PRACowniA

27 listopada 2015

Turcja kłamie – nie oczekujcie prawdy od korporacyjnych mediów

Filed under: Polityka,Wydarzenia bieżące,Świat wokół nas — iza @ 23:29

Paul Craig Roberts
Paul Craig Roberts Org
25 listopada 2015

© AFP/Getty Images

 

Tyler Durden z portalu Zero Hedge opublikował dwa różne schematy ścieżki lotu rosyjskiego samolotu – turecki i rosyjski.

Wiadomo, że z prawdą mija się Turcja – z trzech powodów.

Po pierwsze, przedstawiciele NATO kłamią za każdym razem, gdy otwierają usta.

Po drugie, według Turcji Su-24 znajdował się w tureckiej przestrzeni powietrznej przez 17 sekund i przeleciał w tym czasie 1,15 mili (1850 m), co by oznaczało, że poruszał się z prędkością przepadania [przy której samolot ledwie może się utrzymywać w locie poziomym, a próba zwiększenia wysokości grozi utratą panowania nad maszyną]! Wszystkie zachodnie media są zbyt niekompetentne, by móc przeprowadzić proste kalkulacje matematyczne!

[Przy tym dystansie i czasie prędkość samolotu wynosiłaby ok. 390 km/godz. lub 243 węzły. Choć nie jest to najważniejszy punkt wywodu, PCR odniósł się do kwestii prędkości tutaj. W największym skrócie – jest to bardzo mała prędkość, dużo mniejsza od prędkości operacyjnej Suchoja, a zatem mało prawdopodobna – przyp. tłum.]

I po trzecie, w ciągu tych rzekomych 17 sekund, podczas których, jak utrzymuje Turcja, została naruszona ich przestrzeń powietrzna, turecki pilot nie mógł otrzymać pozwolenia na tak poważny i nierozważny czyn, jakim jest zestrzelenie rosyjskiego samolotu wojskowego. Gdyby Su-24 leciał z normalną prędkością, a nie z taką, przy której z trudem utrzymywał się w powietrzu, to rzekome naruszenie przestrzeni powietrznej nie zostałoby nawet odnotowane.

A zatem zestrzelenie musiało być wcześniej zaplanowane. Turcy, wiedząc, że Rosjanie pochopnie dali wiarę obopólnym ustaleniom o niewchodzeniu sobie w drogę w przestrzeni powietrznej, powiedzieli swoim pilotom, by czekali właśnie na taką okazję. W moim poprzednim artykule podałem powody tego bezmyślnego posunięcia.

Wyjaśnienia Turcji przed Radą Bezpieczeństwa ONZ również dowodzą tego, że Turcy kłamią. W dokumencie napisano: „Dziś rano (24 listopada) dwa samoloty Su-24 nieokreślonego pochodzenia naruszyły turecką przestrzeń powietrzną. Samoloty, o których mowa, zostały w ciągu 5 minut 10 razy ostrzeżone na kanale „awaryjnym” oraz poproszone o natychmiastową zmianę kursu w kierunku południowym”.

Jako że Su-24 jest samolotem rosyjskim i Turcy dobrze wiedzą, jak on wygląda, jakim cudem nie byli w stanie ustalić jego pochodzenia? A jeśli ten samolot należałby do Stanów lub Izraela, a Turcja nie wiedziałaby o tym, to czy zaryzykowałaby i strzeliła w jego kierunku? Jeśli Su-14 w ciągu 17 sekund pokonał 1,15 mili, to w czasie 5 minut przemierzyłby tylko 20,29 mili. Czy ktokolwiek wierzy w to, że samolot supersoniczny jest w stanie lecieć z prędkością przepadania przez 17 sekund, a tym bardziej przez 5 minut?

Nie oczekujcie prawdy od zachodnich rządów ani od zachodnich mediów. One wiedzą, że mieszkańcy Zachodu są niedouczeni, nieświadomi i można liczyć na to, że kupią każdą niedorzeczną historię. Na Zachodzie Matrix nie odpuszcza, trzyma mocno. Rosjanie powinni sobie to uświadomić.

Amerykańska państwowa rozgłośnia radiowa (NPR) potwierdziła dziś rano, że media są propagandowym narzędziem w rękach rządu. W programie Diane’y Rehm wzięła udział grupka gadających głów. Tylko jedna z nich była dobrze poinformowana – profesor z Instytutu Środkowego Wschodu przy London School of Economics. Reszta „ekspertów” to typowi durni Amerykanie. Wszyscy powtarzali te same kłamstwa. O tym, że „Rosja atakuje wszystkich oprócz ISIS”. Jakim cudem jest ktoś jeszcze, poza ISIS, kogo można atakować, skoro amerykański generał odpowiedzialny za działania w Syrii powiedział niedawno w Kongresie, że z wyszkolonych przez Amerykanów „rebeliantów” pozostało „tylko pięciu”? Mit o „umiarkowanych rebeliantach” jest wciąż podtrzymywany przez tych kłamców, a jakby inaczej.

Innym powtarzanych przez nich kłamstwem jest to, że „syryjscy uchodźcy uciekają przed brutalnym Asadem”. Zwróćcie uwagę na to, że okrutny jest zawsze Asad, a nie najemnicy ISIS, którzy wycinają swoim przeciwnikom serca, by następnie je zjeść, rutynowo obcinają ludziom głowy oraz popełniają szereg innych przerażających potworności. A ci „eksperci” oskarżają Asada, no bo to przez niego, a nie przez ISIS, uciekają Syryjczycy. Za problemem uchodźców stoi Asad, a nie ISIS. Wszystkiemu winny jest Asad, bo nie poddał się, bo nie przekazał Syrii w ręce ISIS, poplecznika Waszyngtonu.

Nikt z tych „ekspertów” nie przyznał, że ISIS jest wytworem Waszyngtonu ani że do czasu ataków w Paryżu Amerykanie mocno wspierali ISIS, dostarczając im broń i zachęcając do walki przeciwko Rosji, której ataki z powietrza wytrąciły z równowagi i Waszyngton, i ISIS. To nadzwyczajne, zważywszy na to, że odpowiedzialność Amerykanów za pojawienie się ISIS została potwierdzona w telewizji przez byłego szefa Agencji Wywiadu Obronnego w Pentagonie.

Naiwni Amerykanie, opłacając ze swoich podatków państwową rozgłośnię radiową, wspierają kłamstwa i propagandę, przez którą zginęły i zostały przesiedlone miliony osób. Powielanie kłamstw i upowszechnianie tej propagandy może przyczynić się do wybuchu III wojny światowej. Zachodnie presstytutki są współodpowiedzialne za zbrodnie popełnianie przez ich rządy, gdyż rezygnują z obowiązku informowania o tym opinii publicznej i uniemożliwiają ludziom pozyskanie ważnych informacji. Media Zachodu odgrywają rolę cheerleederek w sianiu śmierci i destrukcji.

Tłumaczenie: PRACowniA
Artykuł na SOTT: Don’t expect truth from MSM – Turkey is lying

 

12 Komentarzy »

 1. Komu i do czego służy kłamstwo ?

  O kłamstwie i zerwaniu z nim . Wyznanie Udo Ulfkotte niemieckiego dziennikarza autora książki „Sprzedajni dziennikarze”.

  O nieprzekupnym dziennikarzu Albinie Siwaku z którym chciał zrobić geszeft marszałek sejmu RP Marek Borowski :

  https://ptto.wordpress.com/2013/03/26/albin-siwak-rozmowa-z-markiem-borowskim-oraz-wspomnienia-i-refleksje-o-zydach/

  Klamstwo i oszustwo to główna broń psychopatów rządzących światem wykorzystywana przez nich do antyspołecznych manipulacji i szerzenia zła na świecie dla jego podboju , aż do jego całkowitej destrukcji i zniszczenia. Walka z kłamstwem to walka o przeżycie.

  Komentarz - autor: Michał Jarzyński — 28 listopada 2015 @ 08:18

 2. Ruscy zbombardowali konwoje ropki sprzedawane przez ISIS do Tureckich rafinerii po dampingowych cenach w zamian za usraelską broń i to rozwścieczyło tureckich oligarchów. Zestrzelenie suchoja to informacja dla Ruskich „będziemy chronić wszystkie konwoje ropy przy tureckiej granicy !!!!” bo dalej nie mogą ! ponieważ było by to oficjale przyznanie się przed światem, że ISIS zostało stworzone przez CIA, MOSAD i chronione przez turcję i arabię saudyjską w celu pozyskiwania zasobów naturalnych bliskiego wschodu i przepędzenia Syryjczyków z Syrii aby w sposób przed światem „NATURALNY !!!!!” ukraść ziemię obfitującą w wodę przez israel !! Opuszczona ziemia to ziemia NICZYJA !! i może być w sposób pokojowy zaludniona innym narodem zamykając mordy wszystkim tym którzy będą oponować na forum międzynarodowym. To z tego powodu bandziorki ISIS mają ,smartony, ciuchy najka i pieniądze na taryfy aby szybko przemieszczać się po europie !!! Syjoniści z Usraela chcą przede wszystkim SYRYJSKIEJ ZIEMI !!!! dlatego wypędzają Syryjczyków do europy a swoim kundlom w rządach europejskich KAŻĄ !!! przyjmować uchodźców bez LIMITÓW !!!! – ostatnia wypowiedz baby zwaną Merkel.

  Komentarz - autor: Pimpuś — 28 listopada 2015 @ 10:53

 3. Nie przypominam sobie sygnałów naruszania przez siły tureckie czyjejś przestrzeni powietrznej. Za to Ruskie w ciągu ostatnich kilku lat robili to kilkaset! w rejonie Szwecji, Finladii, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy i innych. Jakiś ruski sympatyk wypocił słaby text i liczy na uznanie….

  Komentarz - autor: Greg — 28 listopada 2015 @ 11:23

 4. Greg, Twój komentarz świadczy, że chyba mój pies jest od ciebie mądrzejszy. Przemyśl to, co napisałeś, a szczególnie ostatnie zdanie, albo marsz na Onet…

  Komentarz - autor: obudzony — 28 listopada 2015 @ 17:33

 5. @ Greg

  Nie przypominam sobie sygnałów naruszania przez siły tureckie czyjejś przestrzeni powietrznej.

  Zakładając, że to nie wynik być może nieodwracalnego uszkodzenia mózgu tylko zwykła, czasowa utrata pamięci bądź uleczalna ignoracja:

  25 lipca 2015:
  Turecki samolot wojskowy wtargnął w przestrzeń powietrzną Syrii
  http://www.newstalk.com/Turkish-fighter-jets-launch-further-attack-on-Islamic-State-targets

  Czerwiec 2012:
  Siły obrony powietrznej Syrii zestrzeliły turecki samolot szturmowy, który wtargnął w jej przestrzeń powietrzną
  http://www.almanar.com.lb/english/adetails.php?fromval=3&cid=18&frid=23&seccatid=20&eid=59749
  za co, nota bene, Syria Turcję przeprosiła.

  No i Grecja. W ubiegłym roku Turcja naruszyła grecką przestrzeń powietrzną 2244 razy. W tym roku już podan 1800 razy.

  null
  (to obrazek z brytyjskiego The Week)

  Tu dokładniej na ten temat:
  http://hellenicleaders.com/blog/turkeys-daily-air-violations-aegean-7000-examples-turkish-hypocrisy/#.VlmyLb_3Sqw

  Nie wspominając o tym, że Turcja samowolnie przesunęła swoją granicę o 5 km w głąb Syrii (nieuznana przez żadne państwo), więc swoje loty w tym pasie uważa za „legalne”.

  Pozostałą część komentarza pozostawię „bez komentarza”, bo to już kwestia wiary, a z tą dyskutować nie zamierzam.

  Komentarz - autor: iza — 28 listopada 2015 @ 17:42

 6. chciałbym zauważyć gdyż na pierwszym zdjęciu nie znajduje się SU-24 a SU-30 w czasie pokazów lotniczych 😀

  Komentarz - autor: Latajcie, reszta jest niczym — 28 listopada 2015 @ 17:47

 7. @ Latajcie, reszta jest niczym

  Dzięki. Tyle że nie Su-30 a Su-27 wykonujący „Kobrę” na pokazach MAKS2007:

  http://ria.ru/photolents/20070821/73063148_73051126.html

  Agencja AFP przeprosiła:

  Podpis pod obrazkiem zmieniony. 🙂

  Komentarz - autor: iza — 28 listopada 2015 @ 18:35

 8. Dr David Duke wzywa byśmy ,cytuję :” stanęli razem z nim i zmienili świat” . W sumie właśnie o to chodzi.

  _https://www.youtube.com/watch?v=pdJdG0tZBmY

  Komentarz - autor: Michał Jarzyński — 29 listopada 2015 @ 00:31

 9. @ Michał Jarzyński

  Apage! Proszę, nie przychodź mi tu z tym typem. Nie będzie mi tu kocioł przyganiał garnkowi.

  Komentarz - autor: iza — 29 listopada 2015 @ 01:19

 10. Dla cierpiącego Grega:

  W pierwszych dniach październiku tego roku, Turcja naruszała dwa razy przestrzeń powietrzną Armenii. Ze względu na powtarzające się „zabłądzenia” tureckich samolotów w armeńskiej przestrzeni powietrznej, Armenia zgłosiła oficjalnie sprawę na szczycie NATO w Norwegii.
  http://www.armradio.am/en/2015/10/19/armenia-calls-natos-attention-to-the-violation-of-its-air-space-by-turkish-helicopters/

  Komentarz - autor: Magia — 29 listopada 2015 @ 12:21

 11. „3.Nie przypominam sobie sygnałów naruszania przez siły tureckie czyjejś przestrzeni powietrznej…”
  Grecy podali ,ze w tym roku lotnictwo tureckie naruszyło granice grecką 1500 ! razy .Bez konsekwencji zestrzelenia .

  Komentarz - autor: open — 1 grudnia 2015 @ 09:38

 12. A cóż to za bicz boży sprowadził na nas David Duke, że zasłużył na miano kotła?

  Komentarz - autor: IN — 14 grudnia 2015 @ 22:26


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: