web/20190616181411/https://newspunch.com/u-s-state-department-child-trafficking-epstein/

  Widzę dwie możliwości: albo ze strachu/nacisków, albo odbiegał od prawdy.

  A przy okazji, z tegoż źródła, dzisiejsza wiadomość:
  https://newspunch.com/new-york-judge-keep-2008-epstein-documents-secret/

  Sędzia Nowego Jorku zgodził się na utrzymanie tajności dokumentów związanych z niesławną ugodą pozasądową z 2008 roku (co ma pomóc dochodzeniu), natomiast zespół trzech sędziów w sprawie pozwu cywilnego Giuffre przeciw Maxwell podtrzymał zamiar upublicznienia 2000 stron dokumentów sądowych i ma to nastąpić w przyszłym tygodniu.

  Komentarz - autor: iza — 29 lipca 2019 @ 19:35

 11. @iza
  „przerażająca większość”
  Tego nie wiemy. Trzymaj się faktów, zwłaszcza w kategorycznych stwierdzeniach. 🙂

  OK, znowu dałem się ponieść emocjom i niestety wyszło jak wyszło. Z mojego komentarza może wynikać, że głównie osoby pochodzenia ,,eskimoskiego” są zaangażowane w wykorzystywanie seksualne nieletnich, a tak przecież nie jest, ani tak nie myślę.
  Bardziej chodziło mi o to, że osoby te są zaangażowane w organizowanie schadzek z nieletnimi, jak i ich wykorzystywanie w obrzydliwy sposób. Miałem na myśli ten film.

  Komentarz - autor: obudzony — 30 lipca 2019 @ 02:49

 12. Nie wiem dokładnie, ale wygląda na to że film Ryana Dawsona i jego wszystkie filmy na kanale zostały dzisiaj wykasowane. Chyba w ten sposób działa cenzura prewencyjna.

  Komentarz - autor: obudzony — 30 lipca 2019 @ 18:48

 13. Obudzony – nie wiem czy się zgrywasz czy używasz eufemizmów. Proponuję trzymać się faktów. A wiemy, że takie rytuały w najbardziej rozwiniętej formie kończą się ubojem rytualnym śmiertelnie wystraszonych dzieci i piciem ich krwi, która ma działać odmładzająco.

  Od pięciuset lat w Bernie stoi pomnik (Kindlifresserbrunnen) nazywany przez miejscowych pedałów „pomnikiem pedofila” choć za nic pedofila on nie przypomina.

  Podobno niejedną ofiarę uboju rytualnego beatyfikował Kościół katolicki. Najbardziej znany jest święty Szymon z Trydentu.

  Pewna żydowska dziewczyna mówi tutaj, że widziała na własne oczy mord rytualny w całkiem współczesnym Chicago, a towarzyszył on „pedofilii”:

  Ten pan też miał ciekawe rzeczy do powiedzenia:

  Na wyspie Epsteina znajduje się świątynia i, jak ludzie spekulują, wejścia do podziemnych tuneli. Nie wiadomo co tam się odbywało, ale mało prawdopodobne aby towarzystwo ograniczało się do „pedofilii”.

  Pamiętajmy że ofiary z ludzi to „główny nurt” żydowskiej religii. Księga kapłańska 27: 28 Jeżeli kto poświęci co ze swej własności dla Pana jako „cherem”: człowieka, bydlę albo część gruntu dziedzicznego – to ta rzecz nie będzie sprzedana ani wykupiona. Każde „cherem” jest rzeczą najświętszą dla Pana. 29 Żaden człowiek, który jest poświęcony dla Pana jako „cherem”, nie może być wykupiony. Musi on być zabity.

  Poczytaj 11 rozdział Księgi sędziów, od wiersza 29 do końca. To o Jefte i o tym, jak skończyła życie jego córka.

  Na pewno nie mówimy o pedofilii, to zresztą głupie określenie, bo tam chodzi o magię.

  Komentarz - autor: Patryk — 30 lipca 2019 @ 21:27

 14. @Patryk

  Obudzony – nie wiem czy się zgrywasz czy używasz eufemizmów. Proponuję trzymać się faktów

  Rzucasz kamieniem, bo myślisz, że bez grzechu jesteś? W takim razie podziel się tym, jakie FAKTY udało Ci się potwierdzić z wywiadu z tym panem „co też miał ciekawe rzeczy do powiedzenia”, ZANIM podrzuciłeś ten link. Choćby tylko tyle: Co udało Ci się potwierdzić z tego, co ten pan mówi (o sobie, nie o tym, co jest „powszechną wiedzą”)? Kto przeprowadził ów wywiad, czym się wcześniej wykazał i dlaczego ów pan mógł wybrać te właśnie media (albo odwrotnie, i co o nich wiadomo)? Jaka jest historia (wannabe) banku „biofdżoj” (specjalnie piszę fonetycznie)? Co Ci wiadomo o ITNJ i co o nim myślisz?

  Wtedy będziemy mieć punkt wyjścia do rozmowy.

  Komentarz - autor: iza — 31 lipca 2019 @ 13:26

 15. „Jaka jest historia (wannabe) banku „biofdżoj” (specjalnie piszę fonetycznie)?”

  iza Ty lepiej z angielskiego stoisz… Jakie ma znaczenie, w tym kontekście, słowo „wannabe”?

  Komentarz - autor: sharinfman — 31 lipca 2019 @ 17:23

 16. wannabe (od „want to be”)- aspirujący, chcący czymś/kimś być albo stać się; czasem, acz nie zawsze, już przedstawiający się jako taki.

  Komentarz - autor: iza — 31 lipca 2019 @ 18:00

 17. @Patryk

  Obudzony – nie wiem czy się zgrywasz czy używasz eufemizmów. Proponuję trzymać się faktów.

  No właśnie Patryk, faktów…
  Mnie kilka miesięcy temu zdarzyło się także tutaj zapodać link do strony pod zupełnie innym artykułem, ale tego nie sprawdziłem i z faktami miało to tyle wspólnego co ja z Michaelem Jacksonem.
  Moralny kac trwał u mnie długo i ,,zamilknąłem” tutaj na jakiś czas ze wstydu. Nie zalecam niczego, ani nie udzielam rad, ale komentując na tym blogu trzeba być pewnym, że źródło na które się powołujemy jest wiarygodne, bo to nie ,,Onet”, ani ,,Wirtualna Polska”.
  Pozdrawiam serdecznie.

  Komentarz - autor: obudzony — 31 lipca 2019 @ 18:16

 18. @iza

  „Jaka jest historia (wannabe) banku „biofdżoj” (specjalnie piszę fonetycznie)?”

  Czyli idzie to miej więcej tak: Jaka jest historia (aspirującego, ale nie do końca będącego) banku „biofdżoj” (specjalnie piszę fonetycznie)?

  A co to znaczy „biofdżoj”?

  Komentarz - autor: sharinfman — 31 lipca 2019 @ 19:02

 19. @A co to znaczy „biofdżoj”?

  be of joy, czyli być zadowolonym z siebie/czegoś/kogoś, cieszyć się, radować się.

  Komentarz - autor: obudzony — 31 lipca 2019 @ 19:29

 20. Acha okej. To już wszystko wiem.

  Komentarz - autor: sharinfman — 31 lipca 2019 @ 19:42

 21. @A co to znaczy „biofdżoj”?

  be of joy,

  Niezupełnie. Miał być Bank of Joy (czyli bank radości), ale wdał się sąd i zakazał używania słowa bank przez coś, co bankiem nie jest. W ten sposób powstało „b of Joy” i „bank w trakcie tworzenia” (od 2010 roku). A ludzie i tak wpłacają…. Jak dobrze poszukać, to i polski akcent się tam znajdzie, a do tego jaki szlachetny!

  Komentarz - autor: iza — 31 lipca 2019 @ 21:38

 22. @
  Acha okej. To już wszystko wiem.

  Komentarz – autor: sharinfman

  Naprawdę wiesz wszystko? Szczerze mówiąc to śmiem w to wątpić!

  To brzmi dla mnie jak jakiś żart!
  Dlaczego używasz nicku brzmiącego w języku rzekomo angielskim, który to w tym języku nic[przynajmniej dla mnie] nie nie znaczy, a pytasz o znaczenie podstawowych zwrotów w języku obcym, którego najwyraźniej nie rozumiesz?
  Nie chciałbym się wymądrzać, bo to niegrzeczne, ale znajdź błąd ortograficzny w swojej wypowiedzi po polsku i podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami, bo w czasach kiedy ja chodziłem do podstawówki, to dwa ortografy w wypracowaniu to była po prostu pała i tyle. Wybacz, przyjacielu moją bezpośrednią krytykę, ale taki już jestem, że jak słyszę lub czytam kaleczenie języka ojczystego w dowolnej formie, to zwyczajnie mnie to razi, żeby nie użyć bardziej dosadnego słowa.
  Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać, bo znowu emocje, ale mam nadzieję, że nie wywołam awantury, bo wcale nie o to mi chodzi.

  Komentarz - autor: obudzony — 31 lipca 2019 @ 21:51

 23. Dobrze, że zapytałem. Dopiero teraz wszystko jasne. Dzięki.

  Komentarz - autor: sharinfman — 31 lipca 2019 @ 21:56

 24. Zapytam z ciekawości. Iza – jesteś w stanie potwierdzić, wszystkie informacje, które zostały przedstawione w tym wpisie jako fakty? To by było naprawdę coś. Zrobiłaś to dla siebie zanim opublikowałaś wpis?

  Jeszcze jedno pytanie. Jak odnosisz się do spekulacji? Na przykład: „Wszystko wskazuje na to, że administracja Trumpa desperacko szuka pretekstu do wojny z Iranem. Kolejną możliwością jest to, że ta sprawa jest klasyczną operacją MI6, a Epstein jest pedofilską wersją 007.”

  Albo takich jak tu: „Jest całkiem możliwe, że głównie reinwestował pieniądze w jakimś prostym funduszu opartym na indeksie S&P 500. Na dłuższą metę takie fundusze przynoszą całkiem dobre zyski.

  Epstein mógł pobierać typową dla hedgingu opłatę 2/20, tzn. 2% zainwestowanej kwoty plus 20% zysku.”

  Spekulować czy nie spekulować. Czy jest to OK czy to psuje artykuł?

  Komentarz - autor: sharinfman — 1 sierpnia 2019 @ 00:04

 25. Udowodnić coś tak w 100% nie jest łatwym zadaniem, ale to nie znaczy, że jeśli w 100% czegoś nie jesteśmy pewni, to nie można się np takim artykułem podzielić, ponieważ dalej taki artykuł ma swoją wartość, przekazuje bardzo wiele. Tak naprawdę cieżko być w 100% czegoś pewnym, jeśli ktoś tak często twierdzi, to zwyczajnie kłamie.

  Ze spekulacjami z kolei jest tak, że oczywiście spekulować, to nie jest to samo co wiedzieć, ale od spekulacji, można przejść dalej. Trafne spekulowanie przeciera szlaki do prawdy, choć wiadomo, że nie można zaplątać się w same spekulacje.

  Z tłumaczeniami niestety nie pomogę i za dużo tutaj udzielać się nie będę, ale kibicuję, z Pracownią4 i innymi rzeczami też, cokolwiek sobie ustanowisz, myślę, że jeśłi chodzi o CIebie to będzie miało sens i będzie wartościowe.

  Iza, miłego weekendu.

  Komentarz - autor: sharinfman — 2 sierpnia 2019 @ 15:51

 26. Przy okazji afery z Epsteinem chciałbym dodać, że chyba podobny sposób korupcji polityków polskich znalazły służby ukraińskie, które są sterowane przez CIA/Mossad, bo kilka miesięcy temu w mediach gruchnęła wiadomość, że ówczesny Marszałek Sejmu miał w jednej z podrzeszowskich agencji towarzyskich uprawiać seks z nieletnią Ukrainką kilka lat temu(gdy nie był jeszcze Marszałkiem), co zostało uwiecznione na taśmie.
  Agent z CBŚ delegowany do tej sprawy upierał się, że taśmę dokładnie oglądał i nie miał wątpliwości kto został nagrany i złożył to nagranie w sejfie w biurze ówczesnego szefa CBA.
  Po czasie okazało się, że taśma zaginęła i wg informacji podawanych przez media głównego nurtu może się znajdować na Ukrainie w depozycie tamtejszych służb[co wcale nie musi być prawdą].
  Ciekawostką może być fakt, że na początku lat 90-tych dwóch handlarzy ukraińskich z bazaru zakładało stopniowo sieć agencji towarzyskich w Rzeszowie i okolicach nazywając je w później ,,Imperium”.
  Osobą, która osłaniała ich działalność i pobierała haracze był oficer CBŚP (policja w policji) w Rzeszowie Daniel Ś. Naczelnik Wydziału Gospodarczego, który został aresztowany 27 lutego 2016 roku wraz z szefem CBŚP w Rzeszowie.
  Ten pierwszy wyszedł na wolność w lipcu 2017 roku i czeka na proces, bo nadal trwa śledztwo w tej sprawie.

  Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że kilka dni temu rzekome samobójstwo w więzieniu na warszawskiej Białołęce popełnił znany bokser Dawid Kostecki, którzy również czerpał korzyści z nierządu(pochodził z Rzeszowa) i to on pierwszy bodajże w 2014 roku informował w mediach społecznościowych, że w niektórych agencjach kręcą się nieletnie prostytutki, a cały układ rzeszowski dobrze o tym wie.
  Warszawski sąd skazał go jednak na więzienie na 5 lat za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i co dziwne odbywał karę w Warszawie, chociaż wszyscy dziwili się i spodziewali, że powinien ją odbywać w ZK w Rzeszowie.
  Kilka lat temu życie stracili inni świadkowie w tej sprawie Maciej G. i Grzegorz W, a oczywiście rodzina Kosteckiego nie wierzy w jego samobójstwo. Właśnie zbliżał się termin zakończenia odbywania kary przez Dawida Kosteckiego vel ,,Cygana”…

  Jak podawał były już agent CBŚ, który został wydalony ze służby za rzekomą niesubordynację, a tak naprawdę za to, że w sprawie, której poświęcił kilka lat nic tak naprawdę się nie działo.
  Tenże człowiek twierdzi, że istnieją tysiące nagrań w agencjach, gdzie bardzo prominentne i znane w środowisku podkarpackim osoby uprawiały seks z ukraińskimi prostytutkami[niekoniecznie nieletnimi].

  Nie może dziwić, zatem fakt zamiatania sprawy pod dywan, zarówno przez Prokuraturę jak i media głównego nurtu, którym nie zależy, aby ,,haki” wypłynęły do opinii publicznej, ale raczej trzymać je w ręku, aby móc szantażować osoby nagrane w agencjach.

  Coś nie pasował M. Kuchciński komuś jako Marszałek Sejmu, bo nie ,,zabiła” go taśma, ale zabiło go latanie samolotem rządowym wraz z rodziną na koszt państwa. Może tym samym próbowano odwrócić uwagę od istnienia takiej taśmy, po której musiałby iść do więzienia jako przestępca seksualny, a tak nadal będzie zasiadał w ławach poselskich, ale tego na razie nie wiemy.

  Komentarz - autor: obudzony — 9 sierpnia 2019 @ 21:10

 27. Jak było do przewidzenia, umieszczenie Epsteina pod specjalnym, ścisłym nadzorem zadziałało i już nie ucieknie, bo „się powiesił”. Może się nie powiesił „na śmierć” i wyślą jego ciało do ojczyzny… Tak czy inaczej, gadać już nie będzie. I o to chodziło.

  Komentarz - autor: iza — 10 sierpnia 2019 @ 16:06

 28. Długo to nie trwało, aby psychopaci szybko ,,uwinęli” się ze śmiercią innego psychopaty, który oddał im liczne przysługi na przestrzeni dziesiątek lat. Nie ważne jak jest zasłużony, ale ważne, aby ,,nam” nie zagroził swoimi zeznaniami.
  W taki sposób może skończyć każdy, kto służy ,,najciemniejszym kręgom piekieł” przekonał się o tym Maxwell wiele lat temu, a teraz Epstein.

  Co do Kosteckiego to dzisiaj miał się odbyć jego pogrzeb, ale rodzina wynajęła Giertycha jako adwokata i pewnie będzie ,,sprawdzać wersję o samobójstwie”, bo pogrzeb został przełożony. Czy coś uda się wykryć, to czas pokaże[osobiście w to wątpię].

  PS.
  @Iza sprawdź proszę swoją pocztę.

  Komentarz - autor: obudzony — 10 sierpnia 2019 @ 16:48

 29. No nie, ja już popcorn szykowałam, bo zapowiadało się niezłe widowisko. A tutaj proszę: skończyło się jak zawsze. Jego ofiary raczej będą się teraz bały by nie powiedzieć za dużo, bo to jego „samobójstwo” wysłało raczej jasny sygnał.

  Cóż, jak widać gnida Epstein nie był na szczycie piramidy władzy, chociaż wcale nie jest nieprawdopodobne, że pod przykrywką śmierci nie wyślą go gdzieś na emeryturkę pod zmienionym nazwiskiem.

  Co za czasy 😑

  Komentarz - autor: Aneta Vol — 10 sierpnia 2019 @ 19:54

 30. @Aneta Vol
  Cóż, jak widać gnida Epstein nie był na szczycie piramidy władzy, chociaż wcale nie jest nieprawdopodobne, że pod przykrywką śmierci nie wyślą go gdzieś na emeryturkę pod zmienionym nazwiskiem.

  Jest to bardzo mało prawdopodobny scenariusz, a psychopaci nie zadadzą sobie takiego trudu. Tak jest szybciej, prościej, a przede wszystkim bezpieczniej[dla nich].
  Jeżeli ta fabuła nadal będzie się rozwijać i przesłuchiwane będą następne osoby w charakterze podejrzanych, to kolejne zgony są tylko kwestią czasu. Można być pewnym, że będą czynione ogromne wysiłki na rzecz zamknięcia dochodzenia i zamiecenia sprawy pod dywan,zepchnięcia sprawy na boczne tory, bo siły tutaj działające są bardzo potężne i niczego tak się nie boją jak prawdy i zdemaskowania ich haniebnych działań.
  To będzie swoistego rodzaju test na podatność amerykańskich organów ścigania na korupcję, polityczne naciski, a może i gróźb kierowanych w ich stronę.
  Zobaczymy czym zakończy się ta sprawa.

  Komentarz - autor: obudzony — 10 sierpnia 2019 @ 21:11

 31. 1.to nie Eppstein zginął tylko sobowtór ( kształt ucha nawet inny )
  2. To znana operacja Mossadu na Łazarza tylko b.niechlujnie uszyta
  3. Aresztowali na lotnisku ku sobowtóra gdy jeffek już w Szwajcarii przechodził operacje plastyczną
  4. W tym momencie siedzi sobie gdzieś na kolejnej wyspie i dyma kolejne małolaty (pizza) lub chłopców ( hotdogs)
  5. Ludzie obudźcie się , u nich Jeffek u nas Sadowski, showbiz i świecznik medialny to chore, zboczone towarzystwo, im bliżej Talmudowcow, tym bardziej z zacięciem satanistycznym niestety.

  Komentarz - autor: Mścisław — 13 sierpnia 2019 @ 22:01

 32. @Mścisław

  Kto kazał ci zamieszczać tutaj takie bździny? Idź na Onet i tam klep w klawiaturę ile wlezie! To wyssane z brudnego palucha bzdury, bez podania żadnego źródła, chyba że ze źródeł które lubią cały czas manipulować i siać dezinformację.

  Komentarz - autor: obudzony — 15 sierpnia 2019 @ 20:32

 33. Uzupełniając moją uprzednią wypowiedź dotyczącą podobnej sprawy jak Epsteina, ale tym razem w Polsce zamieszczam link, aby nie być gołosłownym w tym, co wcześniej napisałem.

  W wątku rzekomej śmierci Epsteina na świecie pojawiają się coraz ciekawsze informacje poszerzające kręgi podejrzanych korzystających z jego chorych upodobań, ,,ale z braku laku dobry kit”.[Chodzi o to, że w mediach mainstreamu w Polsce brak wiarygodnych, rzetelnych informacji na ten temat, a jedynie hasła]

  Sprawa dotyczy rzekomego wykorzystywania małoletniej przez byłego już Marszałka Sejmu RP w jednej z agencji towarzyskich na Podkarpaciu, gdzie mieszkam wraz z materiałem utrwalonym na nośniku elektronicznym bez wiedzy samego Marszałka . Jest to zapis z przesłuchania byłego już oficera CBA z Warszawy, który pracował nad sprawą sieci agencji towarzyskich rozsianych wokół Rzeszowa i sposobu ich wykorzystywania przez różne służby polskie i obce.
  Proszę się nie spodziewać żadnych sensacyjnych ustaleń przez komisję, której trzon stanowią głównie posłowie PO, ale chodzi mi o to, aby ,,od kuchni” ,,między słowami”[wypowiadanymi przez przesłuchiwanego] poznać bliżej działanie polskich służb specjalnych(tajnych). Osobiście uważam, że celem działania komisji były cele polityczne, które miały na celu obwinianie partii rządzącej a nie faktyczne działania przeciwko żenującym(ale skutecznym) praktykom służb.

  Oto link: https://www.youtube.com/watch?v=oQam3Spvdtw

  Pisałem we wcześniejszym komentarzu, że mój komentarz nie dotyczy stricte zamieszczonego artykułu, ale zauważam pewne podobieństwa w działaniu służb specjalnych jak widać różnych krajów.

  Komentarz - autor: obudzony — 19 sierpnia 2019 @ 20:50

 34. […] działań należy traktować głównie jako wielką operację wywiadowczą, jak trafnie opisano to tutaj. Jej celem było zgromadzenie haków na najbardziej wpływowe osoby na świecie. Sam Epstein był z […]

  Pingback - autor: Trader21: Najważniejsze wydarzenia minionych tygodni - Sierpień 2019 - POLITYKA POLSKA — 5 września 2019 @ 20:21


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: