PRACowniA

29 listopada 2014

Więcej amerykańskich wojsk? Tylko jeśli ISIS zdobędzie broń jądrową

Ante Sarlija
Sott.net
Send in the troops? Only if ISIS gets hold of a nuclear weapon
19 listopada 2014 22:11 CET

Powyżej – Co powinniście wiedzieć o ISIS

  • To Nie-Islamskie Nie-Państwo ani nie jest islamskie, ani nie jest państwem – jest jedynie najnowszą z całego szeregu fasadowych organizacji (Al-Kaida, Al-Nusra, Front Islamski, ISIS), stworzonych przez USA w celu skłócenia i zdominowania Bliskiego Wschodu

  • Wsparcie pochodzi głównie z Arabii Saudyjskiej i Turcji. Zaangażowani są również inni sojusznicy USA, tacy jak Izrael, Wlk. Brytania, Francja i Katar

  • ISIS nie reprezentuje sunnickich muzułmanów ani żadnej innej prawdziwej społeczności

  • Niezależnie od tego, ile uda im się skraść, ISIS pozostaje uzależnione od pomocy ze strony swoich patronów pod względem uzbrojenia, rekrutacji i logistyki

  • Pomimo udawanego potępiania i bombardowań mających jedynie utrzymać ISIS w zagrodzie, Waszyngton nie ma bynajmniej zamiaru zniszczyć tego użytecznego „potwora-Frankensteina”

Co musiałoby się stać, żeby rząd USA i jego kalifat psychopatów wysłali wojska lądowe do „walki” z ISIS? Ostatnie wypowiedzi Obamy dają nam pewną wskazówkę:

Prezydent Obama był niezłomny i stanowczy deklarując, że nie wprowadzi amerykańskich wojsk lądowych do walki z bojownikami ISIS. Koniec kropka.

Ale po raz pierwszy, od kiedy rozpoczęto tę wówczas anty-ISIS ofensywę pod nazwą operacja Inherent Resolve , prezydent zaproponował scenariusz, który – jak sam powiedział ­– skłoniłby go do zmiany zdania.

„Gdyby okazało się, że [ISIS] weszło w posiadanie broni jądrowej, i musielibyśmy przeprowadzić operację, aby im tę broń odebrać – tak, wtedy wydałbym rozkaz przeprowadzenia tej operacji” – powiedział prezydent w niedzielę na konferencji prasowejwBrisbane, w Australii.

Wydaje się jednak, że Obama nie potrzebuje zagrożenia dżihadem z głowicami nuklearnymi, żeby uzasadnić wysłanie kolejnych oddziałów do Iraku i Syrii, bo niedawno zatwierdził wysłanie do Iraku dodatkowych 1500 żołnierzy. Admirał Marynarki Wojennej USA John Kirby ostatnio powiedział:

żołnierze będą wypełniać niebojowe zadania, przystępując do istniejącej misji doradczo-wspomagającej i inicjując kompleksowe szkolenia sił iracko-kurdyjskich.

Wiemy, że ISIS jest w dużej mierze amerykańskim wytworem i że rząd USA pomaga ISIS zarówno bezpośrednio jak i pośrednio, udając, że zbroi „umiarkowanych rebeliantów”, którzy niestety mają tendencję do przekazywania broni ISIS, kiedy ci umiarkowani rebelianci są rozgramiani przez amerykańskie naloty. Tak więc prawdziwym powodem tych „doradczo-wspomagających misji” wydaje się być zapewnienie, że ISIS pozostanie dobrze wyposażone w najnowszą broń i będzie utrzymywać kurs ustalony dlań przez Waszyngton.

USA nie przestaje finansować terrorystów – ISIS właśnie przejęło broń i bazy od mitycznych “umiarkowanych rebeliantów”

Wielokrotnie wskazywaliśmy, że dawanie broni „umiarkowanym” syryjskim rebeliantom jest idiotyczne… ponieważ ląduje ona w rękach Państwa Islamskiego.

Nawet CIA powiedziała Obamie, że ta strategia się nie sprawdzi.

Więc jesteśmy w szoku – w szoku! – słysząc, że jedna z największych „umiarkowanych” grup rebeliantów wspieranych i uzbrajanych przez USA została właśnie rozniesiona i cała ich broń i ich bazy zostały przejęte przez ISIS.

USA również zrzuciły broń ISIS, oczywiście „przez pomyłkę”…

USA pomagają ISIS? Jeden przypadkowy zrzut wobec miliardów dolarów skrytej pomocy

Washington Post podał, że wojska Stanów Zjednoczonych przypadkowo zrzuciły co najmniej jedną paletę broni i zaopatrzenia, która wylądowała w rękach tzw. „Państwa Islamskiego”, ISIS.

Podczas gdy USA twierdzą, że „przypadkowo” dopuściły do tego, że broń wpadła w ręce terrorystów z ISIS, w rzeczywistości USA zbroiły, finansowały i wspomagały ISIS i jego oddziały terrorystyczne albo bezpośrednio, albo za pośrednictwem Arabii Saudyjskiej, Kataru, Jordanii, czy Turcji, co najmniej od 2011 roku.

Sądząc po dotychczasowych działaniach rządu USA, jeśli ISIS jakoś uda się dostać w swoje ręce broń jądrową, możemy w zasadzie mieć pewność, że odbierze ją „pod adresem CIA, Langley Virginia, USA”. W końcu, jeśli poczciwe mocarstwo imperialne ma zrealizować swoje plany w stosunku do Bliskiego Wschodu, musi być gotowe zwiększyć to fałszywe „zagrożenie terroryzmem” do absolutnego maksimum.

Tłumaczenie: PRACowniA

Reklamy

Dodaj komentarz »

Brak komentarzy.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: