PRACowniA

15 marca 2018

Skripala prawdopodobnie próbował otruć brytyjski wywiad, żeby oczernić Rosję i uciszyć rosyjską wizję świata

Filed under: Polityka,Wydarzenia bieżące — iza @ 17:42
Tags: , ,

Joe Quinn
Sott.net
13 marca 2018 19:34 UTC

Brytyjski personel wojskowy bierze udział w śledztwie w sprawie zatrucia Siergieja Skripala – 11 marca, Salisbury

Angloamerykańskie elity nienawidzą Putina, bo pozbierał kawałki rozbitego Związku Radzieckiego, który miał się stać kolejnym zachodnim państwem wasalskim, i złożył je w nowoczesną i niezawisłą Federację Rosyjską, zdolną – mimo wszelkich gróźb i ataków – odpierać zachodnią wizję jednobiegunowego świata.

Radykalnie transformując i wzmacniając zarówno rosyjską gospodarkę (i uodparniając ją w znacznym stopniu na ataki), jak i rosyjską armię, Putin skutecznie ograbił globalne imperium z jego oczywistego powołania, jakim jest rządzenie całym światem bez żadnych zastrzeżeń. W odpowiedzi budowniczowie imperium postanowili zrobić wszystko, żeby zniszczyć Putina i Rosję. Jednak dzięki mistrzowskim posunięciom Putina na globalnej szachownicy budowniczym imperium ostał się tylko jeden sznurek w łuku, mającym zdjąć Putina: jest nim czarna propaganda i brudne sztuczki.

Jednym z przykładów tej czarnej kampanii propagandowej są podejmowane w ciągu ostatnich 5 lat przez USA i ich sojuszników desperackie próby wrobienia Rosji (i Władimira Putina osobiście) w przeprowadzanie ataków z użyciem broni chemicznej w różnych częściach Syrii. Za każdym razem zachodnim rządom i ich mediom nie udawało się wystarczająco przekonać zachodnich społeczeństw, że zarzuty były prawdziwe, albo przynajmniej że wszystko, co Putin robi w Syrii, jest gorsze od tego, co same robią. Najwyraźniej wielu ludzi zachowało zdolność wykrywania oczywistych bzdur, kiedy czują smród.

Ostatnie oskarżenia, że Putin jest odpowiedzialny za otrucie w Salisbury byłego rosyjskiego agenta GRU Siergieja Skripala i jego córki, można uznać za „plan b” po nieudanej próbie pomówienia go o użycie broni chemicznej w Syrii, w którym ten sam zarzut zostaje sprowadzony „bliżej”, na własny grunt, i staje się przez to bardziej „osobisty” dla Brytyjczyków (a co za tym idzie, dla Europejczyków i Amerykanów). Tworząc pozory, że Putin użył broni chemicznej w sennym Salisbury, rząd brytyjski zapewnia sobie spory kapitał polityczny, aby móc teraz „słusznie” wzmocnić oszczerstwo i nasilić groźby wobec rosyjskiego rządu, oraz spaczyć myślenie przeciętnego Brytyjczyka.

Dla tych świrów z zaburzeniami charakteru, którzy nawiedzają zaplecze elit brytyjskiego wywiadu, Skripal przekroczył czas swojej przydatności jako podwójny agent. Mając 66 lat i nie będąc już od lat na bieżąco z sytuacją w Rosji, przeszedł na emeryturę w Wielkiej Brytanii, dokąd w 2010 roku został przeniesiony przez MI6. Jednak bez wątpienia Skripal był nadal obserwowany przez urzędasów brytyjskiego wywiadu – nie tyle z powodu tego, co mógłby im zaoferować, ile tego, co mógłby zaoferować Rosjanom, gdyby kiedykolwiek został „potrójnym” agentem. Prawdopodobnie pracował również w jakimś charakterze w pobliskim wojskowym ośrodku badań nad bronią chemiczną w Porton Down, produkującym środki atakujące system nerwowy podobne do tych, które podobno zaaplikowano jemu i jego córce. Ale nawet jeśli Skripal nie miał żadnej konkretnej wartości technicznej ani wywiadowczej, sam fakt, że kiedyś był rosyjskim szpiegiem, dał brytyjskiemu wywiadowi możliwość wykorzystania go, po raz ostatni, w tajnej służbie jej wysokości.

Fakt, że natychmiastową reakcją brytyjskiego establishmentu na wiadomość, że Skripal i jego córka zostali znalezieni nieprzytomni na ławce na skwerku w Salisbury, było obwinienie Rosji i postawienie Putinowi ultimatum, żeby „przyznał się” – za czym dziś poszła groźba zdjęcia z eteru RT UK – sam w sobie jest dowodem na to, że była to wcześniej zaplanowana operacja brytyjska, zmierzająca do osiągnięcia konkretnych celów. Świadczy to również o tym, jak bardzo zachodni politycy obawiają się alternatywnej narracji, prezentowanej przez rosyjskie media, takie jak RT, postrzegając ją jako bezpośrednie zagrożenie dla ich władzy i planów.

Podobnie jak w przypadku zamachu z 11 września 2001 r., gdzie zaledwie kilka godzin po ataku na swoim terytorium rząd miał już wszystko „gotowe do wykorzystania” (i do diabła z poważnym śledztwem), tak i tutaj każdy racjonalnie myślący człowiek powinien być podejrzliwy w stosunku do dominującej narracji.

Oto kilka kwestii, nad którymi czytelnicy mogą się zastanowić przed przystąpieniem do pytania, kto próbował otruć Skripala i jego córkę.

Dlaczego wymyślona prawie 30 lat temu w Związku Radzieckim trucizna nie mogłaby od tamtego czasu być pozyskana lub produkowana w ramach tajnych zachodnich operacji?

Powiązane z powyższym: jednym z kluczowych zakładów produkujących rzekomą truciznę – nowiczok – był Radziecki Państwowy Instytut Badań Naukowych Chemii i Technologii w Nukusie, w Uzbekistanie. Od momentu uzyskania niepodległości w 1991 roku Uzbekistan współpracował z rządem USA przy demontażu i odkażaniu miejsc, w których testowano i opracowywano środki nowiczok i inne rodzaje broni chemicznej. W 2002 r. Departament Obrony Stanów Zjednoczonych zlikwidował główny ośrodek badawczy i testowy nowiczoka w Uzbekistanie w ramach programu „Wspólnych działań zmniejszających zagrożenie” dysponującego funduszem w wysokości 6 mln dolarów. Środki chemiczne typu nowiczoka były również opracowywane i prawdopodobnie przechowywane w kilku innych byłych republikach radzieckich, w tym na Ukrainie.

Gdyby Rosja naprawdę chciała wyeliminować starzejącego się podwójnego agenta, dlaczego pozostawiłaby oczywiste odciski palców, które wiodłyby wprost do niej? W epoce, w której można mieć dowolną liczbę „wypadków”, a nawet sztucznie wywołany „atak serca”, Rosjanie z pewnością znaleźliby sposób na zlikwidowanie kogoś bez wydawania siebie? Tu przypominają mi się również historia poczty elektronicznej DNC i rzekomych „rosyjskich hakerów” z 2016 roku, którzy nazwali się „wymyślnymi niedźwiedziami” (Fancy Bear) i pozostawili po sobie wyraźne ślady prowadzące do Rosji. Jakże na rękę.

Najważniejsze jest tutaj to, że próba zamachu na życie Skripala leży w interesie zachodnich agencji wywiadowczych i zachodnich rządów, stanowiąc element ich zaciekłej kampanii czarnej propagandy przeciwko Rosji i jej przywódcy. W obliczu złożonych i skrytych ruchów na geopolitycznej szachownicy w dobie zaawansowanej technologicznie Zimnej Wojny, cz. 2, „cui bono” wciąż najlepiej wskazuje, gdzie zacząć szukać sprawców.

Joe Quinn jest współautorem książek 9/11: The Ultimate Truth (z Laurą Knight-Jadczyk, 2006 r.) i Manufactured Terror: The Boston Marathon Bombings, Sandy Hook, Aurora Shooting and Other False Flag Terror Attacks (z Niallem Bradleyem, 2014 r.), autorem i prezenterem The Sott Report Videos i współgospodarzem cotygodniowej audycji radiowej „Behind the Headlines” w ramach Sott Talk Radio network.

Uznany internetowy eseista od 10 lat pisze wnikliwe analizy dla Sott.net. Jego artykuły ukazały się na wielu alternatywnych stronach poświęconych wydarzeniom na świecie, internetowe stacje radiowe przeprowadzały z nim wywiady, gościł też w irańskiej telewizji Press TV. Jego artykuły można również znaleźć na jego prywatnym blogu JoeQuinn.net.

 

Tłumaczenie: PRACowniA

Reklamy

5 Komentarzy »

 1. Polska racja stany trzymać się z dala od wojny z Rosją! Mając dobre stosunki z Rosją możemy dużo ugrać z państwami obecnie szkalującymi Polskę i Polaków.
  Do refleksji!

  Komentarz - autor: Liczyrzepa — 17 marca 2018 @ 05:04

 2. Wtrącę tutaj swoje ,,trzy grosze” i powiem, że ta Zachodnia psychopatyczna banda już cieszyła się, że Rosja leży na kolanach, a zainstalowani agenci w postaci pospolitych złodziei tzw oligarchowie w ciągu kilku lat okradli Rosję na kwotę około 500 mld $. Początek lat 90-tych to był zamach na ten kraj i próba przejęcia jego niezmierzonych bogactw naturalnych poprzez rozczłonkowanie Rosji na mniejsze kawałki. Przez blisko 2 lata Rosji nie było stać na wypłatę emerytur i rent, zakłady padały jak muchy, a ludność dosłownie głodowała. Dopiero rosyjscy wojskowi wzięli sprawy w swoje ręce, przejrzeli plany Zachodu i stopniowo odbijali ich kraj z rąk bandytów i pospolitych rabusiów. Putin został przed wyborem dokładnie sprawdzony przez służby i jego wybór na prezydenta nie był przypadkowy. Krok po kroku pod jego rządami Rosja stawała na nogi, odzyskiwała swoje wpływy, wsadzała do więzień oligarchów winnych kradzieży miliardów $. Dzisiaj jest krajem coraz potężniejszym, gdzie Zachód może tylko ze złości gryźć pazury i oczerniać Rosję i Putina w oczach całego świata gdzie tylko można i pod dowolnym pretekstem.

  Komentarz - autor: obudzony — 17 marca 2018 @ 10:52

 3. W UK zupełnie już oszaleli . Boris Johnson stwierdził , że „Putin wydał osobiście rozkaz zabicia Skripala” . Biorąc pod uwagę tandem tuzów politycznych grający główną rolę w Rosji – Putin i Ławrow , którzy to o LATA ŚWIETLNE wyprzedzają zachodnią hołotę pod wzgl. tak dyplomatycznym jak intelektualnym , to oskarżenia te są wręcz obraźliwe ! Nowiczok , choć mogli go wyprodukować również inni , jest gazem „ruskim” . Jak wizytówka.
  Nawet pijany matoł spod remizy na wsi nie załatwiłby nikogo zostawiając wizytówkę . Środków likwidacyjnych są SETKI !
  Dobrze , że nie „znaleźli” przy zatrutych napisu „Tu byłem – Putin” .

  Każde przestępstwo robi ten – kto zyskuje , wiadomo to od starożytności . Rosja zaś tylko traci po wściekłym ataku propagandowym .

  Komentarz - autor: fly — 17 marca 2018 @ 18:40

 4. Osobną sprawą , zwróćcie uwagę , jest zupełne odwrócenie zasad prawa karnego . Czego nie dostrzegły „wolne” media zachodnie . W każdym procesie karnym , trzeba udowodnić (!) winę oskarżonemu !
  Tu odwrotnie – to Rosja ma udowodnić niewinność . Chore !

  Komentarz - autor: fly — 17 marca 2018 @ 18:45

 5. Z jakiegoś powodu – Z JAKIEGO? – niemal wszyscy przyjęli narrację brytolską w sprawie tego skrypala. A dlaczego? Może dlatego, że zostaliśmy „wysłani” w określonym dla nas kierunku, byśmy zgodnie uwiarygodniali wersję anglosyską? Kto to może wiedzieć?

  W każdym bądź razie wersja niejako „w drugą stronę” jest o wiele bardziej prawdopodobna.

  Chodziło by w niej o to, że dany nam tu skrypal mógł mieć wyrzuty sumienia na stare lata. I on na przykład postanowił „coś” zabrać anglosysom i „dać” to właśnie Rosjanom, za pośrednictwem swojej córki. Ona mogła swobodnie nie tylko mieszkać w Rosji, ale i z niej swobodnie wyjeżdżać gdy chciała. Jak widać miała za co oraz miała taką możliwość.

  No i ciryza mei przy pomocy swoich służb o tym się dowiedziała i postanowiła wykorzystać sytuację dla siebie.

  Albo ten ów skrypal mógł także się dowiedzieć, że jego termin przydatności już mija i chciał się ewakuować do Rosji, i w tym celu spotkał się z córką, by ta mu to nagrała odpowiednio. To, że z pustymi rękami ów skrypal wracać by nie chciał, jest przecież oczywiste. Więc mógł mieć przygotowane coś, co dla ciryzy mei byłoby wielce kompromitujące będąc jednocześnie przydatne Rosji w polityce zagranicznej. I na to rzecz jasna angole zgodzić się nie mogli w żadnym razie.

  Tą wersję potwierdzał by fakt tak szybkiego usuwania rosyjskich dyplomatów z terenu wielkiej brytfanii. Obiektywnie nie było takiego powodu, ale widać cyryzie mei ziemia paliła się pod nogami i dlatego za wszelką cenę chcieli zniesławić Rosję by uczynić ją niewiarygodną.

  „Śmieszne” w tym wszystkim jest to, że Rosjanie przecież i tak wiedzą, jak było naprawdę, ale tego nie mówią, bo oznaczałoby to spalenie swoich ludzi w kingdomie. Wiedzę o skrypalu Rosja na pewno wykorzysta, ale w odpowiednim czasie i po swojemu.

  Tym niemniej brytole tak czy siak są przegrani. I to jest przyjemny aspekt tej wielce nieprzyjemnej sprawy.

  Komentarz - autor: nana — 18 marca 2018 @ 12:40


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: