PRACowniA

15 Maj 2015

Celem gry amerykańskiego imperium jest chaos, a nie zwycięstwo

Peter Koenig
Global Research
6 maja 2015

 

 

Kolejny kraj „wyzwolony” przez Zachód pogrąża się w coraz większym chaosie – Global Research.

To stwierdzenie można odnieść do dowolnego państwa objętego konfliktem zbrojnym, zaaranżowanym przez Waszyngton oraz jego marionetki z Zachodu i ze Środkowego Wschodu, w celu jego zawłaszczenia i zdominowania, kosztem nieustannego chaosu, cierpienia i śmierci.

O to dokładnie w tym wszystkim chodzi – celem strategii Waszyngtonu i NATO nie jest „odniesienie zwycięstwa” w wojnie czy w innym konflikcie, lecz wywołanie utrzymującego się w nieskończoność chaosu. Po pierwsze, żeby kontrolować ludzi, kraje i ich zasoby. Po drugie, by zagwarantować ciągłe zapotrzebowanie na sprzęt wojskowy i żołnierzy z Zachodu – pamiętajcie, że ponad 50% Produktu Krajowego Brutto Stanów Zjednoczonych stanowią przychody z kompleksu militarno-przemysłowego oraz powiązanych z nim korporacji branżowych i firm usługowych. I po trzecie, by kraj, w którym dochodzi do zamieszek lub który pogrąża się w chaosie, bo jest na skraju bankructwa, był zmuszony skorzystać z pomocy finansowej w postaci kredytów na wyśrubowanych warunkach – tzw. pieniędzy „na trudne czasy” – udzielanych przez cieszące się złą sławą Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Bank Światowy oraz innych pożyczkodawców, a także przez powiązane z nimi rozliczne nikczemne „instytucje wspierające rozwój”. Przyjęcie tych pieniędzy oznacza dla kraju niewolnictwo, zwłaszcza kiedy rządzą nim skorumpowani przywódcy, niedbający o obywateli.

Takie zagrania mają miejsce w Jemenie, na Ukrainie, w Syrii, w Iraku, w Sudanie, w Afryce Środkowej, w Libii… i wielu innych miejscach. Nie ma znaczenia, kto i przeciwko komu walczy. ISIS, ISIL, IS, DAISH, DAESH, Al-Qaeda czy inne dowolne nazwy przestępczych organizacji najemniczych, jakie macie ochotę dodać do tej listy, to tylko etykietki, których celem jest wywołanie dezorientacji. Możecie dorzucić również Blackwater, Xe, Academi i wszystkie pozostałe nazwy tej prywatnej paramilitarnej firmy, jakie regularnie przyjmuje, po to, by trudniej było ją rozpoznać. Tego typu organizacje pełnią rolę prostytutek na usługach syjonistyczno-anglosaksońskiego imperium, przy czym są to prostytutki najniższej kategorii. Do grupy elitarnych, luksusowych prostytutek przynależą bowiem państwa, takie jak Arabia Saudyjska, Katar, Bahrajn i inne kraje Zatoki Perskiej, plus oczywiście Wielka Brytania i Francja.

Prezydent Hollande i przedstawiciel Kataru podpisali właśnie kontrakt na sprzedaż 24 myśliwców Rafale warty wiele miliardów euro. A teraz Hollande udaje się do Rijadu na rozmowy z królem Arabii Saudyjskiej, Salmanem, by również jemu sprzedać francuskie odrzutowce; to niezły biznes, no i dzięki temu łatwiej jest zabijać spreparowanych wrogów. Natomiast 5 maja wybiera się na szczyt Rady Współpracy Zatoki Perskiej, na którym będą prowadzone dyskusje na temat „kryzysów” w regionie, w tym także w Jemenie. Za chaosem w Jemenie stoi Zachód, działający w imieniu Waszyngtonu (i jego syjonistycznych mocodawców), ale winę zrzuca się na „rebeliantów”, którzy domagają się po prostu bardziej sprawiedliwych władz.

Na Zachodzie tworzy się nowe słownictwo – które niczym wirus zagnieżdża się w naszych mózgach, albo raczej w tym, co po nich pozostało – tak pokrętne, że właściwie nie wiemy już, co te nowe wyrazy tak naprawdę oznaczają. Powtarzamy je bezmyślnie i ślepo w nie wierzymy. Bo jakby nie było, media głównego nurtu dzień w dzień wkładają nam je zawzięcie do głów. Ludzi, którzy walczą o wolność, bo chcą wyzwolić się spod opresji reżimów, nazywa się „terrorystami” i „rebeliantami”. Uchodźców z Afryki, z terenów objętych konfliktami wywołanymi przez Waszyngton, których ponad 4000 już zginęło w tym roku podczas próby przepłynięcia Morza Śródziemnego w poszukiwaniu „lepszego życia”, przemianowano odpowiednio na „imigrantów”. Często dodaje się: „nielegalnych”. W taki właśnie sposób wybiela się poczucie winy z sumienia Zachodu. Zwykli imigranci stają się zwykle żebrakami. Natomiast nielegalni trafiają do więzienia. Nie mają oni raczej nic wspólnego z zamieszkami i chaosem, inscenizowanymi potajemnie przez władze w krajach Zachodu, które stały się nowym domem dla „imigrantów”. Wstydź się, Brukselo!

Ale powróćmy do kwestii chaosu. Pan Hollande świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że francuskie odrzutowce to narzędzie w rękach władcy, które służy do siania jeszcze większego spustoszenia w regionie w postaci śmierci, katastrof, cierpienia i niewolnictwa (co przekłada się na wzrost przypadków utonięć wśród uchodźców na Morzu Śródziemnym), niekończącego się chaosu, życia na skraju nędzy ludzi, którzy zmuszeni do walki o ocalenie siebie i swych dzieci nie są już w stanie chronić swego kraju, jego zasobów i wolności. Taki jest właśnie obraz imperium.

Czy waszym zdaniem ten, kto sprzedaje broń, myśliwce i inne narzędzia do zabijania, wiedząc doskonale o tym, że zostaną one wykorzystane do mordowanie ludzi, do niszczenia ich krajów, nie jest masowym mordercą? Zbrodniarzem wojennych najgorszego rodzaju?

Pan Hollande, oprócz tego, że jest zbrodniarzem wojennym, jest też totalnym hipokrytą, który wierzy, że pod koniec dnia ze stołu Wielkiego Grabieżcy również na jego talerz trafi kilka okruchów i że ostatecznie będzie on mógł wraz ze swymi mocodawcami pławić się w luksusie, kąpać się w mleku i miodzie. Czy uważa on, iż gospodarkę wspaniałego kraju, jakim jest Francja, z którego pochodzą ludzie pokroju Wiktora Hugo, Stendhala, Honoriusza Balzaka czy Aleksandra Dumasa, trzeba ratować poprzez sprzedaż narzędzi do zabijania innym marionetkom imperium? Czy nie dba on o to, że 83% jego dotychczasowego elektoratu obecnie zaczyna nim pogardzać?

Szerzenie niepokoju społecznego, chaosu i cierpienia – oto co Waszyngton i jego wasale robią najlepiej. Oni nie chcą „wygrywać” wojen. Pragną nieustannego chaosu i nieszczęścia. Ludzi, których można łatwo pokonać i opanować – czyli dominacji w pełnym wymiarze, jak zwykli to określać.

A ponieważ zarówno armia amerykańska, jak ich duży brat (lub siostra) NATO, nie mogą być wszędzie i nie chcą też za bardzo rzucać się w oczy, więc do zabijania zatrudniają najemników. Waszyngton wymyśla i tworzy, a następnie zasila niekończącym się strumieniem pieniędzy działalność członków ISIL, DAESH czy jak kto woli Al-Kaidy, których zakres zadań na prośbę ich panów sukcesywnie się poszerza. W imieniu swych mocodawców walczą, zabijają, sieją chaos i organizują akcje pod fałszywą flagą, aby ostatecznie wkroczyły tam buldożery Pentagonu i NATO, w celu rzekomego „zniszczenia” najemników, których wcześniej sami powołali do życia. I chcą, byśmy w to uwierzyli. Prawdy, o której piszę, nie dowiesz się z mediów głównego nurtu.

Media sprawiły, że uwierzyłeś w to, iż w Jemenie trwa walka o władzę pomiędzy członkami Huti – laickiej, humanitarnej, lewicującej grupy szyitów – i sunnitami oraz że Saudyjczycy oraz ich kumple z Krajów Zatoki Perskiej po prostu wyzwalają Jemen z rąk grupy terrorystów. Dałeś też wiarę temu, że Huti otrzymują wsparcie od Iranu (państwa, w którym oficjalną religią jest islam szyicki) – czemu ostatnio zdecydowanie zaprzeczył wysłannik ONZ – a zatem należy zwalczać członków Huti. Przy okazji to dobry pretekst dla Waszyngtonu, by po raz kolejny obwinić o coś Iran. Jeśli okiełzna się i zabije wystarczającą ilość „rebeliantów” Huti, to ponownie będzie można nominować marionetkowego prezydenta – albo byłego prezydenta Saleha, albo jego następcę Haida – po to, by Waszyngton na nowo mógł dyktować warunki, tj. gnębić mieszkańców i dzięki temu utrzymywać nieograniczony dostęp do strategicznego portu w Aden, a także do Zatoki.

W przypadku Ukrainy jest podobnie. Czy na obszarze tego kraju znajdują się członkowie ISIS, ISIL, DAESH, Al-Kaidy, czy jak ich tam zwał? Masz to jak w banku. Rzecz jasna, znajdują się oni pod dowództwem szkoleniowców z CIA i około 6000 żołnierzy armii amerykańskiej, którzy uczą armię z Kijowa, jak najlepiej i najszybciej zabijać braci z Donbasu oraz jak doprowadzić do niekończącego się chaosu. A jeśli żołnierze z Kijowa odmówią udziału w szkoleniu z mordowania swoich braci, to kijowski nazistowski reżim zastrzeli ich jako zdrajców. Bez ogródek. Jakie to proste. Tak, aby już nikt inny się nie sprzeciwił.

Głównym celem „doradców” z armii Stanów Zjednoczonych i CIA, z pomocą zatrudnionych przez nich morderców – nazistów z Kijowa, ISIS, DAESH, Al Kaidy – są próby wciągnięcia prezydenta Putina w konflikt zbrojny, niewykluczone, że w III Wojnę Światową. Trzecią, dużą wojnę w ciągu niespełna stu lat, która potencjalnie doprowadziłaby do zniszczenia Europy, a może i świata. Jak na razie, w dużej mierze dzięki panu Putinowi i jego mądrej strategii unikania konfrontacji, tego typu nieszczęście zostało od świata oddalone.

A zatem nie ma wątpliwości, że na Ukrainie są jednostki ISIS, DAESH czy Al-Kaidy. Są wszędzie tam, gdzie pośle ich imperium. Otrzymują za to pieniądze. Tak jak prostytutki, zwłaszcza te „z nadania”, dobrze opłacane. Ideologia, którą się im przypisuje, to tylko listek figowy, dogodnie wykorzystywany przez zachodnie media, abyśmy wszyscy mogli uwierzyć, że muzułmanie są źli, a niektórzy z nich nawet bardzo. Zachód musi z nimi walczyć, bo stanowią poważne zagrożenie dla naszej wolności, naszych swobód i demokracji, a w szczególności dla neoliberalnych wartości wolnorynkowych w stylu „wszystkie chwyty dozwolone”.

Taki jest właśnie ostateczny cel imperium: ludzie jako towar na sprzedaż, zbyteczny, sprowadzony do postaci armatniego mięsa, wybity w masowych ilościach przez trujące, modyfikowane genetycznie pożywienie, drony, bomby, sztucznie wywoływane klęski głodu, aby ostatecznie ci, którzy przeżyją, stali się niewolnikami niewielkiej elity, która kontroluje każdy zakątek globu i WSZYSTKIE jego zasoby. Owa elita uważa się za wyjątkową i tak ma pozostać. Naród, który myśli, że jest wyjątkowy, zostanie zredukowany do garstki tych naprawdę wyjątkowych, którzy będą żyli w przepychu.

Pamiętacie niechlubne słowa Henry’ego Kissingera sprzed około 50 lat. Wizję, żyjącego do tej pory, jednego z najpotworniejszych zbrodniarzy wojennych – laureata pokojowej nagrody Nobla (!): „Kto kontroluje żywność, ten kontroluje naród. Kto kontroluje energię, ten kontroluje kontynenty. Kto kontroluje pieniądz, ten kontroluje świat”.

Jego słowa każdego dnia brzmią coraz bardziej realnie. Ale mogą ziścić się tylko wtedy, gdy na to pozwolimy, tzn. My, Ludzie, 99,999% mieszkańców naszej planety.

Tłumaczenie: PRACowniA
Artykuł na SOTT: Chaos – not victory – is the Empire’s ‚name of the game’

Reklamy

7 Komentarzy »

 1. Upadek Jemenu przedsmakiem tego, co nadchodzi
  https://exignorant.wordpress.com/2015/04/24/upadek-jemenu-przedsmakiem-tego-co-nadchodzi/

  Komentarz - autor: Młody — 15 Maj 2015 @ 09:18

 2. „…Szerzenie niepokoju społecznego, chaosu i cierpienia – oto co Waszyngton i jego wasale robią najlepiej.
  Oni nie chcą „wygrywać” wojen.
  Pragną nieustannego chaosu i nieszczęścia. Ludzi, których można łatwo pokonać i opanować – czyli dominacji w pełnym wymiarze, jak zwykli to określać…”

  No i… wszystko się zgadza…, ale tylko wówczas kiedy sięgniemy w głąb historii i odkryjemy fakty – kim tak naprawdę są ludzie z tego tzw. Waszyngtonu… ?

  Polecam bardzo ciekawy art znajdujący się na blogu pana Romana Nachta, pt. „BRUDY TEGO ŚWIATA”
  Można się dowiedzieć… wielu ciekawych rzeczy…

  http://romannacht.blogspot.de/search?updated-min=2015-01-01T00:00:00-08:00&updated-max=2016-01-01T00:00:00-08:00&max-results=30

  Komentarz - autor: margo0307 — 15 Maj 2015 @ 15:28

 3. Co takiego stało się na świecie , a konkretnie w Rosji w dniu 9 maja 2015 r. , że USA gwałtownie zmieniła manierę i retorykę swoich dotychczasowych oficjalnych stosunków z Rosją , co objawiło się natychmiast w dniu 12 maja 2015 r. niespodziewaną i nieplanowaną wizytą sekretarza stanu USA Johna Kerrego w Soczi , gdzie spotkał się z Prezydentem Rosji Władymirem Putinem i ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem i obecną wizytą w dniu 17 maja 2015 r. asystent sekretarza stanu USA ds. Europy Victorii Nuland w Moskwie ? /ta sama , która na kijowskim majdanie rozdawała ciasteczka, po czym na Ukrainie stało się to co widzimy do dzisiaj tj. śmierć i zniszczenia /

  Odpowiedź na to jest jedna : do rządzących w USA wreszcie dotarła prawda o faktach , mianowicie to , iż poza USA są jeszcze na świecie inne państwa mające w tej chwili bardzo dużo do powiedzenia i są to potęgi euroazjatyckie takie jak : Rosja , Chiny i Indie z którymi należy się liczyć i z którymi rozmowa z potęgi siły nie jest możliwa.

  http://www.vesti.ru/doc.html?id=2585417&cid=5

  W pełni się zgadzam z tym co mówi dziennikarz Andrzej Norkin.

  Komentarz - autor: Michał Jarzyński — 17 Maj 2015 @ 10:39

 4. @ Michał Jarzyński

  „Odpowiedź na to jest jedna : do rządzących w USA wreszcie dotarła prawda o faktach , mianowicie to , iż poza USA są jeszcze na świecie inne państwa mające w tej chwili bardzo dużo do powiedzenia i są to potęgi euroazjatyckie takie jak : Rosja , Chiny i Indie z którymi należy się liczyć i z którymi rozmowa z potęgi siły nie jest możliwa”.

  Nie wstrzymuj oddechu. Wizyta Kerry’ego w Soczi i Nuland w Moskwie to doraźne zagrywki Stanów, szyte grubymi nićmi. Roztropny psychopata to oksymoron.

  Komentarz - autor: Kate — 18 Maj 2015 @ 12:09

 5. „Tego typu organizacje pełnią rolę prostytutek na usługach syjonistyczno-anglosaksońskiego imperium,”

  Promując artykuły o takim poziomie merytoryki nie przyciągniecie do siebie ludzi, lecz ich zniechęcicie. Nie mogę zarekomendować moim znajomym tego artykułu bo pomyślą, że jestem nawiedzony. Takie artykuły niszczą renomę tej strony. Wystarczy jedno takie zdanie i cały artykuł można wyrzucić do kosza mimo, iż zawiera istotne informacje. Co więcej wiele osób myli oskarżenia o syjonizm z antysemityzmem. Może lepiej napisać, że to globaliści są tymi, którzy pociągają za sznurki. Wtedy ludzie będą mieli pełniejszą wiedzę, że to nie Izrael stoi za wszystkim tylko jest wykonawcą rozkazów globalistów. Wiem, że wy tylko tłumaczycie, ale ja bym takich artykułów nie wrzucał.

  Komentarz - autor: mowiacprawde — 4 czerwca 2015 @ 09:20

 6. @mowiacprawde
  ,,Promując artykuły o takim poziomie merytoryki nie przyciągniecie do siebie ludzi, lecz ich zniechęcicie. Nie mogę zarekomendować moim znajomym tego artykułu bo pomyślą, że jestem nawiedzony”..

  No nie wiem, może jakoś przeżyjemy ten fakt. Ja spróbuję to jakoś….rozchodzić???

  Komentarz - autor: obudzony — 4 czerwca 2015 @ 15:50

 7. @obudzony

  „No nie wiem, może jakoś przeżyjemy ten fakt. Ja spróbuję to jakoś….rozchodzić???”

  Ja jeszcze do siebie nie doszłam. Ciężko mi bardzo 🙂

  Komentarz - autor: Kate — 4 czerwca 2015 @ 16:55


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: