PRACowniA

9 marca 2017

Białym Hełmom ponownie odmówiono wjazdu do USA – koniec hollywoodzkiego snu

Chalid Chatib, bohater i jednocześnie kamerzysta oskarowego filmu dokumentalnego o Białych Hełmach nie dojechał na galę. Jak podaje m.in. wp.pl (za  tzw. „PAP”), powodem było to, że „Damaszek anulował jego paszport”:

„Dwóch ratowników, ich szef Raed Saleh i Chalid Chatib, który jest także kamerzystą, dostali amerykańskie wizy, by uczestniczyć w niedzielnej ceremonii w Los Angeles.

Jednak w opublikowanym w niedzielę oświadczeniu Białe Hełmy napisały, że Saleh nie będzie mógł przerwać pracy z powodu bardzo intensywnych bombardowań. Z kolei Chatib nie przyleci do USA, ponieważ syryjski rząd anulował jego paszport”.

No cóż, nadarza się okazja, to trzeba wzmocnić warunkowanie narodu: Asad to diabeł wcielony, w dodatku złośliwy.

Też za wp.pl:

„Pojawiły się pogłoski nie tylko o współpracy [Białych Hełmów] z islamskimi fundacjami, ale także z zachodnimi wywiadami. – Nie ważne kto finansuje służby ratunkowe. Żeby działać muszą mieć finansowanie – uważa Masri. – Jak nie z tego źródła, to z innego. Jeżeli Izrael wyłoży pieniądze, to źle? Jeżeli Katar wyłoży pieniądze, to źle? Nieważne”. [Samer Masri, prezes polskiej Fundacji Wolna Syria i przeciwnik Asada]

Ważne. Islamskie fundacje i zachodnie wywiady nie finansują tych w potrzebie ot tak, z dobroci serca i bezwarunkowo. Dokładnie taką samą logiką kieruje się „PAP”, nie przebierając w środkach – nieważne, jakie kłamstwa, ważne, że „po linii” i że działają. W poniższym artykule będzie można zobaczyć, na jakim źródle opierała się „PAP” – na oświadczeniu „Syria Civil Defence” aka Białe Hełmy. Co jest szczególnie interesujące, nawet mainstreamowe i poważne amerykańskie źródła podważyły tę narrację.

A zatem coś na odtrutkę od „alternatywnych faktów”.

~ * ~


Vanessa Beeley
21st Century Wire
White Helmets denied entry into US again, Hollywood dreams over
24 lutego 2017 r.

W podróży do Stanów Zjednoczonych wymagany jest ważny dokument podróży” – powiedziała agencji Associated Press rzeczniczka Departamentu Bezpieczeństwa, poproszona o komentarz w sprawie nowych danych. Według wewnętrznej korespondencji administracji Trumpa, przedstawionej do wglądu agencji Associated Press, Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA zdecydował zablokować Chatiba. ~Fox News

Syryjski operator filmowy, wybierający się na niedzielną ceremonię wręczenia Oscarów, dostał podobno zakaz wjazdu do USA w związku z otrzymaniem [przez władze] ‘informacji o naruszeniu prawa’ – to mgliste pojęcie może oznaczać wszystko, od prostych nieprawidłowości w paszporcie po powiązania terrorystyczne.

21-letni Chalid Chatib, który pracował przy produkcji filmu dokumentalnego „Białe Hełmy”, robionego przez Netflix, miał przyjechać do Kalifornii w sobotę.

Na okoliczność uczestnictwa w ceremonii została przyznana mu wiza, jednak według Associated Press wewnętrzna korespondencja rządu USA ujawniła, że w tym tygodniu Chaliba zatrzymały tureckie władze”.

Takie rewelacje zobaczyłam dziś rano po obudzeniu się…

Okazuje się, że służby Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA po raz kolejny odmówiły wjazdu członkowi Białych Hełmów. Poprzednim razem stało się to w kwietniu 2016 r., kiedy wjazdu odmówiono przywódcy Białych Hełmów Raedowi Salehowi, który miał otrzymać nagrodę od InterAction za wkład w „pomoc humanitarną”. Mark Toner z Departamentu Stanu USA męczy się, żeby jakoś odpowiedzieć na trudne pytania Matta Lee z AP, ale w końcu przyznaje, że to możliwe „powiązania ekstremistyczne” Saleha spowodowały jego deportację z USA.

Zobaczcie ~


AP
również poinformowało o odmowie prawa wjazdu do USA dla Chatiba:

„Chatib miał przybyć do Los Angeles w sobotę samolotem tureckich linii lotniczych, wylatującym ze Stambułu. Jednak jego plany zostały pokrzyżowane, kiedy amerykańscy urzędnicy zgłosili znalezienie ‘informacji o naruszeniu prawa’ przez Chatiba.

Informacja o naruszeniu prawa to szeroka kategoria, która może obejmować wszystko, od powiązań terrorystycznych po nieprawidłowości paszportowe. Rzeczniczka Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Gillian Christensen, poproszona o komentarz, powiedziała: „W podróży do Stanów Zjednoczonych wymagany jest ważny dokument podróży.

Raed Saleh tweetował wczoraj, że jest po prostu „zbyt zajęty”, żeby przyjechać do Hollywood i szwendać się z gwiazdami srebrnego ekranu w celu dalszego promowania swojej powiązanej z Al-Kaidą organizacji, już i tak sfinansowanej milionami dolarów przez potentatów wojennych w NATO i sojuszu państw Zatoki Perskiej.

Czyżby właśnie spaliła na panewce próba dania Oscara zwolennikom terroryzmu za ich propagandowy film, agitujący za wprowadzeniem strefy zakazu lotów, co praktycznie równałoby się wywołaniu wojny Stanów Zjednoczonych z Rosją na syryjskiej ziemi?

Czyżby administracja Trumpa położyła kres tej farsie, jaką jest promocja tej oszukańczej nie-pozarządowej-organizacji, finansowanej w rzeczywistości przez rządy, które dbają o interesy Izraela w Syrii? Pamiętajcie, że za czasów administracji Obamy decyzja Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego została unieważniona, kiedy we wrześniu 2016 roku Sekretarz Stanu John Kerry zezwolił na wjazd Raeda Saleha do USA (pomimo jego „ekstremistycznych powiązań”) i przybycie do siedziby ONZ w Nowym Jorku na rozmowy prowadzone za zamkniętami drzwiami na temat powodów, dla których Stanom Zjednoczonym nie udało się narzucić w Syrii strefy zakazu lotów.

Aktualizacja: Okazuje się, że i Chatib dostał instrukcje, by użyć wymówki „Jestem zbyt zajęty pomaganiem ludziom”:

Komentarz Pracowni: Według Houston Chronicle Chatib został aresztowany przez władze tureckie, a z wewnętrznej korespondencji rządu USA wynika, że nagle potrzebne mu było „uchylenie obowiązku paszportowego”, wydane przez USA. Kiedy udało się z nim skontaktować telefonicznie, przebywał właśnie w Stambule (ponoć przez trzy dni uziemiony na lotnisku) i zaprzeczył temu, że był zatrzymany, po czym odmówił dalszych wyjaśnień. Amerykańskie władze nie były skłonne wydać takiego uchylenia.

Warto w tym momencie odnotować, że w październiku 2016 r. wycofał się jeden z głównych sponsorów dokumentu Netflixa. Amerykańska Threshold Foundation wspierała project Netflixa za pośrednictwem swojego High Impact Documentary Circle. W październiku 2016 r. fundacja wydała następujące oświadczenie:

„Później dowiedzieliśmy się, że przedmiot filmu (organizacja Białe Hełmy) i inni, zaangażowani w ten film są rzecznikami strategii, które wymagałyby zaangażowania międzynarodowych sił militarnych i nasilenia przemocy. Zważywszy na to, że odwoływanie się do siły wojskowej i strategii przemocowych nie jest w zgodzie z wartościami przyświecającymi Treshold, oświadczamy, że podczas gdy wspieramy pracę producentów filmowych, nie wspieramy odpowiedzi militarystycznych. Przeciwnie, opowiadamy się za środkami pokojowymi prowadzącymi do pokojowych rozwiązań i takich odpowiedzi na konflikt, które są zakorzenione w poszanowaniu ludzkiego życia”.

PRAWDZIWI Syryjczycy obnażają terrorystyczne powiązania Białych Hełmów

Poniższe wideo jest kompilacją relacji syryjskich cywilów, uwolnionych po pięciu latach z więzienia we wschodnim Aleppo, gdzie byli przetrzymywani w okresie systemu terrorystycznego i okupacji prowadzonej przez frakcje Al-Kaidy aka Front al-Nusra i różne inne ekstremistyczne wojujące brygady, również finansowane przez USA, NATO i państwa Zatoki Perskiej. Te świadectwa potwierdzają, że twór USA i Wielkiej Brytanii, jakim są Białe Hełmy, jest niczym więcej jak „obroną cywilną Frontu al-Nusra”.

Komentarz SOTT: „White Helmets” psy-ops goes to Hollywood (Operacja psychologiczna „Biały Hełmy” jedzie do Hollywood)

Przedstawiciele Syryjskiego Arabskiego Czerwonego Półksiężyca [SARC, organizacja pomocowa wchodząca w skład Federacji Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca] powiedzieli również redaktorce 21WIRE Vanessie Beeley, że nigdy nie widzieli Białych Hełmów prowadzących prace humanitarne we wschodnim Aleppo – ani w czasie okupacji miasta przez grupy ekstremistów, ani później.

Zobaczcie ~

SARC potwierdza słowa syryjskich cywilów, że finansowane przez NATO i państwa Zatoki Perskiej Białe Hełmy nie prowadziły żadnych akcji ratowania cywilów ani nie oferowały pomocy paramedycznej we wschodnim Aleppo. [*]

Zobaczcie ~

Czyżbyśmy w końcu widzieli potwierdzenie dwóch lat niezależnego śledztwa w sprawie tej wspierającej terrorystów grupy oszustów, której twórcy urabiali opinię publiczną mnóstwem zręcznie przeprowadzanych, drogich kampanii marketingowych, odwołujących się do lepszej strony naszej natury i mających wpakować ogół społeczeństwa w społeczne finansowanie terroryzmu w Syrii?

Być może oferta Oscara dla Białych Hełmów jest oznaką poziomu, do jakiego zniżyła się rządząca elita, by zachować swoją fasadę, która tak skutecznie została nadszarpnięta przez kilku odważnych ludzi – jak m.in. Tulsi Gabbard i Carla Ortiz – którzy postawili się wobec jej globalnych machinacji i zaryzykowali swoją karierę, żeby przedstawiać prawdę o tym, co rzeczywiście dzieje się w Syrii.

Czyżby niezłomne męstwo, odwaga i opór Syryjczyków, z których większość w pełni wspiera państwo syryjskie i Syryjską Arabską Armię, wreszcie zburzyły mur kłamstw, który uniemożliwiał usłyszenie ich głosu?

[„Przykro mi, Białe Hełmy, ale nigdy nie wytłumaczycie się z końcówki tego wideo”]

Historia pokaże, że Hollywood o włos uniknął zaproszenia Al-Kaidy, grupy terrorystycznej, na swój czerwony dywan… Mówienie władzy prawdy w oczy po raz kolejny odniosło sukces, jak już miało to miejsce, kiedy udało się zapobiec przyznaniu Pokojowej Nagrody Nobla tej samej organizacji przestępców, złodziei oraz zwolenników i sprawców przemocy religijnej – nie-tak-znowu-białym hełmom. Duchom wschodniego Aleppo.

Film propagandowy „Białe Hełmy” wciąż może zostać nagrodzony Oscarem, ale będzie to pusta nagroda, skoro odbiorcom odmówiono wjazdu do kraju pochodzenia [nagrody]. To z kolei może zostać wykorzystane do dalszego demonizowania administracji Trumpa: jak oni śmieli „zakazać wjazdu” tym „szlachetnym humanitarystom”. Będzie to oczywiście kolejny chybiony atak, podobnie jak często powtarzane „zakaz został zniesiony” przed odmówieniem prawa wjazdu Białym Hełmom. Warto w Tm miejscu zauważyć, że Białe Hełmy mitologizuje ten sam stronniczy kartel propagandzistów Demokratów, który demonizuje Trumpa. Zbieg okoliczności?

Jeśli film dokumentalny Netflixa wygra Oskara, interesujące będzie, jak reżyser Orlando von Einsiedel i producentka Joanna Natasegara wytłumaczą się z tego, że „zbawcy ludzkości” są „zbyt zajęci”, żeby przyjechać, pomimo rozsianych po całej sieci jego niezliczonych entuzjastycznych zapowiedzi uczestnictwa.

Prawda objawia się stopniowo i kiedy opadną białe hełmy, spora część wysiłku wojennego NATO i państw Zatoki Perskiej będzie bezpowrotnie zmarnowana.

Aktualizacja 26 lutego 2017: 

Chaled Chatib zamieścił dziś rano na twitterze oficjalne oświadczenie Białych Hełmów. W oświadczeniu tym twierdzi się, że rząd syryjski „anulował jego paszport”:

Twierdzenie to zostało wyśmiane przez wielu Syryjczyków przebywających na terytorium Syrii, którym pokazano oświadczenie. Ich komentarze można podsumować następująco:

“Jedno, co wiem na pewno, to że rząd syryjski nie anulował niczyjego paszportu. Wszyscy Syryjczycy, którzy nielegalnie opuścili Syrię, bądź którzy są terrorystami, mogą odnowić swoje paszporty w dowolnej syryjskiej ambasadzie na całym świecie. Naród syryjski wielokrotnie zwracał się do swojego rządu, by ten pozbawił obywatelstwa znanych terrorystów, ale jak dotąd rząd konsekwentnie odmawiał podjęcia takiego kroku”.

Oświadczenie to stoi również w sprzeczności z poniższym tweetem The Hill [najważniejsza w USA gazeta i strona internetowa poświęcona polityce]:

Kampania Białych Hełmów, mająca ograniczyć szkody, jest prawdopodobnie ich “Bulwarem Zachodzącego Słońca”, mówiąc żargonem Hollywoodu. Obszerne dowody ich kłamliwych twierdzeń, koligacje z Al-Kaidą i innymi ekstremistycznymi frakcjami, oraz fałszerstwa na hurtową skalę sprawiły, że wielu podatników, którzy zostali wrobieni w sponsorowanie terroryzmu w Syrii, zdecydowało się teraz walczyć przeciwko wszelkiej dalszej promocji bajki o Białych Hełmach w roli „wybawców”.

~ * ~

[*] Komentarz Pracowni o akcjach ratunkowych Białych Hełmów, przedstawianych w ich materiałach propagandowych (bo tylko tam je można zobaczyć):

6 marca The Indicter, magazyn organizacji Swedish Doctors for Human Rights (Szwedzcy Lekarze  w Obronie Praw Człowieka) zamieścił opinie lekarzy różnych specjalności na temat interwencji Białych Hełmów, sfilmowanych rzekomo podczas akcji ratunkowych po rzekomym ataku chemicznym na mieszkańców Aleppo. Filmik został „retrospektywnie” opublikowany przez Human Rights Watch 13 lutego 2017, a składały się nań wyciągnięte z lamusa ujęcia z kwietnia 2015 i rzekomego ataku chemicznego w Sarminie, w prowicji Idlib. HRW otrzymało nagrania wprost o Białych Hełmów. Poza całą masą oczywistych kłamstw i manipulacji materiałem, na uwagę zasługują profesjonalne komentarze na temat makabrycznej sceny „ratowania życia [martwego] dziecka”:

Dr Leif Elinder, znany szwedzki lekarz pediatra:

“Po obejrzeniu tego nagrania mogę stwierdzić, że środki zastosowane wobe tych dzieci, z których część już nie żyła, są kuriozalne, niemedyczne, nie ratują życia, a wręcz przeciwnie, przynoszą skutki odwrotne do zamierzonych, jeśli chodzi o ratowanie życia dzieci”.

Dr Lena Oske, lekarz medycyny ogólnej, skomentowała zabieg, mający prawdopodobnie być iniekcją adrenaliny. Dr Oske uznała sposób przeprowadzenia procedury za nieprofesjonalny i niepoprawny. Potwierdziła również opinię swojego kolegi po fachu, który powiedział, że „gdyby to dziecko wciąż żyło, ten zabieg zabiłby je”.

Więcej, w artykule The Indicter.

Tłumaczenie: PRACowniA
Artykuł na SOTT: White Helmets denied entry into US again, Hollywood dreams over

Reklamy

Dodaj komentarz »

Brak komentarzy.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: