PRACowniA

19 marca 2014

Mówię, jak jest: Waszyngton jest największym zagrożeniem dla życia na Ziemi

Paul Craig Roberts
Institute for Political Economy
Poniedziałek, 17 marca 2014 15:56 CDT

Waszyngtoński plan zajęcia Ukrainy i eksmisji Rosji z ich bazy morskiej na Morzu Czarnym nie powiódł się. Jak to mawiał Lenin: ”Dwa kroki do przodu, jeden krok wstecz”.

Pamiętacie te mocne wypowiedzi pochodzące od Johna Kerry’ego, Błazna w Białym Domu, Hilary Clinton i wazeliniary Merkel o surowych sankcjach, które ”poważnie nadszarpną” rosyjską gospodarkę, o ile Rosja nie powstrzyma referendum na Krymie. To było bredzenie, kolejny ferment i pustosłowie marionetek Białego Domu i kanclerz Niemiec, która jest hańbą dla narodu niemieckiego. Jak Rosjanie powtarzali Johnowi Kerry’emu, sankcje nałożone na Rosję zniszczą Europę, a szkody dla Rosji będą znikome.

Żałuję, że Rosjanie nie zatrzymali tego dla siebie. Nie mogłem się doczekać, kiedy to kretyni z Waszyngtonu zniszczą NATO przez zastopowanie europejskiej gospodarki.

Oczywiście, skoro się udawało twardzieli i macho, trzeba zrobić coś, co waszyngtońskie presstytutki mogłyby nagłośnić jako nałożenie sankcji, więc Waszyngton sankcje nałożył, ale nie na Rosję, tylko na jedenaście osób: obalonego prezydenta Ukrainy, doradcę obalonego prezydenta, dwóch krymskich urzędników i siedmiu Rosjan.

Wybór tych osób jest całkowitą tajemnicą. Owych siedmiu Rosjan to asystent Putina, doradca Putina, czterech członków rosyjskiego parlamentu (Dumy) i wiceminister. Co ci ludzie mają wspólnego z referendum na Krymie, nikt nie wie.

Co więcej, sankcje dotyczą tylko zagranicznych kont bankowych, które tych 11 osób może mieć poza Rosją. Najprawdopodobniej dotknie to jedynie obalonego prezydenta Ukrainy, jeśli wierzyć całej propagandzie o nim. Według innych doniesień, sankcje mają obowiązywać tylko przez najbliższych sześć miesięcy.

Jeśli kryminaliści z Waszyngtonu i UE zawłaszczą pieniądze tych osób, rosyjski bank centralny może uzupełnić ich konta o skradzione sumy.

Tymi, którzy zdecydowali, że Krym oddzieli się od Ukrainy i wróci do Rosji, byli sami obywatele Krymu. Zgodnie ze sformułowaniem głupich kar Obamy, jego sankcje powinny mieć zastosowanie do krymskiego społeczeństwa, które głosowało za oddzieleniem się od amerykańskich pachołków w rządzie w Kijowie.

Ponadto, sankcje Obamy stosują się do niego samego i jego reżimu, oraz jego marionetek z NATO, ponieważ to Zachód obalił demokratycznie wybrany rząd Ukrainy, a nie Rosja czy Krym. Amerykanie oczywiście nigdy nie stosują prawa do siebie.

Innymi słowy, sankcje są zupełnie bez znaczenia. Jednak Głupiec z Białego Domu oświadczył: ”Jeśli Rosja będzie nadal ingerowała na Ukrainie, jesteśmy gotowi do nałożenia dalszych sankcji”.

Hipokryzja Obamy sprawia, że człowiekowi chce się puścić pawia. Bo to właśnie Głupiec z Białego Domu ingeruje w sprawy Ukrainy. To Waszyngton sfinansował i zorganizował obalenie legalnie wybranego rządu Ukrainy, wykorzystując dobrze zorganizowane i uzbrojone grupy neonazistów do zastraszenia rządzącej partii i nieuzbrojonej policji, otwierając tym samym Waszyngtonowi drogę do obsadzenia nielegalnego i niewybranego rządu swoimi dobrze opłacanymi marionetkami.

Ten niekompetentny Głupiec przeoczył jednak, że południowa i wschodnia Ukraina to Rosjanie, a nie Ukraińcy, więc zamach tych głupców doprowadził do odejścia Krymu i wywołuje powszechne protesty we wschodniej Ukrainie przeciw samozwańczemu rządowi w Kijowie. Marionetkowy rząd w Kijowie ustanowiony przez USA powołał ukraińskich miliarderów i oligarchów, którzy mają swoje prywatne siły bezpieczeństwa, na burmistrzów prorosyjskich miast w celu stłumienia protestów. Jeśli przeciw rosyjskiej społeczności zostanie użyta siła, prawdopodobnie rezultatem będzie przejecie kontroli nad wschodnią Ukrainą przez wojska rosyjskie.

Jeśli wschodnia Ukraina wróci do Rosji, Waszyngton pozostanie z ultranacjonalistami z zachodniej Ukrainy, czyli ludźmi, którzy walczyli dla Hitlera podczas Drugiej Wojny Światowej. UE nie chce ultranacjonalistów, jako że sami są zajęci wykorzenieniem nacjonalizmu i dążeniami do suwerenności państw europejskich. Niemniej jednak, Waszyngton zdobędzie strategiczną przewagę nad Moskwą, bo będzie mógł umieścić  pociski antybalistyczne i bazy wojskowe na granicy zachodniej Ukrainy z Rosją, zamykając tym samym waszyngtoński krąg otaczający Rosję wrogim wojskiem i bazami rakietowymi.

Rosja zneutralizuje amerykańskie bazy, atakując je rakietami Iskander, które nie mogą być przechwycone przez ABMs.

I jedyne, co osiągnie Głupiec z Białego Domu, to nie pozostawienie Rosjanom i Chińczykom śladu wątpliwości co do tego, że Waszyngton ma ich na swojej liście, ponieważ oba te państwa stoją na drodze do hegemonii Waszyngtonu nad światem.

Można się tylko zastanawiać, dlaczego Putin nie wyprzedzi nadchodzącego ataku wojsk USA na Rosję przez zniszczenie NATO ekonomicznie bez jednego wystrzału. Żeby to osiągnąć, wystarczy, że Putin odetnie Europę od energii. Waszyngtonowi trzy lata  zajmie stworzenie możliwości dostarczenia gazu ziemnego z USA, wydobywanego przez szczelinowanie, co doprowadziło zniszczenia zasobów wody w Ameryce. W tym czasie rządy członków NATO prawdopodobnie zostaną obalone z powodu masowego bezrobocia i kryzysu gospodarczego. Putin może także przejąć wszystkie aktywa zagraniczne w Rosji i szybko sfinalizować uzgodnienia z Chinami, Indiami, Brazylią i Południową Afryką w sprawie porzucenia dolara w rozliczeniach międzynarodowych.

Dolar amerykański jako światowa waluta rezerwowa jest źródłem amerykańskiego imperializmu. Pięć krajów składających się na BRICS obejmuje połowę ludności świata. Mogą prowadzić swoje interesy gospodarcze bez dolara.

Świat musi zrozumieć, że neokonserwatywny rząd USA to Trzecia Rzesza na sterydach. To wroga siła, bez żadnego poczucia sprawiedliwości i szacunku dla prawdy, prawa i ludzkiego życia. Wystarczy zapytać o to mieszkańców Iraku, Afganistanu, Libii, Syrii, Palestyny, Pakistanu, Jemenu, Somalii, Libanu, Hondurasu, Wenezueli, Kuby, Iranu. Nawet zwiedzeni obietnicami zachodni Ukraińcy szybko załapią o co chodzi. (przyp. tłumacza: myślący Polacy dawno już załapali o co chodzi, reszta dalej buja w obłokach.)

Obama osobiście oświadczył, że USA to ”wyjątkowy naród”. Jest to neokonserwatywna wersja deklaracji Hitlera, że naród niemiecki jest wyjątkowy, a zatem ponad wszystkimi innymi. Jedyna różnica między Waszyngtonem i nazistowskimi Niemcami jest taka, że Waszyngton ma o wiele silniejsze państwo policyjne i broń nuklearną.

Pycha i arogancja, które wynikają z przekonania Waszyngtonu, że jest to rząd ”niezastąpionego i wyjątkowego narodu”, oznacza, że Waszyngton nie ma szacunku dla jakiegokolwiek innego kraju ani dla prawa – czy to własnego, czy międzynarodowego. Mogą oni najechać kraje bez przyczyny, co jest zbrodnią wojenną. Mogą porywać i torturować ludzi, co jest zbrodnią w świetle prawa amerykańskiego i międzynarodowego. Waszyngton może ignorować samostanowienie narodów, takich jak Krymianie. Kim są ci Krymianie, żeby głosowali w sprawie własnej przyszłości bez zgody i decydującego głosu Waszyngtonu? Waszyngton deklaruje samostanowienie krymskiego społeczeństwa ”nieważnym i nielegalnym” i odmawia uznania ich prawa do samostanowienia, udając jednocześnie, że USA są ojczyzną ”wolności i demokracji”.

Żaden rząd w historii ludzkości nie może równać się stopniem hipokryzji i złej woli z Waszyngtonem. Uzbrojony w broń nuklearną i doktryny wojskowe prewencyjnego nuklearnego pierwszego uderzenia, Waszyngton stanowi największe zagrożenie dla życia na Ziemi.

Tłumaczenie: PRACowniA
Artykuł na SOTT.net: Telling it as it is: Washington is the biggest threat to life on Earth

23 Komentarze »

 1. władze tego „niezastąpionego i wyjątkowego” narodu jeszcze nie raz się zdziwią…ostatnio prześladuje mnie ta piosenka; pasuje w sam raz do artykułu

  Komentarz - autor: Kasia — 19 marca 2014 @ 15:10

 2. Moskwa z kolei ratuje wszystkich i przyrodę jak tylko może. W tym celu właśnie nakazała w ramach próby, zrzucić na Syberię, a nie na Polskę, pierwszą autorstwa Sowietów bombę wodorową. Było klawo jak cholera.

  Komentarz - autor: tumry — 19 marca 2014 @ 17:19

 3. @ Kasia
  Muse! 🙂

  Komentarz - autor: iza — 19 marca 2014 @ 18:54

 4. @tumry

  Nie bardziej niż przy okazji dwóch wcześniejszych testów przeprowadzonych przez USA. Nie wspominając o tym, że to nie Rosja zrzuciła dwie atomówki na miasta pełne ludzi – nie w ramach testów ani przez przypadek, rozmyślnie, z pełną premedytacją, praktycznie PO ZAKOŃCZENIU WOJNY.

  Twój argument jest nie tylko nie temat, ale wręcz działa na Twoją niekorzyść. Sugerowałabym dalej się nie podkładać.

  Komentarz - autor: iza — 19 marca 2014 @ 19:06

 5. Parlamentarzyści z Partii Swoboda w godnej siebie akcji.

  Komentarz - autor: iza — 19 marca 2014 @ 23:29

 6. Polacy są pod wpływem silnej propagandy antyrosyjskiej, chociaż to „zachód” żeruje na polskiej gospodarce… To się nazywa odwracanie uwagi…

  Komentarz - autor: Michał Wolski — 20 marca 2014 @ 10:07

 7. @Michał
  Jest też chyba coś jeszcze innego oprócz propagandy. Mam wrażenie, że Polacy żyją przeszłością i śnią o przyszłości, nie zwracając uwagi na to, co dzieje się w chwili obecnej. Albo może raczej filtrując to, co się dzieje, przez stare zadry i sny o potędze.

  Komentarz - autor: iza — 20 marca 2014 @ 22:55

 8. wiadomo, wszystko, co osłabia Rosję jest dobre…Stanów Zjednoczonych jeszcze nie było, a my już mieliśmy na pieńku z Rosją i tak już zostanie, i to jest najważniejsze itd…

  „zachód” żeruje na polskiej gospodarce, bo jest na to przyzwolenie. Weźmy taki system bankowy, można by próbować odzyskać to, co zostało sprywatyzowane, wprowadzając np. podatek od aktywów dla banków; proces długotrwały i przejściowo bolesny, ale mało realny, bo silne lobby, które skorzystało na prywatyzacji, jest nadal w boju…

  Komentarz - autor: Kasia — 21 marca 2014 @ 10:35

 9. Naturalnie nie zgadzam się z autorem.

  Irak, Afganistan, Libia, Syria, Pakistan, Jemen, Somalia, Liban, Honduras, Wenezuela, Kuba, Iran – w każdym z tych krajów za przyzwoleniem własnych liderów są lub były łamane podstawowe prawa człowieka. Tak się składa, że w żadnym z Zachodnich krajów a tych jest ponad 30 nie są łamane prawa człowieka – łącznie z USA. Oczywiście wobec własnych obywateli na własnym terytorium – bo Guantanamo wszyscy znamy – ataki dronów rozkazem Obamy też znamy.
  W przeciwieństwie do powyższej listy krajów na Zachodzie możemy w wolnych i demokratycznych wyborach powoływać i odwoływać naszych liderów. W tamtych krajach taka możliwość pojawia się dopiero po zorganizowaniu zamachu stanu 🙂
  Pluralizm i wolność wypowiedzi jest respektowana zarówno w UE jak i USA. Właśnie dlatego bez żadnych konsekwencji krytykujesz Stany Zjednoczone. Gdybyś mieszkał w jednym z krajów które wymieniłeś podlegałbyś cenzurze.
  Rozwój gospodarczy i poziom życia mieszkańców w krajach Zachodu stoi na najwyższym poziomie. To chyba mówi samo za siebie. Tam gdzie jest mocno skoncentrowana władza autorytarna w rękach jednej osoby, z racji specyfiki utrzymywania władzy wszelkimi ograniczeniami – nigdy nie będzie wolności gospodarczej która owocuje bogatą gospodarką dającą wysoki standard życia.
  Oczywiście można polemizować, że USA kieruje się agresywną ekspansją ekonomiczną, kontroluje centra finansowe, waluta jest sprężona z surowcami energetycznymi, inwestuje w armię, buduje bazy pod nosem Rosji i Chin – jednak pamiętajmy, że USA, zresztą jak każdy kraj – kieruje się zasadą pierwszeństwa własnego interesu narodowego – to być może nie jest korzystne dla reszty świata – ale całkiem rozsądne dla narodu amerykańskiego.

  Prawda jest taka, że świat możemy podzielić na wolny i demokratyczny – i jego przeciwieństwo, świat nie zawsze wolny i nie zawsze demokratyczny.
  Polska należy do świata wolnego i demokratycznego, a jak wiemy, byliśmy przez 123 i 44 lata częścią tego drugiego.
  Dlatego my Polacy powinniśmy doskonale wiedzieć czy było nam lepiej w czasach zaborów lub szczególnie niedawnej komuny – czy jest lepiej aktualnie.
  Nie zrozumcie mnie źle – świat wolny i demokratyczny NIE JEST IDEALNY. Polska i Polacy (jak i cały Zachód) mają mnóstwo problemów które wymagają naprawy – partyjniacki system wyboru władz, 25 lat tych samych polityków u władzy, nierozliczenie ludzi za okres komuny, bezrobocie, niskie płace, tendencyjność mediów głównego nurtu, nadchodzący kryzys demograficzny.

  Zastanówcie się jednak czy chcielibyście mieszkać w takiej Rosji w której Wasze prawa podstawowe nie są szanowane, wybory są powszechnie fałszowane, władze są niewybieralne – faktycznie rządzi grupa ultrabogatych oligarchów – co oznacza niesprawiedliwość społeczną – płace na tle Zachodu są g**no warte, przez co występuje bieda i ubóstwo z pełną konsekwencją powiązanych patologii – panują znamiona cenzury – wszechobecna propaganda medialna – za działalność opozycyjną niejeden oddał życie – więźniowie polityczni wysyłani są na Syberię (w ramach reedukacji przez pracę 🙂 ) – a pieniądze ze sprzedaży surowców naturalnych, dobra całego narodu – są marnowane w gigantycznych ilościach na bezsensowne zbrojenia które i tak nigdy nie dorównają zjednoczonej sile wojsk NATO – a mogłyby być inwestowane w gospodarkę, zwiększając poziom życia wszystkich obywateli.
  Co związane z nieelekcyjnością i autorytaryzmem władzy – imperializm – Katarzyna II chciała podbić Polskę, Napoleon chciał podbić Europę, Hitler Europę, Stalin Europę – połowicznie mu się udało, Dziadek Kim Dżon Una Koreę Południową, Breżniew Afganistan, Saddam Kuwejt… a Putin Krym 🙂 – i zdaje się że mu się to udało.
  Polska, Niemcy, Francja, Holandia, UK, USA, Kanada i każdy kraj reprezentujący Zachód ma swoje wady i problemy, ale chyba oczywistym jest, że nawet Rosjanie gdyby mieli możliwość stworzenia swojej ojczyzny biorąc za model kraje Zachodu – NIE WAHALIBY SIĘ ANI SEKUNDY.
  Taka jest prawda.
  Więc robienie największego zła z USA i całego wolnego świata jest zupełnie bezpodstawne. Tak jak wspominałem Zachód ma swoje problemy o których należy głośno mówić i podkreślać na każdym kroku, ale wydźwięk tego tekstu odbieram w ten sposób iż autor wyłącznie kieruje się typową propagandą antyamerykańską, która poza nazewnictwem nie różni się w gruncie rzeczy niczym od typowej propagandy antyrosyjskiej, a niegdyś antyradzieckiej.

  Mimo wszystko lubię poczytać treści zupełnie sprzeczne z moimi poglądami, to bardzo ważne aby cały czas konfrontować siebie z odmiennymi opiniami i światopoglądem. Bo jeśli czytuje się coś w wyłącznie w jednym nurcie, bardzo łatwo się w tym zatracić. Pamiętajcie o tym.

  Sam blog zatrzymał mnie na dłużej, całkiem interesujący.
  Pozdrawiam, Pendrak.

  Komentarz - autor: Pendrak — 22 marca 2014 @ 05:10

 10. A i zapytam jeszcze:

  „Waszyngton może ignorować samostanowienie narodów, takich jak Krymianie. Kim są ci Krymianie, żeby głosowali w sprawie własnej przyszłości bez zgody i decydującego głosu Waszyngtonu? Waszyngton deklaruje samostanowienie krymskiego społeczeństwa ”nieważnym i nielegalnym” i odmawia uznania ich prawa do samostanowienia, udając jednocześnie, że USA są ojczyzną ”wolności i demokracji”.”

  Kim są ci Krymianie ? …którzy zagłosowali w 97% za przyłączeniem do Federacji Rosyjskiej, a gdzie faktycznie mieli możliwość stworzenia państwa.
  Krymianie istnieją tak samo jak istnieją Mazowszanie, Małopolszczanie …czy każda inna grupa ludzi żyjąca w obrębie danej krainy geograficznej i propagandowo sklasyfikowana jako naród w celu wykorzystania tego nazewnictwa w grze politycznej.

  Putin wykorzystał zamieszanie na Ukrainie i dokonał nielegalnej aneksji terytorium należącego do Ukrainy. To jest fakt. I naprawdę nie ma znaczenia, czy tam jest legalny rząd czy nielegalny. To nie zmienia faktu, że żadne państwo nie ma prawa najeżdżać innego państwa ze względu na roszczenia terytorialne.
  Tym bardziej, że Rosja złamała istotną umowę międzynarodową podpisaną z Ukrainą, jasno stwierdzającą o nienaruszalności jej granic w zamian za oddanie arsenału jądrowego.
  Ukraińcy zostali oszukani, trzeba to sobie powiedzieć jasno.

  Naprawdę nie ma co klaskać Putinowi. Ten człowiek wielokrotnie publicznie stwierdzał, że jest zainteresowany odbudową dawnego Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Dokładnie ta sama historia jak z Hitlerem. Niemcy utraciły terytorium po I wojnie światowej (jak Rosja po rozpadzie) i jego marzeniem było ponowne wcielenie tych obszarów. Tylko wojna mogła ostudzić zapędy Hitlera. Czy wojna ostudzi Putina? Nie sądzę. On ma zdecydowanie za małą władzę w porównaniu do Hitlera. Rosja jest za słabym krajem w porównaniu do siły ówczesnych Niemiec wobec aliantów przed II wojną światową. Jest zależny ekonomicznie od Zachodu tak jak Zachód od niego. Więc to miecz obosieczny. Ostatecznie musi liczyć się ze zdaniem oligarchów, którzy to nie zapominajmy – wybrali Putina na władcę Rosji.

  Tyle.

  Komentarz - autor: Pendrak — 22 marca 2014 @ 05:35

 11. @ Pendrak

  Putin wykorzystał zamieszanie na Ukrainie i dokonał nielegalnej aneksji terytorium należącego do Ukrainy. To jest fakt.

  Nie. Faktem jest, że 97% głosujących chciało wejść w skład Federacji Rosyjskiej. Jakim prawem odmawiasz im prawa do samostanowienia?

  Ostatecznie musi liczyć się ze zdaniem oligarchów, którzy to nie zapominajmy – wybrali Putina na władcę Rosji.

  Ciekawy to kraj, gdzie oligarchowie stanowią większość społeczeństwa.

  Tak się składa, że w żadnym z Zachodnich krajów a tych jest ponad 30 nie są łamane prawa człowieka – łącznie z USA. Oczywiście wobec własnych obywateli na własnym terytorium – bo Guantanamo wszyscy znamy – ataki dronów rozkazem Obamy też znamy.

  Tak się składa, że są.

  Human rights violations in Europe, broken down by country, article violated and judgment — 2011

  Austria 12
  Belgium 9
  Denmark 6
  Finland 7
  France 33
  Germany 41
  Italy 45
  Poland 71
  Portugal 31
  Spain 12
  Switzerland 11
  United Kingdom 19
  TOTAL 1165
  EU TOTAL 633

  The EU’s top 5 human rights issues (2012)

  However, Europe isn’t perfect, and human rights abuses still plague the continent.

  Human Rights Violations in France

  US Guilty Of Several Human Rights Violations In 2012: Human Rights Watch

  HRW’s 665-page 2013 World Report, assessing human-rights progress during the past year across 90 countries, acknowledged that the U.S. “has a vibrant civil society and media that enjoys strong constitutional protections.” But, despite appearances, HRW noted millions of the most vulnerable Americans are subjected to human-rights abuses every day.

  To tak pierwsze z brzegu i głównie mainstream. Jak zechcesz, doszkolisz się, bo wyraźnie nie wiesz, o czym mówisz. I dlaczego mielibyśmy rozróżniać zbrodnie popełnione na domowym podwórku od tych popełnionych na innych narodach? Żeby móc użyć statystyki do poparcia własnej z góry przyjętej tezy? Nie tutaj, proszę.

  Andrzej Łobaczewski, Ponerologia polityczna:

  Austriackie gadanie przeszło do języków europejskich, jako potoczne określenie gadaniny mijającej się z rzeczywistością. W jego autentycznym wydaniu tamtych czasów maksymalnego nasilenia histeryczności w Europie, takie wypowiedzi były produktem myślenia konwersyjnego, w którym podświadoma selekcja i substytucja przesłanek prowadziła do permanentnego mijania się z sednem sprawy. Odruchowe przyjmowanie, że rozmówca posługuje się podobnym sposobem myślenia jest przejawem pewnej kultury kłamstwa, kiedy dostrzeganie prawdy bywało traktowane jako objaw złego wychowania. … Dominacja emocjonalizmu, zarówno w życiu indywidualnym co zbiorowym, jak także w polityce, oraz podświadoma selekcja i substytucja przesłanek w myśleniu utrudniają komunikację.

  Komentarz - autor: iza — 22 marca 2014 @ 15:54

 12. Chciałbym wiedzieć ilu z tych „oświeconych” Polaków chciało by żyć w kraju rządzonym przez ludzi pokroju Aleksandra Muzyczko lidera Majdanu zaburzonego seksualnie agresywnego i niebezpiecznego psychopatę gdyby mieli by wybór powrotu do Rosji. http://www.youtube.com/watch?v=JrNGk7pD1Zc

  Komentarz - autor: Marek — 22 marca 2014 @ 17:56

 13. USA już od dawna są państwem policyjnym – od upokarzających praktyk na lotniskach po domaganie się karty kredytowej żeby móc zostać w hotelu. Liczba więźniów wobec liczby populacji bije na głowę zarówno kraje europejskie jak i Rosję. Liczba baz na obcych terytoriach to około 1000 – jedna z największych znajduje się w Kosowie – amerykańskie koncerny rabują tam jednocześnie bogactwa naturalne, a lokalna mafia administruje tubylcami. Dlatego pisanie o USA jako o „wolnym świecie” jest albo częścią iście goebbelsowskiej propagandy albo dowodem totalnej ignorancji. Jeżeli dodać do tego stałe popieranie Izraela i tego co wyrabia się tam z Palestyńczykami obraz jest jeszcze bardziej ponury. Natomiast nikt im nie dorówna w hipokryzji i obłudzie – nawet dzisiaj kiedy cały świat widzi co zrobili w Iraku, Libii, Syrii oni prawią kazania niczym protestanccy kaznodzieje głoszący „dobrą nowinę” w czasie ludobójstwa Indian.

  Komentarz - autor: kontras — 23 marca 2014 @ 17:27

 14. Nie należy zapominać, że USA inspirowane i sterowane przez lobby syjonistyczne dąży za wszelką cenę nie tylko do osłabienia Rosji, zależy im również na osłabieniu Europy i przejęcia nad nią kontroli. Ostatnia wypowiedź wicesekretarz stanu V. Nuland to tylko namiastka tego, co tak naprawdę USA myśli o Europie. W związku z czym zacieśnianie współpracy militarnej z USA i wręcz dopraszanie się o obecność żołnierzy na terenie Europy – nie zwracając uwagi na haniebne czyny, jakich dopuścili się i nadal dopuszczają na rozkaz swoich mocodawców w tylu miejscach na świecie, jest przejawem wyjątkowej bezmyślności i niewiedzy…

  Komentarz - autor: Kasia — 23 marca 2014 @ 18:26

 15. Amen!
  Mam wrażenie, że większość tzw. decyzji politycznych – o ile nie wszystkie bez wyjątku – jest podejmowanych z myślą o szybkim zysku (nie chodzi mi wyłącznie o zysk finansowy, choć przeważnie i tak do niego się wszystko sprowadza). Przy takiej pandemii krótkowzroczności okuliści mieliby szansę stać się najbardziej cenioną i najbogatszą grupą społeczną, gdyby tylko zakażeni tym wirusem byli zainteresowani leczeniem.

  Komentarz - autor: iza — 23 marca 2014 @ 19:06

 16. „Mam wrażenie, że większość tzw. decyzji politycznych – o ile nie wszystkie bez wyjątku – jest podejmowanych z myślą o szybkim zysku (nie chodzi mi wyłącznie o zysk finansowy, choć przeważnie i tak do niego się wszystko sprowadza)”.

  No jasne, że tak. Weźmy na tapetę ostatnie skandaliczne działania i wypowiedzi Tuska – wojenna retoryka, bazowanie na strachu wyłącznie po to, aby zapewnić sobie i swoim poplecznikom ciepłe posadki w strukturach Unii. Zero przyzwoitości, zero honoru. Najpierw lizanie butów Amerykanom, a teraz bezpardonowa przedwyborcza propaganda. Niestety, obawiam się, że gros zaślepionych Polaków to kupi…

  Komentarz - autor: Kasia — 23 marca 2014 @ 20:49

 17. @Marek

  Muzyczkę odstrzelono. Widocznie „pomazańcy” wyciągnięci z kartoteki szefów niejakiej Victorii „F*uck the EU” Nuland postanowili poprawić nieco wizerunek swój i nowej ukraińskiej „wadzy”. W efekcie, co akurat było do przewidzenia, neonaziści z Prawego Sektora właśnie szturmują budynki rządowe zajmowane przez neonazistów ze Swobody i Ojczyzny.

  Gdyby to nie było tragiczne (bo normalnych, uczciwych Ukraińców szkoda), to można by się uśmiać do rozpuku.

  Komentarz - autor: Magia — 27 marca 2014 @ 23:27

 18. To chyba ważna, choć nie sprawdzona wiadomość. Na jednym z portali znalazłam info, że banderowska junta, nie radząc sobie z prorosyjskimi nastrojami w południowo-wschodniej Ukrainie, postanowiła wynająć zagranicznych najemników do tłumienia demonstracji.
  Jeśli dobrze rozumiem ten tekst, to „inicjatywa ściągnięcia najemników wyszła od oligarchów, Jurija Kołomojskiego i Serhija Taruty, którzy zostali mianowani gubernatorami regionów dniepropietrowskiego i donieckiego” przez nową „wadzę”.

  Jak napisałam wcześniej, informacja nie jest potwierdzona (pewnie „wyjdzie w praniu”), ale – znając outsourcingowy modus operandi tych łotrów – nie można tego wykluczyć a’priori.

  Komentarz - autor: Magia — 27 marca 2014 @ 23:52

 19. Jeśli dobrze rozumiem ten tekst

  a pomysł popiera prezydent. Sami na to wpadli, czy im podszepnięto? Taa… może być wyssane z palca, ale zgadzam się, że nie byłoby to zaskoczeniem.

  Jakże ta cała ukraińska historia przypomina rewolucję rosyjską przejętą przez bolszewików:

  How the Bolsheviks subverted the 1917 Russian revolution

  Jak ktoś nie oglądał tego dokumentu, to polecam (2 x 45 min)

  Komentarz - autor: iza — 28 marca 2014 @ 00:39

 20. Wyniki badań Gallup International w ramach globalnej ankiety:

  Komentarz - autor: Anonimowy — 28 marca 2014 @ 20:39

 21. Zdaje się, że niesprawdzona informacja, którą podałam 27 marca, o tym, że (nie)rząd z Kijowa nie radząc sobie z prorosyjskimi nastrojami w południowo-wschodniej Ukrainie, postanowił wynająć zagranicznych najemników do tłumienia demonstracji, właśnie się potwierdza.

  Ławrow poinformował dziś (cytuję za portalem gazeta pl), że:

  Według MSZ Rosji do „południowo-wschodnich rejonów Ukrainy, w tym do Doniecka, ściągane są pododdziały wojsk wewnętrznych i Gwardii Narodowej Ukrainy z udziałem bojówkarzy nielegalnej formacji zbrojnej Prawy Sektor”.

  MSZ Rosji twierdzi, że „postawiono przed nimi zadanie stłumienia przy użyciu siły protestów mieszkańców południowego wschodu kraju przeciwko polityce obecnych władz w Kijowie”.

  Rosyjskie MSZ oświadczyło, że „szczególne zaniepokojenie budzi to, że do operacji tej włączono około 150 amerykańskich specjalistów z prywatnej organizacji wojskowej Greystone, przebranych w mundury funkcjonariuszy pododdziału Sokoł”.

  MSZ ostrzegło, że „organizatorzy i uczestnicy tej prowokacji biorą na siebie ogromną odpowiedzialność za stworzenie zagrożenia dla praw, wolności i życia pokojowo nastawionych obywateli Ukrainy, a także dla stabilności państwa ukraińskiego”.

  Komentarz - autor: Magia — 8 kwietnia 2014 @ 20:30

 22. (nie)rząd z Kijowa nie radząc sobie z prorosyjskimi nastrojami w południowo-wschodniej Ukrainie, postanowił wynająć zagranicznych najemników do tłumienia demonstracji,

  Pytanie, kto tak naprawdę kogo „wynajął”. Moim zdaniem jest bardzo prawdopodobne, że inicjatywa nie wyszła z Ukrainy.

  Ładnie to podsumowuje guerillastocktrading:

  Rumor is that the Ukraine government is secretly using US security forces from a company called Greystone to kill and squash protestors, which it now calls “terrorists”.

  That’s a sad state of affairs when there are so many people who dislike the US/EU regime installed in Ukraine that they have to ship in special forces from Greystone to squash the protests.

  Russia has hundreds of years of experience in dealing with Ukraine, both good and bad, and it strikes me as a little dumb that the US and EU would think they can use regime change and now regime stabilization tactics of the kind provided by the International Republican Institute. I think Russia is correct. Anyone having to ship in security forces to control and subjugate a population has already lost the battle because violence begets more violence.

  International Republican Institute? Ten to chyba jest nam wszystkim dobrze znany, wraz z jego metodami i celem? Nie? To warto się dokształcić, bo jedyne, co w tej branży czasem się zmienia, to nazwy.

  Pod koniec 2012 roku Rosjanie wykopali IRI z Rosji za „mieszanie się w jej wewntrzne sprawy”. IRI się wyniósł, ale zapowiedział, że nie zaprzestanie „promocji społeczeństwa obywatelskiego” w Rosji i będzie to robił ze swojego biura w Warszawie. Nie pierwszy to raz, kiedy Polska ochoczo udostępniła się Zachodowi, żeby ułatwić mu urzeczywistnianie jego „ideałów” (które tak na marginesie obejmują również torturowanie więźniów wojennych).

  Łupią nas i grabią? Super, widać liczymy się, inaczej nie zwróciliby na nas uwagi. To podsuńmy im sami parę smacznych kąsków, podłóżmy się im na wszystkich frontach jak nie powiem kto i niech nikt nie waży się powiedzieć o nich złego słowa. Ki czort, ogólnonarodowy syndrom sztokholmski czy totalna, bezgraniczna głupota?

  Komentarz - autor: iza — 9 kwietnia 2014 @ 15:28

 23. @Iza
  Może wyszła, a może nie… Dla mnie o wiele ważniejsze jest to, że taka decyzja świadczy o tym, że uzurpatorzy przy władzy NIE MAJĄ POPARCIA wewnątrz kraju. Wiele wskazuje na to, że ukraińska policja i wojsko odmówiły uczestnictwa w tej hucpie, i stąd pomysł na zastosowanie wypróbowanego sposobu siewców „wolności i demokracji”, czyli zaangażowanie najemników w tłumienie protestów.

  ps. Wielkie dzięki za podlinkowanie info o „IRI”. To rzuca więcej światła na decyzję rządu AWS z (ło)Buzkiem na czele o zablokowaniu budowy Jamału II, który miał omijać Ukrainę (już wtedy Rosjanie denerwowali się niespłacaniem należności i podkradaniem gazu).

  Komentarz - autor: Magia — 10 kwietnia 2014 @ 17:48


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: