PRACowniA

24 września 2015

Czyżby Turcja montowała kryzys uchodźstwa dla uzasadnienia „bezpiecznych stref” w Syrii?

Tony Cartalucci
Land Destroyer Report
7 września 2015 11:37 UTC

 

Turcja ochoczo zaprosiła do siebie 2 miliony uchodźców na pobyt w obozach, które kosztowały ponad 6 mld dolarów, nie z altruizmu, ale żeby do spółki z USA, NATO i UE wykorzystać ich jako broń geopolityczną.

 

Podczas gdy zachodnie media starają się ten gwałtowny napływ uchodźców przedstawiać tak, jak by ni z tego ni z owego zaczęli się oni nagle pojawiać u bram Europy, to w rzeczywistości od wielu lat gromadzili się w rozległych, dobrze finansowanych obozach dla uchodźców w Turcji.

Turcja sprowadziła ponad 2 miliony uchodźców swoją podejrzanie ochoczą „polityką otwartych drzwi” i wydała co najmniej 6 mld dolarów na budowę i utrzymanie tych ogromnych obozów. Zrobili to w ramach wieloletniej strategii, żeby móc uzasadnić tworzenie „bezpiecznych enklaw” w północnej Syrii – co w istocie oznacza inwazję NATO na Syrię i okupację jej terytorium oraz ochronę natowskich najemników-terrorystów na obszarze Syrii, żeby mogli atakować w głębi kraju, w kierunku Damaszku i ostatecznie obalić rząd prezydenta Baszara Al-Asada.

USA planują wykroić w północnej Syrii „bezpieczną enklawę”, czy też „strefę buforową” już od 2012 roku – czyli zanim jeszcze zaistniał prawdziwy kryzys. Centrum Sabana ds. polityki bliskowschodniej przy think-tanku Brooklings Institution w swoim dokumencie Middle East Memo #21, zatytułowanym „Assessing Options for Regime Change” (Ocena możliwości zmiany rządu), stwierdziło wyraźnie (podkreślenie T.C.):

Alternatywnie, działania dyplomatyczne mogłyby najpierw skoncentrować się na tym, jak zakończyć walki i jak uzyskać dostęp humanitarny, jak robi się to pod kierownictwem Annana. Może to prowadzić do stworzenia bezpiecznych enklaw i korytarzy humanitarnych, które musiałyby być ubezpieczane przez ograniczone siły wojskowe. To, oczywiście, nie zaspokoiłoby apetytów USA wobec Syrii i mogłoby utrzymać Asada przy władzy. Jednakże możliwe jest, że po takim początku szeroka koalicja z odpowiednim mandatem międzynarodowym wzbogaciłaby swoje działania o dodatkowe środki przymusu.

Brookings rozwinął ideę tego kryminalnego spisku w swoim nowszym raporcie pt. „Deconstructing Syria: Towards a regionalized strategy for a confederal country” (Przebudowa Syrii. W kierunku zregionalizowanej strategii państwa konfederacyjnego) (podkreślenia T. C.):

Chodziłoby o udzielenie pomocy umiarkowanym elementom, kiedy będą na to gotowe, w ustanowieniu rzeczywiście bezpiecznych stref w Syrii. Siły amerykańskie, a także saudyjskie, tureckie, brytyjskie, oraz jordańskie i innych krajów arabskich, zapewniałyby wsparcie – nie tylko z powietrza, ale w końcu także na ziemi, również poprzez udział sił specjalnych. Sprzyjającym czynnikiem byłby otwarty pustynny obszar Syrii, który umożliwiłby monitorowanie stworzonych tam stref buforowych pod kątem ewentualnego wrogiego ataku, dzięki wykorzystaniu różnych metod, w tym technologii i patroli. W ich skonfigurowaniu przez lokalnych syryjskich bojowników mogłyby pomóc obce siły specjalne.

Gdyby Asad okazał się na tyle głupi, żeby zakwestionować te strefy, to nawet gdyby w jakiś sposób wymusił wycofanie się obcych sił specjalnych, prawdopodobnie straciłby swoją przewagę w powietrzu w wyniku następujących w konsekwencji uderzeń odwetowych ze strony sił zewnętrznych, pozbawiając jego wojsko jednej z nielicznych przewag nad ISIL. Jest zatem mało prawdopodobne, że się do tego posunie.

Na nieszczęście dla amerykańskich decydentów politycznych dla planowanej przez nich bardziej bezpośredniej interwencji w Syrii nie ma ani wystarczającego uzasadnienia, ani wsparcia opinii publicznej. Interwencji, która niezależnie od tego, w jakie kłamstwa jest spowijana, ma w rzeczywistości doprowadzić do zmiany tamtejszego rządu.

Sprowadźcie uchodźców

Jednak wygląda na to, że w nadziei na rozwiązanie problemu braku wsparcia publicznego Zachód wziął ogromną liczbę uchodźców, stworzonych przez lata swoich wojen na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, i nagle otworzył tamę, zalewając nimi Europę. Same zachodnie media wskazują palcem na Turcję jako źródło tych uchodźców. Na przykład w doniesieniach greckiego Kathimerini, wydawnictwa International New York Times, w artykule zatytułowanym „Refugee flow linked to Turkish policy shift” (Napływ uchodźców powiązany ze zmianą tureckiej polityki) stwierdza się (podkreślenie T. C.):

Według źródeł dyplomatycznych gwałtowny wzrost napływu migrantów i uchodźców do Grecji, głównie z Syrii, jest częściowo wynikiem zmiany taktyki geopolitycznej Turcji.

Falę imigrantów przybywających na greckie wyspy we wschodniej części Morza Egejskiego urzędnicy ci wiążą z naciskami politycznymi w sąsiedniej Turcji, która przygotowuje się do przedterminowych wyborów w listopadzie, oraz z niedawną decyzją Ankary, dotyczącą przyłączenia się do amerykańskiej akcji bombardowania obiektów Państwa Islamskiego w Syrii. Analizy, przeprowadzone przez kilku urzędników wskazują, że kiedy odbywa się napływ imigrantów z sąsiedniej Turcji, tureckie władze odwracają wzrok lub aktywnie promują exodus.

Zrobiono to jednak dopiero po latach inscenizowanych ataków terrorystycznych w Europie, mających podsycić strach, ksenofobię, rasizm i islamofobię. Elementem każdego bez wyjątku ataku byli nieszczęśni naiwniacy, śledzeni przez zachodnie agencje wywiadowcze, w niektórych przypadkach od niemal dziesięciu lat. Wielu z nich przed popełnieniem nietrudnego do przewidzenia aktu przemocy wyjeżdżało do Syrii albo wręcz uczestniczyło w zastępczej wojnie NATO w Syrii, Iraku i Jemenie.

 

Nawet zachodnie organizacje „międzynarodowe” mają problem z ukryciem roli NATO w kryzysie uchodźców, zważywszy na fakt, ze większość migrantów przejeżdża przez zniszczoną przez NATO Libię i będącą członkiem NATO Turcję.

 

W przypadku niesławnej masakry „Charlie Hebdo” francuskie służby bezpieczeństwa obserwowały tych zamachowców od lat – a jednego z nich nawet aresztowano i na krótko wsadzono do więzienia. Nadzór przerwano na sześć miesięcy przed zamachem – tyle czasu potrzebowali sprawcy na jego przygotowanie. W odpowiedzi na pytanie, dlaczego francuskie służby bezpieczeństwa zakończyły nadzór znanych sobie terrorystów, wskazano na brak funduszy.

Teraz, kiedy już Europejczycy zostali rozmyślnie wpędzeni w poczucie strachu w swoim kraju oraz w nadziei pozyskania poparcia dla prowadzenia wojny za granicą, NATO zalewa Europę falą uchodźców, celowo zgromadzonych uprzednio w Turcji i otoczonych tam opieką z myślą o wysłaniu ich albo z powrotem do utworzonych przez NATO bezpiecznych stref w Syrii, albo do Europy w celu wyłudzenia od społeczeństwa poparcia dla dalszej agresji militarnej.

Wielka rewelacja

Relacjonując polityczną dyskusję w Anglii, Huffington Post w artykule „David Cameron Facing Pressure To Bomb Islamic State In Syria After Lord Carey Calls To Group To Be ‚Crushed’” (David Cameron pod presją, by zacząć bombardować IS w Syrii, kiedy do chóru przyłączył się lord Carem, nawołując do „zmiażdżenia” ugrupowania) pokazuje nam ostatni klocek, odsłaniający, co naprawdę kryło się za tym nagłym „kryzysem”.

 

Zachodnie media bardzo się starają, żeby artykuły celujące w wykorzystanie kryzysu uchodźstwa dla uzasadnienia dalszego dziesiątkowania Syryjczyków zawierały wiele zdjęć zdesperowanych uchodźców, próbujących dostać się do Europy.

 

W artykule stwierdza się (podkreślenie T.C.):

Kiedy narastający konflikt grozi napływem coraz większej liczby zdesperowanych uchodźców, szukających schronienia w Europie, David Cameron spotyka się z rosnącą presją na rozszerzenie nalotów RAF na Syrię.

Były arcybiskup Canterbury lord Carey stał się kolejnym dostojnikiem, wzywającym do ponowienia próby militarnego „zmiażdżenia” Państwa Islamskiego (IS) w jego syryjskich centrach.

Poparł również domaganie się brytyjskiej interwencji militarnej, która miałaby pomóc w stworzeniu „bezpiecznych enklaw” w Syrii, gdzie cywile będą zabezpieczeni przed atakiem walczących stron w krwawej wojnie domowej.

Huffington Post stwierdza także (podkreślenie T. C.):

Interwencja lorda Careya przyszła po tym, jak kanclerz George Osborne przyznał, że aby uporać się z kryzysem uchodźstwa „u źródeł”, potrzebny jest kompleksowy plan.

W sobotę w rozmowie z dziennikarzami podczas spotkania ministrów finansów na szczycie G20 w Turcji powiedział, że miał na myśli uporanie się ze „złym” syryjskim reżimem prezydenta Baszara al-Asada, jak również z wojującymi dżihadystami IS.

W ostatecznym rozrachunku „kryzys uchodźstwa” to tylko kolejny wynalazek tych samych grup interesów specjalnych, które najpierw starały się interweniować w Syrii, żeby wesprzeć „bojowników o wolność”, następnie – żeby przerwać używanie „broni masowego rażenia”, a ostatnio – żeby walczyć z „ISIS”. Teraz, kiedy żaden z tych powodów nie jest w stanie usprawiedliwić tego, co jest najzwyczajniej czystą agresją militarną, jawnie zmierzającą do zmiany rządu w Syrii jako punktu wyjścia do szerszej konfrontacji z Iranem, Rosją, a nawet Chinami, „uchodźcy” są wykorzystywani jako pionki w grze zmierzającej do sprowokowania w całej Europie epidemii strachu i wściekłości.

Komentarz SOTT: Być może to jeszcze nie wszystko. Uchodźcy mogą zapewnić doskonałą okazję do kolejnego ataku pod fałszywą flagą na europejskiej ziemi, co z kolei wzmoże antymuzułmańskie nastroje, tak pożądane przez zachodni establishment:

 

Tłumaczenie: PRACowniA
Artykuł na SOTT: Is Turkey engineering the refugee crisis to justify ‚safe havens’ in Syria?

 

Reklamy

2 Komentarze »

  1. Coraz więcej dociera do nas informacji z różnych źródeł na temat tzw. „imigracji”, Które istotnie mogą niepokoić. Piszę w cudzysłowie „imigracja”, bo wygląda na to, że nie jest to prawdziwa imigracja. Więcej informacji pod linkiem
    http://www.polishclub.org/2015/09/14/dr-jerzy-jaskowski-imigranci/

    Komentarz - autor: Piotr — 27 września 2015 @ 12:43


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: