PRACowniA

25 sierpnia 2018

Ministerstwo Obrony FR ostrzega o szykowanej w Syrii prowokacji

© Siergiej Bobylew/ТАSS – Oficjalny przedstawiciel Ministerstwa Obrony FR generał-major Igor Konaszenkow

Rosyjskie agencje informacyjne przekazały dziś rano wypowiedź oficjalnego przedstawiciela Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej, generała-majora Igora Konaszenkowa o sytuacji w Syrii.

Konaszenkow oświadczył, że grupa terrorystyczna Dżabhat al-Nusra przygotowuje prowokację z użyciem broni chemicznej, mającą być jakoby przeprowadzonym przez syryjskie siły rządowe atakiem przeciwko ludności cywilnej kraju. Dodał, że informacje te zostały potwierdzone jednocześnie przez kilka niezależnych źródeł. Do przeprowadzenia „ataku chemicznego” w Dżisr al-Szugur (w prowincji Idlib) bojownicy Hajat Tahrir al-Szam dostarczyli osiem pojemników z chlorem. Pojemniki sprzedane przez bojowników grupy Hizb at-Tahrir al-Islami Turkiestanu zostały przewiezione do wioski Halluz, kilka kilometrów na zachód od Dżisr al-Szugur.

W rejon Dżisr al-Szugur dotarła również specjalna grupa bojowników, którzy zostali przeszkoleni w zakresie postępowania z substancjami trującymi pod okiem specjalistów brytyjskiej prywatnej formy wojskowej Olive. Przebrani za członków niesławnych Białych Hełmów mają inscenizować ratowanie ofiar ataku bronią chemiczną.

Fabularyzowana inscenizacja użycia broni chemicznej w Syrii będzie pretekstem do ataków rakietowych ze strony Zachodu i Stanów Zjednoczonych.

Zrealizowanie tej prowokacji, z aktywnym udziałem brytyjskich służb specjalnych, ma posłużyć za kolejny pretekst do przeprowadzenia przez Stany Zjednoczone, Francję i Wielką Brytanię rakietowych i powietrznych ataków na obiekty gospodarki i budynki rządowe w Syrii.

Ministerstwo Obrony wyjaśniło, że w tym celu kilka dni temu w Zatoce Perskiej pojawił się amerykański niszczyciel USS The Sullivans z 56 rakietami cruise na pokładzie, a do bazy lotniczej Al-Udeid w Katarze przeniesiony został amerykański bombowiec strategiczny B-1B Lancer wyposażony w 24 pociski rakietowe  powietrze-ziemia AGM-158 JASSM.

Generał dodał, że pośrednim potwierdzeniem przygotowywania przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników kolejnego aktu agresji przeciwko Syrii są niczym nie uzasadnione deklaracje szeregu wysokich przedstawicieli USA, Wielkiej Brytanii i Francji z 22 sierpnia o zamiarze zareagowania „ze zwiększoną siłą” na „użycie broni chemicznej przez rząd syryjski”. Tak więc, wbrew publicznym oświadczeniom, działania państw zachodnich mają na celu gwałtowne pogorszenie sytuacji w regionie Bliskiego Wschodu i zakłócenie procesu pokojowego w Syrii.

Tyle powiedział dziś generał Konaszenkow.

Natomiast wczoraj po południu rosyjskie MSZ wezwało Wielką Brytanię, Francję i Stany Zjednoczone do zaprzestania manipulowania „tematem chemicznym” w celu wywarcia presji na Damaszek. A kilka godzin wcześniej agencja Bloomberg doniosła, że na czwartkowym spotkaniu w Genewie doradca Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa John Bolton ostrzegł sekretarza Rady Bezpieczeństwa FR, Nikołaja Patruszewa, o ewentualnym ataku na Syrię – potężniejszym niż poprzednie – jeśli siły Asada użyją broni chemicznej.

Olive Security to jedna z wiodących brytyjskich prywatnych firm w branży security, założona w 2001 roku i ściśle powiązana z kręgami rządowymi i przemysłem zbrojeniowym. Nabór odbywa się głównie spośród służb specjalnych, a zwłaszcza personelu SAS. W 2015 r. Olive Group połączyła się z grupą Constellis – amerykańskim prywatnym dostawcą usług militarnych i najemników (wcześniejsze wcielenia to Blackwater, XE, Academi, Tripple Canopy). Warte miliardy dolarów prywatne armie są jak żywe srebro – łączą się, przeobrażają, kupują nawzajem, ale niezmiennie robią ogromne pieniądze na wynajmowaniu się rządom i konglomeratowi przemysłowo-zbrojeniowemu do utrzymywania w ruchu machiny wojennej na globalną skalę kosztem życia milionów ludzi.

~ PRACowniA na podstawie: tass.ru, mid.ru, bloomberg.com, sourcewatch.org

 

 

26 Komentarzy »

 1. Mój komentarz nie będzie w ścisłym związku z artykułem(zawarłem swoje zdanie w poprzednim), ale postanowiłem zwrócić uwagę czytelników na coś innego.

  Otóż jak wiemy w nocy polskiego czasu zmarł ,,nieodżałowany” senator Stanów Zjednoczonych John Sidney McCain III, o czym w komunikacie poinformowała jego córka. Senator chorował na raka mózgu i zmarł w wieku 81 lat.
  Wszystkie polskie mainstremowe portale internetowe typu ,,Wirtualna Polska”, ,,Onet”, ,,Interia” postanowiły podzielić się tą wiadomością jakby pozostawały nieutulone w bólu i żalu po tak niepowetowanej stracie.
  Wydźwięk wszystkich artykułów bez wyjątku jest tak łzawie nostalgiczny jakby odszedł wielki polski patriota, człowiek o nieskazitelnym charakterze, bohater wojenny, a tymczasem.. we wszystkich komentarzach dosłownie 90% internautów hejtuje na niego ile wlezie. Nazywają go podżegaczem wojennym, mordercą wietnamskich dzieci, mordercą syryjskich, irackich, palestyńskich cywilów i dosłownie każdy pozytywny komentarz o nim dostaje więcej łapek w dół niż w górę. Coś chyba w tym musi być skoro ludzie tak piszą.(to ironia) Może jest szansa, że całe nasze pisanie i komentarze nie pójdą całkiem na marne, bo jak widać społeczeństwo coraz bardziej rozumie kto jest dobry, a kto zły pomimo medialnej propagandy?
  Pomijam oficjalne kondolencje premiera, prezydenta i innych oficjeli, bo inaczej po prostu nie wypada, ale zobaczymy wkrótce którzy ,,dziennikarze” są na pasku obcych służb i komu służą.
  Przez tę śmierć świat wcale nie stanie się lepszy, ale przynajmniej spotka się w zaświatach z duszami ludzi zabitych wskutek jego działalności, tak jako żołnierza jak i politycznej jako senatora.
  Ciekawe co na to jego psychopatyczne usposobienie i lodowate serce, ciekawe ile razy musi jeszcze inkarnować, żeby zdobyć empatię i miłość do reszty ludzkości.

  Komentarz - autor: obudzony — 26 sierpnia 2018 @ 15:54

 2. @ obudzony

  Świat nie jest czarno biały. McCain miał wielu przeciwników w samych Stanach. Którzy jednocześnie nie podzieliliby większości Twoich poglądów. Niemniej akurat agresywną politykę McCaina uważali za szkodliwą. Dla samych Stanów przede wszystkim.

  Przykładem dzisiejszy komentarz, napisany przez inteligentnego człowieka, który służył w armii USA na dalekim wschodzie:

  Uwaga, cytat niezbyt delikatny. Nie jest też wyrazem mojego poparcia dla takiej treści i formy:

  „A glorious day.
  I’m enthralled that the Senator from Arizona has finally assumed room temperature.
  John McCain is proof that there is a form of brain cancer that takes 3-4 decades for a clinical diagnosis.
  His family and loved ones can go fuck themselves.
  What a fucking relief.
  Good fucking riddance.”

  Komentarz - autor: Art — 26 sierpnia 2018 @ 17:57

 3. Z tłitów

  Tony Cartalucci

  McCain promoted war in #Iraq, #Afghanistan, #Syria, #Libya & sought war w/ #Iran & N. #Korea.

  Subverted & meddled in scores of nations via US NED, IRI, including #Ukraine on behalf of Nazis.

  He aided/abetted leaders of US designated terrorist orgs #MEK #LIFG.
  —-

  A tu na tłit Nikki Haley: „Tonight we say goodbye to a true hero. [….] There will never be another John McCain…”
  komentarz: . I’m not so sure, but let’s hope you are right.

  PS/ pod wpisem o zakutych hełmach wrzuciłam komentarz z telegraficznym przeglądem sytuacji w Syrii, w tym szykowanej prowokacji chemicznej,

  Komentarz - autor: iza — 26 sierpnia 2018 @ 18:41

 4. @Art
  McCain miał wielu przeciwników w samych Stanach. Którzy jednocześnie nie podzieliliby większości Twoich poglądów.

  Mój drogi czy ty wiesz, gdzie ja mam jego przeciwników w Stanach, którzy nie podzielają moich poglądów?… Dokładnie tam, gdzie miał ich sam McCain!
  Mnie nie interesuje, czy ktoś podziela moje poglądy, czy nie. Mnie interesuje czy ktoś mówi prawdę, czy opiera się na faktach, a nie kłamstwie i potrafi z tego wyciągnąć logiczne wnioski.
  To była jedna z tych osób, która wiedziała, że coś jest nieprawdą, a wielokrotnie twierdziła, że tak właśnie jest. To się nazywa tworzenie kłamstw i wiara w nie jako czystą prawdę, przekonywanie całego świata, że jest dokładanie tak jak on powiedział, co jest nieodłączną cechą psychopatii.
  Polecam niezmierzoną, bardzo obszerną lekturę opisującą jego poczynania tutaj: https://www.sott.net a jest tam funkcja ,,szukaj” i jeżeli wyszukasz frazę McCain znajdziesz 55 stron odnośników do artykułów o nim i jego działalności.
  Artykułów jest z kilkaset na przestrzeni co najmniej kilku lat. Jak się z tym zapoznasz zobaczysz, że bardzo łagodnie go oceniłem.

  Komentarz - autor: obudzony — 26 sierpnia 2018 @ 18:53

 5. […Wydźwięk wszystkich artykułów bez wyjątku jest tak łzawie nostalgiczny jakby odszedł wielki polski patriota, człowiek o nieskazitelnym charakterze, bohater wojenny, a tymczasem…]

  A tu na tłit Nikki Haley: „Tonight we say goodbye to a true hero. [….] There will never be another John McCain…” (Dzisiaj mówimy żegnaj do prawdziwego bohatera.[…] Nie będzie drugiego Johna McCaina).

  Pierwszy zdanie pochodzi z mojego komentarza powyżej, drugie zdanie to cytat, który podała Iza. Jakie to jest dla mnie zabawne, że Nikki Haley ,,niemal mnie cytuje”(nie wiedziałem o jej twicie).
  Dzięki Iza za ten wpis.

  Komentarz - autor: obudzony — 26 sierpnia 2018 @ 19:24

 6. @ obudzony

  Mój drogi czy ty wiesz, gdzie ja mam jego przeciwników w Stanach, którzy nie podzielają moich poglądów?… Dokładnie tam, gdzie miał ich sam McCain!
  Mnie nie interesuje, czy ktoś podziela moje poglądy, czy nie. Mnie interesuje czy ktoś mówi prawdę, czy opiera się na faktach, a nie kłamstwie i potrafi z tego wyciągnąć logiczne wnioski.
  ————————-

  No to mamy wspólny cel.

  Na marginesie, ostatnio jakiś gość z podpisem „pracowniaiv” odsyłał mnie do dwóch artykułów sott, z zabawnym tonem wyższości: „poczytaj sobie na początek”.
  Olałem tą wstawkę i skupiłem się na prawdzie właśnie.
  Choć powinienem był, co czynię teraz, także odpowiedzieć: na początek znajdz krytyczne zupełnie błędy w tych artykułach, do których linkujesz.

  W imię prawdy właśnie.

  I nie, to nie jest uogólnienie na wszystkie tematy. w tym obecnie dyskutowany. Tylko na tamten jeden.
  Różnica jest taka, że w tamtym przypadku rzecz sprawdziłem, a w tym – jeszcze nie.
  Dlatego Twoje rady przyjmuję niezależnie.

  Komentarz - autor: Art — 27 sierpnia 2018 @ 03:17

 7. @Art
  Przepraszam za trzeci kolejny post pod swoim postem, ale tutaj znajduje się artykuł, który w dużym skrócie opisuje działalność McCaina: https://www.sott.net/article/394440-John-McCain-Ten-reasons-not-to-mourn-him

  Komentarz - autor: obudzony — 27 sierpnia 2018 @ 09:55

 8. Artykuł daje wiele do myślenia, podobnie jak komentarze (: Każdy myślący wie, że domniemane użycie broni chemicznej przez tzw. reżim Assada jest tylko prowokacją- czy inaczej celową dywersyfikacją ,przykre to bardzo zważywszy na walkę Syryjskiej Armii w obronie ludności na tamtych terenach dwóch religii…niebezpieczny układ usa z Izraelem, tragedia nie tylko na terenie Bliskiego Wschodu, ale również u nas…może jakiś cud się zdarzy, że tej zgrozy i nie będzie…chce się wierzyć jeszcze w ta wyższą silę oddziaływania dla pokoju…tylko inne państwa, może i papież może zatrzymać piekło- nie tylko w Syrii, bo to jedynie jeden z celów tej okrutnej kampanii…choć niestety uważam, że Rosja raczej gra tu rolę „dobrego policjanta”, a podział wpływów jest rozgrywany miedzy trzema hegemonami…

  Komentarz - autor: DPaczowska — 31 sierpnia 2018 @ 00:09

 9. Polską schizofrenię mediów głównego ścieku oddał dobrze czyjś komentarz w sieci -” McCain był gotów walczyć z Rosją do …ostatniego Polaka „. Nic dodać !

  Komentarz - autor: fly — 31 sierpnia 2018 @ 19:35

 10. Jest to moje subiektywne zdanie, ale uważam, że w zdecydowanej większości przypadków poziom komentarzy na Pracowni plasuje się o co najmniej 2 poziomy wyżej niż na ,,Onecie”, ,,WP” i innych popularnych ,,ściekach medialnych” Dyskutujemy tutaj o pewnych szczegółach, detalach, ale fundamenty prawdy i otaczającej nas rzeczywistości są nam w większości znane. Dla mnie jest problemem jest to, że zdecydowana większość społeczeństwa uwierzy we wszystko co podają media głównego nurtu powtarzające za Zachodnimi mediami kłamstwo za kłamstwem. Weźmy na przykład temat Rosji.
  Odnoszę wrażenie, że tzw. mainstreamowi eksperci czerpią swoją wiedzę o współczesnej Rosji z podręczników do historii napisanych w sposób jednostronnie tendencyjny, wybiórczy i kłamliwy w ciągu ostatnich 100 lat.
  Traktowanie dzisiaj Rosji jako dyktatury, a Putina jak cara i KGB-istę świadczy o całkowitej nieznajomości tego kraju i działań rosyjskiego rządu, a już wiara w to, że wszystko co złe na tym świecie pochodzi od Putina i Rosji jest wbrew wszelkim dowodom i jest zwykłym kłamstwem powtarzanym przez Zachodnie media.

  1. Weźmy zamach na samolot malezyjski, który został rzekomo zestrzelony na Ukrainą w 2014 roku i jego zestrzelenie przypisywano Rosji i Putinowi.
  Zachodnie media nie posiadają cienia dowodu na to, że to rosyjska rakieta, wystrzelona z terytorium Rosji trafiła w samolot pasażerski, gdzie zginęło ok 300 osób. Samolot znajdował się nad terytorium Ukrainy ok 80 kilometrów od granicy Rosji i to tam nastąpiła eksplozja, a nie nad Rosją. Jaki cel miałby posiadać Władimir Putin i Rosja, aby strzelać do niewinnych pasażerów nad terytorium obcego państwa skoro i tak posiada złą reputację w Zachodnich mediach.
  Czy w sposób jawny wbrew wszelkim międzynarodowym traktatom i wbrew człowieczeństwu zachowuje się człowiek, który próbuje się zdystansować od zbrodni mu przypisywanych?

  2. Sprawa Krymu i Ukrainy
  Zachodnie media twierdzą, że to Putin i Rosja stoją za wojną na Ukrainie i Rosja zwyczajnie przyłączyła Krym do swojego terytorium. Tymczasem to nikt inny jak Victoria Nuland asystentka Sekretarza Stanu USA publicznie wygadała się, że USA wydały od początku lat 90-tych ok 5 mld $ na Ukrainie wspierając ruchy i organizacje mające obalić legalnie wybrany rząd i osadzić podległego im(USA) pachołka, który będzie wypełniał polecenia Waszyngtonu, co im się zresztą udało. Wojna, którą USA wywołało na Ukrainie zagrażała mieszańcom Krymu, którego ludność w zdecydowanej większości jest rosyjskojęzyczna i Władimir Putin zorganizował referendum, w którym mieszkańcy Krymu zdecydowali o tym, że chcą być częścią Rosji. Gdyby Rosja zechciała zaatakować leżącą na łopatkach Ukrainę, to podbiłaby ją w kilka dni i nie myślę tutaj o ataku zbrojnym, tylko np energetyczno-ekonomicznym.
  Poza tym Krym był zawsze częścią Rosji i został podarowany Ukraińskiej Republice Socjalistycznej w 1954 roku przez Chruszczowa, która to republika była pod całkowitym panowaniem Rosji.
  Półwysep Krymski jest położony strategicznie bardzo blisko Rosji i Putin był świadom faktu, że USA, które przejęły Ukrainę zaczną umieszczać tam broń strasząc i prowokując Rosję na jej własnej historycznej ziemi.
  Dlatego jednym sprawnym ruchem odciął możliwość umieszczania broni przez USA tuż u swoich granic.
  Jeszcze jedna bardzo ważna informacja nt Ukrainy, której nie znajdziecie i żadnych mediach. Otóż informacja ta pochodzi bezpośrednio od marszałka ZSRR Wiktora Kulikowa, który posiadał wiedzę daleko większą niż Jelcyn i Gorbaczow razem wzięci z racji pełnionej funkcji. Kiedy był już bardzo starym człowiekiem w latach 2000-nych spotykał się z polskim patriotą p. Albinem Siwakiem, który opisuje to w swoich książkach. Potem w innej rozmowie potwierdziła to osoba, która była świadkiem pewnej rozmowy, ale pozwolę sobie na zacytowanie ciut szerszego kontekstu:

  Albin Siwak- ,,Chciałbym dożyć takich dni” ISBN 978-83930071-4-1 Wydanie I Warszawa 2013 s. 12 ,,W Ciechocinku”

  […Stanęła obok mnie i powiedziała:

  – Jestem, jak już mówiłam, Żydówką. Ale jestem sercem i rozumem Polką. Ubolewam nad sytuacją jaka jest w Polsce. Ponoszę za swą polskość większe konsekwencje niż wy. Bo rozstałam się z synem którego codziennie widujecie w telewizji. Stoczyłam z nim wojnę właśnie o Polskę. Wyrzuciłam go ze swego domu i serca. Za fakt, że ochrzciłam córkę bardzo boleśnie odczułam zachowanie się męża, iż ledwo przeżyłam. Nawet kary za to nie poniósł, bo tacy jak on byli poza prawem.

  – A po wojnie w latach 1946-55, jak byłam młodą dziewczyną i żyli jeszcze moi rodzice, to regularnie co tydzień u nas w domu omawiali sytuację w Polsce najważniejsi Żydzi. Później, jak wydali mnie za mąż, to te zebrania najważniejszych Żydów były również w moim domu. To ja podawałam kawę i herbatę, ciastka lub obiady dla całej dużej grupy. I to ja nasłuchałam się jak was otumaniają i żerują na waszej naiwności.

  – W latach już 1980-tych, też u mnie w mieszkaniu, panie Siwak, była ta rozmowa, którą pan opisuje na temat powojennej granicy Polski na wschodzie. Do [pełniącego wtedy, funkcję premiera] Mazowieckiego zwrócił się marszałek Wiktor Kulikow, by Polska wniosła na forum międzynarodowe sprawę tzw. linii Curzona. Marszałek mówił, że robi to na polecenie Gorbaczowa. Rozpadł się Związek Radziecki, odłączyły się kraje takie, jak: Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś i Ukraina. A Rosji zależało na tym by Ukraina nie była zbyt duża i mocna. Kulikow twierdził, wtedy w rozmowie z premierem Mazowieckim, że konferencja światowa jaka miała miejsce na temat tej sprawy opowiedziała się jednoznacznie za tym, iż Lwów był od 600 lat Polski, i państwa uczestniczące w tej konferencji wyznaczyły linię Curzona na wschód od Lwowa, a nie na zachód. Ale premier Wielkiej Brytanii dogadał się ze Stalinem że załatwi tak sprawę, że ta kaleka na wózku [prezydent USA, Roosevelt] zgodzi się na tę granicę. I rzeczywiście załatwił.

  Mazowiecki w tych właśnie dniach jak zwykle brał udział w zebraniu u nas i o tym do zebranych mówił. A byli tam tacy ludzie jak Kuroń, Michnik, Lityński, Osiatyński, Suchocka i paru jeszcze innych znanych polityków Żydów. I wtedy to Michnik powiedział: „Powiedz marszałkowi Kulikowowi, że nie jesteś tym zainteresowany. To by naraziło naszą koncepcję polityczną co do rozwoju spraw w Polsce”. I tak rzeczywiście Mazowiecki odpowiedział marszałkowi. I to powiedział premier Polski: „Nie jestem tym zainteresowany”. Byłam świadkiem tej rozmowy, a było to u mnie w domu, jak też wielu innych rozmów. Czyli potwierdza się to, co Pan napisał w poprzedniej książce, że Kulikow powiedział panu prawdę, panie Siwak.

  – Podczas jednej z rozmów u mnie w domu, słuchając wielu politycznych decyzji i tego jak będą je wcielać w życie spytałam: „A co na to Polacy?” Usłyszałam: „To będą decyzje polskich polityków, będących przy władzy. Oni będą wcielali w życie nasze koncepcje i propozycje”. Już dawno temu w Wałbrzychu powiedział Jakub Berman, stryj Borowskiego Marka: „Należy zajmować stanowiska tuż za premierem i prezydentem. Nie wysuwać się na czoło, a być z tyłu, ale decydować tymi przed sobą. Powiedział również, że wychowamy tak młodzież, by swym rodzicom nie wierzyła a tylko nam. To my ustalamy co mają wiedzieć ze szkoły i studiów, a co nie”. I dziś macie właśnie taką młodzież, która w ogóle prawdziwej historii swego kraju nie zna. I co z tego, że grupa polskich profesorów patriotów na uniwersytecie Jagiellońskim protestuje głodówką, widząc co zrobiono z podręcznikami do historii. Nic nie osiągną, a najwyżej wyrzucą ich z pracy, może właśnie o to chodzi…]

  Takich smaczków jest znacznie więcej i zobaczcie, że już pod koniec lat 80-tych i na początku 90-tych Michnik wiedział, że Ukraina jest przeznaczona do innych celów. Gdzie i przez kogo był szkolony, że nakazał odrzucić Mazowieckiemu propozycję Kulikowa, aby Polska odzyskała swoje dawne ziemie? To jest właśnie prawdziwa historia, która musi być opowiadana chronologicznie i ze szczegółami, bo w historii zawsze jest tak że jedno wydarzenie jest konsekwencją poprzedniego.
  Na koniec pragnę zwrócić uwagę czytelników i komentatorów, że nie jest przypadkiem, że pani Nuland i Adam Michnik realizowali i realizują tę samą koncepcję na przestrzeni wielu lat i widać wykonują rozkazy grupy osób, która posiada wspólne cele. Ich pochodzenie świadczy, że realizują politykę pewnego małego kraju, który za pomocą USA ,,miesza w kotle” na całym świecie.

  Uważam, że do nauki historii współczesnej Polski i Rosji nie nadaje się żaden podręcznik zatwierdzony przez MEN wydany po 90-tym roku, a właśnie książki pana Albina Siwaka, który w wielu wydarzeniach uczestniczył osobiście i poprzez swoje kontakty w Moskwie z Kulikowem mógł przeglądać w archiwum moskiewskich dokumenty, które go interesowały. Dodam tylko, że Rosja zachowała całkowitą dokumentację i nienaruszone archiwa od czasów Rewolucji Bolszewickiej do czasów współczesnych i nie muszę dodawać, że znajdują się tam dokumenty, które wiele mówią o tzw elitach rządzących nie tylko w Polsce, ale i na świecie.
  Rosja posiada materiały na polityków w całej Europie i na świecie, których siła rażenia mogłaby zdmuchiwać poszczególne rządy jak tsunami i dlatego między innymi próbuje się zdyskredytować Rosję na arenie międzynarodowej i odebrać jej wszelką wiarygodność. Tego boją się polscy rządzący, bo Kiszczak oryginały dokumentów wysyłał do Moskwy, a nasi obecni rządzący myśleli, że wszystkie dokumenty ich zdrady są tylko u Kiszczaka w teczkach.

  Komentarz - autor: obudzony — 1 września 2018 @ 14:36

 11. Podsyłam linka do niezwykle szczerego wywiadu jakiego udzielił ,,polski patriota” Bronisław Geremek vel Berele Lewartow Hannie Krall czyli innej eskimosce i miał się ów wywiad w okrojonej formie ukazać w Polityce z inspiracji Mieczysława Rakowskiego(Moshe Rak) w roku 1981. Przeczytajcie dokładnie co mówi i robi i z jakim wyprzedzeniem wie co się w Polsce dopiero wydarzy, a przypominam że jest to rok Stanu Wojennego i żaden przeciętny człowiek w Polsce nie miał pojęcia co się wydarzy za dzień, tydzień, a on wiedział co będzie za kilka, kilkanaście lat. Każdy kto żył wówczas w Polsce i pamięta tamten okres strachu, zimna, deficytów towarów powinien otworzyć szerzej swoje oczy i poszukiwać dalej.

  https://forumemjot.wordpress.com/2013/12/12/zapomniany-wywiad-hanny-krall-z-geremkiem/

  Komentarz - autor: obudzony — 1 września 2018 @ 16:45

 12. @ obudzony, obudź się! Po kiego wrzucasz tu takie barachło?

  Sprawdziłeś link źródłowy swojego źródła? Porównałeś? Jeśli tak, to wiesz, że „emjot” dodał(a) od siebie:

  „…został opublikowany na łamach wydawnictwa „Polskich Spraw” oraz „Dziennika Poznańskiego” dnia 7.I .97r.

  Otóż wcześniej, w 1982 roku został opublikowany w „Żołnierzu Wolności”. Mówi Ci to coś?

  „emjot” dodaje też:

  Zarówno (sic!) B. Geremek jak i redaktor H. Krall nie postawili przed sądem redakcji za publikacje, nie wniesiono żadnej skargi w związku z publikacją nagrania co tym bardziej uwiarygodnia autentyczność zapisu.”

  „emjot” kłamie w żywe oczy albo nie odrobił(a) lekcji – ale w tym wypadku nie ma rzetelnego prawa zamieszczać takiego komentarza. Otóż protestowała Hanna Kral. Od razu w 1997 roku, na łamach GW. artykuł wznowiono w 2008, jest online tutaj, niestety za opłatą, ale mozna go sobie w całości przeczytać na grupie soc.culture (trzeba trochę przewinąć w dół). Fragmencik:

  „Rozmawialismy w prywtnym mieszkaniu. Nie bylo postronnych osob. Notowalam w zeszycie. Nikt nie nagrywal, nie filmowal i nie robil zdjec. Rozmowa ukazala sie w „Polityce” bez ingerencji cenzury i bez skreslen.”

  W pierwszym tygodniu stanu wojennego dwie gazety – „Wiadomosci Szczecinskie” i „Zolnierz Wolnosci” – zacytowaly obszerny utwor, ktory nazwaly wywiadem.
  Poinformowano czytelnikow, ze jest to fragment rozmowy z Bronislawem Geremkiem usuniety z mojego tekstu przez „Polityke”.

  Przeczytałeś to, co wrzuciłeś? Nie zaalarmował Cię język tego rzekomego wywiadu” w ustach bądź co bądź profesora nauk humanistycznych, znanego z kulturalnego zachowania? Mnie od razu wydał się podejrzany. Okazuje się, że nie tylko mnie.

  Z opracowania nt. propagandy stanu wojennego, do znalezienia w sieci.

  W propagandzie stanu wojennego pojawiały się również akcenty antysemickie. Przykładem ukazania działaczy opozycji jako postaci
  obcych etnicznie i wrogo nastawionych wobec narodu polskiego był atak na osobę znanego doradcy Solidarności Bronisława Geremka, który miał miejsce na łamach „Żołnierza Wolności” w styczniu 1982 roku. […] Przytaczane przez organ prasowy Ministerstwa Obrony Narodowej fragmenty wywiadu zostały sfabrykowane. Oprócz antysemickiej wymowy tekstu wskazywała na to także nieporadna składnia rzekomych wypowiedzi Bronisława Geremka. Hanna Krall po latach wspominała, że po zdementowaniu tego wywiadu przez „Politykę” „do redakcji zadzwonił z oburzeniem i pretensją generał Baryła, szef Zarządu Politycznego WP”30. Najprawdopodobniej to ta struktura stała za tym propagandowym posunięciem.
  — Jan Olaszek, „Nieliczni ekstremiści”. Podziemna Solidarność w propagandzie stanu wojennego, Gdańsk 2010

  Wyraźnie ani nie użyłeś rozumu, ani nie chciało Ci się skorzystać z wyszukiwarki. Powtórzę za Hanną Krall: Ludzie uwierzą we wszystko.

  Znalezienie powyższego zajęło mi mniej niż pół godziny. Dłużej trwało wklepywanie tego z jedną ręką na temblaku.

  I pomyśleć, że dopiero co chwaliłeś poziom komentarzy. Wstydź się!

  Komentarz - autor: iza — 2 września 2018 @ 00:03

 13. Jeszcze z artykułu Krall, „emjot” nie wie, o czym pisze – w najlepszym razie.

  „Bronislaw Geremek byl internowany. Postanowilam sama skarzyc obie redakcje o znieslawienie. Poszlam do adwokata. Byl nim Krzysztof Piesiewicz. … Nie mozna wygrac w stanie wojennym z „Zolnierzem Wolnosci”. Przegramy, to oczywiste. Nie mialam ochoty przegrywac z „Zolnierzem Wolnosci” i zrezygnowalam z procesu. …
  Szesnascie lat po druku w „Zolnierzu Wolnosci” falszywka zmartwychwstala. Zamiescily ja dwa poznanskie pisma: „Dziennik Poznanski” i „Polskie Sprawy”. Poslowie Unii Wolnosci zawiadomili prokuratora generalnego o popelnieniu przestepstwa.”

  Warto przeczytać cały i przemyśleć sobie.

  Komentarz - autor: iza — 2 września 2018 @ 00:12

 14. Pracownio , Izo , co z Wami ?

  Komentarz - autor: fly — 5 października 2018 @ 17:01

 15. Mój komentarz może być tylko jeden! Iza tak się na mnie ,,wnerwiła”, za mój ostatni komentarz, że nie jest w stanie dojść do równowagi i zamieścić czegoś konstruktywnego, choć podesłałem jej pewien czas temu wartościowy materiał . Muszę przyznać publicznie, że jest mi po prostu wstyd za mój ostatni i nie sprawdzony cytat. Cóż poradzić, moje relacje z kobietami bywają burzliwe i nieprzewidywalne, zarówno w życiu, jak i w sieci!

  Komentarz - autor: obudzony — 15 października 2018 @ 18:00

 16. No dobra, tylko bez teorii spiskowych 😉

  Na „ciszę w eterze” złożyło się kilka powodów. W przypadkowej kolejności: skąpość tzw. „zasobów ludzkich”, moja bolesna przedłużająca się neuralgia i jeszcze jeden, który wymaga kilku zdań objaśnienia. Jak przeglądam nagłówki wiadomości, nie znajduję nic, o czym nie byłoby już dość tekstów na Pracowni, W każdym razie dość, żeby nasi Czytelnicy znali nasz punkt widzenia i mogli – jeśli zechcą – wziąć go za drogowskaz do odczytywania bieżących wydarzeń. Prawdę mówiąc nudy na pudy w świecie polityki. Wciąż te same sagi, wyłażące już uszami, kolejne (te same) sankcje, kolejne (te same) ataki militarne i medialne na wciąż te same ofiary, ten sam obłęd anty-Trumpowy, anty-rosyjski, anty-…. Wszystko obraca się wokół „anty”, a jedyne „pro” dotyczy wojny, która ze swej natury też jest „anty-coś”. Jeśli ktoś czegoś nie wie lub nie rozumie, wystarczy przejrzeć historię tego bloga – choćby stary dobry cykl „Łączenia punktów”, gdzie wszystko co istotne zostało przedstawione już dawno temu.

  Ale… cos właśnie tłumaczę. Powinno się pojawić w najbliższych dniach. Mam też parę zaczętych i zawieszonych na kołtu tekstów, może jeszcze do nich wrócę.

  Pozdrawiam serdecznie

  Komentarz - autor: iza — 16 października 2018 @ 21:57

 17. Nie ma potrzeby czekac na tlumaczenia. Czytanie tekstow, ktorymi sie czlowiek interesuje, skaczac od razu na glebokowa wode, daje efekty. Trzeba starac sie zrozumiec tekst wiedzac, to co juz sie wie, a pod reka miec translatory i slowniki.

  Wiadomo, ze nie ma to jak czytac w jezyku, ktory sie dobrze zna, ale trzeba sie liczyc z tym, ze no tak faktycznie latwiej jest zrozumiec tekst, ale placi sie za to tym, ze zostaje sie dalej na polskim podworku i kazdym kolejnym razem, w ktorym wybiera sie polskie tlumaczenie, zostaje sie dalej na polskim podworku.

  Komentarz - autor: Corran Horn — 20 października 2018 @ 12:04

 18. @Iza
  „moja bolesna przedłużająca się neuralgia” – Iza jestesmy jakos w stanie Ci, w jakis sposob chociaz, do pomoc? Istnieje jakas mozliwosc, dobra intencja, modlitwa? Wgl czy zyczysz sobie tego?

  Komentarz - autor: Corran Horn — 20 października 2018 @ 13:30

 19. Kolejne ataki false flag, kolejne zmylki, kolejne bezkarnosci Izra(h)ela ale do czasu…to karma, ale sie wypali wreszcie.
  Dla maghrebianki : akurat we Francji algierczycy sa najgorsi, najwieksi fanatycy albo najgorsza holota, to mnie nie dziwi ze Franki moga pisac tak :

  123 Fuck algerie ! Maja najwieksze tzw cialo bolesne.

  Ommmm, pozdrawiam.

  Komentarz - autor: Wojtek — 27 listopada 2018 @ 18:05

 20. Myślę , że ta „neuralgia” moi drodzy komentatorzy to jakieś warunki służb . W końcu nie po to Piskorski siedzi ponad 2 lata bez wyroku , żeby rożni inni sobie pisali co bądź !
  ( rozbawił mnie @obudzony podając siebie jako przyczynę )

  Komentarz - autor: fly — 1 grudnia 2018 @ 13:16

 21. @Wojtek
  Dobrze się teraz mówi (co zacytowałeś). Nie trzeba było robić sobie tam kolonii, a jeśli już, to nie trzeba było tam robić wojny, zaciągać do wojska Algierczyków, żeby walczyli w bratobójczej wojnie, a potem przyjmować jakieś 90 tys. z tych, co przeżyli i upakować ich w obozach praktycznie bez środków do życia. Bez tego pewnie inaczej by teraz było. No ale słusznie o karmie mówią, że jest czym jest. I nie odwrócą jej żałosne przeprosiny z żałosną kwotą nawet nie na przysłowiowe otarcie łez.

  Pozdrawiam

  Komentarz - autor: iza — 2 grudnia 2018 @ 01:24

 22. @fly, daj spokój. Takich 4 miesięcy wrogowi bym nie życzyła.

  Komentarz - autor: iza — 2 grudnia 2018 @ 01:29

 23. @Iza
  „Jak przeglądam nagłówki wiadomości, nie znajduję nic, o czym nie byłoby już dość tekstów na Pracowni, W każdym razie dość, żeby nasi Czytelnicy znali nasz punkt widzenia i mogli – jeśli zechcą – wziąć go za drogowskaz do odczytywania bieżących wydarzeń. Prawdę mówiąc nudy na pudy w świecie polityki.”

  Zawsze znajdzie się coś nowego. Ostatnio trafiłem na jednym z blogów na tekst o okupacji argentyńskiej Patagonii przez Izrael (obecnie!).
  http://ram.neon24.pl/post/141474,andinia-plan-czyli-zydowski-apetyt-na-patagonie
  Czy ktoś o tym słyszał? Żydzi do tego stopnia kontrolują tzw. przestrzeń informacyjną całego Zachodu (do którego i my mamy nieszczęście przynależeć), że mogą się porywać na takie przedsięwzięcia, jak to w Argentynie, a światowa opinia publiczna nawet o tym nie usłyszy.

  Komentarz - autor: szczur — 4 grudnia 2018 @ 02:06

 24. Zawsze znajdzie się coś nowego. Ostatnio trafiłem…
  A co w tym nowego?

  Komentarz - autor: iza — 5 grudnia 2018 @ 22:08

 25. @fly ( rozbawił mnie @obudzony podając siebie jako przyczynę )

  Rozumiem, że jest to dla Ciebie zabawne i zapewniam, że nie żywię żadnych negatywnych uczuć w stosunku do Ciebie, tyle tylko, że dla mnie osobiście jest to od dawna ogromny problem. Żywię w sobie bardzo duże wewnętrzne poczucie winy(nie wiem za co, ani za kogo) i potrafię przypisać sobie ,,winę” za coś, co nie jest nawet ani moim udziałem, ani rzeczywistą przyczyną. Ilekroć staram się mówić, objaśniać, tłumaczyć, otwierać oczy innym ludziom przeważnie czuję się jak odszczepieniec, wyrzutek i to ma, niestety swoje konsekwencje w moim życiu osobistym i zawodowym. Czuję się osamotniony w moich poglądach, niezrozumiany i często proste, oczywiste sprawy, które referuję innym ludziom zdają się stanowić barierę w komunikacji, bo oni mnie zwyczajnie nie rozumieją. Przepraszam z góry za tak osobisty wtręt, ale jestem człowiekiem dosyć wrażliwym i otwartym, choć czasami daję się niestety ponieść emocjom(nie swoim), stąd ta wypowiedź kilka postów powyżej. To jest mój osobisty problem do ,,przepracowania”, ale myślę że niedługo znajdzie swoje rozwiązanie.

  Komentarz - autor: obudzony — 9 grudnia 2018 @ 03:24

 26. A cóż to? Ostatni artykuł prawie sprzed pół roku?
  Mam nadzieję, że dziewczyny z Pracowni nie dzielą celi z doktorem Piskorskim? To znaczy odsiadka w politycznym pierdlu III RyPy z tak znamienitą postacią jak Piskorski to zaszczyt, ale z drugiej strony szkoda by było, by dziewczyny w niewolę u szubrawców popadły.

  Pozdrawiam.

  Komentarz - autor: Kocimir Lilith — 27 grudnia 2018 @ 19:53


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: