PRACowniA

30 kwietnia 2016

E-maile Hillary potwierdzają, że Francja i USA zamordowały Kaddafiego, żeby dobrać się do jego złota i ropy

Filed under: Polityka — iza @ 23:48

Bob Fitrakis
Free Press
31 marca 2016

Dzięki temu, że Wikileaks niedawno opublikowało e-maile Hillary Clinton, wiadomo teraz dokładnie, jak Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) przetransformowała się z organizacji obronnej we współczesnych imperialistycznych piratów berberyjskich.

Podczas libijskiego powstania z 2011 roku Rada Bezpieczeństwa ONZ uchwaliła rezolucję nr 1973, która wezwała do zawieszenia broni i zaaprobowała użycie środków militarnych do ochrony ludności cywilnej. Po przyjęciu rezolucji 17 marca 2011 roku, uformowała się koalicja państw pod egidą NATO. Jej celem było stworzenie tak zwanej „strefy zakazu lotów” nad Libią.

Zważywszy na fakt, że to przede wszystkim Stany Zjednoczone są odpowiedzialne za mordowanie arabskiej ludności cywilnej, pomysł, że zdominowana przez USA organizacja wojskowa NATO miałaby przejmować się „ochroną” arabskich cywilów, jest oczywistym absurdem.

Prawdziwy powód ataku na Libię przedstawił znany amerykański zreformowany „ekonomiczny hitman”, John Perkins.

Perkins wskazuje, że w ataku na Libię, tak samo jak na Irak, chodziło o władzę i kontrolę zasobów – nie tylko ropy naftowej, ale i złota. Libia miała najwyższy poziom życia w Afryce. „Według MFW Bank Centralny Libii w stu procentach należy do państwa. MFW szacuje, że bank posiada w swych skarbcach prawie 144 ton złota”, pisał Perkins.

NATO ruszyło tam, żeby niczym współcześni piraci berberyjscy ograbić Libię z jej złota. Panafrykanistyczny Kaddafi, były prezydent Unii Afrykańskiej, doradzał, by Afryka wykorzystała obfite zasoby złota w Libii i Afryce Południowej do stworzenia afrykańskiej waluty opartej na złotym dinarze. Poza Perkinsem mówiły o tym również rosyjskie media.

„Co istotne, na kilka miesięcy przed uchwaleniem rezolucji ONZ, która pozwoliła Stanom Zjednoczonym i ich sojusznikom na wysłanie wojsk do Libii, Muammar al-Kaddafi otwarcie zalecał stworzenie nowej waluty, która stanowiłaby konkurencję dla dolara i euro. W istocie nawoływał kraje afrykańskie i muzułmańskie do zawiązania przymierza, które postawiłoby sobie za cel stworzenie nowej waluty, złotego dinara, jako głównej waluty obiegowej oraz wykorzystywanej przy zagranicznych transakcjach. Sprzedaż ropy i pozostałych surowców Stanom Zjednoczonym i reszcie świata odbywałaby się wyłącznie w złotych dinarach”, wyjaśniał Perkins.

Rewelacje z e-maila do Hillary Clinton

Wikileaks wypuściło nieutajniony dokument amerykańskiego Departamentu Stanu, wysłany 2 kwietnia 2011 roku drogą elektroniczną do Hillary. Kluczowy doradca Clinton, Sidney Blumenthal potwierdził to, o czym pisał Perkins – a mianowicie, że atak na Libię nie miał nic wspólnego z rzekomym zagrożeniem ze strony Kaddafiego dla Stanów Zjednoczonych i NATO, a w rzeczy samej miał służyć zagarnięciu jego złota.

„Rząd Kaddafiego posiada 143 tony złota i podobną ilość srebra. Pod koniec marca 2011 roku zapasy te zostały przeniesione ze skarbców Centralnego Banku Libii w Trypolisie do Sabhy (na południowym zachodzie, w kierunku libijskiej granicy z Nigrem i Czadem)”, poinformował Hilary Clinton Sidney Blumenthal.

Blumenthal podał powód gromadzenia przez Kaddafiego tego cennego kruszcu: „Złoto zostało zgromadzone, zanim pojawił się obecny konflikt, i miało być wykorzystane do ustanowienia panafrykańskiej waluty opartej na libijskim złotym dinarze. Plan ten miał zapewnić frankofońskim krajom afrykańskim alternatywę dla francuskiego franka (CFA)”.

Wymienia on powody natowskiego ataku i francuskiej imperialnej grabieży: „Oficerowie francuskiego wywiadu odkryli ten plan wkrótce po wybuchu obecnego powstania i był to jeden z czynników, które przyczyniły się do podjęcia przez prezydenta Nicholasa Sarkozy’ego decyzji zaangażowania Francji w atak na Libię”.

Było kilka przesłanek, które stały za nielegalną wojną Francji i NATO przeciwko Libii. Według Blumenthala Sarkozy chciał „a) zapewnić Francji większe udziały w libijskiej produkcji ropy, b) zwiększyć francuskie wpływy w Afryce Północnej, c) poprawić sytuację wewnętrzną we Francji d) dać francuskim siłom zbrojnym okazję do odzyskania swojej pozycji na świecie, e) odpowiedzieć na zaniepokojenie jego doradców długofalowymi planami Kaddafiego, obejmującymi wyparcie Francji jako dominującej potęgi z francuskojęzycznej Afryki”.

Podczas faworyzowanego po drugiej wojnie światowej neokolonializmu, w okresie zimnej wojny, woleliśmy przekupywać przywódców afrykańskich, żeby pomogli nam grabić zasoby swoich krajów. Oczywiście Stany Zjednoczone tłumiły w zarodku wszelkie panafrykańskie zapędy oraz unicestwiały potencjalnych przywódców pokroju Patrice’a Lumumby.

Grabienie arabskich i afrykańskich zasobów i mordowanie arabskiej ludności cywilnej od dawna było w planach amerykańskich neokonserwatystów. Organizacja Project for New American Century (Projekt dla Nowego Amerykańskiego Wieku, PNAC) miała swoją listę namierzonych krajów arabskich i niewiele zważania na ofiary śmiertelne wśród arabskiej ludności.

W swojej książce pt. „Winning Modern Wars” (Wygrywanie współczesnych wojen) generał Wesley Clark napisał: „Kiedy w listopadzie 2001 roku ponownie zjawiłem się w Pentagonie, jeden ze starszych oficerów wojskowych znalazł chwilę na krótką rozmowę. Zgadza się, nadal zamierzamy zwrócić się przeciwko Irakowi, powiedział. Ale jest coś więcej. Omawiano to w ramach planowanej pięcioletniej kampanii, dodał, i na liście znajduje się siedem krajów – Irak, Syria, Liban, Libia, Iran, Somalia i Sudan.

W Libii mieliśmy do czynienia ze staroświeckim dziewiętnastowiecznym imperializmem – rozmyślnym grabieniem zasobów suwerennego kraju przez potężniejszych zachodnich konkwistadorów.

Komentarz SOTT: Polecamy również:

Na Pracowni:

Zob. też:
Seymour Hersh: Hillary Clinton approved sending Libya’s sarin gas to Syrian rebels

Tłumaczenie: PRACowniA
Artykuł na SOTT: Hillary’s emails confirm France and US killed Qaddafi for his gold and oil

 

11 Komentarzy »

 1. Świetny wpis
  Ja ostatnio również pisałem trochę o Hillary Clinton http://wp.me/p7q2fN-53 i ta kobieta nie może dojść do władzy…

  Komentarz - autor: Jan Borowski — 1 Maj 2016 @ 08:13

 2. Mnie osobiście najbardziej dotyka, że oprócz grabieży złota i ropy oraz innych bogactw napadniętego kraju zachodni psychopaci nakazują jednocześnie grabienie społeczeństw. Oprócz Perkinsa może to powiedzieć Joseph Stiglitz – były już Główny ekonomista Banku Światowego, który jeszcze przed swoją dymisją(cichym przejściem na emeryturę) skopiował niektóre dokumenty z Banku Światowego, które być może są jego polisą na życie.
  To właśnie Stiglitz mówił, że oprócz spełnienia szeregu kryteriów, które muszą spełnić państwa ubiegające się o kredyt w Banku Światowym jest szereg tajnych załączników, które muszą wypełnić władze danego kraju.
  Głównym hasłem jest ,,zakaz lub znaczne ograniczenie transferów społecznych” czyli innymi słowy zakaz wypłacania przez państwo zasiłków dla osób najbiedniejszych, bezrobotnych, rent i emerytur. Całkowita ich likwidacja z dnia na dzień raczej nie wchodzi w rachubę, bo groziłoby to protestami społecznymi, ale stopniowe ograniczanie tych transferów w ciągu kilkunastu lat w Polsce jest od dawna widoczne. Identyczne hasła padają obecnie na Ukrainie i założę się że zachodni macherzy oprócz oczywistej grabieży złota i ropy nie mogli patrzeć jak Kadafi hojnie transferuje zyski z ropy do społeczeństwa poprzez bezprocentowe pożyczki na zakup domu, mieszkania, samochodu, często po określonym czasie przez państwo umarzane. Różnego rodzaju zasiłki wypłacane libijskim rodzinom w wysokości nie spotykanej nie tylko w tej części świata, ale także w wielu krajach w Europie.
  Zwróciłem także uwagę, że w tych tajnych kryteriach, które np. kraje Europy Środkowo Wschodniej miały do spełnienia to m in:
  sprzedaż koncernom zachodnim wybranych ujęć wód pitnych, zaprzestanie subsydiowania przez państwo dopłat do wody, gazu, energii, sprzedaż sektora bankowego, swoboda w przepływie kapitału, czyli nic innego jak pozwolenie na ataki spekulantów z całego świata na walutę danego kraju i wiele innych.
  Aby ,,dopomóc” osobom rządzącym w danym kraju podjąć ,,właściwe” decyzje tworzono specjalne fundusze np. w bankach szwajcarskich, gdzie gromadzono środki na wypłaty dla tych ludzi w poszczególnych krajach, a było to zwyczajowe 10% od realnej wartości prywatyzowanego przedsiębiorstwa. To on mówił, że widział jak szeroko otwierały się oczy niektórych rządzących w danym kraju jak widział numeryczne konto w banku szwajcarskim z sumą na nim zdeponowaną.
  Nie przypominam sobie, żeby gdziekolwiek, żeby akurat mówił o polskich politykach, ale kiedyś swego czasu przebąkiwano w prasie o kontach numerycznych w Szwajcarii polskich polityków, ale jak zwykle sprawa szybko przyschła.

  Także miliardy dolarów zainwestowane w instalacje do odsalania wody morskiej doprowadzone na libijskie pustynie spowodowały przełom w rolnictwie tej spalonej słońcem krainie. Zmieniło to rolnictwo w tym rejonie świata, gdzie Monsanto i inne światowe koncerny nie mogły truć mieszkańców swoimi GMO i przetworzoną żywnością i pomogło w uprawie ,,czystych” i zdrowych produktów rolnych.
  Kadafi będąc osamotnionym w swoich działaniach nie mógł stawić oporu takiej potędze jak USA/NATO/Francja i poległ zabity przez Zachodnich barbarzyńców i jak widać na załączonym obrazie każdy przywódca kraju, który autentycznie próbuje budować dobrobyt własnego kraju i obywateli musi być unicestwiony, aby służyć za przykład dla innych przywódców co się z nimi stanie jeśli nie posłuchają USraela.

  Komentarz - autor: obudzony — 1 Maj 2016 @ 19:19

 3. Tytul troche odbiega od tematu, glownym powodem byla grozba wprowadzenia zlotego dinara i to powinno byc bardzo podrkeslone na wstepnie. USA obawiala sie ze petrodolar przestanie istniec a zachod nie bedzie stac by kupowac u kadafiego. Podobna sytaucja byla w iraku.

  Komentarz - autor: qrxx — 1 Maj 2016 @ 22:34

 4. @ qrxx chyba dobrze rozumujesz, że to właśnie próba wprowadzenia własnej waluty w rozliczeniu za ropę było jednym z powodów zabicia Kaddafiego, tylko bardzo Ciebie proszę – zwróć uwagę na pisownię, bo mnie to akurat razi!

  Wcale nie uważam się za językowego purystę, bo także ja sam popełniam błędy składniowe i interpunkcyjne w swoich komentarzach tutaj, ale jeszcze niestety nie doszedłem do tego jak można te błędy w swoich komentarzach edytować już po zamieszczeniu wpisu. Pisownia małą lub wielką literą nazw państw lub nazw własnych musi mieć swoje uzasadnienie, dlatego uważałem za stosowne poinformowanie swego czasu reszty komentatorów na tym blogu, że piszę z małej litery nazwę pewnej grupy wyznaniowej, której na obecny czas wydaje się, że rządzi światem. Nie obraź się na moją małostkowość, ale bycie Polakiem – zobowiązuje i także pisownia w tej części bloga wymaga pewnej dyscypliny językowej, bo to nie jest ,,Onet”, ani ,,WP”.

  Jeżeli moderator uzna moją wypowiedź za zbyt osobistą, bądź pozbawioną merytorycznego znaczenia proszę o jej usunięcie zgodnie z jej osobistym uznaniem.

  Komentarz - autor: obudzony — 1 Maj 2016 @ 23:40

 5. TEN artykul dokladnie przedstawia , uniemozliwianie afryce rozwoju i innym kraja, myslicie ze w polsce jest innaczej?nie moi rodacy tez jestesmy okradani i to nawet przzez naszych przyjaciol
  ewa0510@interia.eu

  Komentarz - autor: Ewa Ewa — 2 Maj 2016 @ 12:48

 6. W Lutym 2016 Chiny i Rosja podpisały umowę o rozliczeniach za ropę naftową w yuanach odrzucając petrodolara co jest straszną tragedią dla żydobanksterów. Ścierwomedia całego świata zachodniego solidarnie przemilczały ten fakt http://russia-insider.com/en/politics/saudi-arabia-has-lost-asia-russia-now-chinas-biggest-oil-partner/ri12611 Do takich samych rozliczeń w swojej narodowej walucie przygotowują się Iran i Indie. Teraz staje się jasne dlaczego międzynarodowy żyd robi nagonkę medialną w Polsce na Rosję i próbuje rozniecić w środkowej europie wojnę przeciwko Rosji. Gdyby nie broń jądrowa i środki przenoszenia jej będące w posiadaniu Rosji, NATO już dawno wymordowała by Rosjan i ukradła jej zasoby naturalne tak jak to zrobiła z Libią.

  Komentarz - autor: Pimpuś — 2 Maj 2016 @ 14:27

 7. Bardzo ciekawe wpisy . Pozdrawiam

  Komentarz - autor: Adam — 6 Maj 2016 @ 21:17

 8. Smutne to wszystko ale niestety prawdziwe.

  Komentarz - autor: Mirosław Adamczyk — 13 Maj 2016 @ 01:48

 9. Nic dodać,ani ująć.

  Komentarz - autor: Ziemowit Franczak — 19 lipca 2016 @ 01:13

 10. 143tony zlota to raptem 6mld. $ , kompromitujacy artykuł.

  Komentarz - autor: Kazik — 12 sierpnia 2016 @ 17:30

 11. @Kazik nie chodzi o to, ze to duzo dla USraela, ale ze to duzo dla Libii. Ciezko jest sie rozwijac i robic cokolwiek bez kasy, nie?

  Komentarz - autor: Stara kutwa — 23 października 2016 @ 14:59


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: