PRACowniA

30 października 2015

Polskie i ukraińskie łupienie zachodniej pomocy, żeby zasilać terroryzm i zbijać na tym kasę

Oriental Review
Ukraine: Ripping Western Aid to Sponsor Terrorism
26 października 2015

W miniony weekend zespół CyberBerkut ujawnił (po rosyjsku, trzeba przewinąć w dół; tutaj po angielsku) kolejną historię, szokującą nadzwyczajnym, nawet jak na dzisiejszą Ukrainę, cynizmem. Okazało się, że wysocy urzędnicy ukraińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych robią interesy na zachodniej pomocy wojskowej przeznaczonej na doposażenie i wzmocnienie Gwardii Narodowej Ukrainy (formacji zbrojnej utworzonej na bazie sił MSW). Zorganizowali oni łańcuch międzynarodowych spółek handlowych w celu potajemnego reeksportu broni na Bliski Wschód, gdzie najprawdopodobniej pojawi się ona w rękach radykalnych grup – powiązanych z Arabią Saudyjską – działających w Syrii i w innych zapalnych punktach.

Według pozyskanych przez hakerów dokumentów 14 kwietnia 2015 roku prezes polskiej spółki handlującej bronią Level 11 Sp. z o.o. Paweł Witold Krzykowski skontaktował się z Antonem Geraszczenko, deputowanym do Rady Najwyższej i doradcą ministra spraw wewnętrznych Arsena Awakowa, prosząc go o zarekomendowanie swojej oferty handlowej Aleksandrowi Turczynowi, sekretarzowi Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy. I tak zrobił:

Załączony katalog zawierał m.in. zaprojektowane w Związku Radzieckim i montowane w Polsce holowane samoczynne podwójne armaty przeciwlotnicze kaliber 23 mm, ZU-23-2:

 

 

W dniu 9 września 2015 roku umowa na wysyłkę na Ukrainę 265 armat przeciwlotniczych ZU-23-2, opiewająca na kwotę 14 mln. 575 tys. euro była gotowa do podpisania:

 

 

 

W tym samym czasie inna międzynarodowa spółka handlująca bronią Blessway Ltd, zarejestrowana na Cyprze, zawarła umowę na dostawę 265 armat przeciwlotniczych ZU-23-2 do… Arabii Saudyjskiej:

 

 

 

 

Oczywiście mógłby to być czysty zbieg okoliczności, gdyby nie jeden szczegół: dyrektor cypryjskiej Blessway Ltd Vasyl Babytskyi [zob. tutaj] jest obywatelem Ukrainy i wiceprezesem Level 11 [a także współudziałowcem spółki Level 11 Security – przyp. tłum.]:

 

 

 

Wniosek stąd, że Krzykowski i Babytskyi sprzedają sobie nawzajem kosztem budżetu ukraińskiej policji (a w rzeczywistości zachodnich funduszy pomocowych) przestarzały sprzęt wojskowy po mocno zawyżonych cenach (55 tys. euro za każdą armatę ZU-23-2 zaprojektowaną w 1960 roku!) i płacą łapówki Geraszczence, Awakowowi i być może Turczynowi. Ani oficjele USA, ani Ukrainy nie wydają się dbać o miejsce przeznaczenia broni dostarczanej na Bliski Wschód (mamy spore wątpliwości, czy saudyjskie siły zbrojne rozpaczliwie potrzebują staromodnych sowieckich armat). Ale talibowie (a teraz Daesz) byliby wdzięczni za każdą strzelającą lufę wymierzoną w niebo. Być może amerykański F-16 strącony w Afganistanie w zeszłym tygodniu był ofiarą jednego z tych cacuszek.

Nawiasem mówiąc, ta historia dodaje pikanterii niesławnemu apelowi [po polsku] Geraszczenki o „zbieranie informacji o rosyjskich żołnierzach, którzy biorą udział w operacji powietrznej przeciw »Państwu Islamskiemu« w Syrii, ażeby bojownicy IS i ich towarzysze broni w Rosji, na Kaukazie, mogli ich później odnaleźć i zemścić się zgodnie z prawem szarłatu”. Powiązania między ukraińskimi i bliskowschodnimi radykalnymi elementami są najwyraźniej nie tylko werbalne…

Jak widać, rządy w Kijowie mogą upadać i powstawać, ale stary i bardzo opłacalny wschodnioeuropejski krwawy sport zwany „sprzedać Arabom radziecki arsenał jest praktykowany non-stop.

Komentarz Pracowni: O Babytskyim dało się słyszeć w 2006 roku, kiedy z ramienia Kongresu Ukraińskich Nacjonalistów kandydował na burmistrza podkijowskiego Irpienia, a po przegranej jego i Olega Bondara, wspólnie walczyli o unieważnienie wyborów. Zdaje się, że chodziło m.in. o to, że wybrana na burmistrza Mirosława Swistowicz odmówiła promowania biznesu Babytskiego i zamierzała ukrócić korupcję i przekręty. Dokładniej o parlamentarnej ruletce na Ukrainie i przyłapaniu Babytskyiego na próbie uprowadzenia wyborów lokalnych tutaj i tutaj (ukr.)

Swoją drogą ciekawe, czy marcowa historia ze sprzedażą „na lewo” dwóch ukraińskich śmigłowców Mi-24R przez Gwardię Narodową nieznanemu zagranicznemu odbiorcy, najprawdopodobniej za pośrednictwem firm trzecich, wpisuje się w ten sam schemat. Może CyberBerkut coś kiedyś wynajdzie, bo prokuratura zapewne sprawę zatuszuje.

Tłumaczenie: PRACowniA

Reklamy

11 Komentarzy »

 1. Reblogged this on Pekok Antylichwiarz.

  Komentarz - autor: Pekok Antylichwiarz — 30 października 2015 @ 08:19

 2. Nie trzeba było długo czekać. ISIS w Egipcie przyznaje sobie autorstwo strącenia rosyjskiego samolotu pasażerskiego.

  ISIS Releases Video Of Alleged Russian Airplane Mid-Air Exposion After It Claims Responsibility For Disaster
  http://www.zerohedge.com/news/2015-10-31/islamic-state-claims-responsibility-russian-airplane-crash

  Wideo niesty już zostało zdjęte przez YouTube, tak wygląda kadr ciągle widoczny na głównej stronie zerohedge:

  Komentarz - autor: iza — 31 października 2015 @ 18:14

 3. Jeżeli to nie był nieszczęśliwy wypadek, to na mój ,,nos” to izraelczycy(wraz z zaufanym sojusznikiem USA) postanowili ukarać Putina za zdziesiątkowanie ich ,,dziecka” ISIL w Syrii. A że przy okazji zginęło kilkaset niewinnych osób? Co to obchodzi psychopatów? To są tylko moje przypuszczenia niczym niepoparte, ale kiedy rozbił się samolot w Alpach francuskich stało się to niedługo po spontanicznym spotkaniu Merkel-Hollande-Putin miałem podobne przeczucia. Na razie należy podejść do tematu na chłodno i pozwolić służbom rosyjskim i egipskim na przeprowadzenie rzetelnego śledztwa w sprawie ustalenia rzeczywistych przyczyn katastrofy. Czas pokaże co się tam naprawdę wydarzyło.

  Komentarz - autor: obudzony — 31 października 2015 @ 19:18

 4. Czas pokaże. Nie przeszkadza to w międzyczasie zbierać okruchy. Na przykład tu znowu pojawia się Geraszczenko (i Saakaszwili):

  http://news2.ru/story/473836/

  Komentarz - autor: iza — 31 października 2015 @ 20:57

 5. Iza – uwielbiam takie ,,okruchy”, a ich zbieranie wychodzi mi najlepiej(przynajmniej tak mi się wydaje). To jest jak układanie ogromnych puzzli. Dzięki za link.

  Komentarz - autor: obudzony — 31 października 2015 @ 21:23

 6. Jedna z bardziej prawdopodobnych moim zdaniem możliwości (w sprawie rosyjskiego Airbusa): Zdalnie przejęto kontrolę nad samolotem i ciśnięto nim o ziemię. Rosja i Egipt odczytały wiadomość. Dochodzenie niczego nie wykaże, bo nie będzie żadnych śladów. W konkluzji stwierdzi się prawdopodobną awarię, bo Rosjanie pewnie nie pójdą na zrobienie z kapitana Walerija Niemowa wariata-samobójcy. As-Sisi może spotulnieć. Ciekawe, co zrobi Rosja. USA mogą próbować wykorzystać „przyznanie się ISIS na Synaju” jako pretekstu do jakiejś swojej kolejnej porąbanej operacji.

  „Błąd maszyny” już jest preparowany. Była żona drugiego pilota powiedziała, że jego córka jej powiedziała, że ojciec jej powiedział przed lotem, że „stan techniczny samolototu pozostawia wiele do życzenia”. Tiaaa…. jasne

  Komentarz - autor: iza — 1 listopada 2015 @ 00:27

 7. Za Sputnik.pl:
  „10:31
  Ratownicy znaleźli ciało trzyletniej dziewczynki 8 kilometrów od miejsca katastrofy samolotu A321

  Egipscy ratownicy znaleźli ciało trzyletniej dziewczynki w odległości 8 kilometrów od miejsca katastrofy rosyjskiego samolotu na Synaju.”

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20151101/1333507/samolot-egipt-rosja-katastrofa.html#ixzz3qEgkh14D

  8 kilometrów?! Być może bredzę, ale wyrzucenie ciała na taką odległość bez rozhermetyzowania kadłuba na znacznej wysokości nie jest chyba możliwe?

  Komentarz - autor: Magia — 1 listopada 2015 @ 13:00

 8. Wiele wskazuje na to, że samolot rozpadł się w powietrzu, bo ciała ofiar i szczątki maszyny znajdują się rozrzucone na obszarze ok 20 km2. Przypomina to ubiegłoroczną katastrofę samolotu Malezyjskich Linii Lotniczych nad Ukrainą, gdzie szczątki ofiar jak i części maszyny dosłownie spadały z nieba na wioski i pola. Sprawców katastrofy należy szukać na lotnisku w Sharm el-Szejk, bo w Egipcie świetnie sobie radzi znany izraelski wywiad ,,wymierzacz sprawiedlowści”, zadbali tym razem o to, aby nie było wielu świadków katastrofy(rozbicie samolotu w terenie górzystym).

  Komentarz - autor: obudzony — 1 listopada 2015 @ 17:59

 9. @Obudzony
  Jest jeszcze jeden zbieg okoliczności. :/
  „Rosyjski samolot pasażerki, który rozbił się w Egipcie, eksploatowały linie lotnicze Malaysia Airlines.”

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20151031/1328929/rosja-samolot-egipt.html#ixzz3qGI0KP1g

  Komentarz - autor: Magia — 1 listopada 2015 @ 19:26

 10. Jest ciąg dalszy:
  http://cyber-berkut.org/en/
  7 grudnia

  CyberBerkut keeps on sorting the emails of the head of Polish arms company Level 11 Paul Witold Kzhykovsky. We partially published some information from them on our website before.

  CyberBerkut has found out that SpetsTechnoExport Company (which is a part of UkrOboronProm) actively cooperates with Level 11 for the supply of weapons to third countries. One of recent examples is Qatar’s purchasing of anti-aircraft missile systems S-125-2D „Pechora-2D”.

  It turns out that in addition to the anti-aircraft guns, the delegation of Qatar’s Defense Ministry was interested in the possibility of the obtaining of a large consignment of air bombs. And, judging by the email of A. Pashinsky (director of Department of STE), to the head of the Polish company, the representatives of Qatar are ready to buy these bombs at a price which is significantly higher than market price. It’s obvious that the issue is real urgent because OFAB 250-270 air bomb costs around 700 dollars apiece.

  The project of end-user certificate says that Qatar’s Defense Ministry is the recipient, the exporter is SpetsTechnoStroy and the importer is Level 11. Moreover there is a line called „agent”, where we can see Cyprus offshore firm Blessway Ltd, which as we remember is ruled by B.Babitsky.

  Qatar’s Air Force use Mirage French fighter jets and light attack aircraft Alpha Jet, which are characterized by the use of Soviet-made air bombs. That’s why we have natural question – why Qatar needs Soviet-made air bombs?

  It should be noted that high-explosive bomb is not necessary to throw off the plane. It can be undermined on the ground. And that’s why we can’t exclude the possibility of using these bombs in Syria in some busy place in order to blame Russia in bombing of civilians.

  Anyway considering the current situation in the world, the opaque supplies of Ukrainian weapons through front companies and offshore to the Middle Eastern countries is very late and short-sighted deal.

  I artykuł South Front z 17 grudnia:
  Qatar to Buy Bombs from Ukraine to Discredit Russian Air Force in Syria

  Komentarz - autor: iza — 19 stycznia 2016 @ 15:46

 11. […] Airlines (jak sama nazwa wskazuje!), co natychmiast  przywodzi na myśl niesławną polską „Level  11” sp. z o.o., szmuglującą przestarzałą polską broń przez Ukrainę na Bliski Wschód, w tym […]

  Pingback - autor: Jak USA i ich sojusznicy z regionu Zatoki Perskiej wysyłali terrorystom broń pod przykrywką poczty dyplomatycznej | PRACowniA — 12 września 2017 @ 08:31


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: