PRACowniA

13 października 2016

Samoloty bojowe USA w rosyjskich barwach – czyżby zwiastun ataku pod fałszywą flagą?

Filed under: Polityka,Różne,Wydarzenia bieżące — iza @ 07:10

Trochę spekulacji, ale bynajmniej nie bezzasadnych i warto mieć na uwadze na wypadek kolejnej „wielkiej przewiny Rosji” (Uwaga: obrazki klikalne!) UAKTUALNIENIE pod postem.

Scott Humor
The Saker
10 października 2016

© twitter

Po siedemnastym września, kiedy siły powietrzne USA zbombardowały wojska syryjskie, oblegane przez amerykańskie wojska terrorystyczne w mieście Deir ez-Zor, oraz po prowokacji z konwojem humanitarnym ONZ czekaliśmy na następną prowokację Pentagonu i CIA. Wojskowym specom od PSYOP płaci się miliony dolarów za wymyślanie tych prowokacji, a my, wspólnie, próbujemy zapobiec ich przeprowadzeniu oraz rozwikłać je, kiedy się odbędą. Robimy to jako wolontariusze.

Poniżej znajdziecie kilka informacji do przemyślenia.

6 października 2016 r. Christian Borys, kanadyjski dziennikarz, przebywający w Europie Wschodniej i Środkowej, piszący dla takich mediów, jak VICE, Guardian, RFERL, The Daily Beast, MacleansMag, TheEIU, Global Television i Al Jazeera, zamieścił następujący tweet: „USA malują swoje samoloty F/A-18, upodabniając je do rosyjskich odrzutowców w Syrii. Standardowy trening, ale mimo to interesujący.

christian-borys

9 października niektórzy ze śledzących przeloty samolotów zauważyli pewną niespójność w trasie lotu samolotu ukraińskich linii lotniczych. Część lotu pasażerskiego z Ukrainy do Izraela [w rzeczywistości do Jordanii] odbyła się dość nietypową i niebezpieczną trasą. Ukraińskie Śródziemnomorskie Linie Lotnicze [UM Airlines] (kod lotu: UF781), status lotu: z Kijowa do Ammanu.

Dmitry Tarasov

Ogólne informacje o locie: Lot Ukraińskich Śródziemnomorskich Linii Lotniczych UF781 – info i status lotu. Lot UF 781 łączy lotnisko lotnisko Boryspol w Kijowie z lotniskiem Queen Alia Intl Ammanu. Lot jest obsługiwany przez przewoźnika Ukrainian Mediterranean Airlines (kod IATA: UF, kod ICAO: UKM). Odległość między tymi dwoma portami lotniczymi wynosi około 2085 km, a czas lotu około 3 godzin 18 minut (czas lotu jest przybliżony i zależy od trasy w powietrzu i typu samolotu). Dla lotów niektórych linii lotniczych (i na główne lotniska) można znaleźć informacje w czasie rzeczywistym na temat przylotu lub odlotu, ewentualnego opóźnienia lub odwołania lotu, a także aktualny status lotu.

tarasov_1

Jak widać, samolot lot UF-781 wykonał ostry zakręt w lewo i zrobił pętlę w syryjskiej przestrzeni powietrznej, zamiast lecieć bezpieczną trasą nad Izraelem. W drodze powrotnej ponownie przeleciał nad Syrią.

Wziąwszy pod uwagę fakt, że walczące w Syrii amerykańskie wojskowe oddziały terrorystyczne właśnie dostały od Pentagonu MANPADS [typ przenośnego systemu przeciwlotniczego], obranie trasy lotu nad syryjską strefą działań wojennych nie jest szczególnie mądrym pomysłem. Może uda nas się dowiedzieć, kto był pilotem? Ciekawe też, co pasażerowie o tym myśleli? Przychodzi mi do głowy kilka możliwości, co mogło się zdarzyć. Wymienię je niżej.

Ponadto, również 9 października jeden z izraelskich członków grupy śledzącej trasy lotów zamieścił na Twitterze dość szczególny zrzut ekranu:

Co najmniej 4 smoloty USN [marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych] (P8A & TEX2), 1 NASA, 1 USArmy BE20 wraz z AZAZ909 c/s [call sign] zwykle używany przez RuAF @planesonthenet ??

schwartz

Wygląda na to, P-8 to mogły być samoloty wracające na Florydę po ewakuacji w związku z huraganem. Ale dlaczego radar miałby widzieć DWA rosyjskie samoloty AWACS [statek powietrzny wczesnego ostrzegania] AZAZ909 ?

Yaniv Schwartz zamieścił też komentarz: „jeśli odtworzycie ten ekran, zobaczycie  że te dwa Azazy mają dokładnie te same hex i reg… Może to błąd, albo jakaś inna zagadka”. To znaczy, że radar widział dwa statki powietrzne o tym samym kodzie szesnastkowym i numerze rejestracyjnym. Co jest możliwe tylko w razie fałszywki, podszywania się.

Trochę więcej na ten temat tutaj:

Podsumowanie…

Mamy informację, że przynajmniej w ubiegłym tygodniu siły powietrzne USA, w pocie, krwi i ze łzami, przemalowywały swoje F-y na błękitno-białe barwy rosyjskich SU.

Podczas tego bogatego w wydarzenia tygodnia Pentagon oświadczył, że – poprzez swoich pełnomocników lub bezpośrednio – zabije więcej rosyjskich żołnierzy w Syrii i więcej Rosjan w rosyjskich miastach.

Rosja odpowiedziała obietnicą zestrzelenia „niezidentyfikowanych obiektów latających” i wszystkiego, co rosyjskie siły powietrzne będą uważały za zagrożenie.

Rosja zainstalowała też swoje wyrzutnie rakiet obrony powietrznej S-300.

Mamy dowody na przemalowanie amerykańskich myśliwców na barwy Rosji. I mamy dowody, że amerykańskie myśliwce leciały z transponderami, które zdołały oszukać radary, naśladując kody (hex i reg) rosyjskiego samolotu rozpoznawczego. Kody były identyczne jednocześnie dla dwóch samolotów, ale to wystarczy na użytek prowokacji.

Następnie mamy ukraiński samolot w drodze do Ammanu, stolicy Jordanii, który pojawił się w strefie zakazu lotów nad Syrią.

Możliwe opcje…

 • Przemalowanie amerykańskiego samolotu bojowego na rosyjskie barwy nie było elementem „regularnego szkolenia”;
 • Rząd Ukrainy wysyłał swój samolot międzynarodowych linii w strefę wojny, żeby został zestrzelony przez amerykański myśliwiec, udający rosyjskiego samolot wojskowy – w celu obwinienia Rosji;
 • Inny wariant. USA zestrzeliwują ukraiński samolot nad terytorium kontrolowanym przez amerykańską armię terrorystyczną (ISIS, Daesh Al Nusra, Kurdowie) i obwinia rosyjskie S-300. Na terenie kontrolowanym przez amerykańskich terrorystów niemożliwe byłoby dowiedzenie, że to nieprawda, tak jak było z MH17 w Donbasie.
 • W ciągu ostatnich dwóch tygodni amerykańskie samoloty rozpoznawcze odbyły kilka lotów wzdłuż krymskiej linii brzegowej, aby uzyskać odczyty parametrów rosyjskich radarów, ponieważ USA potrzebowały znać dokładne parametry radarów, żeby wykalkulować, co one odczytują, a to po to, żeby wyemitować sygnał transpondera rosyjskiego AZAZ909 i sygnały ADS-B [podające położenie samolotu].
 • Nad stanem Maryland nie przeleciał żaden samolot podszywający się pod AZAZ, ale jest to próba oszukania radarów cywilnych i wykorzystania danych ze stron śledzących loty do sfałszowania informacji o locie. W istocie rzeczy – do zamieszczenia na cywilnych radarach fałszywych danych o nieistniejących statkach powietrznych – takich, które Pentagon chciałby pokazać każdemu internaucie. W tym konkretnym wypadku Pentagon chce, by ludzie myśleli, że nad Waszyngtonem przeleciały dwa rosyjskie odrzutowce rozpoznawcze.
 • Zazwyczaj inni trakerzy lotów potwierdzają interesujące informacje, jeśli się takie trafią. W tym przypadku – wszyscy milczą. Czy milczą dlatego, że wiedzą, że to podróbka? Być może sam „Yaniv Schwartz” jest częścią jakiejś intrygi, której autorzy dystrybuują te informacje, żeby wywołać panikę wśród naiwnego amerykańskiego społeczeństwa.

To wszystko, co mam teraz …
Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam,
Scott

Komentarz SOTT: Desperackie czasy, to i desperackie kroki? USA szukają dowolnego pretekstu, żeby umieścić Rosję na celowniku, nawet jeśli sami go spreparują.

UAKTUALNIENIE:

1. Malowanie samolotów wojskowych na barwy wroga, a nawet wykorzystywanie jego taktyk, okazuje się być dość powszechnie stosowane w manewrach i treningach USArmy. (RT, komentarze u Sakera)

2. „Julian Röpcke jest znanym antyasadowskim naganiaczem (występuje także jako “Jihadi Julian”). Christian Borys jest kolejnym sługusem Imperium. Wziąwszy więc pod uwagę źródła i sposób, w jaki te ‚informacje’ przedstawiono, wygląda na to, że ktoś CHCIAŁ wzniecić dyskutowanie teorii spiskowych”.  – „Z”, komentarz u Sakera. Całkiem możliwe. Na przykład po to, żeby łatwiej było później ośmieszyć wszelkie kwestionowanie wersji oficjalnych w wypadku faktycznej operacji pod fałszywą flagą. Najprawdopodobniej tak właśnie powstały na przykład teorie o udziale „aktorów” w bostońskim ataku podczas maratonu. I chwyciło. Na równi z płaską ziemią.

Tłumaczenie: PRACowniA
Artykuł na SOTT: US fighter jets painted in Russian colors – precursor to a false flag attack?

Reklamy

2 Komentarze »

 1. Reblogged this on PrzemexBlog.

  Komentarz - autor: przemex — 13 października 2016 @ 22:02

 2. Pod postem zostało dodane uaktualnienie.

  Komentarz - autor: iza — 13 października 2016 @ 23:57


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: