PRACowniA

12 października 2016

Przytłaczające dowody na to, że „Białe Hełmy” są finansowaną z zagranicy grupą, mającą wspierać jednostki terrorystyczne w Syrii

RT
7 października 2016

© Thaer Mohammed / AFP - - Białe Hełmy wśród gruzów kontrolowanej przez rebeliantów dzielnicy Aleppo

© Thaer Mohammed / AFP – – Białe Hełmy wśród gruzów kontrolowanej przez rebeliantów dzielnicy Aleppo

 

Vanessa Beeley, niezależna badaczka i dziennikarka, powiedziała, że za pomocą Białych Hełmów jest realizowana postępująca likwidacja syryjskich instytucji państwowych i implantacja zastępczej administracji w Syrii przez, w przeważającym stopniu, Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone przy wsparciu ze strony rządów państw UE.

Syryjskie Białe Hełmy [niesłusznie nazywane także „Centrum Syryjskiej Obrony Cywilnej”] znalazły się wśród kandydatów do Pokojowej Nagrody Nobla w 2016 roku, a nagłówki medialne i politycy lansowali ich na „Bohaterów Pokoju”. RT rozmawia z Vanessą Beeley.

Beeley ustosunkowuje się do tego, czy rzeczywiście Białe Hełmy są „niezależne, bezstronne i nie skalały się zachodnimi pieniędzmi”.

RT: Białe Hełmy utrzymują, że są „neutralną, bezstronną i humanitarną organizacją pozarządową (NGO)”. Czy rzeczywiście tak jest?

Vanessa Beeley: Jest niemożliwe aby to stwierdzenie było prawdziwe. Zacznijmy od ich „neutralności”. Twierdzą, że nie otrzymują żadnych funduszy od jakichkolwiek rządów, mających osobisty interes w konflikcie syryjskim. W rzeczywistości jednak otrzymują wielomilionowe fundusze – ostrożnie mówiąc, 100 milionów dolarów od USA, 23 miliony poprzez USAID; od Wielkiej Brytanii już około 65 milionów – pierwotnie 19,7 miliona funtów i kolejne 32 miliony zapowiedziane przez Borysa Johnsona. Francja dostarcza wyposażenie. Wspiera ich Dania, Niemcy, Holandia i nawet Japonia poprzez międzynarodową agencję w Japonii.

Trudno więc pojąć, jak ta organizacja może przedstawiać się jako niezależna od jakiejkolwiek instytucji rządowej, która miałaby interes – znany i zadeklarowany – w zmianie reżimu w Syrii. Twierdzą że są „neutralni”, tymczasem ich działania w całości osadzone są na terenach kontrolowanych przez terrorystów, czy jest to głównie Front al-Nusra, czy ISIS, czy też któraś z licznych powiązanych brygad terrorystycznych, wykonujących rozkazy Frontu al-Nusra.

Istnieje mnóstwo materiałów filmowych i fotograficznych oraz zeznań świadków z Syrii, dowodzących, że [Białe Hełmy] to grupa wsparcia terrorystów. Zapewniają opiekę medyczną dla terrorystów, kierują przepływem uzbrojenia z Turcji do obszarów działania terrorystów (…) Sfilmowano ich uczestnictwo i pomoc w egzekucji cywilów w Aleppo. Udostępniają na swoich stronach portali społecznościowych celebrujące nagrania filmowe z egzekucji arabskich żołnierzy obrony cywilnej. Wypowiedzi członków rzeczywistej Obrony Cywilnej Syrii, napływające z całego kraju, dają świadectwo udziału [Białych Hełmów] w przejmowaniu jednostek prawdziwej Obrony Cywilnej Syrii, kradzieży ich sprzętu i masakrach i porwaniach zespołów prawdziwej Obrony Cywilnej Syrii.

 

 

RT: Kim dokładnie są ich członkowie i przywódcy?

VB: Jeśli chodzi o przywódców, są to czołowi działacze antyrządowi i liderzy demonstracji (…) Raed Saleh w kwietniu 2016 roku został deportowany z USA, z lotniska Dulles, a Mark Toner [rzecznik Departamentu Stanu USA] unikał pytań odnoszących się do tego jak i dlaczego został on deportowany, kiedy jednocześnie USA przekazują jego organizacji 23 miliony dolarów. W końcu powiedział: „z powodu powiązań ekstremistycznych”. Wiemy, że wrześniu tego roku Raedowi Salehowi pozwolono na wjazd do Nowego Jorku i wejście do siedziby ONZ, i że spotkał się z Sekretarzem Stanu Johnem Kerry. Ale nie jest to pierwszy raz, kiedy Stany Zjednoczone pozwalają przywódcom frakcji terrorystycznej na wjazd do kraju. Labib Al Nahhas, przywódca Ahrar al-Sham, otrzymał pozwolenie w grudniu 2015 roku. Jak widać, wpuszczenie przywódcy organizacji terrorystycznej lub podejrzanej grupy do USA nie stwarza zagrożenia dla jego terytorium. Szkoleniowcem Białych Hełmów – co bardzo ważne – jest były brytyjski wojskowy, najemnik James Le Mesurier, który w czerwcu bieżącego roku otrzymał od brytyjskiego rządu OBE ( Order Imperium Brytyjskiego). Jeśli przyjrzymy się jego karierze i koneksjom, zobaczymy powiązania z prywatnymi firmami ochroniarskimi, takimi jak Blackwater, teraz zwana Academi, która – jeśli pamiętacie – była zasadniczo organizacją od przeprowadzania zabójstw na zlecenie, na usługach CIA, w którą wpompował miliony dolarów prezydent Bush, a nawet Obama, który przekazał im ponad 250 milionów dolarów, żeby kontynuowali rolę ekspertów od zamachów na rzecz CIA.

 

[Białe Hełmy są wspaniałe, aczkolwiek ich przywódca jest podejrzany]

 

RT: Białe Hełmy są również nazywane „Obroną Cywilną Syrii”. Czy to to samo?

VB: Jest to absolutnie przestępstwo i nielegalne posługiwanie się cudzą nazwą. Prawdziwa Obrona Cywilna Syrii istnieje od 63 lat – Białe Hełmy istnieją od trzech, zostały założone w 2013 roku. Mamy tu do czynienia z likwidowaniem syryjskiej instytucji państwowej i wprowadzaniem w Syrii zastępczej administracji cieni przez, w przeważającym stopniu Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone, przy wsparciu rządów państw UE.

Komentarz SOTT: Białe Hełmy: Dostarczone wam pod drzwi przez CIA, firmy oferujące najemników, waszyngtońskie think tanki i wyjątkowo im oddane prostytutki w zachodnich mediach.

Dodatkowe informacje:

W j. polskim:

Tłumaczenie: PRACowniA
Artykuł na SOTT: ‚Massive evidence shows ‚White Helmets’ are a foreign-funded group set up to support terrorist entities in Syria’

Reklamy

1 komentarz »

  1. Cała prawda o Białych Hełmach i tzw. Aktywistach w Syrii

    Ave

    Komentarz - autor: Ripsonar News — 13 października 2016 @ 23:25


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: