PRACowniA

5 stycznia 2017

John Kerry przyznaje, że Rosja przyłączyła się do wojny w Syrii, żeby powstrzymać ISIS, a USA używały ISIS do wywarcia presji na Asada

Sott.net
3 stycznia 2017 22:19 UTC

© Brendan Smialowski / Reuters - Sekretarz Stanu USA John Kerry

© Brendan Smialowski / Reuters – Sekretarz Stanu USA John Kerry

 

Pod koniec września ub. roku  New York Times opublikował interesujący artykuł: Audio Reveals What John Kerry Told Syrians Behind Closed Doors (Zapis audio ujawnia, co John Kerry powiedział za zamkniętymi drzwiami Syryjczykom). (Rusłan Ostaszko z PolitRussia skomentował tę rozmowę tutaj.) Jednak NYT w swoim artykule pominął najbardziej pogrążającą wypowiedź Kerry’ego. Pełne wideo z zapisem dźwiękowym poniżej, a pod nim jedna największych rewelacji:

 

 

26:09: „Chodzi mi o to, że Rosja przystąpiła [do kampanii w Syrii] dlatego, że ISIL stawało się coraz mocniejsze. Daesz groził możliwością wejścia do Damaszku itd. Dlatego Rosja się włączyła. Bo nie chciała rządu Daesz. I wsparła Asada. I, i… my wiemy, że to narastało. Obserwowaliśmy. Widzieliśmy, że Daesz rośnie w siłę. I myśleliśmy, że Asad jest zagrożony. eee.. Myśleliśmy, że nasze, że prawdopodobnie poradzimy sobie, eee… no wiecie, że może wtedy Asad będzie negocjował. Zamiast tego macie Asada i macie Putina, który go wspiera”.

No proszę. Informacja z pierwszej ręki. USA wiedziały, że rosyjska interwencja w Syrii miała WYRAŹNY CEL  – zniszczenie ISIS i powstrzymanie go od przejęcia kontroli nad krajem. Wiecie, „ISIS”, tych masowych morderców, którzy dokonywali rzezi na Europejczykach. A mimo to reakcją USA na wysiłki Rosjan było notoryczne oskarżanie Rosji o „zabijanie ludności cywilnej” oraz próba zniweczenia wysiłków Rosji przy każdej okazji.  

W dodatku, kiedy ISIS rosło w siłę, zagrażając zajęciem Damaszku, rząd USA siedział cicho i nic nie robił w nadziei, że Asad skapituluje przed ISIS. Czy czyni to ISIS praktycznie siłą zastępczą dla amerykańskiego wojska, wykorzystaną w celu obalenia legalnego rządu? Musicie przyznać, że tak. Czy oznacza to, że dla rządów USA i krajów UE zamachy przeprowadzane przez ISIS w Europie były przydatne w zdobyciu społecznego poparcia dla wojskowego zaangażowania Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej w Syrii, z zamiarem obalenia Asada? Sami zdecydujcie.

Cała ta sprawa zadaje kłam ordynarnej kampanii oszczerstw i dezinformacji, prowadzonej przez rządy USA i UE i skierowanej przeciwko rosyjskiej operacji w Syrii. Rosjanie spodziewali się tej kampanii, ponieważ amerykańscy „dyplomaci” taką właśnie kampanią im grozili:

Maria Zakharova: Obama Admin Threatened Russia Would „Feel Pain” for Intervening in Syria – Proved That Evil Is Claimed Right of Mightiest Nation

[Na Pracowni: Maria Zacharowa: Administracja Obamy groziła Rosji, że zapłaci bólem za swoją interwencję w Syrii]

Czy możemy się więc spodziewać, że wszyscy ci chronicznie kretyńscy eksperci polityczni w USA i Europie, którzy wciąż twierdzą, że USA i ich „partnerzy” „wspierają demokrację” w Syrii, zaakceptują teraz prostą i dawno ustaloną prawdę, że przez ostatnie 15 lat klika psychopatów, która rządzi Stanami Zjednoczonymi, robi coś dokładnie przeciwnego w stosunku do tego, co deklaruje, i że toczy wojnę terroryzmu, a nie wojnę z terroryzmem?

Tłumaczenie: PRACowniA

6 Komentarzy »

 1. Wy Tak na poważnie rosyjską propagandę zapodajecie? To jest to samo co zachodnia propaganda. Rosjanie dali wsparcie assadowi by przeciwstawić się zachodnim interesom. A tu jakieś brednie o Isis

  Komentarz - autor: M — 6 stycznia 2017 @ 14:05

 2. Źródło?

  Komentarz - autor: Jakub — 6 stycznia 2017 @ 14:39

 3. Teraz Putin powinien powiedzieć jak kiedyś Reagan, że USA to Imperium Zła! ( tak kiedyś słusznie powiedział o ZSSR). To co narobiło lewactwo na świecie to brak słów! Powinni ich sądzić jako największych zbrodniarzy! I to wszystko w imię niby demokracji!

  Komentarz - autor: Domin — 6 stycznia 2017 @ 19:05

 4. @ Jakub

  Źródło?

  Wikileaks. WL udostępniło nagranie CNN, CNN opublikowało, wraz z artykułem, po czym audio usunęło „z troski o bezpieczeństwo osób biorących udział w spotkaniu”:
  http://edition.cnn.com/2016/10/01/politics/kerry-audio-recording-syria/

  Audio na WL:

  Komentarz - autor: iza — 6 stycznia 2017 @ 19:15

 5. @ M

  Gdzie tu rosyjska propaganda? Toż to Kerry we własnej osobie. No chyba że podejrzewasz Kerry’ego o uprawianie rosyjskiej propagandy. To by było coś niesłychanego! Jak dla mnie, dużo bardziej prawdopodobne jest, że na użytek słuchaczy, albo z nieuwagi, Kerry’emu zdarzyło się powiedzieć odrobinę prawdy. Prawdy, której zachodni mainstream nie przepuszcza przez swoje sito.

  A abstrahując od tego konkretnego przypadku, uważam, że słuchanie tylko jednej strony (w szczególności, notorycznie kłamiącej) nie może przysłużyć się zrozumieniu wydarzeń i sytuacji na świecie. Jednostronnej, zachodniej propagandy znajdziesz pod dostatkiem na głównych i mniej głównych polskich portalach „informacyjnych”.

  Rosjanie dali wsparcie assadowi by przeciwstawić się zachodnim interesom. A tu jakieś brednie o Isis

  Tak się nieszczęśliwie dla Rosji złożyło, że jednym z zachodnich interesów jest nieistnienie Rosji jako silne, niezależne państwo. I tak się nieszczęśliwie złożyło dla świata, że Zachód (głównie angloamerakański) zamyślił sobie zdominować i okraść cały świat, likwidując po drodze wszystko, co mu w tym przeszkadza. Podoba Ci się to? Mnie – nie. Tak jak nie podoba się to Syrii, Afganistanowi, Irakowi, Libii i wielu, wielu innym niemal doszczętnie zniszczonym i ograbionym krajom, ogarniętym wojną.

  Więc daj spokój z tą „rosyjską propagandą”.

  Komentarz - autor: iza — 6 stycznia 2017 @ 19:42

 6. @Iza

  Osobnik podpisujący się „M” prawdopodobnie jest reżimowym trollem. Na przykład rząd czeski (raczej czeskojęzyczny) oficjalnie zatrudnił takich 20 aby paskudzili Internet. Orłów intelektu do takiej pracy nie przyjmuje się. Cechą charakterystyczną pisaniny takich osób jest całkowita amerytoryczność. Ty sobie będziesz strzępić język, argumentować, dowodzić, wyjaśniać, a on napisze, że śmierdzisz albo coś w tym rodzaju i sobie pójdzie. 🙂

  Co do meritum, to jasne, że

  1) Rosja wspiera Syrię
  2) Zachód zwalcza Syrię
  3) ISIS niszczy Syrię.

  Pomijając wszelkie dowody na związki ISIS z NATO (które istnieją i są jednoznaczne – jak choćby bezczelne sprzedawanie ropy przez ISIS do Turcji i ukrócenie tego procederu przez Rosję), to za sojuszem USA i ISIS stoi logika tej wojny. Za zwalczaniem ISIS przez Rosję również stoi obiektywna logika. Osobnik podpisujący się „M” ma na to tylko ripostę w postaci wymiocin typu „ruska propaganda”. Możesz takich komentarzy w przyszłości spodziewać się więcej.

  Oczywiście część trolli to nie agenci, ale zwykły plebs podatny na manipulacje. Plebs naogląda się wiadomości w TV, uważa się za najmądrzejszego i za imperatyw uważa „uświadamianie” innych, choć sam z tego wszystkiego guzik rozumie.

  Tak czy siak dyskusja z tymi ludźmi musi być świadoma. Agenta nie nawrócisz – jest po prostu zdemoralizowany. Przemądrzałego głupka nie nawrócisz, bo reżimowa propaganda ma z nim lepszy kontakt. Ja w takich przypadkach zachowuję formę dyskusji, bo dyskusja jest publiczna i taki troll może działać jako pretekst do wyrażenia własnych racji – racji które czytają postronne osoby. Sam troll to w zasadzie człowiek stracony i niewart poświęcania mu czasu.

  Komentarz - autor: Zerohero — 7 stycznia 2017 @ 22:38


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: