PRACowniA

28 lutego 2015

List otwarty do europejskich przywódców: „F*ck the EU” było obelgą, nie poleceniem!

Aeneas Georg
Sott.net
18 stycznia 2015

Szanowni Przywódcy Europy,

W społeczno-polityczno-militarno-ekonomicznym bloku, takim jak Unia Europejska, w skład której wchodzi 28 państw z 24 językami urzędowymi, komunikacja może stanowić problem. Choć większość z was posługuje się językiem angielskim, lub przynajmniej do pewnego stopnia go rozumie, to uchwycenie niuansów językowych może stanowić trudność. Dlatego zamierzam wyjaśnić zawiłości pewnego niuansu, który przez większość z was został z całą pewnością błędnie zrozumiany.

13 grudnia 2013 roku asystent sekretarza stanu w amerykańskim Departamencie Stanu – Victoria Nuland – w rozmowie z ambasadorem USA na Ukrainie Geoffreyem Pyattem wypowiedziała słowa: „F*ck the EU” [Pie***ć UE]. Zostało to natychmiast zinterpretowane przez was wszystkich jako polecenie od amerykańskiego szefa z Waszyngtonu, by „pie***ć UE”. Problem w tym, drodzy Przywódcy – i tutaj przydatna jest dobra znajomość angielskiego – że Victoria Nuland was i wszystkich Europejczyków znieważyła. Ona NIE kazała nikomu „pie***ć UE”, ale wy zdajecie się podążać za jej sugestią, co dla wszystkich uważnych obserwatorów jest oczywiste. Kryjący się we mnie adwokat diabła zasugerowałby, że z dużą dozą prawdopodobieństwa miała ona na myśli obie rzeczy, czyli obelgę i polecenie. ALE wy powinniście byli się przynajmniej obrazić, a nie odbierać tego jako polecenie.

Możecie zaprotestować i powiedzieć, że wcale nie potraktowaliście tego jak polecenie, lecz w tym wypadku odwołam się do kilku przykładów, by wykazać, że mam rację. Z całym szacunkiem dla Victorii Nuland, destrukcja Europy nie została zapoczątkowana jej poleceniem/obelgą, ale z całą pewnością rozpętała się na dobre po dostarczeniu wam przez nią nowej dawki entuzjazmu.

Od początku popieraliście faszystowski zamach stanu na Ukrainie. Zapewniacie zarówno ustne, jak i czynne wsparcie dla uzurpatorskiego rządu, i to pomimo jawnie prowadzonej przez nich wojny (którą nazywają „akcją odwetową”), wymierzonej w ich własnych obywateli.

Uznaliście ważność wyborów do ukraińskiego parlamentu, pomimo szeregu rażących nieprawidłowości, JEDNOCZEŚNIE nie uznając głosowania ludności Ługańska, Doniecka i Krymu, w których międzynarodowi obserwatorzy nie dopatrzyli się praktycznie żadnych nieprawidłowości.

Przymykacie oko na zbrodnie wojenne nowego rządu, popełniane w Donbasie.

W listopadzie 2013 roku mieliście możliwość nakłonienia Ukrainy do pokojowego zaakceptowania umowy stowarzyszeniowej z UE. Gdybyście wtedy zaoferowali 5-10 miliardów euro pomocy, raczej na pewno ta ważna dla was umowa zostałaby zawarta, ale graliście nie fair, czego szokującym rezultatem jest teraz przemoc i implozja całej Ukrainy.

Wybraliście podporządkowanie się poleceniu „pie***nia UE”, ciskając w Rosję sankcjami. To był bardzo zły ruch, czego każdy z odrobiną zdrowego rozsądku jest świadom, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę fakt, że Rosja jest ogromnym i naturalnym rynkiem zbytu dla europejskiego przemysłu rolniczego i producentów dóbr przemysłowych. Koszty tego nieodpowiedzialnego i nierozważnego posunięcia sięgają wielu dziesiątek miliardów euro, nie wspominając o następstwach w postaci wzrostu bezrobocia, wywołanego takim spadkiem eksportu.

Zdecydowaliście się bez końca blokować możliwość budowy przez Rosję gazociągu South Stream, aż do chwili, gdy Rosja uświadomiła sobie wasze intencje i projekt ten zamknęła. Teraz tani gaz z Rosji jest już niedostępny, a jeśli ciągle potrzebujecie gazu, to będziecie musieli zbudować sobie gazociąg z własnych środków przy ograniczeniach III unijnego pakietu energetycznego (Third Energy Package), który narzuciliście Gazpromowi, i to już po podpisaniu z nim umowy. Koszty droższego gazu (ciekły gaz ziemny kosztuje dużo więcej) i dodatkowo zmniejszona bezpieczeństwo energetyczne będą skutkowały wieloma konsekwencjami, włączając w to niepokoje społeczne.

Kompletnie źle zarządzacie gospodarką, pozwalając kapitalistycznym hazardzistom na władzę absolutną. Toksyczne długi wielkich banków zostały spłacone, a ciężarem obarczeni zostali zwykli obywatele, których dotknęły wasze „cięcia oszczędnościowe”. Bezrobocie wymyka się spod kontroli, podczas gdy drukarnie europejskich banków centralnych drukują fałszywki, żeby załatać dziury w budżecie.

Doprowadzacie do podziałów wewnątrz Uni Europejskiej, zamiast utrzymywać ją w jedności. Rządy narodowe są stawiane przed ultimatum, że „albo będzie, jak chcemy, albo się pożegnamy”. Szczególnie widać to na przykładzie państw z południa w zestawieniu z państwami z północy, ale teraz, kiedy projekt gazociągu South Stream przez Bałkany przestał istnieć, zaczyna zarysowywać się nowa linia podziału pomiędzy państwami z Europy Wschodniej.

Równie mocno spi***ście wiarygodność UE jako solidnego partnera w wymianie handlowej i utrzymaniu bezpieczeństwa, który zawiera wiarygodne umowy, a zapisane w nich zobowiązania faktycznie coś znaczą i wytrzymują próbę czasu. Na myśl przychodzi tu zamówienie na Mistrale i III unijny pakiet energetyczny. Nie umknęło to uwadze innych państw, które teraz już wiedzą, że lepiej jest prowadzić rozmowy bezpośrednio z waszym szefem w Waszyngtonie, niż marnować czas na pogawędki przy kawie z wami.

Zrujnowaliście resztki reputacji UE jako ciała stojącego na straży wartości demokratycznych, głosując przeciwko rezolucji ONZ potępiającej szerzenie ideologii nazistowskich. Woleliście wstrzymać się od głosu, żeby nie urazić Stanów Zjednoczonych, dla których nazizm jest przydatny przy zarządzaniu ich interesami w Europie i Eurazji. Bardzo wam dziękuję.

Wciąż finansujecie tak zwanych „umiarkowanych” rebeliantów, by prowadzili wojnę w Syrii, tych samych, którzy po otrzymaniu broni, wynagrodzenia i wyszkolenia niezmiennie stają się wojownikami dżihadu pod sztandarem ISIS (Państwa Islamskiego). Prezydenci Rosji i Syrii ostrzegali was w przeszłości przed reperkusjami i nieuniknionym „rykoszetem”, jakiego możecie doświadczyć w przypadku niektórych pochodzących z UE bojowników ISIS, których przynajmniej pośrednio, jeśli nie bezpośrednio, zachęcaliście do przeprowadzenia „zmiany rządu” w Syrii.

Radykalizm islamski nigdy nie był problemem w Iraku za czasów Husajna, czy w Libii pod rządami Kaddafiego, czy też w Syrii za Assada. A jednak braliście udział w rujnowaniu tych dwóch pierwszych krajów i aktywnie dążycie do zrujnowania Syrii. Czy wy kompletnie nie potraficie wyciągać wniosków z wcześniej popełnionych błędów? Znacie powiedzenie „pomyśl, zanim zaczniesz działać”? Nietrudno obalić jakiegoś przywódcę, tylko czy aby na pewno jesteście przygotowani na to, co się wydarzy w sytuacji braku władzy, który stworzycie?

Wasze aktywne dążenie do „zmiany rządu” w kilku państwach Bliskiego Wschodu i północnej Afryki zmusiło miliony ludzi do uchodźstwa i wielu z nich napływa teraz do Europy. Ten ogromny napływ uchodźców wywołuje napięcia i jeśli tego nie zauważyliście, to te napięcia są wykorzystywane przez pewne ekstremistyczne grupy, dążące do zastąpienia was. Kiedy więc wszyscy narzekacie na imigrantów, bądźcie świadomi tego, że obwiniać możecie za to wyłącznie siebie: to wasze kiepsko przemyślane plany geopolityczne zrujnowały kraje, z których większość z nich pochodzi.

Mógłbym wymieniać dalej, ta lista sposobów, na jakie pie***cie UE, nie jest kompletna. Ale wiecie już, o co chodzi, choć możecie nie zgadzać się z niektórymi lub wszystkimi jej punktami, do czego macie prawo.

Co do waszej pomyłki, polegającej na uznaniu słów Nuland za polecenie a nie obrazę, zostawiam was z myślą, że karma…

Karma (w sanskrycie कर्म; Pali: kamma) oznacza działanie, pracę lub uczynek; odnosi się też do prawa przyczynowości, gdzie czyjeś intencje i działanie mają wpływ na jego przyszłość. Dobre intencje i uczynki przyczyniają się do gromadzenia dobrej karmy i przyszłego szczęścia, podczas gdy złe intencje i uczynki są przyczyną złej karmy i przyszłego cierpienia.

…jest powiązana z tym, co was i UE czeka. Jeśli uważacie, że pojęcie karmy jest głupim zabobonem, nieprzystającym do współczesnej zachodniej cywilizacji, to zastanówcie się, co się stało z imperium rzymskim i wszystkimi innymi, które sprzeniewierzyły się Mandatowi Niebios.

Tłumaczenie: PRACowniA

Dodaj komentarz »

Brak komentarzy.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: