PRACowniA

20 kwietnia 2018

Brytyjski okręt podwodny przegnany z Morza Śródziemnego przez rosyjską „czarną dziurę”

Filed under: Polityka,Różne,Wydarzenia bieżące — iza @ 08:02
Tags:

Joe Quinn
Sott.net
17 kwietnia 2018 09:53 UTC

„Mayday! Mayday! Ściga nas rosyjska czarna dziura!” – Okręt podwodny Royal Navy klasy Astute

Pojawiła się dość zabawna historia o wybrykach nieudolnej brytyjskiej Royal Navy na Morzu Śródziemnym.Historia dotyczy konkretnie jednego brytyjskiego okrętu podwodnego, wysłanego do wzięcia udziału w ostatnim ataku na Syrię.

Brytyjski Sunday Times donosi:

„Kiedy w zeszłym tygodniu brytyjska premier Theresa May decydowała, czy przyłączyć się do ataku na Syrię, pod powierzchnią wschodniej części Morza Śródziemnego  rozpoczął się dramat.

Uważa się, że na okręt podwodny Royal Navy, uzbrojony w pociski manewrujące, polował co najmniej jeden, a może nawet dwa rosyjskie okręty podwodne, przez zachodnich ekspertów od marynarki wojennej nazwane „czarną dziurą”, ponieważ są tak ciche”.

Rosyjskie okręty „hunter-killer” (klasy „Kilo” w nomenklaturze NATO) są napędzane dwoma generatorami diesla i napędem elektrycznym, który pozwala im działać wyjątkowo cicho, i mogą być uzbrojone w torpedy, pociski manewrujące i przeciwokrętowe.

Rosyjski okręt podwodny klasy Kilo „czarna dziura”

Wygląda na to, że brytyjski okręt podwodny klasy Astute przez kilka dni usiłował zbliżyć się do wybrzeży Syrii, żeby wystrzelić kilka ze swoich 20 pocisków manewrujących w obiekty w Syrii. Jednak nieustannie był nękany nie tylko przez rosyjski okręt podwodny „czarna dziura”, ale także przez dwie rosyjskie fregaty i samolot do zwalczania okrętów podwodnych. W rezultacie nieszczęsna załoga brytyjskiego okrętu nie była w stanie wystrzelić swoich pocisków w Syrię. Ku ich wielkiemu rozczarowaniu.

W artykule Sunday Times twierdzi się, że brytyjski okręt podwodny był „ochraniany przez amerykański morski samolot patrolowy P-8”, którego zadaniem było śledzenie rosyjskich statków i okrętów podwodnych. Wydaje się jednak, że rosyjskie okręty podwodne klasy Kilo typu „czarna dziura” były w stanie swobodnie operować i skutecznie przepędzić ze strefy walki okręt podwodny niegdyś dumnej brytyjskiej marynarki wojennej.

Co ciekawe, byłoby to inne i bardziej prawdopodobne wyjaśnienie, dlaczego na kilka dni przed atakiem na Syrię przynajmniej niektóre rosyjskie okręty opuściły swoją bazę marynarki wojennej w Tartus. Rosyjski parlamentarzysta i zachodnie media twierdzili, że okręty wypłynęły w morze, aby uniknąć ataku, ale teraz wydaje się, że miały zupełnie inny plan.

Tłumaczenie: PRACowniA

Reklamy

2 Komentarze »

 1. No cóż, to może to będzie w sam raz:
  PRACowniA
  Obudzić się. To wszystko.

  Aaa aaa aaa, aaa aaa aaa, były sobie kotki dwa
  Kotki dwa, aaa aaa aaa, szaro bure szaro bure obydwa…

  : )))))

  Komentarz - autor: nana — 20 kwietnia 2018 @ 15:38

 2. Zostały pogwałcone prawa człowieka. Człowieka wydającego rozkazy brytyjskim okrętom.

  Komentarz - autor: Zerohero — 26 kwietnia 2018 @ 21:24


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: