PRACowniA

16 czerwca 2016

Fałszywi bohaterzy – grupa syryjskich kobiet potępia „Białe Hełmy” w Syrii, finansowane przez USAID

Prof. Tim Anderson
Global Research
9 czerwca 2016

(Z lewej) Według „Syryjskiej kampanii”, tworu amerykańsko-brytyjskiego autorstwa, „Białe Hełmy” to „bohaterzy”. Oto jak wyglądają. (Z prawej) Według syryjskich kobiet (na zdjęciach obok) „Białe Hełmy” nie są żadnymi „bohaterami”. Wspierają terrorystów w Syrii.

Grupa syryjskich kobiet oskarża „Białe Hełmy” – organizację założoną przez Stany Zjednoczone i Wielką Brytanię, kierowaną przez byłego brytyjskiego żołnierza, i jak ostatnio wyszło na jaw, finansowaną przez Agencję Stanów Zjednoczonych ds. Rozwoju Międzynarodowego USAID (U.S. Agency for International Development). Wspomniane kobiety pochodzą ze wszystkich religijnych społeczności obecnych w Syrii (sunnickich, alawickich, druzyjskich czy chrześcijańskich), ale jak większość mieszkańców Syrii wolą o sobie mówić, że są po prostu Syryjkami.

Ich wypowiedzi zostały poprzedzone publikacją szeregu dowodów (Beeley 2015; Hands off Syria 2016), które wykazują, że Białe Hełmy – pozujący na „bohaterów” ratujących życie cywilom dotkniętym wojenną destrukcją – to w rzeczywistości uzbrojeni stronnicy zachodnich rządów, które ich finansują, biorący udział wraz z grupą Dżabhat an-Nusra (syryjską odnogą Al-Kaidy) w imprezach fanatyków i przeprowadzanych przez nich egzekucjach.

Według Atali z miejscowości Tartus „prawda jest taka, iż Białe Hełmy to fałszywka, zwykłe propagandowe narzędzie, wykorzystywane przez amerykańską i brytyjską administrację rządową, które służy do usprawiedliwiania operacji militarnych, prowadzonych przeciwko syryjskiemu rządowi. Białe Hełmy nie zostały stworzone przez Syryjczyków i nie służą Syrii”. 

Zdaniem Rany z Damaszku Białe Hełmy „są siłą zbrojną, która działa pod przykrywką organizacji „humanitarnej”. Na rolniczych terenach w okolicy miasta Idlib przeprowadzili tak wiele egzekucji syryjskich cywilów, którzy nie wspierają syryjskiej rewolucji, de facto fałszywej. Największe wsparcie dla ich działań pochodzi z rządu Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii”.

Film z 2015 roku, nagrany przez Białe Hełmy w miejscowości Douma (północno-wschodnia rolnicza część Damaszku), pokazuje następstwa ataku sił zbrojnych syryjskiego rządu na grupy terrorystyczne Dżabhat an-Nusra i Jaysh al-Islam, które przez kilka lat niemalże każdego dnia bombardowały rakietami i moździerzami Damaszek, zabijając setki ludzi. Ci młodzi mężczyźni, wdziewający kurtki „Białych Hełmów”, żeby ratować swoich kolegów, są nie do odróżnienia od islamskich bojowników. Taktyka prezentowania rannych islamskich bojowników jako cywilów ma długą tradycję w Syrii. Amerykański dziennikarz Nir Rosen (2012) kilka lat temu napisał, że „to właśnie zabici opozycyjni bojownicy [są często] opisywani jako niewinni cywile, uśmierceni przez siły bezpieczeństwa”.

Inna Syryjka, Samiah wyjaśnia, że

„Białe Hełmy” są wspierane przez Departament Stanu USA ­– tych samych ludzi, którzy sprowadzili do kraju Wolną Armię Syryjską, która potem przekształciła się w Al-Kaidę, Dżabhat an Nusrę i ISIS. Te obrzydliwe pijawki, żerujące na ludzkim bólu i cierpieniu, wywołują u mnie mdłości”.

Mimi dodaje, że „Białe Hełmy” filmowały torturowanie i egzekucję syryjskiego żołnierza, a zatem nie są organizacją humanitarną”.

„Białe Hełmy”, wspierane przez stworzoną przez Wall Street organizację pozarządową „Syryjska Kampania” (Bartlett 2015) i często niesłusznie nazywane „Syryjską Obroną Cywilną”, są najnowszą grupą frontową, stworzoną po to, by trwającej obecnie okrutnej wojnie Waszyngtonu, której celem jest kolejna „zmiana reżimu” na Bliskim Wschodzie, nadać „humanitarny” rys.

Inna Syryjka, Hind, mówi:

dla nas [Białe Hełmy] są zwyczajną bandą uzbrojonych fanatyków, pomagających innym działającym grupom terrorystycznym po to, by uzasadnić tę brudną wojnę w naszym kraju”.

Przypisy:

– Bartlett, Eva (2015) ‚Human Rights” front groups („Humanitarian Interventionalists”) warring on Syria’, In Gaza, jesień

– Beeley, Vanessa (2015) ‚Syria’s White Helmets: War by Way of Deception’, 21st century Wire, 23 października

– Hands off Syria (2016) The White Helmets – al Qaeda with a facelift, 29 kwietnia

– Rosen, Nir (2012) ‚Q&A: Nir Rosen on Syria’s armed opposition’, Al Jazeera, 13 lutego

– White Helmets (2015) ‚الشهداء تحترق و الجرحى تملئ شوارع المدينة – مجزرة #دوما 2015.10.30 +18 مؤثر جدا ً

– 31 października, Youtube

Komentarz SOTT: Śledź przepływy pieniądza. Gdziekolwiek natkniesz się na USAID lub fundacje Sorosa, możesz być pewien, że służą one realizacji agendy Imperium. [poniższe teksty są w j. ang.]

Sponsorowana przez Sorosa organizacja pozarządowa „Białe Hełmy” przyłapana na fabrykowaniu „ofiar wśród cywilów po rosyjskich nalotach” w Syrii

Białe Hełmy: Organizacja „ratująca i wspierająca” terrorystów

Humanitarna propaganda wojenna przeciwko Syrii kierowana przez Avaaz i Białe Hełmy

Eva Bartlett: Zachodnie media przerywają milczenie w sprawie Aleppo rażącymi kłamstwami, zaciemnianiem i pomijaniem faktów

Tłumaczenie: PRACowniA
Artykuł na SOTT: Fake heroes: Syrian Women condemn USAID funded ‚White Helmets’ in Syria

Reklamy

3 Komentarze »

 1. kandydaci do pokojowej nagdrody nobla

  Komentarz - autor: boontowniq — 16 czerwca 2016 @ 09:45

 2. Będą w dobrym towarzystwie.

  Komentarz - autor: iza — 16 czerwca 2016 @ 12:50

 3. W opisanej przez Tadeusza Zielińskiego historii religii dogmat o przedwiecznej istocie boskiej wydał HELLENIZM.Z jakim MESJANIZMEM chcemy mieć do czynienia :
  JUDEJSKIM – Zbawiciel swojego narodu
  GRECKO-RZYMSKIM – Zbawicielem ludzkości.

  Na tym pierwszym bazuje ŻYDOWSKA EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANA STRATEGIA GRUPOWA,nad którą przy kształtowaniu polskiej polityki historycznej panuje zmowa milczenia.
  W kontekście helleńskiego dogmatu i pytania o mesjanizm potrzebą chwili jest podniesienie jakości NAUKI WIARY.

  Komentarz - autor: Mieczysław Sylwester Kazimierzak — 17 czerwca 2016 @ 07:20


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: