PRACowniA

15 lutego 2018

Polska ustawa reprywatyzacyjna vs. Nakba

Filed under: Polityka,Wydarzenia bieżące — iza @ 19:32

Gilad Atzmon
Gilad.co.uk
14 lutego 2018 r.

Mural w obozie „uchodźców” Duhajsza

Dowiedzieliśmy się dzisiaj, że polskie Ministerstwo Sprawiedliwości ma ponownie sprawdzić i skorygować projekt ustawy o restytucji mienia żydowskiego, skonfiskowanego w czasie Holokaustu i później.

W środę ogólnoświatowa żydowska organizacja World Jewish Restitution Organization (WJRO) wyraziła zaniepokojenie opóźnieniem wejścia w życie ustawy. „Starsi Żydzi i inni starsi ludzie, którzy ponad 70 lat czekają na sprawiedliwość z racji utraconej własności, nie mogą dłużej czekać” ­ – powiedział Gideon Taylor, prezes wykonawczy WJRO, i zastanawiam się, jak długo mają czekać doświadczeni czystką etniczną Palestyńczycy, zanim Państwo Żydowskie i WJRO uznają ich prawo do żądania zwrotu ich ziemi, wiosek, domów, pól uprawnych i sadów ­ – a może powiedzmy po prostu, Palestyny?

Można by się zastanowić, jak to możliwe, że żydowskie instytucje są tak oddane sprawie odzyskania żydowskiego mienia, mając jednocześnie tak lekceważący stosunek do tego samego prawa, kiedy chodzi o Palestyńczyków. Podejrzewam, że powodem może tu być przekonanie o byciu „wybranym” (choseness). Żydowskie poczucie bycia ofiarą jest często ślepe na inne ofiary, a zwłaszcza te, które są ofiarami Państwa Żydowskiego.

Tłumaczenie: PRACowniA

Reklamy

7 Komentarzy »

 1. Sprawa rzekomych odszkodowań za mienie żydowskie pozostawione w Polsce stała się tematem numer jeden w polskich mediach i domach w ostatnim czasie. Zdecydowana większość Polaków stoi murem za tym, że Izraelowi nie należy się żadne odszkodowanie, ponieważ Izrael jako państwo nie może reprezentować ewentualnych roszczeń cywilnych ofiar wojny pochodzenia żydowskiego.
  Sprawa numer dwa, to fakt, że Izrael jako kraj nie brał udziału w odtwarzaniu substancji narodowej Polski i w żadnym, nawet najmniejszym stopniu nie przyczynił się od odtworzenia mienia majątku zniszczonego w czasie II WŚ. Po wojnie Polska pozostała całkowicie zrujnowana i pozostawiona sama sobie bez żadnej pomocy znikąd, a szczególnie z Zachodu i nie otrzymała żadnego odszkodowania od Niemiec. Ówczesnym władzom, ale także rządom powojennym w PRL nie przyszło do głowy żądać odszkodowania za straty wojenne od Niemiec, zarówno za straty materialne, ale także niepoliczalne straty w substancji narodowej w postaci śmierci ponad 6 milionów obywateli Polski. Wcale to nie oznacza, że w świetle prawa międzynarodowego nie możemy dzisiaj żądać od Niemiec odszkodowań wojennych jako państwo i wg wielu prawników mogłoby się takie roszczenie zgłosić poprzez ONZ.
  To ludność Polski po wojnie odbudowywała zrujnowany kraj i infrastrukturę nie szczędząc swoich sił i nie oglądając się na pomoc z zewnątrz.
  Teraz krótki rys historyczny.
  Anti Defamation League, czyli prywatna organizacja żydowska istniejąca w USA od 1913 roku po wojnie wpadła na pomysł iście szatański tzn jak można zarobić na tzw. holokauście, czyli śmierci innych żydów.
  I tak gdzieś od lat 60-tych XX wieku, kiedy Niemcy stanęli na nogi po wojnie ADL zaczęła oczywiście wymuszać odszkodowania za śmierć żydów w czasie II WŚ. Także inne organizacje żydowskie jak American Jewish Congress, B’nai Brith, Joint Distribution Committee otrzymywały setki milionów dolarów od Niemiec. Po podpisaniu porozumienia Konferencja Roszczeniowa unieważniła jednostronnie postanowienia i przeznaczyła pieniądze nie na rehabilitację ofiar, lecz na rehabilitację żydowskiej społeczności, z dwoma wiele mówiącymi wyjątkami – indywidualne odszkodowania dostali rabini oraz wybitni żydowscy przywódcy. Organizacje wchodzące w skład Konferencji Roszczeniowej zużyły większość pieniędzy na sfinansowanie swoich priorytetów, a rzeczywiste ofiary, jeżeli coś zyskały, to albo pośrednio, albo przypadkiem. Jak potwierdził Martin Hohmann z CDU, rząd niemiecki przyznał, że tylko ok. 15% pieniędzy przekazanych Konferencji Roszczeniowej trafiło faktycznie do żydowskich ofiar niemieckich prześladowań). Wielkie kwoty skierowano okrężnymi drogami do żydowskiej społeczności w świecie arabskim oraz na wsparcie emigrantów żydowskich z Europy Wschodniej.
  Niemcy, świadomi swoich win bez szemrania płacili przez wiele lat te odszkodowania tejże organizacji, która miała rzekomo wypłacać te pieniądze ocalałym żydom po II WŚ. Jak się okazało później ADL otrzymało od Niemców w ciągu kilkudziesięciu lat od kilku do kilkunastu miliardów $ wg różnych szacunków, ale te pieniądze tylko w znikomym stopniu dotarły do żydowskich ofiar. Napisał o tym prof. Norman Finkelstien, żyd, którego obydwoje rodzice całą wojnę przeżyli w Polsce, wyjeżdżając po wojnie do USA i za ten okres dostali uwaga – śmieszne 3 tys dolarów.
  W swoim doskonałym filmie ,,Zniesławienie” z 2009 Yoav Shamir, żyd doskonale pokazuje to w jaki sposób ADL wówczas w zawoalowany sposób współpracuje z rządem Izraela i konkretnie z Beniaminem Netaniachu. Wyłudzanie odszkodowań od Niemiec nie zmniejszyło apetytu na pieniądze wierchuszki ADL, wręcz przeciwnie – kolejna ofiara, to banki szwajcarskie, które zostały dosłownie ,,zakrzyczane” przez żydów i musiały wypłacić odszkodowanie, oczywiście ADL i innym organizacjom żydowskim w wys uwaga, uwaga 1 mld 250 milionów dolarów.
  Żydzi przypuścili taki frontalny atak w postaci wysuwanych roszczeń przeciwko Szwajcarom, że ci ulegli naciskom i wypłacili odszkodowanie, chociaż specjalnie powołana komisja ustaliła, że ewentualne kwoty zdeponowane w czasie wojny w bankach szwajcarskich mogące należeć do ofiar wynosiły najwyżej ok 40 mln $.
  Ataki szoah biznes na Szwajcarię i Niemcy były tylko preludium do „potrząśnięcia” Europą Wschodnią. Przedstawiciele środowisk żydowskich uzurpowali sobie rolę wyłącznego prawowitego spadkobiercy wszystkich komunalnych i prywatnych majątków tych, którzy zginęli w czasie II wojny światowej. Jak mówił Edgar Bronfman „ustaliliśmy z rządem Izraela, że nie posiadające spadkobierców mienie powinno przypaść Światowej Organizacji do Spraw Restytucji Żydowskiego Mienia” (N. Finkelstein, cyt.).
  W ostatnich kilku latach w USA nastąpiły wstrząsy w i Israel Singer jako przewodniczący Konferencji Żydowskich Roszczeń Materialnych wobec Niemiec musiał odejść w atmosferze skandalu, gdzie zwyczajnie sprzeniewierzył pieniądze otrzymane od Niemiec i Szwajcarii na rzekome odszkodowanie dla ofiar żydowskich.
  Ci ludzie kupują luksusowe wycieczki, latają prywatnymi odrzutowcami, mieszkają w luksusowych hotelach, otrzymują milionowe pensje i żyją jak każdy żydowski skurwiel-psychopata-wybrany jak pączki w maśle.
  W 1996 na kongresie Światowego Kongresu Żydów w Buenos Aires Singer powiedział:

  ,,Ponad trzy miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie pozwolimy (…) Będą słyszeli o tym od nas tak długo, jak Polska będzie istnieć. Jeżeli Polska nie spełni roszczeń Żydów, będzie publicznie atakowana i upokarzana na forum międzynarodowym”

  Organizacje żydowskie znalazły nową ofiarę – tym razem będzie to Polska, ale chwileczkę ktoś powie – przecież prywatna organizacja nie ma prawa do reprezentowania ofiar? Pewnie, że nie ma prawa, ale kto świni zabroni być świnią(nie obrażając biednego zwierzęcia)

  Polska Rzeczpospolita Ludowa jako państwo spłaciła wszelkie, powtarzam wszelkie roszczenia cywilne osób, których majątek został znacjonalizowany po wojnie. Od roku 1960 do 1981 Polska wpłacał na rzecz Departamentu Stanu USA dewizy i ostatnia rata 40 mln $ została zapłacona w 1981 roku.
  Ogółem dla obywateli polskich mieszkających na Zachodzie Polska wypłaciła tytułem odszkodowań za mienie ok 2 mld dolarów począwszy od czasów Gomułki(to jego własna inicjatywa) do czasów Jaruzelskiego.
  Pytam więc osoby z MSZ, które przecież jeszcze żyją, a pracowały w latach PRL-u, gdzie są dokumenty na ten temat i do k. nędzy dlaczego siedzicie cicho? Czy nie ma jednej uczciwej osoby, w MSZ nieważne Polak, czy żyd, aby powiedzieć choć jednym słowem na ten temat, że odszkodowania za mienie pozostawione w Polsce już raz zapłaciliśmy!
  W tylną część ciała mogą sobie wsadzić prywatne organizacje żydowskie i rząd Izraela swoje rzekome roszczenia, bo są one całkowicie bezzasadne i zwyczajnie bezprawne.
  Warto zobaczyć jak polscy żydzi Kaczyński, Morawiecki i wielu innych łasi się do Izraela jak zbity piesek, a Izrael dalej go uderza.
  Jak merdają ogonkami, jak udają Polaków przed narodem, a Izraelczycy raz po raz punktują ich na całym świecie.
  Przeliczyli się polscy żydzi jaki to Izrael jest dobry, jakie mamy wspaniałe stosunki, jakie wyjazdowe posiedzenia rządu polskiego w Tel-Avivie same ochy i achy – teraz mają – pazerność żydowska nie ma granic i nie siada się z szulerem(Izrael) do wspólnego stołu, bo przegrasz!.
  W stosunkach międzynarodowych obowiązuje zasada wzajemności i nie wyobrażam sobie, że rząd Izraela cokolwiek ustala z rządem Polski, a w przypadku tej ustawy rzekomo polski rząd będzie negocjował ustawę dotyczącą Polski z Izraelem – dosłownie niebywałe.

  Jeżeli Izrael coś chce, to ewentualnie moglibyśmy wysłać trochę gruzu:

  Komentarz - autor: obudzony — 16 lutego 2018 @ 12:06

 2. dla mnie roszczenia żydowskie kierują się w stronę zawłaszczenia Polski

  Komentarz - autor: jaroslawraczynski — 16 lutego 2018 @ 22:03

 3. @jaroslawraczynski

  Niestety, ale bardzo wiele na to wskazuje, że Izrael realizuje obecnie scenariusz rozbiorowy Polski i mówi o tym już bardzo wielu historyków i osób, które widzą jak przez lata ten scenariusz był przygotowywany, a to ma być ostateczna rozgrywka. Albo Polacy naprawdę się obudzą i rzeczywiście tupną mocno nogą i tzw. rząd Polski naprawdę się przestraszy, albo szalbiercy rozkradną nasz kraj do cna przy biernej postawie naszego narodu. Co będzie dalej – zobaczymy.

  Komentarz - autor: obudzony — 16 lutego 2018 @ 22:54

 4. @jarosławieraczyński – Ty nie apeluj do starców , którzy za PRL-u podpisywali układy o zaspokojeniu roszczeń . Nie jest to ŻADNĄ tajemnicą . Ty apeluj do rządzących Polską po 89r idiotów idących stale na pasku USA i chorych na rusofobię i stale dyskredytujących PRL ! Bo albo rybka i PRL był Polską ( bo był ) albo wpadamy w g…o jak teraz negując wszystkie jego osiągnięcia !

  Przy opisie roszczeń żydowskich , nie wspomniałeś o Ustawie 447 made in USA , która to przyjęta jednogłośnie parę tyg. temu będzie jeszcze większym źródłem nacisku na Polskę zwł . w sferze zwrotu tzw. majątków bezspadkowych , które to WSZĘDZIE przechodzą na skarb państwa .
  I nie pisz o zasadzie wzajemności ( oczywistej ) bo sk..syny postsolidarościowe nigdy jej nie stosowały !
  Weź Ukrainę – popełniliśmy WSZYSTKIE możliwe błędy , uznając ją jako pierwsi bez żadnych warunków . A Komorowski pojechał jeszcze z wizytą , po której „wyniesiono na ołtarze” największego zbrodniarza Banderę . Historia dyplomacji NIE ZNA przypadku tak plugawego postępku . A wszystko to w imię rzekomego „bezpieczeństwa” , które się tylko pogarsza , tak jak PKB Ukrainy!
  Mieliśmy spokój za Janukowycza ? To teraz mamy zamęt i 1-2 mln. Ukraińców w Polsce !
  Sytuacja jest zupełnie chora . Zwróć uwagę , że Żydzi mają za sobą USA . Państwo potężne i brutalne ! O czym więc mówić , jeśli rządy-nierządy po 89 r. nie umiały ochronić kryminalnych przewałek w W-wie z reprywatyzacją kamienic , i kilkadziesiąt tys. ludzi wywalono na bruk ! A stało za tym parędziesiąt cwanych bydlaków z nie USA z Izraelem !

  Być może obecna zawierucha wizerunkowa ma na celu utwardzenie stanowiska . Ale jednak wątpię , bo Pisslam nie ma sojuszników i np. cały czas szcza na buty Rosji np. rozwalając pomniki Armii Czerwonej . Podobnie głupio robi wyjąc na NS II , choć już wiadomo że Baltic Pipe to ściema . A mogliśmy być hubem gazowym z Jamałem II na swoim terytorium . Ale znowu Ukraina była ważniejsza . Nóż się w kieszeni otwiera , bo małe Węgry grają znacznie lepiej , mimo brutalnych ataków USA . Nie plugawią stosunków z Rosją i umiały np. zablokować spotkanie min. obrony za to , że Ukraina nie daje praw ich mniejszości !
  A my ? Jest ciut lepiej . Na razie nie udajemy , że plucie na twarz to majowy deszczyk , ale do działań daleko . I w pojedynkę trudno

  Komentarz - autor: fly — 19 lutego 2018 @ 23:24

 5. Fly, to nie jaroslawraczynski tak napisał, tylko ja ,,obudzony”, a jeżeli odebrałeś mój komentarz jako apel, to niech tak będzie. Taki znaczek ,,@” przed komentarzem oznacza do kogo adresowana jest moja wypowiedź(odpowiedź) na jego komentarz. Tyle wyjaśnień.

  @fly
  Sytuacja jest zupełnie chora . Zwróć uwagę , że Żydzi mają za sobą USA .

  Owszem, Izrael i potężne organizacje żydowskie mają USA ,,w małym palcu” i zauważ, że w moich komentarzach zawsze piszę ,,że to ogon(Izrael) merda psem(USA).”

  @fly
  Być może obecna zawierucha wizerunkowa ma na celu utwardzenie stanowiska . Ale jednak wątpię , bo Pisslam nie ma sojuszników i np. cały czas szcza na buty Rosji np. rozwalając pomniki Armii Czerwonej . Podobnie głupio robi wyjąc na NS II , choć już wiadomo że Baltic Pipe to ściema . A mogliśmy być hubem gazowym z Jamałem II na swoim terytorium . Ale znowu Ukraina była ważniejsza . Nóż się w kieszeni otwiera , bo małe Węgry grają znacznie lepiej , mimo brutalnych ataków USA . Nie plugawią stosunków z Rosją i umiały np. zablokować spotkanie min. obrony za to , że Ukraina nie daje praw ich mniejszości !
  A my ? Jest ciut lepiej . Na razie nie udajemy , że plucie na twarz to majowy deszczyk , ale do działań daleko . I w pojedynkę trudno

  Coś w tym jest, bo PIS ma duży problem. Odnoszę(może błędne) wrażenie, że sam Kaczyński zdumiał się siłą reakcji Izraela na ustawę, która w swojej istocie burzy dwudziestoletni program zarówno Izraela, jak i organizacji żydowskich w oczernianiu Polski i Polaków w całym świecie, a w konsekwencji jej przejęcia, a na pewno usiłowania nienależnych odszkodowań od Polski..

  Komentarz - autor: obudzony — 21 lutego 2018 @ 01:09

 6. Znalazłem taki ciekawy materiał dotyczący planowania tzw. holokaustu sprzed stu lat, kiedy nikt jeszcze nie wiedział, że się wydarzy. Prasa amerykańska rękami banksterów już planowała wymordowania 6 milionów żydów w Europie i ta liczba była wbijana do głowy ludziom tyle razy, że musiało to odnieść skutek. A tak w ogóle to bardzo ciekawy kanał i panowie na wiele tematów mówią rozsądnie.

  Komentarz - autor: obudzony — 17 marca 2018 @ 21:15

 7. Komentarz - autor: obudzony — 17 marca 2018 @ 21:16


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: