PRACowniA

23 listopada 2015

Senator USA w liście do Asada popiera walkę przeciwko ISIS i krytykuje „bezprawną wojnę agresywną, wywołaną przez obce mocarstwa”

Hazem Sabbagh
Syrian Arab News Agency
17 listopada 2015 r.

 

We wtorek prezydent Baszar al-Asad otrzymał list od senatora ze stanu Wirginia, Richarda Blacka, w którym ten napisał: „Ucieszyłem się na wieść o rosyjskiej interwencji przeciwko armiom atakującym Syrię. Z pomocą Rosji Syryjskie Siły Zbrojne dokonały znacznego postępu w walkach z terrorystami”.

„Uradowałem się na wieść o spektakularnym zwycięstwie Syrii nad ISIS pod Kweiris [także: Kuweires]. Wyrazy uznania dla tych, którzy bohatersko uratowali tysiąc dzielnych syryjskich żołnierzy od pewnej śmierci. Jestem przekonany, że przed nami wiele podobnych zwycięstw”.

Przyczyną wojny w Syrii nie były wewnętrzne niepokoje, zapewnił senator, pisząc, że „to bezprawna wojna agresywna, wywołana przez obce mocarstwa, zdecydowane zainstalować w Syrii rząd marionetkowy. Generał Wesley Clark, były naczelny dowódca Połączonych Sił Zbrojnych NATO w Europie, ujawnił, że w 2001 roku zachodnie władze miały już gotowe plany przewrotu w Syrii. Jednak mimo piętnastu lat działalności wywrotowej, NATO, Arabia Saudyjska i Katar nadal nie potrafią wskazać jednego przywódcy, który cieszyłby się popularnością i wsparciem Syryjczyków”.

„Zachodnie mocarstwa nie mają prawa obalać legalnych, praworządnych wyborów i siłą narzucać narodowi Syrii swoją wolę. O swoim losie muszą decydować wyłącznie Syryjczycy, wolni od obcych interwencji. Zawiodłem się, gdy ONZ udawało, że nie dostrzega bezprawnej ingerencji w wewnętrzne sprawy Syrii” – dodał.

„Zanim zaczęła się wojna, Syria cieszyła się największą w świecie arabskim wolnością religijną i równością kobiet. Wielu Amerykanów jest zaskoczonych, gdy dowiadują się, że Konstytucja Syrii zapewnia wolność wyborów, wolność religijną, prawa kobiet i rządy prawa. Zamiast krytykować Syrię, USA powinny najpierw naciskać na swoich sojuszników – Jordanię, Arabię Saudyjską, Katar, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Kuwejt – by zapewnili podobne swobody swojemu społeczeństwu”.

Black dał wyraz swojemu rozczarowaniu tym, że odpowiedzią Stanów Zjednoczonych na rosyjskie wsparcie dla Syrii było wysłanie terrorystom przeciwpancernych pocisków TOW, co jedynie przedłuży konflikt. Skrytykował głupotę zbrojenia „dobrych terrorystów” i powstrzymywania się od dostarczania broni „złym terrorystom” dodając, że nieodpowiedzialne rozmieszczanie systemu TOW stanowi zagrożenie dla międzynarodowego ruchu lotniczego, ponieważ broń przeciwczołgowa ma daleki zasięg i może być użyta do zniszczenia startującego samolotu pasażerskiego.

Wspomniał, że jako senator stanu Wirginia obawia się, że takie pociski mogą dotrzeć nawet w pobliże lotnisk, np. portu lotniczego Waszyngton-Reagan-National i Dallas-Fort Worth. Swoimi obawami podzielił się z prezydentem USA.

Dalej Black wskazał, że organizacja terrorystyczna Dżaisz al Fatah, którą nazywa „Armią Wyzwolenia”, co jest dosłownym tłumaczeniem jej nazwy, otrzymała dodatkowe wsparcie militarne ze strony USA, podkreślając, że do tej organizacji terrorystycznej należy Front (Dżabhat) an-Nusra, który przysiągł lojalność Al-Kaidzie, co oznacza, że Stany Zjednoczone uzbrajają tę samą organizację terrorystyczną, która odpowiedzialna jest za śmierć 3000 Amerykanów w atakach z 11 września 2001. Działania takie uważa on za zdradę w stosunku do tych, którzy stracili wtedy życie.

Następnie pisze, że dla ludzi staje się coraz bardziej jasne, że terroryści w Syrii otrzymują wsparcie militarne od Turcji, Arabii Saudyjskiej i Kataru – państw, które są sprzymierzeńcami USA, a Turcja jest najbardziej lojalnym sponsorem ISIS, stanowiąc główny kanał przerzutowy dżihadystów, broni i handlu. Co więcej, Turcja nie wniosła żadnego istotnego wkładu w działalność zaproponowanego sojuszu przeciwko ISIS, mimo że jest jego członkiem.

Napisał, że Turcja i Arabia Saudyjska starają się narzucić Syryjczykom dyktaturę religijną i jeśli im się to uda, wymordują lub sprzedadzą w niewolę chrześcijan i pozostałe mniejszości religijne, a wraz z nimi ofiarą padnie wielu porządnych sunnickich i szyickich muzułman.

Senator zauważył, że świat zwraca się przeciwko terroryzmowi i jego poplecznikom, dodając, że „nieludzki sposób, w jaki uzbrojeni bojownicy traktują schwytanych syryjskich żołnierzy, jest przerażający. Wielu Amerykanów uważa zachowanie tak zwanych „umiarkowanych terrorystów” za moralnie odrażające”.

„Traciłem krew, walcząc w obronie honoru tego kraju. Będę sprzeciwiał się amerykańskiemu wsparciu dla terrorystów – jak Armia Wyzwolenia i ISIS – którzy zagrażają Syrii. Wielu mieszkańców stanu Wirginia łączy się w modlitwie, by Syryjska Armia Arabska i jej sprzymierzeńcy zwyciężyli siły zła i żeby nastał w Syrii pokój”, napisał senator, podsumowują list tym słowami: „Dziękuję za ochranianie życia chrześcijan i wszystkich dobrych ludzi z Syrii”.

Komentarz Sott: Coraz [pl.] więcej amerykańskich polityków jest gotowych mówić o rzeczywistej sytuacji w Syrii. Wygląda na to, że postawienie się Putina amerykańskiemu tyranowi sprawia, że coraz więcej ludzi w Imperium zbiera się na odwagę i mówi, co naprawdę czują. Najwyższa pora!

Tłumaczenie: PRACowniA
Artykuł na SOTT: US Senator sends letter to Assad supporting fight against ISIS, calls situation „unlawful war of aggression by foreign powers”

Reklamy

6 Komentarzy »

 1. Czytam te wypowiedzi amerykańskiego senatora i swoim oczom i uszom nie wierzę!
  To są w Senacie USA takie osoby, które mogą mówić prawdę? Są tam osoby zrównoważone emocjonalnie i psychicznie, które rzeczywiście rozumieją sytuację w Syrii i jednocześnie trafnie ,,punktują” swój rząd , który choruje na schizofrenię, bo z jednej strony raz tworzy Al-Kaidę, IS, ISIS, przez wiele lat wydatnie im pomaga, potajemnie zbrojąc i finansując, a z drugiej – na forum ONZ twierdzi, że walczy z nimi co sił? Czytałem już kilka podobnych wypowiedzi senatorów USA, ale nigdy tak otwarcie prawdziwej.
  Ludzie!!!! Toż to cud. To jest kruca nie do pomyślenia, fantastyczna wiadomość w zestawieniu z dzisiejszą nieprawdopodobnie optymistyczną sesją Cs, luuuudzieeeee muszę to opić!!!!

  Komentarz - autor: obudzony — 23 listopada 2015 @ 21:41

 2. WItam i dziękuję za ten niezwykle ważny tekst który już polecałem do przeczytania kilka dni temu…
  https://adnovumteam.wordpress.com/2015/11/19/syria-51-dzien-sprzatania-swiata/

  Komentarz - autor: brusek — 24 listopada 2015 @ 08:23

 3. PS
  Warte do poczytania:

  Były szef francuskiego wywiadu Alain Chouet udzielił niezwykle interesującego wywiadu, którego z braku możliwości nie jestem w stanie streścić. Ale zachęcam do zapoznania się gdyż wznosi w znany obraz rzeczywistości kilka nieznanych spraw i ogólnie potwierdza nasze dociekania wyrażane na forum „AdNovum”. Generalnie, zdaniem Pana Chouet’a, Francja / a także chyba cała Europa na przykładzie Francji/ jest całkowicie bezbronna…
  http://bmpd.livejournal.com/1592039.html
  https://www.les-crises.fr/ex-directeur-de-la-dgse-on-a-categoriquement-refuse-laide-des-services-secrets-syriens/

  Z kolei…
  Były rezydent CIA w Kabulu, profesor historii i znawca słowiańszczyzny oraz Bliskiego Wschodu, Graham E. Fuller – utwierdza wszystkich iż rozwiązanie problemu IGIL wymaga współpracy międzynarodowej. Według niego „IGIL” to fałszywka a nie żadne „państwo”. IGIL należy zlikwidować /fizycznie/ a terytoria zawłaszczone zwrócić poszczególnym krajom. Nie można „demontować” państwa syryjskiego tak jak to zrobiły Stany w Iraku nie wolno. Tak samo nie może być jego zdaniem mowy o prześladowaniu członków partii „Baas”…
  Dość krótki i jakże trzeźwy wywód a do zapoznania się z nim zachęcam…
  http://svpressa.ru/war21/news/136571/
  http://www.2000.ua/v-nomere/forum/puls/jeks-rezident-cru-reshenie-problemy-igil-trebuet-podlinnogo-mezhdunarodnogo-sotrudnichestva.htm
  https://en.wikipedia.org/wiki/Graham_E._Fuller
  http://grahamefuller.com/

  https://adnovumteam.wordpress.com/2015/11/23/syria-55-dzien-sprzatania-swiata/comment-page-1/#comment-76366

  Serdecznie pozdrawiam! 🙂

  Komentarz - autor: brusek — 24 listopada 2015 @ 08:50

 4. Ja też witam , ale mam raczej gorsze wieści . Raz – wysadzenie linii elektr. na Krym na tak dużej przestrzeni MUSIAŁO mieć zgodę reżimu kijowskiego , ergo USA . Było już za spokojnie w tym miejscu .
  Dwa – zestrzelenie SU 24 przez k…ę Turcję ( gra na kilku frontach ) też grzeje i to mocno sytuację . Więć tacy senatorowie są w mniejszości . USSA czuwa i może być gorąco .
  A teraz dla nas wszystkich , przed wojną ( oby nie ) zobaczcie co nam wysmażyły obciągacze lasek ( „nasze” elity ) z umową FACTA . Okazuje się , że nasze konta mogą być zablokowane !!!
  http://pulsinwestora.pb.pl/4366438,32419,banki-moga-zablokowac-oszczednosci
  Przekażcie dalej ! pzdr .

  Komentarz - autor: fly — 24 listopada 2015 @ 16:30

 5. @obudzony

  Apropo ostatniej sesji C’s. Wspominają tam o jodzie i polecają przeczytanie wątku jemu poświęconemu. Na prawdę warto! Po przebrnięciu przez niego, zacząłem czytać i szukać więcej informacji po polsku i udało mi się znaleźć część z tego co podają na forum Cass np. tutaj. Z powtórzeniem, ale również z dodatkowymi tekstami tutaj. np, artykuł „Znaczenie jodu dla zachowania dobrego stanu zdrowia” Dr Donald W. Miller jr.

  pozdrawiam,

  Komentarz - autor: alterego — 25 listopada 2015 @ 14:55

 6. @brusek
  W pewnym sensie faktycznie Europa jest „bezbronna”, tylko nie w tym, który sugeruje Chouet – „oj, biedny nasz wywiad, niedofinansowany, źle zorganizowany, bez możliwości współpracy z wywiadem innych krajów” i „och tak, w odróżnieniu od Francji (heil wolność równość braterstwo!) są na świecie złe kraje, które finansują terroryzm”. Serio? Ten sam Chouet powiedział w 2012 (pamiętacie Meraha?): „Co by ludzie powiedzieli, gdybyśmy zatrzymali Meraha trzy tygodnie wcześniej? Dlaczego go aresztujecie? Co on zrobił?” Serio? Od kiedy to Francja się przejmuje tym, co ludzie powiedzą? BS.

  A o Gladio tyś słyszał?

  Zapomniałam. Link do historyjki o Merahu: http://english.alarabiya.net/articles/2012/03/23/202734.html

  Komentarz - autor: iza — 25 listopada 2015 @ 15:51


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: