PRACowniA

23 sierpnia 2018

Białe Hełmy do spółki z terrorystami Al-Nusry przygotowują atak chemiczny w Idlibie

To było do przewidzenia. Są już tak czytelni, że nie wiadomo, czy się śmiać, czy oburzać całkowitym zanikiem skrupułów.

Wiadomość z wczoraj:

USA „bardzo ostro” zareagują, jeśli reżim prezydenta Syrii Baszara el-Asada użyje broni chemicznej w prowincji Idlib na północnym zachodzie kraju – powiedział w środę w Jerozolimie doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton.

Prowincja Idlib, do której uciekli cywile i rebelianci z innych obszarów Syrii, a także potężne siły dżihadystyczne, była w tym miesiącu celem wielu nalotów i ostrzałów, co może być preludium do ofensywy syryjskich sił rządowych na pełną skalę – zaznacza agencja Reutera.

 

Hazem Sabbagh
Syrian Arab News Agency
23 sierpnia 2018 09:30 UTC

Tak zwane Białe Hełmy koordynują z ugrupowaniami terrorystycznymi, a w szczególności z Dżabhat-al-Nusrą, atak chemiczny w prowincji Idlib i oskarżenie Syryjskiej Armii Arabskiej o użycie broni chemicznej.

Według doniesień mediów w ciągu ostatnich kilku dni zaobserwowano zwiększoną aktywność członków Białych Hełmów, a jednocześnie spływają informacje o przygotowaniach terrorystów do przeprowadzenia ataku chemicznego na obszarze między miastem Dżisr asz-Szughur w Idlibie i północno-wschodnią częścią Latakii z zamiarem przypisania go syryjskiej armii.

Agencja Sputnik dostała z Idlibu informację, że członkowie Białych Hełmów ośmioma furgonetkami przewozili beczki z fabryki w Atimie (Idlib), w pobliżu granicy tureckiej, specjalizującej się w recyklingu chloru, przesuwając się z północy Idlibu przez Arihę i docierając w pobliże Dżisr-asz- Szughur, intensywnie osłaniani przez terrorystów z Nusry. W tym samym czasie prowadzono pilne rozmowy telefoniczne z „rezerwowymi członkami” Białych Hełmów na kilku obszarach, wzywając ich do zameldowania się w pracy.

Źródła podają, że terroryści z Dżabhat-al-Nusry w Idlibie byli ostatnio bardzo zajęci transportem chemikaliów do terrorystów z „Turkistańskiej Partii Islamskiej” [znanej także jako Ruch Islamski (wcześniej: Wschodniego) Turkiestanu, (E)TIM], odbywającym się z zachowaniem ścisłych procedur bezpieczeństwa, żeby przygotować ustawienie nowego incydentu chemicznego.

Lokalne źródła podały, że 11 sierpnia terroryści z Al-Nusry przewieźli dwie ciężarówki wypełnione beczkami z zakładu recyklingu chloru w pobliżu miasta Atima do miasta Ariha i przekazali je terrorystom z Turkistańskiej Partii Islamskiej, a ci zabrali je do swoich kwater, urządzonych dla nich w okolicy Dżisr-asz-Szughur przez władze tureckie.

Według tychże źródeł fabryka ta ma na składzie beczki z chlorem i inne chemikalia, pracują w niej zagraniczni technicy pod kierunkiem terrorystów z Al-Nusry, a beczki są zwożone do fabryki co tydzień, nocą i zakrytymi pojazdami, po czym są wywożone z fabryki w nieznane miejsce.

Wczoraj USA, Wlk. Brytania i Francja wydały wspólne oświadczenie, wyrażając „obawę”, że w Idlibie może zostać przeprowadzony atak wojskowy i grożąc odpowiedzią na jakikolwiek przypadek użycia broni chemicznej – co oznacza, że te kraje przygotowują wyreżyserowanie kolejnego incydentu chemicznego i wykorzystanie go jako pretekstu do ataku na Syrię, tak jak to się stało 14 kwietnia.

Tłumaczenie: PRACowniA
Artykuł na SOTT: White Helmets coordinating with al-Nusra to stage chemical attack in Idlib, aiming to accuse Syrian army

 

 

 

 

 

Reklamy

4 Komentarze »

 1. Czyli można się spodziewać , że „krwawy dyktator” Baszar el Asad najgłupiej jak można , wbrew logice i własnym interesom … zbombarduje „bezbronną ludność cywilną” amunicją gazową !
  To się nazywa samospełniająca przepowiednia ! Prorocy , czy jak ???

  Komentarz - autor: fly — 24 sierpnia 2018 @ 16:40

 2. Prorocy , czy jak ???

  Nie. Twórcy własnej rzeczywistości. Można mieć nadzieję, że przy takim nagłośnieniu albo odpuszczą, albo zostanie im to udaremnione. Jest też całkiem realna możliwość, że to wszystko to tylko stroszenie piórek i podkręcanie publiki. Czas pokaże.

  Komentarz - autor: iza — 25 sierpnia 2018 @ 23:55

 3. ,,…Wczoraj USA, Wlk. Brytania i Francja wydały wspólne oświadczenie, wyrażając „obawę”, że w Idlibie może zostać przeprowadzony atak wojskowy i grożąc odpowiedzią na jakikolwiek przypadek użycia broni chemicznej – co oznacza, że te kraje przygotowują wyreżyserowanie kolejnego incydentu chemicznego i wykorzystanie go jako pretekstu do ataku na Syrię, tak jak to się stało 14 kwietnia….”

  @fly
  To się nazywa samospełniająca przepowiednia ! Prorocy , czy jak ???

  Zwróciłem uwagę na ten fragment kiedy czytałem ten artykuł na Sott i od razu rzuca się w oczy, że nie jest trudno wydawać takie prorocze oświadczenia, kiedy samemu próbuje się dokonać takiej prowokacji.
  Innymi słowy widać kto pomaga stworzyć chemiczny atak i jakie państwa popierają narrację USA. Sami stworzą atak chemiczny, sami ją zdetonują(bombę) na ludności cywilnej, sami oskarżą o to niewinnego Assada, a potem sami jeszcze raz zbombardują ludność Syryjską. Psychopatia do kwadratu i w najczystszej postaci. Tak było w Iraku, Libii i w wielu krajach Bliskiego Wschodu, ale tutaj jest różnica, bo w Rosja broni Syrii i Assada przed krwiożerczym Usraelem i ujawnienie tego przez Rosjan powinno zapobiec tej wstrętnej prowokacji.

  Komentarz - autor: obudzony — 26 sierpnia 2018 @ 08:41

 4. Według doniesień mediów sytuacja w Syrii wygląda teraz mniej więcej tak:

  Terroryści
  Terroryści kontrolują 70% prowincji Idlib. W ubiegłym tygodniu ich przywódca wezwał wszystkie bandy w Idlibie do dżihadu przeciwko świeckiemu państwu, Syrii. Ściągnęło kilka tysięcy ciężko uzbrojonych „bojowników”, z pojazdami opancerzonymi, szykując się do ataku na Aleppo i Hamę – prowincje kontrolowane przez rząd.

  SAA
  W piątek armia syryjska przypuściła potężny atak w Hamie na kilka obszarów będących w rękach dżihadystów. Atakowane były / są okopy wokół zajętych miast i wzdłuż linii frontu w Hamie. Rząd przygotuje potężną ofensywę przeciwko dżihadystom i wysyła duże posiłki na front, w tym jednostki elitarne z czołgami i dziesiątkami wozów technicznych. Do armii przyłączają się byli buntownicy. Około 500 przybyło z Daraa do Hamy w drodze do Idlibu. Wśród głównych celów rządu jest obrona/ utrzymanie Aleppo,

  Prowokacja
  ma się podobno odbyć w ciągu najbliższych dwóch dni w rejonie miasta Kafr Zajta (pn. Hamy przy granicy z Idlibem). Do wioski Hbit na pd. od miasta Idlib przybyła grupa anglojęzycznych specjalistów. W Dżisr al-Szugur- pod przywództwem Białych Hełmów (rzeczywistych lub podstawionych) przeprowadzane są tzw. „ćwiczenia na wypadek ataku chemicznego”.

  Rosja
  wysłała okręty wojenne. Podobno w ostatnim tygodniu z Morza Czarnego przez Bosfor na Morze Śródziemne przepłynęło ich 17, następne 4 płyną do rosyjskiej bazy w porcie Tartus.

  Komentarz - autor: iza — 26 sierpnia 2018 @ 18:19


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: