PRACowniA

4 Maj 2014

Głos z Ukrainy

Filed under: Polityka,Wydarzenia bieżące,Świat wokół nas — iza @ 18:57
Tags:

Wiadomość – wołanie o pomoc – od jednego z naszych ukraińskich członków forum. Ten wpis powstał na podstawie tego postu i kilku innych z tego samego wątku. Tłumaczenie miejscami niepewne, ze względu na nieco kulawy angielski autora, a tekst pisany był od razu po angielsku.

Chciałbym się podzielić tysiącem słów na temat tego, co naprawdę dzieje się na Ukrainie, lecz nie mogę teraz wszystkiego przetłumaczyć na angielski.

W międzyczasie proponuję dla oglądu sytuacji obserwować portal RT  oraz blog brytyjskiego korespondenta, przebywającego w Donieckiej Republice Narodowej. Strona po angielsku. Obiektywne informacje.

Jest również rosyjskojęzyczna analityczna strona AfterShock, gdzie zbieramy rzetelne informacje i analizujemy je szczegółowo.

Mogę jedynie powiedzieć, że junta (kijowska bezprawna władza) ZAWSZE TOTALNIE KŁAMIE, wszystko, co mówią media [prawdopodobnie:] o sposobie, w jaki te krwawe wampiry dokonały zamachu stanu – nie można im ufać, przekręcają fakty do góry nogami, czarne nazywają białym, a białe czarnym.

Rosja cały czas próbuje negocjacji i próbuje dotrzeć do świata, ale bezskutecznie, światowe polityczne prostytutki i łajdaki nie ruszają palcem, żadne z zachodnich słów nie są warte papieru, na którym są napisane. Wiem, że wy to rozumiecie, ale mimo to. I nie może być żadnych rosyjskich szpiegów na Ukrainie, są tylko cywile, mieszkańcy miast, broniący się przed nazistami i ich armią.

2/3 ludności Ukrainy nazywa nas (mieszkańców południowo-wschodniej Ukrainy) bydłem, zdrajcami, separatystami i terrorystami. Politycy, artyści, prezenterzy i zwykli Ukraińcy – WSZYSCY pełni nienawiści i wrogości, chcący nas pozabijać, zniszczyć, oni dosłownie radują się na widok tego, co miało miejsce wieczorem 2 maja w Odessie, rozkoszują się i mówią, że stanie się tak z każdym, kto nie jest po ich stronie. Zabijają i celują w ludzi tylko dlatego, że mają oni jakiekolwiek przemyślenia i punkt widzenia, niekoniecznie polityczny.

W moim regionie jest kłamca z radykalnej faszystowskiej bestii, do której należy żydowski oligarcha Kołomojski. Po Dniepropietrowsku i regionie codziennie przechadzają się tuziny umundurowanych oddziałów radykałów, którzy organizują linczowanie każdego, kto ich nie lubi, kto nie odpowiada na nazistowskie slogany „Chwała Ukrainie!”. W internecie można znaleźć filmiki. Poniżej jeden z nich, z tym że tutaj Prawy Sektor grozi wszystkim oficerom policji, którzy są „nieaktywni” i nie wspierają metod junty, [prawdopodobnie:] która chce walczyć z buntującymi się i wszystkich powiesić. Egzekucja na nagraniu jest fałszywa, sądząc po zachowaniu wiszącego, lecz oni wyrażają swoje stanowisko, a co dzieje się w regionie Odessy i Doniecka, mówi samo za siebie.

Na Ukrainie toczy się wojna domowa, gdzie wyższe okrutne potwory na wszelkie sposoby represjonują nie zgadzających się z tymi, którzy doszli do władzy zdrajcami. Nie mogę się stąd nawet wydostać, bo pociągi i samoloty są kontrolowane przez te szwadrony śmierci „patriotycznych” nazistów i samych celników – prawdziwe Gestapo.

Nie ma już Ukrainy. Teraz nazywa się ją RUINĄ. Przez 23 lata ukraińskiej „niepodległości” Zachód wyhodował tutaj nazistowskich bandytów, którzy teraz rozprzestrzeniają się po państwie i szerzą grozę. Dokładnie to mieszkańcy Karpat, którzy nigdy nie należeli do Ukrainy i nie śmią nawet nazywać jej swoją własną, okupują ją, to oni są tu obcymi, którzy wypędzają nas z naszej ziemi. Nie będzie tu już spokojnego życia, ponieważ każdy przechodzień, każdy sąsiad i przyjaciel, którego znało się przez lata, może się okazać prawdziwym faszystą lub ich zwolennikiem, przekupiony i nienawidzący nas do końca swoich dni, próbujący nas zranić.

Amerykanie przenieśli Czeczenię do Ukrainy.

[Dodane nieco później:]

Analizowaliśmy dziś dane, jakie posiadamy, i doszliśmy do wniosku, że masakra w Odessie była dokładnie z góry przygotowana. Uzbrojeni bojownicy, wspierani przez oligarchów, pochodzili z batalionów „Wschód” i „Burza”, a naczelnik regionu Odessy, dokładnie wtedy, kiedy ludzie palili się żywcem, napisał na swojej stronie, że wszystko idzie zgodnie z planem, a akcje są legalne i mają na celu ochronę miasta przed “separatystami”. Tymoszenko mówi, że to tylko kolejny pokojowy marsz, a palenie ludzi ma ochronić budynki administracji. Zarówno ona, jak Prawy Sektor zapewniają, że w te tragiczne wydarzenia nie byli zaangażowani militanci z PS, a jedynie mieszkańcy Odessy – i znowu to samo, że to „agenci Putina” zabijali „agentów Putina”, pomimo faktu, że wszystkie ofiary to Ukraińcy i mieszkańcy Odessy, a wszyscy ultrasi i radykałowie to przybysze.

Spójrzcie na zdjęcia i nagrania wideo:
http://aftershock.su/?q=node/227584
http://aftershock.su/?q=node/227468
http://colonelcassad.livejournal.com/

W skrócie:

1 ) Radykałom towarzyszyła policja, która nic nie zrobiła. Niektórzy policjanci mieli na ramieniu te same czerwone opaski, co radykałowie.

2) Prowokatorzy przebrani za „separatystów” – z czerwonymi opaskami na ramieniu i radzieckimi odznaczeniami. Też oddali trochę strzałów w stronę radykałów, po czym tajna policja wycofała się. Przybyło więcej agresywnego tłumu, nawołującego do rozlewu krwi, po czym udali się do obozu pro-rosyjskich protestantów na Polu Kulikowskim, gdzie były tylko kobiety, dzieci i osoby starsze – mieszkańcy miasta. Wraz z częścią demonstrujących wszyscy zostali zapędzeni do siedziby związków zawodowych. Do budynku wrzucono koktajle Mołotowa

3) Koktajle robione przez dziewczyny (przybyłe do miasta, nie mieszkanki Odessy). Przenosiły te koktajle przez kordony policji, która tylko się przyglądała. Kiedy demonstranci byli zabijani, policja nie zrobiła nic.

Powtarzam, była to zaplanowana operacja oligarchów, którzy sprowadzili do Odessy tysiące bojówkarzy, żeby złamać manifestujących domagających się federalizacji. Dla platform społecznościowych: te noce długich noży dzisiaj, jutro, i przygotujcie się [na następne] na pd-wschodzie kraju. W każdym mieście są kwatery militantów, do których dołączyły uzbrojone grupy [prawdopodobnie:] z oddziałów służb egzekwowania prawa.

Ukrainą rządzą Żydzi, jak za czasów II wojny światowej, z udziałem nazistów.

Większość moich rodaków to junta złożona z zombi, nienawidzą nas i Rosjan. Nie mają żadnej wnikliwości, zrozumienia. Mogą otworzyć oczy dopiero kiedy zacznie płonąć ich własny dom. Jest takie ukraińskie przysłowie: “Mój kapelusz jest na skraju wsi, ja nic nie wiem”. Innymi słowy, siedź obojętnie w domu i w nic się nie angażuj. [Niejasne: To szczególne stanowisko wyznaje większość tych, którzy chętnie zabiją sąsiadów, ale nie zrobią nic dla siebie (?).]

 

Relacja z pierwszej ręki od lekarza, który przeżył pożar budynku w Odessie

A survivor of the Odessa Trade Union building attack speaks out
Aftershock.ru

4 maja 2014 05:38 CDT

Ofiara ataku wyskakuje z budynku związków zawodowych w Odessie po podpaleniu go przez wspieranych przez USA ukraińskich neonazistów.

Byłem tam, w płonącym budynku związków zawodowych. Omal się nie udusiłem… Straż pożarna długo nie przyjeżdżała, upłynęło około 20 minut i myślę, że nie stało siętak przypadkiem. Całkowita nieobecność policji również nie była przypadkowa. Z budynku pomogli mi uciec nieumundurowani ludzie – najwyraźniej zwykli cywile. Straży pożarnej wciąż nie było.

Ludzie byli w tym budynku tylko dlatego, że “ultrasi” [kibice] i inni “ukraińscy patrioci” atakowali ze wszystkich stron kijami, kamieniami, łańcuchami i koktajlami Mołotowa. Nie było innego miejsca, gdzie można by się schronić przed ich brutalnością. Ludzie uciekli do budynku i tam utknęli. Ci, których widziałem w budynku, byli bardzo słabo uzbrojeni, jedynie w kije, pałki, kawałki desek, nic więcej. Żadnej broni palnej ani niczego w tym rodzaju. Było wiele kobiet i starszych ludzi, przybyli do centrum Odessy, przyszli z pomocą medyczną, tak jak ja. (Podkreślam, nie było żadnych zawodowych wojskowych, najemników, ani obcokrajowców!)

Dość szybko przez okno wrzucono do budynku koktajle Mołotowa i korytarz stanął w ogniu. Była tam gaśnica, ale okazała się zupełnie bezużyteczna w obliczu rozprzestrzeniającego się ognia. Jedenaście osób spośród nas ukryło się w jednym z pokoi, wszystko było czarne jak smoła od gęstego, gryzącego dymu. Wszyscy rzuciliśmy się na podłogę, gdzie wciąż było trochę powietrza do oddychania. Ludzie obok mnie jęczeli i modlili się, inni próbowali dodzwonić się do bliskich i prosili ich o wezwanie straży pożarnej. W naszym pokoju było przynajmniej otwarte okno, więc wlatywało trochę świeżego powietrza. Na korytarzu sytuacja była o wiele gorsza. Krzyczeliśmy, wołaliśmy o pomoc. Nikt nie przychodził. Później bliscy powiedzieli mi, że albo nikt w straży nie odbierał telefonu, albo linia była ciągle zajęta…

Po około dwudziestu minutach ktoś wrzucił nam linę, przywiązaliśmy ją do grzejnika i ludzie powoli zaczęli zjeżdżać w dół. Pomagali nam zwykli ludzie, którzy wspięli się na gzymsy budynku, było bowiem spore niebezpieczeństwo spadnięcia. Nie widziałem, czy ktoś zjechał po mnie, pamiętam jedynie dźwięk dzwoniącego telefonu komórkowego, dochodzący z budynku, ale właściciel telefonu nie odbierał.

Kiedy stanąłem na ziemi, dostałem trochę wody i ci sami “zwolennicy Majdanu”, którzy rozpętali to płonące piekło, zaczęli mnie napastować, ale zdążyłem uciec, zanim przybyły posiłki tych „wielbicieli Europy i Demokracji” i zaczęli bić ludzi, którzy dopiero co ledwie uniknęli spłonięcia żywcem.

… Po raz pierwszy w życiu chciałem na zawsze wyjechać z Odessy i Ukrainy.

 

PS od Pracowni:

Na podstawie informacji uzyskanych od niemieckich sił bezpieczeństwa Bild.de donosi, że „tymczasowemu” rządowi w Kijowie doradzają dziesiątki specjalistów z CIA i FBI. Oczywiście „w nic się nie angażują, pomagają jedynie zwalczać zorganizowaną przestępczość i zaprowadzić demokrację”. Nie ma to jak powierzyć wilkowi rozwiązywanie problemów owiec.

 

PS2/

Zdjęcia żywcem spalonych ofiar są przerażające. Podobnie przerażające jest zdjęcie zamordowanej w budynku ciężarnej kobiety – zginęła w pokoju, w którym nie było nawet śladu ognia, zamordowana z zimną krwią. Jest to tak złe, że brakuje słów.

Reklamy

7 Komentarzy »

 1. Od kilku godzin zastanawiam się, jak napisać ten komentarz. Jak ubrać w słowa ogrom tego barbarzyństwa, które dokonało się 2 maja w Odessie? Nie umiem tego zrobić. W dalszym ciągu wszystko we mnie wywraca się na lewą stronę. Nie znajduję słów…

  Widziałam dziesiątki zdjęć zakatowanych i spalonych w tym budynku ludzi. Ten forumowicz SOTT pisze prawdę (czytałam jego inne wpisy). Rzeczywiście niektóre ciała zastygły w pozach świadczących o nagłej śmierci (uniesione ręce i nogi, jakby bronili się przed ciosami). Niektóre mają otwarte, głębokie rany, które w żaden sposób nie mogły powstać od pożaru. Ci ludzie zostali bestialsko zarżnięci, jak ta kobieta w ciąży, o której napisała Iza.

  Tym, co jeszcze bardziej wywraca mi flaki na lewą stronę z obrzydzenia, są komentarze „patriotycznej młodzieży banderowskiej” w stylu (proszę wybaczyć grube słowo, tylko tłumaczę): „I bardzo dobrze. To spotka wszystkich putinowskich ch*jów i każdego prorosyjskiego federalistę. Mam nadzieję, że nie było tam żadnego miłującego pokój Ukraińca”.
  (Przepraszam nie podam linków. Każdy może wejść na strony internetowe „miłujących pokój” banderowców i obejrzeć zdjęcia oraz poczytać ich „pełne miłości i współczucia” komentarze.)

  Forumowicz SOTT czyni jeszcze inne, zgodne z prawdą!, spostrzeżenia, kiedy pisze o tym, że cała akcja była z góry zaplanowana.
  Od siebie dodam tylko tylko dwa fakty, które popierają tę tezę.
  1) Nowym, mianowanym już przez puczystowski (nie)rząd w Kijowie, gubernatorem Odessy został niejaki Włodzimierz Nemirowski (poszukajcie info na jego temat, są wielce interesujące). Nic dziwnego, że posłusznie wykonywał rozkazy swoich zwierzchników. Jeśli ktokolwiek miał nadzieję na śledztwo w sprawie tej ohydnej zbrodni, niech się więcej nie łudzi. Niemirowski, wkrótce po tej rzezi, zaćwierkał, co następuje: Akcje mieszkańców Odessy w celu neutralizacji terrorystów były legalne. Trzy kłamstwa w jednym zdaniu!

  2) Szefem milicji odeskiej w owym tragicznym dniu był niejaki Dmitrij Fuczeżdi (Дмитрий Фучеджи). Spójrzcie proszę na zdjęcia, które przedstawiają pana szefa „zdecydowanie rozprawiającego się z neonazistowskimi mordercami”. Popatrzcie na „banderowskich patriotów” przemieszanych z oddziałami milicji. Prawda, że ładne?!
  Być może dlatego, że linkowane zdjęcia rozlazły się po Sieci, pan Dmitrij F. nie jest już szefem milicji w Odessie. Ale, ale… Jeśli ktoś myśli, że jego następca jest mniej psychopatyczny, to… się bardzo myli.

  Nie mam pojęcia, co ludzie (LUDZIE!, a nie psychopaci czy opętany propagandą, psychotyczny tłum) mogą zrobić, by pomóc tym dzielnym ludziom z południowo-wschodniej Ukrainy, którzy chcą po prostu by ich zdanie w końcu zostało wysłuchane.
  Świadczenie prawdy wydaje się niewspółmierne do ich cierpień. Ale co innego możemy zrobić poza dawaniem świadectwa prawdzie?

  Komentarz - autor: Magia — 5 Maj 2014 @ 15:10

 2. Coraz „lepiej”. Banderowcy wyznaczyli nagrodę $10.000 za głowę Grahama Phillipsa, tego korespondenta brytyjskiego, którego blog jest linkowany na początku artykułu. Ci „patriotyczni” neonaziści grożą również śmiercią jego kamerzystce, Irinie Galushko

  <param name="allowscriptaccess"

  Komentarz - autor: Magia — 6 Maj 2014 @ 09:03

 3. Korekta. Winno być: „grożą również śmiercią kamerzyście korespondentki Iriny Galushko.”
  Przepraszam za pomyłkę.

  Komentarz - autor: Magia — 6 Maj 2014 @ 11:19

 4. Dopowiedziane na Forum:

  http://cassiopaea.org/forum/index.php/topic,33810.msg489868.html#msg489868

  It must also be mentioned WHO is behind this:
  Trzeba też powiedzieć, KTO za tym stoi:

  http://www.ibtimes.com/igor-kolomoisky-ukrainian-governor-offers-rewards-captured-pro-russian-saboteurs-1573417
  Ihor Kołomojski, ukraiński gubernator oferuje nagrody za schwytanie prorosyjskich sabotażystów

  http://www.theguardian.com/world/2014/apr/17/ukrainian-oligarch-offers-financial-rewards-russians-igor-kolomoisky
  Ukraiński oligarcha oferuje nagrody pieniężne

  He has also just closed the branches of his bank in rebelious regions:
  Kołomojski właśnie zamknął oddziały swojego banku w rejonach objętych rebelią

  http://www.ibtimes.co.uk/ukraines-privatbank-shuts-down-branches-pro-russian-regions-1447277.

  Although the above sources are mostly Western propaganda, one can see the picture clearly.
  Chociaż powyższe źródła to głównie zachodnia propaganda, i tak wyraźnie przebija się obraz sytuacji.

  Komentarz - autor: iza — 6 Maj 2014 @ 12:15

 5. Czy to możliwe, żeby wszystko było zaplanowane?(retoryczne pytanie) Juszczenko „wskrzesił” Banderę, Janukowycz szarpnął w stronę rosji i kraj został mantalnie podzielony (jeszcze bardziej niż był). Potem Majdan itd. itd. A może plan jest na całe tysiąclecia (i na to wygląda). Patrzę na to wszystko z rozdziawioną gębą…
  Rośnie we mnie zdumienie i kompletne rozczarowanie…

  Komentarz - autor: ufoludek — 7 Maj 2014 @ 08:37

 6. @Iza
  Och, pan Igor K. Dlaczego to nie dziwi? Zgodnie z tymi informacjami z tymi informacjami jest (a właściwie był) starym przyjacielem Berezowskiego, jest właścicielem ok. 200 firm, kontroluje 40% Ukrnafty, media. Jest <wice przewodniczącym Ukraińskiej Federacji Piłki Nożnej i właścicielem kilku klubów piłkarskich. Jest też sponsorem Juszczenki, Tymoszenko, Kliczki, i… Tiahnyboka.
  Fursow mówi także, że Igor K. jest siłą sprawczą tego, co dzieje się na Ukrainie, ale (dodam od siebie) lokalną.

  W obliczu tego barbarzyństwa, które miało miejsce 2 maja w Odessie oraz mając na uwadze powyższe informacje, można chyba zadać kilka pytań? Np. takich:
  1. Jakie jest prawdopodobieństwo czystego zbiegu okoliczności, że do masakry w Odessie doszło w dniu rozgrywek ligi w tym mieście?

  2. Jakie jest prawdopodobieństwo czystego zbiegu okoliczności, że do rozpętania tego piekła użyto durnowatych, pro-kijowskich kiboli, na których napadły bojówki Prawego Sektora przebrane za separatystów?

  3. Jakie jest prawdopodobieństwo czystego zbiegu okoliczności, w przypadku wczorajszego odwołania jakże pro-kijowskiego gubernatora Nemirowskiego przez udającego prezydentaTurczynowa i powołania na to stanowisko jeszcze bardziej pro-kijowskiego Igora Palitsa, „cudownego dziecka biznesu”, który już jako 20-latek został CEO Ukrnafty?

  4. Jakie jest prawdopodobieństwo czystego zbiegu okoliczności, że podczas wczorajszej konferencji prasowej w Nikołajewie Julia „Zawsze Dziewica” Tymoszenko zagroziła Majdanem 3.0 jeśli nie zostanie wybrana prezydentem Ukrainy?

  Ot, takie sobie pytania. Retoryczne, ma się rozumieć.

  Komentarz - autor: Magia — 7 Maj 2014 @ 14:41

 7. @ ufoludek

  Zdumienie w tych sprawach to najczęściej skutek niedoinformowania (w niektórych wypadkach – zupełnej ignorancji). Wszyscy na to cierpimy w takim czy innym stopniu. I nie ma się co dziwić, przy takim zakłamaniu, propagandzie, systemie ‚edukacji’ itd., ciągnących się od pokoleń.

  Dla niektórych może to być oczywiste, ale mnie dopiero niedawno uderzyło z pełną mocą, jak polski naród jest podobny do żydowskiego (o ile w ogóle można w tym wypadku mówić o narodzie, ale chyba jest zrozumiałe, o co mi chodzi). To przywiązanie do stworzonego mitu własnej historii, mesjanizm, martyrologia, megalomania… Całkowite zamknięcie na prawdę historyczną i agresja, kiedy ktoś ośmieli się zanegować mit… Niby oczywiste, ale i tak wciąż szokuje, kiedy poznaje się coraz więcej szczegółów i jednocześnie obserwuje, co się wokół dzieje.

  Komentarz - autor: iza — 7 Maj 2014 @ 17:01


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: