PRACowniA

4 października 2015

Rosja ustanawia nad Syrią strefę zakazu lotów dla NATO i rusza rozgromić „ISIS”, a Pentagon wpada w popłoch

Joe Quinn
Sott.net
30 września 2015 11:05 UT

Szach, mat. Putin przechytrza amerykańskich podżegaczy wojennych

Być może zauważyliście rosnący w ciągu ostatniego roku, czy dwóch lat, zbiór dowodów, silnie wskazujących, że rząd USA i jego europejscy „sojusznicy” tak naprawdę nie myślą poważnie o zniszczeniu ISIS.

Pierwszy taki sygnał pojawił się w ubiegłym roku, kiedy najemnicy dżihadu zajęli spore obszary w Iraku i Syrii, a Zachód nie zrobił nic, tylko załamał zgodnie ręce i marudził, po czym umyślił sobie, że wzmocni potencjał bojowy tych wspaniałych „rebeliantów”.

Drugi sygnał przyszedł w tym roku, kiedy USA i ich partnerzy zaczęli wyrywkowe ataki z powietrza na „ISIS”, które tylko pobudziły tych zamiłowanych w ścinaniu głów oprawców do dalszych sukcesów.

Trzecim sygnałem były doniesienia, że broń wysyłana „syryjskim rebeliantom” jakoś „przypadkowo” trafia w ręce katów.

Najnowsze potwierdzenie tego, że zachodni politycy i wojskowi praktycznie postrzegają „ISIS” jako „swoich”, przyszło w ciągu ostatnich kilku tygodni, kiedy Pentagon zareagował na wieść, że Rosja zakłada bazę lotniczą na zachodzie Syrii, z której będzie atakować wszystkie obce siły w tym kraju, zaangażowane w czteroletnie już próby obalenia syryjskiego rządu.

Poniedziałkowe przemówienie Putina w ONZ było chyba sygnałem (wyraźnie przeoczonym przez Pentagon, być może dlatego, że było wyrażone jasnymi, szczerymi słowami), że Rosja zamierza przejść do czynów i naprawdę zrealizować swój zamiar niedopuszczenia do obalenia Asada i czynnie stanąć w obronie syryjskiej ludności cywilnej przed ISIS, a przy okazji rozwiązać europejski „kryzys uchodźców”.

Tego samego dnia rosyjski rząd ujawnił, że Irak zdecydował się podpisać z Syrią, Iranem i Rosją układ o wymianie informacji wywiadowczych w ramach misji wymazania ISIS z kart historii. Nawet ustanowili w tym celu centrum wymiany informacji w Bagdadzie i zaprosili do przystąpienia do układu inne kraje, zainteresowane udziałem w tej antyterrorystycznej akcji w Syrii.

Dzisiaj [w środę] rosyjski parlament jednogłośnie wyraził zgodę na zaangażowanie rosyjskich wojsk w Syrii i zrobił to tak szybko, że prawdopodobnie wynik głosowania był z góry przewidzianą decyzją. Duma zatwierdziła decyzję, opierając się na zaproszeniu przez rząd syryjski rosyjskich wojsk do pomocy w walce z terrorystami i argumentując, że terroryści z ISIS oraz (mniej więcej) 2 tysiące obywateli rosyjskich, którzy do nich dołączyli, „muszą być pokonani tam, i nie można pozwolić, by wrócili każdy do swojej ojczyzny [czyli także do Rosji] bogatsi o doświadczenie bojowe i ideologię nabyte w strefie wojennej”. Z tego powodu zaangażowanie Rosjan w Syrii jest w pełnej zgodzie z prawem międzynarodowym – osobliwa to idea, zważywszy, że „międzynarodowa społeczność” Waszyngtonu, Londynu i paru stolic europejskich już od dawna się bez tego obywała.

Na wypadek, gdyby ktoś wciąż miał wątpliwości, rosyjski minister spraw zagranicznych Ławrow, w dzisiejszej debacie na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ wskazał, że „ISIS” posiada „elementy broni masowego rażenia”. Jest to stwierdzenie zdecydowanie bardziej wiarygodne, niż upieranie się przez USA w 2003 roku, że Saddam ma BMR.

Dzisiaj, na rozkaz Putina i przy pełnej zgodności słów z czynami, a tym samym eksponując zachodnie rządy jako kłamców, rosyjskie wojsko zaczęło przeprowadzanie ataków powietrznych na stanowiska dżihadystów w Syrii:

„Zgodnie z decyzją Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, Władimira Putina, samoloty rosyjskich sił powietrznych rozpoczęły dziś operację przeprowadzanych z chirurgiczną precyzją nalotów na rozpoznane cele naziemne ugrupowania terrorystycznego ISIS w Syryjskiej Republice Arabskiej”.

Z tego, co słyszymy, Pentagon był tym zaskoczony, co wcale nie dziwi, wziąwszy pod uwagę, że wielu jego pracowników spędza czas na oglądaniu dziecięcej pornografii na swoich komputerach.

„CO zrobiła Rosja?!” – Bob Work, zastępca sekretarza obrony

Wczoraj zastępca sekretarza obrony USA Bob Work powiedział w Senackiej Komisji ds. Służb Zbrojnych, że jest „zaskoczony” decyzją irackiego Dowództwa Połączonych Operacji, dotyczącą wymiany informacji wywiadowczych z Syrią, Iranem i Rosją, mającą służyć skoordynowaniu działań wymierzonych przeciwko Państwu Islamskiemu. Problem Pentagonu jest dwojakiej natury:

1) Irak, Syria, Iran i Rosja, łącząc siły w celu unicestwienia „ISIS”, sprawiają, że USA i NATO przestają się liczyć w Syrii.

2) Pentagon w swojej pysze wierzył, że ma rząd iracki „w posiadaniu” w dostatecznym stopniu , żeby dzielić się z Irakijczykami wrażliwymi informacjami na temat działań wojsk USA (i ich sił zastępczych). Teraz istnieje ryzyko, że te informacje mogą zostać udostępnione Rosjanom, co pozwoli na lepsze namierzenie zastępczych sił USA i Arabii Saudyjskiej w Syrii, a nawet w Iraku.

Następna niespodzianka pojawiła się dziś rano, kiedy Rosja praktycznie powiedziała Stanom Zjednoczonym, że mają godzinę na opuszczenie Syrii:

„Przedstawiciel Rosji w Bagdadzie poinformował dziś rano ambasadę amerykańską, że rosyjskie samoloty wojskowe będą dziś nad Syrią przeprowadzać misję przeciwko ISIL.

Następnie zaapelował, żeby w czasie przeprowadzania tej misji amerykańskie samoloty unikały przebywania w przestrzeni powietrznej Syrii” – powiedział rzecznik Departamentu Stanu USA, John Kirby.

Mimo że Rosja, Iran i Syria atakują grupy terrorystyczne w Syrii, wicesekretarz Work powiedział: „Rzecz jasna, że nie zamierzamy dzielić się danymi wywiadowczymi ani z Syrią, ani z Rosją czy z Iranem, jesteśmy więc w trakcie ustalania, co dokładnie powiedział Irak”.

Kolejnym dowodem, że sprawy wymknęły się Pentagonowi spod kontroli, jest fakt, że zastępca sekretarza obrony USA ds. Rosji, Ukrainy i Eurazji, Evelyn Farkas, została zwolniona podała się do dymisji i ustąpi ze stanowiska pod koniec października, jak poinformował przedstawiciel ministerstwa obrony USA. W zakres obowiązków pani Farkas wchodziło m.in. zajmowanie się obecnością Rosji w Syrii i na Ukrainie. A to pech.

Rosja, rozważnie wybierając typ militarnej pomocy dla Syrii, praktycznie ustanowiła strefę zakazu lotów dla samolotów wojskowych USA i NATO nad sporym obszarem Syrii, chyba że znajdą się piloci przywykli do wystawiania się na cel i zechcą zaryzykować zestrzelenie.

Jest niemal pewne, że w Syrii znajduje się gotowy do użytku rosyjski system przeciwlotniczy S-300. ISIS” nie ma sił powietrznych, więc ten system w oczywisty sposób miał służyć do ochrony przed kampanią natowskich bombardowań wymierzonych przeciwko armii syryjskiej. Być może jest to jeden z powodów, dlaczego zachodnie ataki militarne na „ISIS” były tak nieskuteczne. Nie w tym rzecz, że Rosja czy Syria kiedykolwiek chciały powstrzymać zachodnie naloty na pozycje „ISIS”, bo nigdy nie chciały; chciały jedynie przeszkodzić NATO w atakach na syryjskie wojsko pod pretekstem walki z „ISIS”.

 

Rosyjski system przeciwlotniczy i przeciwbalistyczny S-300. Teraz chroni naród syryjski przed bombami NATO

 

Mając teraz nową bazę sił powietrznych w Latakii, stacjonujące tam rosyjskie samoloty wojskowe mogą swobodnie atakować pozycje zastępczych najemników USA (ISIS). Miejmy nadzieję, że na tym monstrum, stworzonym ostatnio przez waszyngtońskich psychopatów i ich krótkowzrocznych „królewskich” przyjaciół w Zatoce Perskiej, którzy umiłowali sobie odrąbywanie głów, uda się Rosji skutecznie zamknąć ten rozdział historii.

Z tą sytuacją wiąże się jednak pewne ryzyko. Europa już ma spory problem z falą uchodźców w Syrii. Dość nierozsądne ze strony Rosji jest ryzykowanie napływem kolejnych co najmniej 30 tysięcy dżihadystów z ISIS, z których większość w tym momencie goli swoje terrorystyczne brody i szykuje się w drogę do Turcji, żeby stamtąd przedostać się „bezpiecznym szlakiem” do Niemiec.

Tłumaczenie: PRACowniA

10 Komentarzy »

 1. No i tak o.to.chamburgerowe marionetki zaczyly wojne z Rosja! najpierw z zydami stworzyli ugrupowania isis ktore dozbrajali i systymatycznie oslabiali syryjskie wojska tym jednoczesnie niszczac (mordujac) cywilow to.teraz Rosja powiedziala prawde i niech niszczy wszystko! Razem z u.s.a

  Komentarz - autor: Popo — 4 października 2015 @ 17:11

 2. Jak widać w filmiku który można obejrzeć klikając w podany link odezwał się już jakiś jastrząb-podrzegacz wojenny, który najwyraźniej nie zdaje sobie sprawy z tego co mówi. Ten nazwijmy to prowokator najwyraźniej nie rozumie, że gdyby NATO bądź samo USA zaatakowało rosyjskie samoloty operujące w Syrii i rosyjską bazę w Latakii to kilka minut po takim ataku rakiety średniego zasięgu RS 26 rubezh obracają w jezioro lawy saudyjskie i katarskie instalacje naftowe (głównych sponsorów krwawej syryjskiej zadymy) a może i amerykańską 5 flotę stacjonującą w Bahrajnie.
  Taka tragiczna kolej rzeczy (gdyby ktoś rady tego szaleńca zechciał zastosować w tzw. realu) jest oczywista dla każdego, kto ma choć odrobinę rozumu.

  Komentarz - autor: ferluc — 4 października 2015 @ 23:13

 3. W nawiązaniu do poprzedniego komentarza pozostaje mieć nadzieję, że pan senator to po stronie USA podobna kategoria co słynny Władimir Żyrinowski po stronie rosyjskiej – pokrzyczy, pogrozi, nastawi bojowo i to tyle…

  Komentarz - autor: ferluc — 5 października 2015 @ 00:22

 4. Witam i dziękując za link dodam do informacji a artykułu iż tzw. „państwo islamistyczne” to podbity teren z 8 milionami mieszkańców, z budżetem 1,5 mld USD (za ubiegły rok). To pola naftowe które pracują pełną parą – dziwnie nie atakowane przez NATO, a także to 200 tysięczna armia wyposażana przez NATO. Bo przez ostatnie kilka miesięcy prasa doniosła iż Irakowi udało się kilkukrotnie zestrzelić amerykańskie i brytyjskie transportowce lecące z zaopatrzeniem dla IGIL. Miesiąc temu zdobyto skład broni z produkcją „Made in Isreal”, zaś zatrzymany kilka miesięcy temu tankowiec ukraiński zmierzający do Odessy jest jaskrawym przykładem jak się „legalizuje” ropę wydobywaną na terenach zdobytych przez IGIL…

  Pozdrawiam z informacjami z Syrii
  https://adnovumteam.wordpress.com/2015/10/05/syria-piaty-dzien-sprzatania-swiata/

  Komentarz - autor: brusek — 5 października 2015 @ 10:39

 5. Komentarz - autor: Wiktoria Polak — 5 października 2015 @ 11:30

 6. Amerykanie mają też już dość psychopatów rządzących USA.

  Kandydujący na fotel prezydenta USA miliarder Donald Trump jest jednym z amerykańskich polityków , którzy uważają , że błędem było obalenie Saddama Husajna w Iraku , czy też Muammara Kadafiego w Libii. Tak samo jak błędem jest obecna próba obalenia Baszara Assada w Syrii oraz tolerowanie powstania tzw. państwa islamskiego”.

  Trump popiera także rosyjską interwencję w Syrii skierowaną wobec tzw. „państwa islamskiego”. Jemu podoba się również , że Putin w puch i proch bombarduje tzw. „państwo islamskie”.

  źródło :http://www.vesti.ru/doc.html?id=2671504

  Komentarz - autor: Michał Jarzyński — 5 października 2015 @ 14:25

 7. Poseł Bundestagu Wolfgang Gerke: Rosja przyczyni się do zakończenia rozlewu krwi w Syrii :

  http://cassad.net/politika/geopolitika/18911-deputat-bundestaga-volfgang-gerke-rossiya-posposobstvuet-prekrascheniyu-krovoprolitiya-v-sirii.html

  Komentarz - autor: Michał Jarzyński — 5 października 2015 @ 14:26

 8. USA – prawdopodobnie dla zachowania własnej twarzy w światowej opinii publicznej – zamierza wraz ze swoimi sojusznikami utworzyć w Syrii drugi front walki z terrorystami z tzw. „państwa islamskiego” , które nota bene jest ich dywersyjnym dzieckiem. Tym samym zapędzili siebie i swoich sojuszników w kozi róg .

  Front ten ma powstać w pólnocno-wschodniej części Syrii. Do ataków amerykańskiego lotnictwa – jak zresztą dotychczas – mają być wykorzystane lotniska w Turcji.

  źródło : http://voicesevas.ru/news/17218-nyt-koaliciya-vo-glave-s-ssha-namerena-aktivizirovat-voennye-deystviya-protiv-ig.html

  Komentarz - autor: Michał Jarzyński — 5 października 2015 @ 14:51

 9. Zaszokował mnie generał Konstanty Siwkow !

  W sytuacji gdy nawet Amerykanie, w tym kandydujący na fotel prezydenta USA miliarder Donald Trump, mają też już dość psychopatów rządzących USA

  http://www.vesti.ru/doc.html?id=2671504

  i gdy wtórują mu inni politycy z Zachodu , w tym poseł Bundestagu Wolfgang Gerke, który mówi , że Rosja przyczyni się do zakończenia rozlewu krwi w Syrii :

  http://cassad.net/…/18911-deputat-bundestaga-volfgang-gerke…

  a władze w Syrii dziękują Prezydentowi Rosji Władymirowi Putinowi
  i rosyjskiemu narodowi za pomoc w walce Syrii ze światowym terroryzmem :

  http://cassad.net/tv/videos/15092/

  i to samo robi Syryjski Naród :

  ta wypowiedź generała Konstantego Siwkowa jest dla mnie co najmniej dwuznaczna i lekko podejrzana, chyba że się mylę :

  Komentarz - autor: Michał Jarzyński — 6 października 2015 @ 18:24

 10. @ Michał Jarzyński

  ta wypowiedź generała Konstantego Siwkowa jest dla mnie co najmniej dwuznaczna i lekko podejrzana, chyba że się mylę

  Siwkow to Siwkow. Nie wiem, czy należałoby go zaliczyć do zupełnych oszołomów, kontrolowanej opozycji, czy po prostu ignorować, jak plecie trzy po trzy. To taki jakby skrajny prawicowiec, wzdychający do czasów Układu Warszawskiego. Lubią go zachodnie media, bo zawsze kasandrzy, wróży Rosji a to upadek, a to ogólnonarodową rewolucję, a to atak nuklearny ze strony NATO… Gdzieś powiedział, że obecnie najgorszym wrogiem dla Rosji jest jej władza. Jego rozwiązanie? Rosja zrzuca małą atomówkę na Yellowstone, wybucha superwulkan i plum, koniec Ameryki, koniec problemów. Rok temu ubolewał, że Rosja nie ma możliwości pozbycia się liberałów sprawdzonymi stalinowskimi czy hitlerowskimi metodami… sam zobacz tutaj.

  Komentarz - autor: iza — 7 października 2015 @ 21:34


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: