PRACowniA

3 lipca 2015

Maska spada: UE planuje odsunąć od władzy „komunistów“ Tsiprasa i Varoufakisa bez względu na wynik referendum

Bruno Waterfield
The Times, UK
2 lipca 2015

“Jak myślisz, Yanis, powinniśmy siedzieć cicho?” – „Myślę, że powinniśmy ich posłać do diabła!”

Jeden z najbardziej wpływowych polityków europejskich powiedział The Times, że jak długo Alexis Tsipras i Yanis Varoufakis pozostaną u władzy, Grecja nie otrzyma ani centa z nowych pożyczek pomocowych z Eurostrefy, ponieważ Niemcy zablokują każdą próbę takiego porozumienia.

„Pytaniem na dziś jest to, czy mamy zaufanie do Tsiprasa i Varoufakisa? Odpowiedź jest jasna dla wszystkich stron – nie”, oświadczył konserwatysta niemiecki wysokiej rangi.

Uchylił też rąbka tajemnicy w sprawie usiłowania przez UE pozbawienia władzy lewicowej partii Syriza kierowanej przez Tsiprasa, bez względu na wynik głosowania w dniu 5 lipca.

Zwrócił uwagę, że jeśli premier i minister finansów pozostaną na urzędach, nawet w przypadku głosowania na „tak” w niedzielnym referendum, Ateny nie mają żadnej szansy na nową pomoc.

Zgodnie z zasadami Europejskiego Mechanizmu Stabilności, czyli euro-funduszu pomocowego, niemiecki parlament – Bundestag – może zgłosić weto (użyć głosu blokującego) wobec każdego nowego programu, w tym takiego, o jaki ostatnio wnioskowała Grecja.

Tenże wysoki rangą niemiecki konserwatysta powiedział też, że rządząca Unia Chrześcijańskich Demokratów (CDU) Angeli Merkel wraz z koalicyjną Unią Chrześcijańsko-Społeczną (CSU) zablokują każdy wniosek, jeśli ta dwójka – określana mianem „komunistów” – pozostanie przy władzy.

Komentarz SOTT: Komuchy wróciły! Zalać zimnowojenną retoryką!

„W mojej partii, CDU/CSU, znajdzie się wielu kolegów, którzy zagłosują na „nie”, jeśli prosić będą Varoufakis i Tsipras. Z pewnością. Dlatego, że nie ma już zaufania. Powiedzą: nie zamierzam przekazywać Grecji pieniędzy podatników bez wiarygodnego partnera”. Odnosząc się do Syrizy dodał: „Potrzebujemy wiarygodnego partnera, który zechce wykonać robotę”.

Komentarz SOTT: „Wiarygodny partner” to „uległy potakiwacz na usługach nienawidzącego demokracji i sprawującego kontrolę przez zadłużenie Zachodniego Porządku Świata”.

Nie jesteśmy kolonią Merkel

UE planuje silnie wesprzeć głosowanie na „tak”, przedstawiając referendum jako kwestię opowiedzenia się za pozostaniem lub wyjściem ze strefy euro, a nie za środkami oszczędnościowymi lub przeciw nim, a potem – w przypadku zwycięstwa – usunięcie Syrizy po spodziewanym ustąpieniu pana Tsiprasa.

„Zrobimy wszystko, żeby dostać ‘tak’. Potem będziemy potrzebowali nowego rządu, a następnie będziemy musieli zastosować środki” – oświadczył.

Komentarz SOTT: Odezwał się prawdziwy zachodni „demokrata”. „My” decydujemy kto rządzi, nie naród.

Polityk ten ujawnił, że socjalista Martin Schulz, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, był zaangażowany w poufne rozmowy, w których prawdopodobnie uczestniczył Tsipras (uważany przez Schulza za umiarkowanego), mające doprowadzić do „rozłamu w ruchu Syrizy”.

Komentarz SOTT: No tak, wypróbowany i sprawdzony środek: „dziel i rządź”.

Dawid i Goliat

Celem jest stworzenie „rządu technicznego”, jako warunek wstępny dla uruchomienia nowego programu pomocowego UE. Do tego rządu mieliby wejść umiarkowani parlamentarzyści z Syrizy, by uniknąć kolejnych wyborów.

Komentarz SOTT: Zachodnie rządy nie mogą być sprawowane przez normalnych ludzi: muszą być sprawowane przez bezdusznych technokratów, do których zanosić będą błagania potakiwacze, łatwo dający się przekonać i zdradzić zaufanie i wolę zwykłych ludzi.

Gdyby zwyciężyła opcja „nie” i Syriza utrzymałaby się przy władzy, byłby to – według niemieckiego konserwatysty – „koniec”. Grecja będzie musiała opuścić strefę euro 20 lipca, po nie wywiązaniu się ze spłat pożyczek od ECB. „Będziemy rozmawiać o jakimś programie pomocy humanitarnej, ale nie o pomocy dodatkowej [dofinansowaniu]” – powiedział.

Komentarz SOTT: Tsipras przystał wczoraj na niemal wszystkie warunki. Jednak Wszechświatowi Władcy Pieniądza orzekli: “nie dostaniecie kasy”… bo nie o pieniądze tu chodzi.

Zobaczcie, jak niewiele ma to wspólnego z finansami, tu chodzi o politykę.

Grecja „głosowała w niewłaściwy sposób”, gdy w styczniu demokratycznie powołała do władzy partię Syriza.

Zatem kurs Grecji musi zostać „skorygowany” przez wojnę finansową sterowaną z zewnątrz.

Czy Grecy dadzą się zastraszyć? Czy też staną w obronie ludzkości przed banksterami?

Tłumaczenie: PRACowniA
Artykuł na SOTT: The mask comes off: EU plans to force ‚communists’ Tsipras and Varoufakis from power, regardless of referendum outcome

7 Komentarzy »

 1. Sposobów na światowych psychopatów jest na pewno więcej, lecz wszędzie brakuje u rządzących (żydów-bangsterów, albo ich poddanych lokajów) – woli politycznej. Indonezja: Dolarami nie zapłacisz. http://xportal.pl/?p=21501

  Komentarz - autor: Peter — 3 lipca 2015 @ 08:39

 2. Reblogged this on PrzemexBlog.

  Komentarz - autor: przemex — 3 lipca 2015 @ 13:05

 3. „…Grecja zbankrutowała. Naprawdę fascynują mnie przyczyny dlaczego państwo, które płaci m.in. za mycie rąk – 420 euro miesięcznie, 870 euro miesięcznie dla pracowników administracji – za wysyłanie faksów, korzystanie z darmowej stołówki (aby zwiększyć w niej ruch) – 120 euro miesięcznie padło na pysk. Już te 3 czynności powodują, że moja pensja wygląda śmiesznie. I wszyscy się na to zrzucamy. Cieszycie się?…” (dws24.pl 1 lipca 2015 roku)

  Jak ktoś nie potrafił przewidzieć skutków leczenia alkoholika dostarczaniem mu jeszcze większej ilości wódy to już jego problem ale nie nasz. Interesuje mnie tylko czy inni (i w jakim stopniu) pojmują czym jest życie ponad stan i na kredyt. Reszta to NATURALNY i POTRZEBNY rezultat marnotrawstwa – bankructwo. Jeśli choć 1 na 10 to pojmie to warto o tym mówić (do znudzenia).

  Jak najbardziej zgadzam się z diagnozą (sam o tym od dawna doskonale wiem) Ziemkiewicza że „oni” boją się nie kryzysu a efektu domina pt. „wychodzimy” i tego że Grecja może sobie poza strefą EURo w końcu poradzić (po pierwszym szoku który musi nastąpić – finanse publiczne przestaną istnieć) a Grecy nauczą się w końcu żyć NORMALNIE, tj. na swój koszt a nie na kroplówce na którą cała reszta eurozony (i nie tylko bo i kraje spoza strefy finansowały po części programy pomocowe) płaci i „pożycza” kosztem własnych obywateli nie pytając ich nawet o zdanie. Solidarność z lamerami żeby dalej mogli dostawać rozbuchany socjal to czyste złodziejstwo. Czas ponieść konsekwencje swojej nieodpowiedzialności. Jestem jednak przekonany że eurokołchoźnicy będą szukać pretekstu żeby Grecję zatrzymać za wszelką cenę w tym chorym systemie.

  Komentarz - autor: Odys syn Laertesa — 3 lipca 2015 @ 17:12

 4. No faktycznie, wszystkie media przytaczają te przykłady o absurdalnych dodatkach do pensji w różnych zawodach, mnie natomiast zawsze zastanawia na ile faktycznie obciążało to budżet Grecji i na ile przyczyniło się do kryzysu, a na ile przyczyniły się do tego wszelkie inne wydatki. Mnie bardziej osobiście niepokoi natomiast sposób, w jaki ten kryzys ma być zwalczany, ponieważ uderza on przede wszystkim w najbiedniejszych. Jest to sygnał ostrzegawczy między innymi dla naszego kraju, jeżeli u nas przydarzy się taki kryzys, a według mnie w perspektywie kilku-kilkunastu lat jest to dosyć prawdopodobne, to będzie on „leczony” podobnymi środkami. Ciekawe, że to nie wzbudza żadnej refleksji w „naszych” mediach.

  Komentarz - autor: Janek — 3 lipca 2015 @ 20:04

 5. @ Kate
  Ale mnie na minę wrzuciłaś! Nie wiem, czy powinnam się wstydzić, że nie wiedziałam, kto zacz ów pan dwojga nazwisk, a jeśli tak, to się wstydzę. Żeby sprawdzić, czym to jeść, wysłuchałam 30-min. programu telewizji republika z marca, z udziałem trzech jegomości, w tym pana dwojga nazwisk. Zaparłam się i wysłuchałam. Teraz już wiem i będę omijać szerokim łukiem. A program powinien nosić tytuł Geopropaganda, a nie Geopolityka. Idę wziąć prysznic.

  Komentarz - autor: iza — 3 lipca 2015 @ 20:32

 6. @iza

  „Teraz już wiem i będę omijać szerokim łukiem”.

  I słusznie. Wpis pana dwojga nazwisk, ucznia Z. Brzezińskiego, niemcofoba i przy okazji rusofoba, uwydatnia kuglarstwo w świecie geopolityki, czy jak wolisz, geopropagandy. I tylko na to chciałam zwrócić uwagę, zamieszczając linka do tego twitta.

  Komentarz - autor: Kate — 4 lipca 2015 @ 11:50


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: