PRACowniA

5 grudnia 2015

Pentagon odrzuca rosyjskie dowody świadczące o wsparciu Turcji dla ISIS, mimo iż rok temu wiceprezydent Biden wskazywał na to samo

Niall Bradley
Sott.net
2 grudnia 2015

Kumplowanie się z terrorystami

 

Pentagon odrzucił zaprezentowane na dzisiejszej konferencji prasowej potępiające dowody rosyjskiego Ministerstwa Obrony, wskazujące na udział Turcji w handlu ropą z „Państwem Islamskim”. Przedstawiciel pentagonu pułkownik Steve Warren oświadczył:

„Żeby nie było żadnych wątpliwości – stanowczo odrzucamy insynuacje, że Turcja w jakikolwiek sposób miałaby współpracować z ISIS. To niedorzeczne i w pewien sposób absurdalne. Absolutnie, kategorycznie odrzucamy taki pomysł.”

 

 

Rosyjskie Ministerstwo Obrony przedstawiło zdjęcia satelitarne, nagrania wideo nadzoru powietrznego i mapy, pokazujące, że rząd Turcji – i prezydent Recep Erdogan osobiście – codziennie otrzymuje od ISIS setki tysięcy baryłek skradzionej syryjskiej ropy.

Oto nagranie z posiedzenia rosyjskiego Ministerstwa Obrony. Zwróćcie uwagę na przedstawione na filmie cysterny ISIS-Turcji swobodnie przekraczające tureckie punkty graniczne.

 

 

W obliczu przedstawionych dowodów przedstawiciel Pentagonu raz jeszcze zapewnił o amerykańskim zaangażowaniu we wsparcie dla terrorystów Państwa Islamskiego Turcji:

„Turcja jest dla nas wspaniałym partnerem w walce przeciwko ISIS. Stacjonuje u nich nasze lotnictwo, przeprowadzają oni ataki, wspierają umiarkowaną syryjską opozycję”.

Takie otwarte odrzucenie rosyjskich dowodów stoi w rażącej sprzeczności z oceną dokonaną w ubiegłym roku przez wiceprezydenta Joe Bidena. W swoim wystąpieniu w październiku 2014 r. na Uniwersytecie Harvarda Biden oświadczył, że sojusznicy Stanów Zjednoczonych – Turcja, Arabia Saudyjska i Katar – tak palili się do obalenia syryjskiego rządu, że ignorowali fakt, iż w Syrii nie ma umiarkowanych grup” i dalej przelewali „setki milionów dolarów i wysyłają dziesiątki tysięcy ton broni” do Syrii, żeby wspierać terrorystów.

Posłuchajcie:

 

„…byli [Turcja, Katar i inni] tak bardzo zdeterminowani, żeby obalić Asada, że przelewali setki milionów dolarów i wysyłali dziesiątki tysięcy ton broni każdemu, kto walczyłby z Asadem. Zaopatrywano Al-Nusrę i ekstremistycznych dżihadystów, napływających z różnych części świata… którzy dołączali do ISIS – formalnie była to Al-Kaida w Iraku. Nie byliśmy w stanie przekonać naszych kolegów [m.in. Erdogana], żeby przestali ich zaopatrywać.

Komentarze Bidena są pouczające z dwóch powodów:

1) Pokazują, że twórcy polityki Stanów Zjednoczonych właściwie nie przykładają wagi do rozróżniania pomiędzy „umiarkowanymi rebeliantami” a „terrorystami”.

2) Pokazują, że twórcy polityki Stanów Zjednoczonych doskonale wiedzą, że ich „wspaniały partner”, Turcja, jest po uszy zaangażowany we wspieranie ISIS i pozostałych grup terrorystycznych w Syrii.

Tłumaczenie: PRACowniA

Reklamy

3 Komentarze »

 1. Obserwacja ostatnich wydarzeń i działań terrorystów w Syrii, Iraku, Afganistanie oraz aktualne działanie ich zagranicznych zaoceanicznych sponsorów, w tym na Ukrainie wskazują, że USA z konsekwencją szaleńca realizuje swój tajny plan okrążania Rosji i wzniecania wokół jej granic i miejsc , w których znajdują się jej wojska tj. Syrii wojennego pożaru, co obrazowo można tak zilustrować :

  https://z-1-scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/12108801_1901388696754011_5372533673089549468_n.jpg?oh=7c7484b7dfa81c42da970b53250fba73&oe=571B570D

  Prawdopodobnie temu celowi ma służyć przylot na Ukrainę pomocnik generalnego sekretarza USA ds. Europy i Eurazji Wiktorii Nuland , która po przylocie swe pierwsze kroki skierowała wprost do siedziby Służby Bezpieczeństwa Ukrainy

  http://voicesevas.ru/news/18763-nuland-pribyla-v-kiev-i-otpravilas-v-sbu.html

  Nadmieniam, iż od jej wizyty na Ukrainie, gdzie „charytatywnie” rozdawała ciasteczka ludziom na Majdanie w Kijowie zaczął się bałagan na Ukrainie , który trwa do dzisiaj . Przypomnę tę jej wizytę :

  Według mnie przyjechała dolać oliwy do ognia na Donbasie . Podobno tak nie dawno miała udar. Nic ją życie nie nauczyło. Czynienie innym zła jest u niej silniejsze , niż troska o własne zdrowie i życie.

  Idź do diabła kobieto i daj innym normalnie i spokojnie żyć.

  Przypomnę, iż we wtorek na Ukrainę ma przybyć wiceprezydent USA Biden, który ma wystąpić przed Radą Najwyższą.

  Ta amerykańska ofensywa dyplomatyczna na Ukrainie nic dobrego nie wróży , to zapowiedź popchnięcia Ukrainy do wszczęcia nowych bojowych działań na Donbasie, naturalnie –tak jak zawsze dotychczas- przy jednoczesnym obciążeniu tym faktem powstańców i Rosji. Hipokryzja jakiej świat nie widział.

  Komentarz - autor: Michał Jarzyński — 7 grudnia 2015 @ 11:57

 2. Kłamstwa Poroszenki i Bidena na wspólnej konferencji prasowej :

  Co do oceny sofizmatycznych /odwracających kota ogonem/ wypowiedzi i oświadczeń Joe Bidena I Petra Poroszenki to faktycznie jest to tworzenie kłamstwa na kłamstwie, lecz należy pamiętać , iż wiceprezydent USA Joe Biden , jak również prezydent USA Barack Obama nie są samodzielnymi podmiotami władzy /w przeciwieństwie do prezydenta Rosji Władymira Putina/ lecz jedynie marionetkami tajnej światowej władzy realizującymi ślepo ich wszystkie polecania. Ten film – wywiad z Davidem Rockefellerem to bardzo dobrze wyjaśnia :

  David Rockefeller , który już odszedł z tego świata popełnia też błąd bałwochwalstwa mówiąc , iż cytuję ” mamy uszy i oczy na całym świecie”. Otóż okazuje się, iż jednak Rockefeller i reszta światowej władzy , w tym przypadku się grubo mylą , bowiem w rzeczywistości tak nie jest, gdyż prezydent Rosji Władymir Putin w tej drużynie nie chce grać i dla Rosji ma i konsekwentnie realizuje swój własny plan, co ściąga na niego ich wściekłość, o czym mowa tutaj :

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/starszy_ranga,p1795550103

  Polecam również film Władymira Sołowiewa pt. „Prezydent” po to , by zrozumieć to , czemu tajna światowa władza i jej marionetki oraz podporządkowane im światowe media tak nie lubią prezydenta Rosji Władymira Putina :

  Komentarz - autor: Michał Jarzyński — 9 grudnia 2015 @ 03:13

 3. To co dzieje się na Bliskim Wschodzie to już nie żarty, lecz autentyczna wojna z możliwością jej dalszej eskalacji.

  Jeżeli Rosji i jej sojusznikom / Syria, Iran, Irak, Hezbollah/ nie uda się zniszczyć terrorystów w ich mateczniku na Bliskim Wschodzie ,to terroryści przemieszczą się militarnie miedzy innymi do Europy / ich przyczółki już tam są pod szyldem uchodźców/ i ją zniszczą wraz ze wszystkim dobrami kulturalnymi , których oni nie uznają. Kolejny raz w historii Rosja bierze na swoje barki walkę o los świata.

  Poniżej na filmie moment przekazania przez Ministra Obrony Federacji Rosyjskiej Sergieja Szojgu Prezydentowi Rosji Władymirowi Putinowi „czarnej skrzynki” ze zestrzelonego przez Turcję nad Syrią rosyjskiego samolotu Su-24. Oprócz uratowanego jednego z pilotów tego samolotu jest to już drugi bardzo ważny dowód zbrodniczego ataku na rosyjski samolot przez Turcję dodatkowo poprzez wtargnięcie przez Turcję, bez zgody Syrii na jej obszar powietrzny

  .https://www.youtube.com/watch?v=iGyHBWiAzQs

  W związku z tą sprawą Prezydent Rosji Władymir Putin polecił Ministrowi Obrony Rosji Szojgu otworzyć i zbadać ” czarną skrzynkę” tylko i wyłącznie w obecności międzynarodowych ekspertów, by ograniczyć do minimum możliwość rozsiewania na ten temat przez Zachód i jego media kolejnych kłamstw wobec Rosji.

  Prezydent Władymir Putin przyjął też od ministra Szojgu meldunek na temat bieżących uderzeń w islamskich terrorystów rozmieszczonych i prowadzących działalność terrorystyczną na terytorium Iraku i Syrii min. przez rosyjską łódź podwodną znajdującą się na akwenie Morza Śródziemnego.

  https://adnovumteam.wordpress.com/2015/12/08/syria-70-dzien-sprzatania-swiata/#more-7236

  Komentarz - autor: Michał Jarzyński — 9 grudnia 2015 @ 04:55


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: