PRACowniA

30 lipca 2015

Brytyjski wywiad reanimuje po wojnie nazistowską partię NPD

John Hooper
The Guardian
13 sierpnia 2002

Adolf von Thadden

Według opublikowanych i niepublikowanych niemieckich źródeł okryta najgorszą sławą powojenna niemiecka partia neonazistowska była kierowana przez agenta wywiadu, pracującego dla Brytyjczyków.

Ten rzekomy agent – nieżyjący już Adolf von Thadden – bardziej niż ktokolwiek inny doprowadził do tego, że skrajna prawica mogła mieć wpływ na powojenną politykę Niemiec.

Pod jego przywództwem Narodowodemokratyczna Partia Niemiec (NPD) osiągała spore sukcesy w wyborach regionalnych w późnych latach 60. ubiegłego wieku. Dość powszechnie obawiano się, że partia zdobędzie reprezentację w parlamencie federalnym.

A jednak, według artykułu z początku tego roku, opublikowanego w kolońskiej gazecie Kölner Stadt-Anzeiger, ten człowiek, nazywany „nowym Führerem”, przez cztery lata swojej partyjnej kariery, 1967-1971, pracował dla brytyjskiego wywiadu.

Jednakże były pracownik niemieckiego wywiadu powiedział w tym tygodniu Guardianowi, że był niegdyś poinformowany o dużo dłuższym powiązaniu Von Thaddena z brytyjskim wywiadem. W związku z tym nasuwa się pytanie, czy niemiecka skrajna prawica nie była przypadkiem pod kontrolą MI6, kiedy w 1964 roku zakładano partię NPD.

Dr Hans Josef Horchem, który w latach 1969-1981 był szefem hamburskiego biura Urządu Ochrony Konstytucji (Verfassungsschutz BfV/UOK) – wywiadu krajowego Niemiec Zachodnich, odpowiednika FBI w USA – powiedział, że miewał wówczas regularne wizyty oficerów łącznikowych brytyjskiego wywiadu.

Made in the UK: zwolennik NPD

„Prowadziliśmy ogólne rozmowy na temat bezpieczeństwa. W jednej z nich – chyba było to pod koniec lat 70., powiedzieli: „Adolf von Thadden był z nami w kontakcie” i dodali, że było to w latach 50.”. Horchem nie wiedział, czy te powiązania niemieckiego i brytyjskiego wywiadu przeciągnęły się na lata 60. i 70.

Według gazety Kölner Stadt-Anzeiger, której artykuł przeszedł niemal niezauważony, przywódca neonazistów poznał się ze swoim brytyjskim kontaktem w hotelu w Hamburgu.

Obecnie rząd niemiecki próbuje zdelegalizować NPD pod zarzutem, że polityka partii narusza Konstytucję.

Jednak wysiłki rządu mogą spełznąć na niczym, ujawniono bowiem, że część co ważniejszych członków NPD to agenci UOK, co z kolei sprowokowało debatę, do jakiego stopnia kontrwywiad, którego celem jest monitorowanie skrajnej prawicy, w istocie podtrzymuje jej istnienie. Podobne wątpliwości dotyczą także roli Von Thaddena.

Komentarz Pracowni: Według artykułu Deutsche Welle z 2011 roku około 15% aktywistów NPD, zarówno na szczeblach lokalnych, jak i federalnych, to agenci rządowi. Wziąwszy pod uwagę ilość różnych agencji i fakt, że niekoniecznie wymieniają się między sobą informacjami, agentów różnej maści może być w NPD znacznie więcej.

Nasuwa się również pytanie, czy MI6 szukała w ruchu neonazistowskim ratunku, kiedy po zamieszkach w Paryżu w maju 1968 roku w Europie dawała się we znaki wojownicza skrajna lewica.

Komentarz SOTT: Zarówno prawica, jak i lewica były sterowane z góry, więc pomysł, że władze „szukały ratunku w prawicy” jest z gruntu niepoważny:

Strategia napięcia – Ukryty terroryzm NATO (ang)
Operacja Gladio: Terroryzm sponsorowany przez państwo [WIDEO] (ang.)

 

Von Thadden opuścił szeregi NPD w 1975 roku; zmarł w roku 1996 w wieku 75 lat.

Jego młodsza siostra Barbara Fox von Thadden powiedziała, że nie ma żadnego powodu podejrzewać, że jej brat pracował dla brytyjskiego wywiadu. Dodała jednak, że bardzo różnili się z bratem w poglądach politycznych, i nie chciała kontynuować rozmowy na ten temat.

Babcia rodzeństwa była Angielką i pani Fox von Thadden powiedziała, że jej brat „lubił jeździć do Wielkiej Brytanii i bardzo mu się tam podobało”.

Komentarz SOTT: To zdecydowanie czyni doniesienia o brytyjsko-niemieckiej zmowie przed i po II w. św. bardziej prawdopodobnymi…

Tłumaczenie: PRACowniA
Artykuł na SOTT: British intelligence re-established Nazi party after World War Two, management of NPD later taken over by German intelligence

Komentarz Pracowni: Artykuł Guardiana w skróconej formie ukazał się był na portalu wp.pl.

W 2013 roku niemiecki Sekretarz Stanu Klaus-Dieter Fritsche, zapytany o zakres wiedzy rządu federalnego i podległych mu ciał na temat działalności Von Thaddena oraz jego powiązań z MI6, odpowiedział, że są poszlaki wskazujące na taką współpracę, ale nie ma twardych dowodów. (PDF)

Pouczający przypadek produkowania „kontrolowanej opozycji”, a następnie wykorzystywania jej do celów strategii napięcia, z udziałem niemieckiego wywiadu (UOK) i niemieckiej skrajnej prawicy opisał Tomasz Gabiś tutaj. Warto przy tym pamiętać, że wspomniane w tym artykule agencje MAD, ORG/BND (Bundesnachrichtendienst, Federalna Służba Wywiadowcza, następczyni Organizacji Gehlena ORG), i po trosze z UOK, wraz z radykalnymi prawicowymi partiami i organizacjami (NSDAP/AO, FN, BDJ-TD) to część operacji GLADIO i siatki Stay Behind – wszystkie tworzone i finansowane przez NATO, CIA i MI6, w większości za wiedzą i przy pośrednictwie UOK – oficjalnie stworzonego w celu monitorowania skrajnych ruchów politycznych w Niemczech Zachodnich. Jedną z najbardziej znanych akcji w Niemczech, w ramach operacji GLADIO, był słynny zamach bombowy w Monachium w 1980 roku. Opisana przez T. Gabisia, znacznie późniejsza działalność NSP również ma wszelkie cechy GLADIO (zob. np. tutaj i tutaj, ang.). Nie należy się więc łudzić, że operacje NATO/CIA/MI6 w Europie należą do przeszłości.

Warto również dodać, że wszystkie te ciała, z Federalnym Biurem Śledczym (BKA, oryginalny art. z Wyborczej z 2007 roku zniknął) włącznie, były założone przez nazistów kolaborujących z zachodnim wywiadem lub nimi zasilane.

Polecamy książki:

Daniele Ganser, Nato’s Secret Armies: Operation Gladio and Terrorism in Western Europe (2005)

Gordon Thomas, Inside British Intelligence 100 Years of MI5 and MI6 (2010)

I na koniec dwie migawki, z przymrużeniem oka:

 

 

Reklamy

7 Komentarzy »

 1. A tu ciekawy cytat: „Senator Truman, późniejszy prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki, pisał w gazecie „New York Times” 24 czerwca 1941 roku: „Gdy zobaczymy, że wygrywają Niemcy, to wtedy trzeba pomagać Rosji, gdy zaś wygrywać będzie Rosja, to trzeba pomagać Niemcom. W TEN SPOSÓB NIECH SIĘ NAWZAJEM JAK NAJWIĘCEJ ZABIJAJĄ.”

  Komentarz - autor: ferluc — 2 sierpnia 2015 @ 15:50

 2. Poniższy cytat pochodzi z publikacji o jakże wdzięcznym tytule: Materiały dla szkół politycznych – Radziecki podręcznik szkolenia politycznego str. 310 wydawnictwo Książka i Wiedza 1953 r. Źródło zatem powiedzmy wymagające sprawdzenia, ale byłbym zdziwiony gdyby ten cytat był fałszywy – jak ktoś może to niech sprawdzi New York Timesa z czerwca 1941.

  Komentarz - autor: ferluc — 2 sierpnia 2015 @ 16:00

 3. Który to już z kolei przykład na to, że nie ma czegoś takiego jak niezależne rządy samodzielnych państw? Potwierdza się teza, że ci wstrętni brytyjscy przywódcy od dwustu lat działają na rzecz Rządu Światowego i wykonują polecenia jego wierchuszki. Nie na darmo Wielką Brytanię nazywa się wyspami Rotszylda, zresztą, taką samą rolę pełnią przywódcy wszystkich bez wyjątku krajów UE, którymi jest łatwiej sterować poprzez ,,rząd brukselski”. Wykorzystują i wyzyskują oni narody na których czele stoją poprzez kłamstwa, manipulacje, fałszerstwa wyborcze, wywoływanie zamieszek, strach, wsadzanie do więzienia ludzi niepokornych, albo tych którzy przejrzeli ich plany i informują o tym innych ludzi. Po głowie chodzi mi jeszcze jedna myśl – jak nazwać naszych bezimiennych bohaterów narodowych, którzy podczas II WŚ odznaczyli się męstwem i nie szczędzili swojej krwi na wielu frontach wojny. Byli święcie przekonani, że ginąc oddają życie za swoją ojczyznę – za Polskę. Nie wiedzieli biedacy, że ta wojna była wywołana celowo przez banksterów: rodziny Schiff, Rockefeller, Rotschild, Oppenheimer, Mellon, Kuhn&Loeb, Morgan i wielu innych, przez te rodziny były finansowane obydwie strony konfliktu, wojna była wydłużana do maksimum tak, aby narody i państwa się wykrwawiły, maksymalnie zadłużyły w ich bankach, a oni nareszcie mogliby ogłosić Nowy Rząd Światowy. Po to było potrzebne stworzenie Ligii Narodów(obecnie ONZ), Światowej Organizacji Handlu, Światowej Organizacji Zdrowia, Banku Światowego, Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Międzynarodowej Organizacji do Spraw Rolnictwa i Wyżywienia(FAO), NATO i innych światowych organizacji zastępujących poszczególne ministerstwa w podbitych przez siebie krajach. Te wszystkie w.w organizacje mające w nazwie słowa ,,światowy”, ,,międzynarodowy” nigdy, przenigdy nie służyły ani nie służą interesowi ludności świata, ani poszczególnym państwom, ale garstce tych ludzi i rodzin, które je stworzyły.
  Dzisiaj w rocznicę Powstania Warszawskiego pamiętamy o tysiącach ludzi ginących za swoją ojczyznę i ukochane miasto, o bezbronnych cywilach starcach kobietach i dzieciach zabitych z zimną krwią, o dwunastoletnich bohaterach broniących swojego miasta, cierpiących głód, pragnienie, niewygody.
  Jedno może tylko zastanawiać: jakie siły zadziałały na przywódców powstania, aby podjąć decyzję o jego podjęciu, i kontynuowaniu, nie mając jakiejkolwiek gwarancji pomocy z zewnątrz np. ze strony Sowietów, nie licząc się z nieodwracalnymi stratami materialnymi zrównanego z ziemią ponad milionowego miasta i tysiącami mieszkańców tracących życie? Jeżeli sztab wojskowy nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji podjęcia walki ,,gołymi rękami” przeciw dobrze uzbrojonej niemieckiej sile, to co powiedzieć o zwykłych ludziach? Kilkadziesiąt lat temu wiedza o tym kto naprawdę, dlaczego i w czyim interesie wywołał wojnę była wielką tajemnicą i nikt z przeciętnych ludzi nie posiadał dostępu do takiej wiedzy.
  Ciekawe, czy dzisiaj w dobie internetu gdzie wszystkie karty są odkryte, a psychopaci z Rządu Światowego szykują nam kolejną wojnę nowe pokolenie Polaków i Europejczyków stanie znów przeciwko sobie do walki umiejętnie podżegani przez tuby propagandowe psychopatów?
  Ciekawe czy historia znowu zatoczy koło i ci, którzy tej historii nie znali, ani nie znają skazani będą na jej powtarzanie?
  Polacy tak jak 76 lat temu we wrześniu 1939 roku tkwią z ,,ręką w nocniku” oczekując, że NATO obroni ich przed ewentualnym atakiem wroga – otóż nic takiego nie nastąpi, bo tak jak w 1939 roku Polacy zostaną oszukani przez Anglików i Francuzów – tak samo zostaną pozostawieni sami sobie przez NATO. Decyzje o obronie poszczególnego członka NATO należą do władz danego kraju i nie są obligatoryjne tzn:
  to, że dany członek sojuszu zostanie zaatakowany wcale nie oznacza, że automatycznie NATO go obroni wysyłając tam swoje wojska.
  Ciekawe ilu Polaków o tym wie, że pozwalają swoim marionetkom politycznym na demonstrowanie swojego poparcia faszystowskim marionetkom ukraińskim i wymachiwanie Rosji pięścią przed nosem. Obecność polskojęzycznych polityków wszystkich opcji na Majdanie pokazuje tylko to, że nie służą oni żadnym interesom rosyjskim, a wręcz przeciwnie służą interesom Usraela i Światowego Rządu.
  Całe szczęście, że W. Putin dobrze rozumie kto rządzi Polską i czyje interesy reprezentuje i tę ich nienawiść do Rosji ignoruje, bo taki Kaczyński, Komorowski czy Kukiz w razie ataku Rosji na Polskę uciekliby prawdopodobnie do Izraela, a Polska poniosłaby klęskę wojenną szybciej niż się jej wydaje.

  Komentarz - autor: obudzony — 2 sierpnia 2015 @ 16:26

 4. @ obudzony

  Do „światowy” i „międzynarodowy” do daj jeszcze „europejski”. Vide EED (European Endowment for Democracy Sikorskiego/Pomianowskiego) i najnowsze pomysły tej „NGO”, zapatrzonej w NED – a to tylko jedna z płotek. Z grubszych ryb mamy KE, EBC, itp.


  Jedno może tylko zastanawiać: jakie siły zadziałały na przywódców powstania, aby podjąć decyzję o jego podjęciu, i kontynuowaniu

  Z całym szacunkiem dla ofiar powstania i pochyleniem głowy nad ich oddaniem… Jedną z odpowiedzi jest coś, co można chyba nazwać „polską klątwą” – mimo niezliczonych doświadczeń na przestrzeni historii decyzje polityczne są niezmiennie, z uporem maniaka podejmowanie w oparciu o niepoprawne i naiwne ufanie Zachodowi oraz Rusofobię. Dopóki ktoś tej klątwy nie zdejmie, nic się nie zmieni. Łaczę się w rozgoryczeniu.

  Komentarz - autor: iza — 3 sierpnia 2015 @ 01:13

 5. @ ferluc

  Krążą po necie zdjęcia tego wycinka z NYT, wypowiedź jest cytowana przez poważne źródła, z NYT włącznie, więc chyba nie ma większych podstaw wątpić w jej wiarygodność. Może należałoby ją jedynie uzupełnić o ciąg dalszy tej myśli. W całości brzmiała tak:

  „If we see that Germany is winning we ought to help Russia and if Russia is winning we ought to help Germany, and that way let them kill as many as possible, although I don’t want to see Hitler victorious under any circumstances. Neither of them thinks anything of their pledged word.”

  „…aczkolwiek w żadnym wypadku nie chciałbym widzieć Hitlera zwycięzcą. Żadne z nich (obu państw) nie przejmuje się swoimi obietnicami”.

  Czyż to nie ironia, że to ostatnie zdanie stosuję się doskonale również, a może przede wszystkim, do USA?

  Truman nie był jedyny. Mniej więcej to samo w sierpniu 1941 powiedział John Moore-Brabazon (później Pierwszy Baron Brabaza of Tara), brytyjski awiator, polityk, w owym czasie minister przemysłu lotniczego. Wyraził nadzieję, że Niemcy i Rosjanie wybiją się nawzajem (Rosja była sojusznikiem Brytanii!), wtedy Brytania zwycięży i będzie dyktowała warunki pokoju. (link)

  Dość stara taktyka, opisana przez Johna Mearsheimera i nazwana przez niego „Bait and Bleed” (szczucie i wykrwawianie). Czyż nie widzimy tego wokół, ciągle i bez przerwy? Teraz strategia wspięła się nawet o szczebel wyżej – już nie trzeba czekać na dwie wrogie sobie siły, wystarczy jedna, a drugiego wroga się po prostu tworzy. Jak się wykrwawią nawzajem, można grabić zasoby.

  Komentarz - autor: iza — 3 sierpnia 2015 @ 02:04

 6. @ obudzony
  „Jedno może tylko zastanawiać: jakie siły zadziałały na przywódców powstania, aby podjąć decyzję o jego podjęciu, i kontynuowaniu, nie mając jakiejkolwiek”

  Przywódcy Finów pokazali klasę. A u nas nie wierze ze nie zdawali sobie sprawę ze będzie… Powinien być to dzień smutku a nie dzień męstwa.

  Komentarz - autor: The son of the Sun — 4 sierpnia 2015 @ 19:37

 7. @obudzony
  Jedno może tylko zastanawiać: jakie siły zadziałały na przywódców powstania, aby podjąć decyzję o jego podjęciu, i kontynuowaniu

  @iza
  Z całym szacunkiem dla ofiar powstania i pochyleniem głowy nad ich oddaniem… Jedną z odpowiedzi jest coś, co można chyba nazwać „polską klątwą” – mimo niezliczonych doświadczeń na przestrzeni historii decyzje polityczne są niezmiennie, z uporem maniaka podejmowanie w oparciu o niepoprawne i naiwne ufanie Zachodowi oraz Rusofobię. Dopóki ktoś tej klątwy nie zdejmie, nic się nie zmieni. Łaczę się w rozgoryczeniu.

  Słuchaj Iza, a może to było tak? Takie po prostu jest moje kolejne ,,znalezisko” i nie wiem, czy to puścisz dalej, czy zablokujesz, ale ,,mój nos” podpowiada mi, że coś takiego byłoby możliwe. Mówię wprost – nie weryfikowałem zawartych tutaj informacji, bo nie jestem zawodowym historykiem ani nie widziałem dokumentów, ale nazwisko Retinger mówi baardzo dużo. Nie mam jakiejś paranoi w stosunku do żydostwa, ale ta kanalia Józef Hieronim Retinger wymieniany jest jako człowiek, który w dużym stopniu przyczynił się do śmierci na Gibraltarze gen. Sikorskiego, a wykonawcy ,,zlecenia na Sikorskiego” to MI-5.

  Czy żydowska inspiracja Powstania Warszawskiego nie nasuwa analogii do dzisiejszej nagonki syjonistów na Rosję?

  W zamyśle syjonistycznego, anglosaskiego żydostwa, rzeczywistych inspiratorów Powstania Warszawskiego, Powstanie miało spełnić następujące cele:

  – eliminacja polskiej krajowej elity kierowniczej, a więc uniemożliwienie odbudowy Państwa Polskiego po zakończeniu II wojny (Miedzynarodowy Żyd był przeciwny istnieniu Państwa Polskiego zarówno po I i po II wojnie światowej),
  – zatrzymanie Armii Czerwonej na linii Wisły, dla zyskania czasu dla armii USA i Wlk.Brytanii w przejmowaniu ważnych ośrodków produkcyjnych oraz naukowo technicznych III Rzeszy pracujących na potrzeby wojenne,
  – niedopuszczenie Armii Czerwonej zbyt daleko na zachód Europy (ZSRR w kwietniu 1945r. zajął niemal dokładnie te tereny, które historycznie należały do Słowian).

  Czy żydowska inspiracja Powstania Warszawskiego nie nasuwa analogii do dzisiejszej nagonki syjonistów na Rosję, do wzniecania nienawiści do Rosjan, do podżegania do wojny, kosztem ludów słowiańskich?
  Historia pokazuje, że wektory polityki syjonistycznego, anglosaskiego żydostwa nie zmieniły się od kilku stuleci. W dalszym ciągu jest to sama zbrodnicza polityka podboju świata.

  Już 2 i 3 sierpnia 1944r. Warszawiacy zaczęli wywieszać w oknach białe flagi – chcieli zakończenia bezsensownej, bez najmniejszych szans na sukces, walki z Niemcami.
  I dzisiaj coraz więcej Polaków zdaje sobie sprawę z żydowskiej nagonki na Rosję, nagonki realizowanej na koszt Polaków i przeciw Polakom, przeciw Słowianom
  Czy istniał niemiecki plan zagłady Żydów? – NIE, istniał plan deportacji Żydów z Europy.
  Czy istniał niemiecki plan zagłady Słowian? – Tak. Dzisiaj ten plan podejmują anglosascy syjoniści.

  Generalplan Ost, GPO

  Grupa narodowa Procent przeznaczony do eliminacji lub wysiedlenia
  Polacy 80-85%
  Rosjanie 50-60% przeznaczonych do eliminacji oraz 15% do wysłania na zachodnią Syberię.
  Białorusini 75%
  Ukraińcy 65%
  Litwini 85%
  Łotysze 50%
  Estończycy 50%
  Czesi 50%
  Łatgalowie 100%

  Marcin Bajko, dyrektor Biura Gospodarki Nieruchomościami m.st. Warszawy: Słyszę czasem opowieści, że hipoteki w Warszawie się spaliły i nie wiadomo do końca, kto był właścicielem. Nieprawda. Niemcy podczas ewakuacji skrupulatnie zapakowali i zabrali wszystkie księgi hipoteczne, Polska je odzyskała. – za: http://wyborcza.pl/magazyn/1,140955,16745522,Jak_znikaja_szkolne_boiska.html

  Zastanawiające, w czyim interesie Niemcy zadbali o hipotekę wysadzanych w powietrze warszawskich nieruchomości – ?

  Zastanawiające jest i to, dlaczego żydo-reżimowa władza III Żydo-RP z takim pietyzmem fetuje najtragiczniejsze, niepotrzebne i przegrane Powstanie Warszawskie, a nie przywiązuje większej wagi do jedynych dwóch zwycięskich powstań, powstań inspirowanych wyłącznie polską myślą polityczną, Powstania Wielkopolskiego i trzech Powstań Śląskich -?

  Zastanawiają także indoktrynacyjne sugestie żydo-mediów wskazujące, że nie mniejszą winę za dramat powstania w Warszawie ponosi ZSRR, który nie przyszedł z militarną odsieczą walczącym powstańcom. Oczywiście spadkobiercą win ZSRR ma być dzisiejsza Rosja – przynajmniej tak chcą to zakodować w społecznym odbiorze syjonistyczni dysponenci żydo-mediów.

  Powstanie Warszawskie 1944 („Polskie zrywy narodowe” – fragmenty*)

  Na podstawie artykułu „Powstanie Warszawskie, czyli gloryfikacja zbrodni” – http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=5044 . (Artykuł oparty na analizach i relacjach wojskowych.)
  Powstanie Warszawskie było zbrodnią przeciwko setkom tysięcy Warszawiaków chcących przetrwać wojnę. Gdyby powstanie nie wybuchło, Warszawa nie poniosłaby ogromnych strat ludzkich i materialnych. Jednak współcześnie w mediach jesteśmy karmieni propagandą o konieczności powstania. Polscy dowódcy przewidywali tragiczne skutki powstania, ale nie pozwolono im powstrzymać jego wybuchu. Pułkownik Bruno Nadolczak twierdził, że gen. Sosnkowski wymusił na Winstonie Churchillu decyzję o wstrzymaniu powstania. Anglicy wyznaczyli samolot mający przewieźć pułkownika z rozkazem wstrzymania powstania i zrzucić go nad Polską. Jednak samolot jedynie „polatał i wrócił”. Historycy twierdzą, że rzeczywistym lobbystą na rzecz wybuchu powstania był Żyd i mason Józef Retinger (założyciel Grupy Bildrberg, współtwórca idei UE), który wraz z syjonistą i masonem Winstonem Churchillem (pochodzenie żydowskie) nalegał aby powstanie wybuchło.

  Retinger kilkakrotnie przekraczał linię frontu między III Rzeszą a ZSRR i ustalał dogodne warunki dla trwania Powstania Warszawskiego – dla zniszczenia sił polskich.

  Tak, więc powstanie nie leżało w zamyśle polskich patriotów, ale elementów antynarodowych, antypolskich. Zależało na nim głównie elitom brytyjskim i sowieckim, czyli żydo-bolszewickim.
  Brytyjczycy oszczędzając krew Anglosasów prowadzili wojnę kosztem innych krajów europejskich. W pierwszym etapie wojny była to znienawidzona przez Żydów Polska, a potem ZSRR, który już w latach 1930. zaczął eliminować żydo-bolszewię z najwyższych stanowisk państwowych. „Anglosasi” zadawali straty Niemcom kosztem walczących powstańców. Sowieci dzięki walkom w Warszawie pozbyli się wielu tysięcy przyszłych potencjalnych przeciwników politycznych słuchających rozkazów z Londynu.

  Wybuch walk w Warszawie poprzedziło przybycie z Włoch do Warszawy niemieckiej elitarnej dywizji „Hermann Göring”. Tylko prowizorycznym atakom rosyjskim „zawdzięczamy”, że powstanie nie zostało przez Niemców zmieciono w ciągu kilku dni.
  Powstanie Warszawskie nie leżało w narodowym interesie polskim. Było również zaplanowane i przeprowadzone w taki sposób, aby nie zakończyło się sukcesem Polaków.
  Na miesiąc przed rozpoczęciem powstania opróżniono magazyny broni i amunicji należące do powstańców. Stąd postrzegane jest jako kryminalne przestępstwo nastawione na wymordowanie wielu tysięcy polskich patriotów w walce z brutalnymi „jednostkami niemieckimi”.**

  Odpowiedzialni za ten czyn winni być osądzeni, a nie kreowani na bohaterów. Czym innym jest zaplanowana i przemyślana walka, determinowana brakiem innej alternatywy, a czym innym jest nieprzemyślany zryw, pchający nieuzbrojonych ludzi do walki z wielekroć silniejszym wrogiem mającym do dyspozycji militarne zaplecze.
  Pomoc powstaniu nie leżała w interesie sowieckim. ZSRR nie chciał mieć na tyłach swojej armii wrogich oddziałów AK podlegających żydo-sanacyjnemu rządowi londyńskiemu. Z wojskowego punktu widzenia niezrozumiałe jest także, że nie wyciągnięto wniosków z akcji „Burza” we Lwowie.

  żródło: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/08/01/1-sierpnia-1944-roku-syjonistyczna-zbrodnia-na-polakach/

  Komentarz - autor: obudzony — 15 sierpnia 2015 @ 00:12


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: