PRACowniA

21 Maj 2015

SOTT: Przegląd miesiąca. Kwiecień 2015 – Ekstrema pogodowe, wstrząsy planety i bolidy

Sott Editors
Sott.net
5 maja 2015 08:15 UTC

 

 

Oto sprawozdanie z kwietniowych „znaków”…

Szalejące pożary lasów na Syberii zniszczyły tysiące domów i zraniły setki ludzi. Nieco później, w rocznicę najtragiczniej awarii elektrowni atomowej, pożar wtargnął do czarnobylskiej strefy wyłączonej. Na Bliskim Wschodzie i w Chinach wystąpiły „najgorsze od lat” burze piaskowe. Podobne burze sprowadziły chaos na zachodnie części Ameryki i Rosji. W Indonezji i Afganistanie wystąpiły dewastujące osunięcia ziemi, a na Syberii pełznąca ziemia „osuwała się poziomo”… w tym samym rejonie, gdzie w zeszłym miesiącu pojawił się dziwny kraterowy lej.Osady w „najsuchszym na świecie miejscu”, na chilijskiej pustyni Atacama, zostały zmyte wskutek ciągnących się już drugi miesiąc podtopień. Poważna powódź nawiedziła również suche zazwyczaj Sao Paulo, i to czwarty już raz na przestrzeni sześciu miesięcy. Południe USA i wschód Kazachstanu zostały częściowo zalane wodą z topniejącego śniegu i ulewnych deszczy. Centymetry, a niekiedy metry gradu zmieniły w rwące rzeki ulice i drogi w USA, Indiach oraz w Australii, gdzie burza, jaka „zdarza się raz na dekadę” zdewastowała Sydney. Środkowy zachód USA ucierpiał od licznych gwałtownych tornad; silne tornada wyrządziły szkody także w Indiach i w Brazylii.Jednak najbardziej destrukcyjne było najsilniejsze od 80 lat trzęsienie ziemi w Himalajach. Ten wstrząs o magnitudzie 7,9 praktycznie zniszczył Nepal, wywołał lawiny, które zasypały obozy pod Mount Everestem, i zabił ludzi w płn. Indiach, Bangladeszu i Tybecie. Ilość ofiar śmiertelnych może sięgnąć 10 tysięcy, a miliony osób straciły dach nad głową. Najbardziej widowiskowym zdarzeniem w kwietniu był wybuch chilijskiego wulkanu Calbuco, który przebudził się po 40 latach i wyrzucił w powietrze lawę i popiół na wysokość kilku kilometrów.

 

 

Tę samą prezentację możecie obejrzeć także na kanale Sott.net na Vimeo: SOTT: Przegląd miesiąca. Kwiecień 2015

Muzyka: Per Kiilstofte, „Escape from the Temple„. Na licencji: Creative Commons Attribution 4.0 International

Żeby zrozumieć, co się dzieje, przeczytajcie naszą książkę Earth Changes and the Human-Cosmic Connection (jest też wydanie francuskie), która wyjaśnia, w jaki sposób wszystkie te wydarzenia wiążą się z naturalną zmianą klimatu i dlaczego zachodzi ona teraz.

Poprzednie odcinki tego cyklu – teraz z napisami w wielu językach – oraz inne nagrania wideo SOTT Media można znaleźć na YouTube i na Vimeo.

Możecie pomóc w tworzeniu kroniki Znaków Czasu, przysyłając nam zdjęcia i nagrania na adres sott@sott.net.

Tłumaczenie i polskie napisy: PRACowniA

2 Komentarze »

  1. Opisanie i wyjaśnienie (częściowe) zachodzących zjawisk przez wędrownego kaznodzieję.Początek filmu
    do 2.25min.

    Komentarz - autor: krzyk58 — 24 Maj 2015 @ 18:21

  2. Mam nadzieję, że będziecie co miesiąc dodawać przetłumaczony filmik. Te zestawienia miesiąca bardzo przyciągają uwagę.

    Komentarz - autor: mowiacprawde — 18 czerwca 2015 @ 12:39


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: