PRACowniA

3 marca 2014

Czy USA wspierają neonazistów na Ukrainie?

Filed under: Polityka,Wydarzenia bieżące — iza @ 12:11
Tags: , , , ,

Max Blumenthal
Salon.com
25 lutego 2014 14:15 CST

Wraz z kulminacją protestów na kijowskim Euromajdanie, jaka miała miejsce w tym tygodniu, przejawy otwartego faszyzmu i neonazistowskiego nacjonalizmu stały się zbyt rażące, by móc je zignorować. Od kiedy demonstranci zajęli plac w centrum miasta, żeby walczyć z ukraińskimi policyjnymi oddziałami do tłumienia zamieszek i żądać usunięcia splamionego korupcją, prorosyjskiego prezydenta Wiktora Janukowicza, był wypełniony skrajnie prawicowymi bojówkarzami ulicznymi deklarującymi bronienie czystości etnicznej swojego kraju.

W okupowanym kijowskim ratuszu były rozwieszone sztandary białych suprematystów i flagi konfederatów, a na zwalonym pomniku Lenina demonstranci wywiesili symbole nazistowskiej SS i białej władzy. Kiedy Janukowicz uciekł helikopterem ze swojej pałacowej posiadłości, demonstranci z Euromajdanu zniszczyli pomnik Ukraińców, którzy zginęli walcząc przeciwko niemieckiej okupacji w czasie II wojny światowej. Na Majdanie coraz częściej widziało się salutowanie Sieg Heil i nazistowki symbol Wolfsangel, a siły neonazistów ustanowiły w Kijowie i okolicach “strefy autonomiczne”

Do demontracji na Majdanie próbowała przyłączyć się anarchistyczna grupa o nazwie Antyfaszystowski Związek Ukrainy, ale spotkała się z wyzwiskami i groźbami pobicia ze strony wałęsających się po placu band neonazistów. „Wyzywali anarchistów od żydów, czarnuchów, komunistów” – powiedział jeden z członków Unii. „Nie było tam żadnych komunistów, po prostu wyzywali”. „Jest tu mnóstwo nacjonalistów, z nazistami włącznie. Ściągnęli tu z całej Ukrainy. Stanowią około 30% wszystkich protestujących”.

Jedną z „Wielkiej Trójki” partii politycznych stojących za protestami jest ultra-nacjonalistyczna partia Swoboda, której przywódca Ołeh Tiahnybok wzywał do wyzwolenia kraju od „moskiewsko-żydowskiej mafii”. Po skazaniu w 2010 roku strażnika nazistowskiego obozu śmierci, Iwana Demianiuka, za współudział w zamordowaniu blisko 30 000 ludzi w obozie w Sobiborze, Tiahnybok pognał do Niemiec, żeby ogłosić go bohaterem, który „walczył o prawdę”. Partia Swoboda, po raz pierwszy w ukraińskim parlamencie, ma aż 37 deputowanych, z których jeden, doradca Tiahnyboka, Jurij Michalczyszyn znany jest z cytowania Josepha Goebbelsa, założył nawet think tank pierwotnie nazwany „Centrum Badań Politycznych im. Josepha Goebbelsa”. Według Pera Andersa Rudlinga, naukowca i czołowego eksperta od europejskiego neofaszyzmu, Michalczyszyn uważający się za “socjalnacjonalistę” jest głównym ogniwem łączącym oficjalne skrzydło Swobody z neonazistowskimi ugrupowaniami bojowymi, takimi jak Prawy Sektor.

Prawy Sektor jest nieformalnym syndykatem „autonomicznych nacjonalistów”, jak określają się sami członkowie, charakteryzujący się ubraniami w stylu skinhead, ascetycznym stylem życia i fascynacją przemocą uliczną. W tym miesiącu kadry ugrupowania, uzbrojone w tarcze i pałki, obsadziły pierwsze linie starć na Euromajdanie, wypełniając powietrze swoimi okrzykami „Ukraina ponad wszystko!”. W swoim najnowszym wideo propagandowym [dołączonym na końcu artykułu] Prawy Sektor obiecuje walczyć “o tradycyjną moralność narodową i wartości rodziny, a przeciwko degeneracji i totalitarnemu liberalizmowi”. Podczas gdy Swoboda powiązana jest z całą konstelacją międzynarodowych partii neofaszystowskich poprzez Alliance of European National Movements (Sojusz Europejskich Ruchów Narodowych), Prawy Sektor obiecuje prowadzić swoją armię pozbawionych celu, zagubionych i rozczarowanych młodych ludzi na „wielką europejską rekonkwistę”.

Jawnie pronazistowska polityka Swobody nie powstrzymała w tym miesiącu [lutym] ani senatora Johna McCaina od zwrócenia się do zgromadzonych na Euromajdanie, stojąc ramię w ramię z Tiahnybokiem, ani nie przeszkodziła podsekretarz stanu USA, Victorii Nuland, cieszyć się z przyjacielskiego spotkania z liderem Swobody. Niedawno przywódca Swobody, gorliwie odpierając zarzuty o antysemityzm, gościł izraelskiego ambasadora na Ukrainie. „Chciałbym prosić Izraelczyków, żeby także respektowali nasze uczucia patriotyczne – powiedział Tiahnybok. – Prawdopodobnie każda partia w [izraelskim] Knesecie jest nacjonalistyczna. Z boską pomocą, niech tak będzie i u nas”.

Dzięki wyciekowi wiadomo, że Nuland w swojej rozmowie telefonicznej z Geoffreyem Pyattem, ambasadorem USA na Ukrainie, wyraziła życzenie, żeby „cztery razy w tygodniu” konsultował się z amerykańskim wymiennikiem Janukowicza, Arsenijem Jaceniukiem, a Tiahnyboka zostawić „na boku”. Na konferencji Fundacji Amerykańsko-Ukraińskiej, jaka odbyła się 5 grudnia 2013 roku, Nuland chełpiła się, że Stany Zjednoczone zainwestowały 5 miliardów dolarów w „budowanie na Ukrainie demokratycznych kompetencji i instytucji”, aczkolwiek nie podała żadnych szczegółów.

„Ruch Euromajdanu urzeczywistnił zasady i wartości, które są fundamentem dla wszystkich wolnych demokracji” – ogłosiła Nuland.

Dwa tygodnie później odbyła się we Lwowie ceremonia z pochodniami z udziałem 15 tysięcy członków Swobody ku czci Stepana Bandery, nazistowskiego kolaboranta z okresu II wojny światowej, który przywodził profaszystowskiej Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN-B). Lwów stał się epicentrum działalności neofaszystowskiej na Ukrainie, a wybrani przedstawiciele Swobody toczyli kampanię na rzecz zmiany nazwy lwowskiego lotniska na ‘lotnisko Bandery’, udało im się także przemianować ulicę Pokoju na ulicę Batalionu Nachtigall, jednostki wojskowej OUN-B, która brała bezpośredni udział w ludobójstwie. „’Pokój’ jest pozostałością radzieckich stereotypów” – wyjaśniał deputowany z partii Swoboda.

Bandera, czczony przez ukraińskich nacjonalistów jako legendarny bojownik o wolność, w rzeczywistości ma na swoim koncie haniebną historię, delikatnie mówiąc. Po wzięciu udziału w akcji zgładzenia Ukraińców, którzy popierali porozumienie z Polską w latach 30. XX wieku, w 1943 i 1944 roku siły Bandery wytknęły sobie za cel etniczne oczyszczenie zachodniej Ukrainy z Polaków. Wymordowali wówczas ponad 90 000 Polaków i wielu żydów, których Jarosław Stećko, prawa ręka Badery i pełniący funkcję premiera rządu, był zdecydowany eksterminować. Po wojnie Bandera wyznawał ideologię faszystowską, propagując ideę totalitarnej, czystej etnicznie Europy, a w tym samym czasie powiązana z nim Ukraińska Powstańcza Armia (UPA) prowadziła zbrojną walkę przeciwko Związkowi Radzieckiemu. Zainspirowana przez niego krwawa łaźnia skończyła się, kiedy w 1959 roku zamordowali go w Monachium agenci KGB.

Powiązanie z prawicą

Wielu spośród tych członków OUN-B, którzy przeżyli, uciekło do Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych – w niektórych przypadkach z pomocą CIA – gdzie po cichu zawierali sojusze polityczne z prawicowymi ugrupowaniami. „Musisz zrozumieć, że jesteśmy organizacją podziemną. Przez długie lata po cichu penetrowaliśmy wpływowe stanowiska” – usłyszał od jednego z członków dziennikarz Russ Bellant, który udokumentował odrodzenie się ugrupowania w Stanach Zjednoczonych w swojej książce wydanej w 1988 r., zatytułowanej „Old Nazis, New Right, and the Republican Party” (Starzy naziści, nowa prawica i Partia Republikańska. Odpowiednie fragmenty książki można przeczytać na Gogle Books).

Organizacja OUN-B rekonstytuowała się w Waszyngtonie [w 1940 roku] pod szyldem Ukrainian Congress Committee of America (UCCA) i według Bellanta jest to organizacja patronacka, skupiającą pod swoim parasolem „wszystkie fronty OUN-B”. W połowie lat 80. administracja Reagana była przesiąknięta członkami UCCA, z przewodniczącym grupy Lwem Dobrianskym obsadzonym na stanowisku ambasadora na Bahamach i jego córką, Paulą, w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego. W 1983 roku Reagan osobiście zaprosił do Białego Domu Jarosława Stećko, lidera banderowców, który nadzorował masakrę 7000 żydów we Lwowie.

„Wasza walka jest naszą walką – powiedział Reagan do byłego nazistowskiego kolaboranta. – Wasze marzenia są naszymi marzeniami”.

[Osiągnięcia Pauli, która jeszcze przed rozpoczęciem pracy w administracji Busha wspierała propagandę na rzecz kontynuowania militarystycznej postawy USA po zakończeniu Zimnej Wojny i – jeszcze przed 9/11 – ustanawiania swoich reżimów na Bliskim Wschodzie. Następczynią Dobrianskiej od spraw europejskich w amerykańskim departamencie stanu jest neokonserwatystka Victoria Nuland („pieprzyć UE”), a cały przewrót kijowski był projektem neokonów, jak pisze Billmon na swoim blogu Moon of Alabama  – przyp.]

Kiedy w 1985 roku Departament Sprawiedliwości USA rozpoczął krucjatę z zamiarem schwytania i osądzenia zbrodniarzy hitlerowskich, UCCA wkroczyła do akcji, lobując w Kongresie za powstrzymaniem inicjatywy. Bellant napisał: „UCCA odegrała również wiodącą rolę w przeciwstawianiu się dochodzeniom federalnym w sprawie podejrzanych zbrodniarzy hitlerowskich, kiedy w późnych latach 70. zaczęto podnosić te kwestie. Niektórzy członkowie UCCA mają wiele powodów do zmartwień – powodów, które mają początek w latach 30.”.

UCCA, wciąż aktywna i wpływowa siła lobująca w Waszyngtonie, raczej nie porzuciła czci dla banderowskiego nacjonalizmu. W 2009 roku, w 50. rocznicę śmierci Bandery, organizacja ta ogłosiła go „symbolem siły i prawości dla jego zwolenników”, który do dziś nie przestaje inspirować Ukraińców”. Rok później to samo ugrupowanie celebrowało 60. rocznicę śmierci Romana Szuchewycza, członka OUN-B i dowódcy batalionu Nachtigall, który wymordował żydów we Lwowie i na Białorusi, nazywając go „bohaterem”, który „walczył o honor, sprawiedliwość…”

Tymczasem na Ukrainie w 2010 roku ówczesny prezydent Wiktor Juszczenko przyznał Banderze tytuł „Bohatera Narodowego Ukrainy”, co stanowiło kulminację jego wysiłków zmierzających do stworzenia antyrosyjskiego nastawienia narodu i oczyszczenia faszyzmu OUN-B. (Żona Juszczenki Kateryna Czumaczenko pracowała w administracji Reagana i dla prawicowej organizacji Heritage Foundation). Kiedy Parlament Europejski potępił obwieszczenie Juszczenki jako afront wobec „europejskich wartości”, powiązany z UCCA Światowy Kongres Ukraińców zareagował z oburzeniem, oskarżając UE o „kolejną próbę sfałszowania historii Ukrainy z okresu II wojny światowej”. Na swojej stronie internetowej UCCA zbywa historyczne dane o kolaboracji Bandery z nazistami jako „sowiecką propagandę”.

Po zniknięciu Janukowicza UCCA pomagała organizować wiece w wielu miastach USA dla poparcia protestów Euromajdanu. Kiedy przez centrum Chicago maszerowało kilkuset demonstrantów, niektórzy z nich machali ukraińskimi flagami, podczas gdy inni dumnie powiewali czerwono-czarnymi sztandarami UPA i OUN-B. „USA wspiera Ukrainę!” – skandowali.

Wideo poniżej: Prawy Sektor -Wielka ukraińska rekonkwista

Komentarz SOTT.net: Wyszukiwanie najpodlejszych elementów każdego kraju na świecie, podłączanie się i umacnianie ich…. tak, to amerykańska metoda.


Tłumaczenie: PRACowniA
Artykuł na SOTT.net: Is the US backing neo-Nazis in Ukraine?
Ciekawe rozwinięcie tematu, z odtajnionymi amerykańskimi dokumentami, można przeczytać tutaj (eng).
Tematowi Ukrainy poświęcona była też spora część wczorajsszej audycji Radia SOTT, do ściągnięcia tu.
Obraz dopełnia: Anti-Semitism comes full circle: Israeli Defence Forces unit led fascist militia in Kiev – How much involvement did Israel have in neo-Nazi coup d’état?

29 Komentarzy »

 1. SOTT powoli, ale zdecydowanie przeistoczył się na rupor kłamstwa – sytuacja na Ukrainie stała się papierkiem lakmusowym.

  Już nie zaskakują stałe przedruki komunistycznych i syjonistycznych artykułów na SOTT, retransmisja propagandy Putina Russia Today, nie dziwi poparcie redaktorów SOTT okupacji Ukrainy, które nazywają stabilizacją. Nienawiść do USA i CIA są tak silne, że są gotowi oddać życie za agresora Putina, nawet jeśli zrzuci na nich bombę! Dwubitny mózg byłych zwolenników sprawiedliwości działa pełną mocą!

  Dlaczego to się robi? Strach zachodnich „wolnych” ludzi przed milionowymi protestami Ukraińców przeciwko krwawej prorosyjskej dyktaturze Janukowycza. W środowisku SOTT ludziom nie mieści się w głowie, że inni ludzie mogą powstać przeciwko dyktaturze, bo większość zachodnich „umysłów” pogrążona jest w niewoli, a teraz widać, że ich umysł też: Joe uciekł z rodzinnej Szkocji , która chce niezależności od Wielkiej Brytanii, a jego teściowa nadal płaci podatki przeklętym Sionazi. Im obce jest pojęcie honoru i godności, o których nawet Polacy wiedzą nie ze słyszenia.

  Jeśli protestujący Ukraińcy to naziści, to PiS i polacy to hitlerowcy..? A ile CIA zaplacil, przykładem, za protesty w Warszawie 11 listopada? 300 hrywnien każdemu..?

  Co tam mówili Kasjopeanie o czerwonym spisku w ostatniej sessji? Ten spisek jest realizowany przez SOTT.

  Komentarz - autor: Motor — 3 marca 2014 @ 16:26

 2. @Motor
  Nie podałeś ani jednego argumentu przeciwko tym, które zostały przedstawione w artykule.
  Nie wiesz albo nie chcesz pamiętać, że:
  – Janukowycz został wybrany w demokratycznych wyborach (co potwierdzili obserwatorzy EU);
  – do następnych wyborów został mniej więcej rok i wtedy – jeśli taka wola – należało go wymienić;
  – umowa, którą wynegocjowali „trzej tenorzy” z UE została zerwana tuż po jej podpisaniu przez majdanowców a Janukowiczowi postawiono ultimatum pt. „wypad albo…”
  – kilkadziesiąt tysięcy brunatnych zadymiarzy to jeszcze nie „milionowe protesty Ukraińców”;
  – co „pokojowi demonstranci” dopuścili się zwyczajnych morderstw a teraz terroryzują mieszkańców zachodniej Ukrainy
  – ta banderowska swołocz nawołuje do rewizji polskich granic (chcą odebrać Polsce 19 powiatów)
  – precedensy dla takiej interwencji rosyjskiej stworzyły kraje „demokratyczne”, dla przykładu Cypr, Grenada i Kosowo
  – pucze i przewroty polityczne to specjalność krajów „wolności i demokracji” (przeczytaj np. „Hitman; Wyznania ekonomisty od brudnej roboty” Perkinsa czy „Rogue State” Bluma)

  Manipulujesz, próbując nieudolnie powiązać Szkocję z Ukrainą. Szkoci nie wystroili się w nazistowskie emblematy i nie wyszli na ulice Edynburga z koktajlami Mołotowa i bronią. Szkoci postanowili przeprowadzić REFERENDUM (sprawdź znaczenie tego słowa).

  Nie mając żadnych argumentów, uciekasz się do obrzydliwych wycieczek ad personam. I ty masz czelność mówić o godności i honorze?

  Komentarz - autor: Magia — 4 marca 2014 @ 11:33

 3. @Motor
  Uprawiasz dokładnie to, o co oskarżasz nas – stronniczość. Jednak nie masz racji, ponieważ w przeciwieństwie do Ciebie, stanowisko SOTT jest oparte na obiektywnej analizie sytuacji w jej globalnym i historycznym kontekście. Ukraina nie jest pierwszym krajem, w którym jest rozgrywany niemal dokładnie taki sam schemat, i prawdopodobnie (niestety) nie ostatnim.

  W środowisku SOTT ludziom nie mieści się w głowie, że inni ludzie mogą powstać przeciwko dyktaturze

  Środowisko SOTT, w przeciwieństwie do Ciebie jest w pełni świadome, co się dzieje z wszelkimi ruchami wolnościowymi – są błyskawicznie przechwytywane przez nienasyconych psychopatów u władzy i przez nich sterowane, tak żeby służyły ICH interesom. To schemat stary jak świat i dopóki społeczeństwa tego nie zrozumieją i nie nauczą się przed tym bronić, wszystki oddolne ruchy wyzwoleńcze będą prowadziły do tego samego – jeszcze większych kryzysów, uciemiężenia i wyzysku maluczkich.

  Jednym z ważnych aspektów i kontekstów sytuacji na Ukrainie jest jej powiązanie z MFW, słynnym z pogrążania krajów w niebotycznych długach i de facto przejmowania ich na własność jako niewolniczą siłę roboczą. Po kilku drogich pożyczkach zaciągniętych przez Ukrainę od połowy lat 90., Janukowicz starał się uniknąć wiszącego nad krajem losu i oparł się MFW. No to MFW & co, w doskonale sobie znany i wielokrotnie sprawdzony sposób, doprowadzili do obalenia Janukowicza i wsadzili na stołki swoich ludzi. Ukraina podzieli los Grecji, lub jeszcze gorzej. O to chodziło ludziom?

  Kto się nie uczy z historii, jest skazany na jej powtarzanie.

  Komentarz - autor: iza — 4 marca 2014 @ 14:35

 4. Polecam film poniżej. Autor nie dostrzega, albo nie chce dostrzegać roli USA w krzewieniu zła na Ukrainie, wg niego tylko Rosja jest be, ważniejsze jest jednak to, co mówi dodatkowo:

  https://www.youtube.com/user/Media2000Corp

  Komentarz - autor: Kasia — 4 marca 2014 @ 14:44

 5. @Magia

  – Hitler również został wybrany w demokratycznych wyborach (co Ci potwierdzi każdy Polak i Twoje EU);

  – do następnych wyborów został mniej więcej rok lecz nikt nie zechciał tolerować mordercę i dyktatora, nawet Putin. Ukraińcy mają prawo konstytucyjne do buntu. Skorzystali z tego. A Ty nie zazdrość;

  – wybrani posłowie nie są odpowiedzialni za to, że prezydent jest tchórzem i uciekł – nikt go nie gonił, nie zastrzelił, wziął trzy pojazdy skradzionego dobra;

  – otwórz oczy na liczbę protestujących na Majdanie, na skalę działań i zachowanie choćby Rad Regionalnych – Janukowycz nigdzie i nie miał wsparcia, z wyjątkiem importowanych z Rosji „demonstrantów” і zazombovanyh górników;

  – setki nieuzbrojonych demonstrantów zabitych przez siły rządowe i prorosyjske – wspierasz morderców;

  – póki „banderowska swołocz” nawołuje do rewizji polskich granic Twój Putin wziął część Ukrainy. Nawet uderzony jajkiem stwierdził, że od wyborów parlamentarnych nie zaobserwowano żadnych działań prawicowych sił Ukrainy wobec państwa polskiego – nie poniżaj polskośći i ukraińskie ruchy niepodległościowe, nie podżegnaj do nienawiści rasowej;

  – precedensy mogli stworzyć nawet reptyloidzi, niemniej jednak Putin, a nie CIA, został najeźdźca – dlaczego nie wspierasz amerykańskiej okupacji w Iranie i t.p.?

  – przewroty polityczne to, oczywiście, gdy analfabeta, psychopata czy stalinista pcha nosa w cudze sprawy;

  Ukraińcy będą mieli również wybory i może nawet referendum. Ukraińskie protestujący nie noszą symbole nazistowskie. Stali razem Polacy, Żydzi, Ukraińcy – nie byli jak Ty bohaterami klawiatury komputerowej.
  W ciągu trzech miesięcy protestów, protestujący nie rozbili nawet szybę w oknie sklepu na Majdanie – nie porównuj ludzi kulturalnych, nieuzbrojonych z wandalami Irlandii, Syrii i Bośniakami.

  Więc to Ty manipulujesz. Nie masz i nie może mieć faktów, ponieważ… Możemy już nie kontynuować.

  Komentarz - autor: Motor — 4 marca 2014 @ 16:51

 6. @Kasia

  „Kto się nie uczy z historii, jest skazany na jej powtarzanie” – własnie o tym napisałem w pierwszym komentarzu – każdy powinien uważnie przeczytać…

  Komentarz - autor: Motor — 4 marca 2014 @ 16:56

 7. Również polecam film poniżej, mam takich tysiące:

  A tu o tym jak Putler „nie” zasłania się kobietami i dziecmi: http://youtu.be/24S09_R75cc

  Komentarz - autor: Motor — 4 marca 2014 @ 17:36

 8. @Motor
  Twoją „argumentację” można zakwalifikować jako ciężki przypadek dysonansu poznawczego.
  Życzę ci serdecznie abyś kiedyś, kiedy przyjdzie na to czas, uporał się z tym stanem.
  EOT

  Komentarz - autor: Magia — 4 marca 2014 @ 20:50

 9. @Magia

  O dysonansie wspomniałem tu: „dlaczego nie wspierasz amerykańskiej okupacji w Iranie i t.p.?”

  Dzięki za radę, ale przyjąć ją od osoby która popiera niewolnictwo i morderstwo, byłoby błędem – tak nawet historia uczy.

  Komentarz - autor: Motor — 5 marca 2014 @ 00:35

 10. Drapieżcy walczą (między sobą rękami zwykłych ludzi – manipulując, zaciemniając, rozbudzając emocje) o terytorium i wpływy, a Wy sądzicie, że chodzi tutaj o jakąś iluzoryczną wolność i sprawiedliwość? Macie nadzieję ujrzenia prawdy w tym gąszczu egoizmu, nienawiści i chciwości drapieżców wypełnionym naiwnością ofiar? Ktokolwiek wygra, to dla nich (zwykłych ludzi) nic się nie zmieni, dalej zostaną niewolnikami systemu.

  Komentarz - autor: Ram — 5 marca 2014 @ 13:49

 11. Motor ma rację co do tego, że SOTT jest stronniczy.
  Jednak gwoli sprawiedliwości trzeba dodać, że nie jest możliwym bycie obiektywnym. Trudno sobie wyobrazić sytuację, w której SOTT publikuje artykuły zarówno ganiące USA jak i popierające, ganiące Rosję jak i popierające, czy też kogokolwiek czy czegokolwiek dowolnie innego.
  SOTT ma swój nurt, który polega na atakowaniu imperiów i nawet jeśli zauważa pozytywne przykłady istnienia takich molochów to ich nie publikuje.
  Tak działa ludzki umysł, zarówno tych „oświeconych” z SOTT jak i tych „oświecanych” czytelników, że jak w coś uwierzy to wierzy i wiarę szerzy.
  Na szczęście jako przeciwwaga istnieje CNN, które stara się nie zauważać negatywów swoich pracodawców i podaje wiadomości o USA w kontekście zbawiania świata. Odpowiednikiem w Rosji jest Russia Today (rt.com)

  Komentarz - autor: iluminat — 5 marca 2014 @ 15:49

 12. Ze względu na przynależność Turcji do NATO, naprawdę nieciekawie może zrobić się wtedy, kiedy wkroczy do gry. Co gorsza USA mają tam znaczne wpływy, a we wrześniu wycofali stamtąd część personelu dyplomatycznego. Cóż stanie im na przeszkodzie zorganizować kolejną prowokację?

  Pozdrawiam

  Komentarz - autor: fox — 5 marca 2014 @ 16:33

 13. Pojawił się „zaskakujący” wątek snajperów strzelających zarówno do protestujących jak i milicjantów.

  http://rt.com/news/ashton-maidan-snipers-estonia-946/

  Zaraz, zaraz…. czy to już gdzieś nie było?

  Pozdrawiam

  Komentarz - autor: fox — 5 marca 2014 @ 21:49

 14. @iluminat

  Nikt nie przymusza ludzi z SOTT pisać czy robić reposty o tym, o czym one nie mają pojęcia.
  Czasem dość poprostu milczeć. Albo publikować wątpliwy artykuł i komentować, tłumacząc jego słabe strony i wykrzywioną informację. Czy pomedytować i dochować w ten sposób obiektywizmu.

  Tak się nie stało i SOTT został obrońcą jednych imperialistów i neonazistów, publikując jednostronną bujdę, przykładem, o „kupionej“ „brunatnej” ukraińskiej rewolucji, o groźbie jakichś prawych idei, jakimi kerowały się protestanci.
  Niech by SOTT został jednostronnym, ale po co siać kłamstwa tej jednej strony? Czemu zapomnieli o three men theme?

  Ale najstrasznieszym symptomem jest to „ktokolwiek wygra, to dla nich (zwyklych ludzi) nic sie nie zmieni, dalej zostana niewolnikami systemu” albo „wszystki oddolne ruchy wyzwolencze beda prowadzily do tego samego – jeszcze wiekszych kryzysow, uciemiezenia i wyzysku”- zasadniczą zasadą SOTT teraz jest zadanie siać wśród ludzi rozpacz, niewiare we własne siły i brednie o marnym przeciwdziałaniu dyktaturom. Zasada SOTT: nie podejmować łeb i swój głos, podporządkowywać się Złu – oto motto „świadomych mędrców” SOTT, o których z takim patosem i pewnością mówi Kasia.
  One będą pisać o czym tylko się da: kometach, Żydach, ulubionych latynoamerykańskich dyktatorach i „niewiadomych” obrońcach Krymu, ale będą milczeć o sednie sprawy – możliwościach i metodach ludowego nieprzyjęcia reżimów, systemu władzy i łgarstwa.

  Jeśli już SOTT chce bawić się w wielką politykę, to dlaczego to tak przypomina marksistowski monoteizm, przeciwko któremu jakoby występują członkowie Kasjopejskiego eksperymentu? Czemu ich metody manipulacji nie różnią się od czerwonych komisarów (niedawno zarejestrowanych rosyjskich i prorosyjskich agentów na SOTT i forum jest mnóstwo)? SOTT spodziewa się na pokonanie jednego zła innym złem? To już przechodziliśmy. Historia ich nie nauczyła. To perspektywni pacjenci Łobaczewskiego.

  Należy powiedzieć, że sama Laura praktycznie nie uczestniczy w tej nagonce – dają się wznaki wiek i chęć wszystko sprawdzać, mieć wlasne doświadczenie. Arkadiusz nie miesza się w politykę. Toteż tę sytuację szacuję póki co, jak atak na jej postawy, jako drugie przyjście Franka, i obarczam winą młodość, kosmopolityzm i niekompetentność Joe i jego drużyny.

  Mam nadzieje, ten syndrom garażowy Joe&Co w przededniu innych poważnych wydarzeń wiosny tego roku można przezwyciężyć. Chyba już jest wiadomo, że pod brunatnym od kurzu komety niebem pozostaną brunatni politykierzy z SOTT.

  Zastanawiam się również, czy Kasia może wpłynąć na decyzje SOTT – mówi, że zna tę grupę od środka..?

  à propos, iluminat: co sądzisz o możliwości rewolucji na Zachodzie?

  Komentarz - autor: Motor — 5 marca 2014 @ 22:42

 15. @iluminat
  Zaraz, zaraz…. czy to już gdzieś nie było?

  Bingo!

  A zauważyłeś zupełnie bez wyrazu głos Ashton, kiedy odpowiadała:
  „I think we do want to investigate. I mean, I didn’t pick that up, that’s interesting. Gosh,”

  Może kogoś zainteresuje:

  О неизвестных снайперах. (O nieznanych snajperach)

  Komentarz - autor: iza — 5 marca 2014 @ 23:21

 16. @iluminat

  Motor ma rację co do tego, że SOTT jest stronniczy.

  Troszkę. A to dla uwypuklenia, kto czyni najwięcej zła w największej części świata. Jest to bez wątpienia PTB /Oś zła – USA i Izrael i ci, co pociągają za ich sznurki. Niewiele jest miejsc na świecie, gdzie nie wsadzili jeszcze swoich brudnych łap. Rosja nie jest taką potęgą i szczęśliwie nie konkuruje z nimi na tym polu. Prowadzi politykę defensywną i zachowała ślady człowieczeństwa. Najprawdopodobniej po części dlatego, że w rosyjskiej populacji mniejszy jest odsetek psychopatów.

  Komentarz - autor: iza — 5 marca 2014 @ 23:31

 17. @ Motor

  Ale najstrasznieszym symptomem jest to “ktokolwiek wygra, to dla nich (zwyklych ludzi) nic sie nie zmieni, dalej zostana niewolnikami systemu” albo “wszystki oddolne ruchy wyzwolencze beda prowadzily do tego samego – jeszcze wiekszych kryzysow, uciemiezenia i wyzysku”- zasadniczą zasadą SOTT teraz jest zadanie siać wśród ludzi rozpacz, niewiare we własne siły i brednie o marnym przeciwdziałaniu dyktaturom.

  Chyba trochę rozumiem, co Cię boli. Jednak wypaczasz to, co powidziałąm. Zupełnie pominąłeś początek zdania: „dopóki społeczeństwa tego nie zrozumieją i nie nauczą się przed tym bronić”. Przecież czytałeś Ponerologię polityczną albo przynajmniej artykuły na ten temat, чи не так? I wiesz, że robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby pomóc ludziom to zrozumieć, mimo że czasem, widząc kolejną powtórkę z historii można odnieść wrażenie że to trochę jak próba oduczenia ćmy lecenia w ogień. Żeby jakiś ruch miał szansę powodzenia, oprócz narwaństwa potrzebna jest mu mądrość.

  Komentarz - autor: iza — 6 marca 2014 @ 00:42

 18. @iza

  Oczywiście, można wypowiedzieć wiele słów, szukać usprawiedliwień, teoretyzować, lecz tej rzeczywistości, w której ludzie zbuntowali się przeciwko dyktaturze, to nie dotyczy: idź, powiedz to rebeliantu z AK, że w imię jakiejś wyższej idei miał spokojnie siedzieć w domu i onanizować na Twoją piękna przyszłość. Miał cierpieć, bo nie jest na tyle mądry jak Ty chcesz?

  Jeśli jesteś taka mądra, to dlaczego nie obaliasz kłamstw na witrynie SOTT? Dlaczego nie napiszesz, że brązowa plaga nie była przyczyną powstania ludowego w Ukrainie? A była, bo była przeciwko Narodowi.
  I że to jest agresja i to ne są „niewiadomi”, lecz zombowani Rosjanie, które okupują sąsiednie państwo? Czy może czynią to według prawa, własnie takiego, jakim Janukowycz jest prezydentem?
  Boisz się, że „bogowie” dadzą Ci bana…?

  Może myślisz, że jakiś taki mój „ból” zrozumiesz , bo ci jeszcze ruska rakieta nie wpadła do ogródka, bo tam stacionuje amerykańska?
  Chyba, że masz taki bunkier, gdzie przesiedzisz wyrzuty sumienia…

  Komentarz - autor: Motor — 6 marca 2014 @ 02:32

 19. @ Motor

  co sądzisz o możliwości rewolucji na Zachodzie?

  Światem rządzą pieniądze i to w ich kontekście należy rozpatrywać zarówno politykę, gospodarkę czy nawet tzw. kulturę i sztukę.
  Na pewno drukarnie wielu banków centralnych mają technologiczne możliwości druku dowolnej waluty. Jednak tego nie robią (przynajmniej na masową skalę) i nie ma sytuacji, że w ciągu miesiąca np. Izrael wykupuje wszystkie akcje firm z konkurencyjnych giełd finansowych czy buduje na orbicie własne 40 stacji kosmicznych. Istnieje niepisana umowa nakazująca przestrzeganie podstaw finansowych (mniejsza o nazwy, niech to będzie choćby władza realna skupiająca w swoich rękach kluczowe instytucje bankowe).
  W tym kontekście bogata Europa może sobie pozwolić na socjal na poziomie niewystępującym w innym regionie świata. Reszta świata nie wzbogaci się ad hoc. Przeciętni, statystyczni Europejczycy są de facto rozpieszczeni i zagłaskani „pieniędzmi z nieba” przez swoje rządy, czy też europejski rząd centralny. Obecnie Europa jest najlepszym miejscem do życia dla przeciętnego mieszkańca Ziemi, przynajmniej pod względem poziomu życia.
  A gdy są pieniądze to ludzie doświadczają poczucia własnej godności. I to jest moim zdaniem przyczyna wszystkich rewolucji – brak poczucia własnej godności.
  Spójrz na casus Grecji gdy bankrutowała – były demonstracje, jednakże myślę, że lokalne media szybko przypomniały Grekom jak są bogaci na tle reszty świata. Ludzie wrócili do domów.
  Na Zachodzie żadnej rewolucji nie będzie.
  Aż do trzeciej wojny światowej, ale to temat na inną opowieść 🙂
  A co Ty sądzisz?

  Komentarz - autor: iluminat — 6 marca 2014 @ 11:17

 20. Do Motor: tak dla porządku, czy w poniższych wypowiedziach pijesz do mnie?? Bo jeśli tak, to chyba mnie z kimś mylisz…

  (…) SOTT: nie podejmować łeb i swój głos, podporządkowywać się Złu – oto motto “świadomych mędrców” SOTT, o których z takim patosem i pewnością mówi Kasia (…) Zastanawiam się również, czy Kasia może wpłynąć na decyzje SOTT – mówi, że zna tę grupę od środka..?

  Komentarz - autor: Kasia — 6 marca 2014 @ 20:19

 21. @Kasia

  …i retorycznie, bo przeczytałem:

  „Środowisko SOTT, w przeciwieństwie do Ciebie jest w pełni świadome, co się dzieje z wszelkimi ruchami wolnościowymi”

  Komentarz - autor: Motor — 6 marca 2014 @ 22:18

 22. @iluminat

  Sądzę, że słowa Kasjopean o rewolucji tyczą się nie tylko Ukrainy:

  „…(Belibaste) I mean, not what people say about 2012, but what would a sentence or keyword about 2012 is…

  A: Revolution!

  Q: (L) In other words, they will try to use 2012 to impose their complete totalitarian controls on the planet, but they won’t get the reaction they expect. Is that it?

  A: Yes!!!!”

  Myślę, że Putin doczeka się błędu Stanów (obojętnie czy przez Ukraine, Turcję lub w Syrii) i wtedy uderzy, а EU będzie udawać kapeć czyli wspierać go.
  Jakieś nie takie zło wreszcie zwycięży? A zwycięzców się nie sądzi.

  Russia Today i pociski nuklearne nie zardzewieją – Putin rozpoczął i wygląda na to, że skończy, postawi kropkę. On już jest wielkim „rewolucjonistą”! Czyli częściowo powodem zaburzeń w Stanach już jest narastający problem zewnętrzny (wczoraj to był Mossad z 9/11), dodajmy zjawisko osuwania się od wartości yuania, jedną, dwie próby zatajenia już innych obiektów, pozaziemskich, odrobinę rozruchów przeciw poborowi i…?

  I tak na marginesie: jak nikt nie przywiązuje uwagi do prawdziwych przyczyn i ofiar Majdanu, tak o ofiarach tej wojny nikt nie wspomni przy okazji. „Wybitna” ekipa SOTT datą wczorajszą obarczy winą głupich czarnoskórych banderowców, przypieczętuje; ażeby nikt nie próbował stawić czoło „niezidentyfikowanym” rosyjskojęzycznym małym zielonym ludzikom albo jaszczurom… I to będzie się ciągnąć, jak smród po kalesonach – znów małe grupki Gurdżijewa, masoni, michniki czyli „symulanci wszystkich krajów, łączcie się”! Będą chcięli przejść z klasy do klasy, lecz bez egzaminów, skończyć szkołę bez matury, bo po co, kiedy idzie darmowa Fala?

  Komentarz - autor: Motor — 6 marca 2014 @ 22:32

 23. @Iza
  Wyciek rozmowy między baronessą Ashton a MSZ Estonii Paetem narobił niezłego zamieszania. Oczywiście, lame-stream (w tym polski) pospieszył z zaprzeczaniem i oburzeniem na standardy panujące w RT. 🙂
  A tymczasem… autentyczność tej rozmowy została potwierdzona oficjalnie na stronach MSZ Estonii.
  Voilà!:
  ” 05.03.2014

  The recording of a telephone conversation between Foreign Minister Urmas Paet and High Representative Catherine Ashton that has been leaked online is authentic.

  The conversation between Paet and Ashton took place on 26 February after the Estonian Foreign Minister’s return from his visit to Ukraine. His visit took place last week, soon after the end of street violence in Kyiv.

  Foreign Minister Paet was giving an overview of what he had heard the previous day in Kyiv and expressed concern over the situation on the ground. We reject the claim that Paet was giving an assessment of the opposition’s involvement in the violence.

  „It is extremely regrettable that phone calls are being intercepted,” said Paet. „The fact that this phone call has been leaked is not a coincidence,” added Paet.”

  Nieudolne zaprzeczenia co do treści tej rozmowy tylko potwierdzają to, co słychać. 🙂

  Komentarz - autor: Magia — 6 marca 2014 @ 23:56

 24. Odwiedził nas wczoraj klient z Białorusi. Ma on rodzinę na wschodzie ukrainy. Mówił, że ludzie (w tym jego rodzina), są wdzięczni Rosjanom za uspokojenie sytuacji, bo bali się o własne życie. Powiedział, że „ruscy powstrzymali bandy chazarskie”. Pitolenie o dobrych czy złych (Ameryka, Rosja), nie ma sensu. Rozgrywającymi są siły które się za tym wszystkim kryją, ale do takiego podejścia nie wystarczy „akademik”. Wręcz przeszkadza.

  Komentarz - autor: ufoludek — 7 marca 2014 @ 10:58

 25. iluminat@
  Zazdroszczę Tobie mądrości i pewności siebie. Symptomatyczne.

  Komentarz - autor: ufoludek — 7 marca 2014 @ 11:02

 26. Lighting the fires for chaos in Ukraine

  Richard Rozoff
  RIckRozoff.Wordpress.com
  2014-03-03

  A couple of people have wondered if I exaggerated the possibility of war with Russia over Ukraine. I don’t think so – in fact I would suggest that the proxy war is already underway.

  Two of the first things that happened following the US led coup d’etat in Ukraine was the „new government” declaring that the Russian language would be outlawed in the country (which has millions of Russians in it) and that the ban on Nazi symbols and ideology would be lifted. It cannot be said often enough that many of the violent agitators in Kiev were in fact the ultra-nationalist descendants of those Ukrainian Nazi sympathizers who supported Hitler’s invasion of the former Soviet Union during WW II.

  But there is even more. NSNBC International reports the following:

  Being one of the most reliable sources of information about the activities of Turkey’s intelligence service MIT and Turkey’s armed forces, Aydinlik Daily quotes a „source that has spoken with the newspaper”, alleging, that an intelligence unit linked to Turkey’s intelligence service MIT has headed to the Ukrainian Autonomous Republic Crimea to provoke Crimean Turks to act against the ethnic Russian majority and Russian interests in the autonomous republic. The source reported that the deployment of the Turkish unit has been coordinated with both the USA and EU. Translated this essentially means that for all the moralistic talk coming from the Obama administration about how Russia should not be intervening in Crimea, the US-NATO are, and have been, deeply embedded in the drive to take over Ukraine.

  Nie bardzo rozumiem, jak Ukrańcy (przynajmniej ci najgłośniejszy) pojmują wolność. Podnoszą larum z powodu rosyjskich wojsk na Krymie (gdzie stacjonują one od ponad 200 lat), ale z aprobatą przyjmują marionetkowy rząd wciśnięty im przez USA/UE. który już, w ciągu niewielu dni, zdążył narobić dużo złego dla tego kraju. Ukraina i los jej mieszkańców kompletnie nie obchodzi Amerykanów i tak jest od czasu Zimnej Wojny. Dla tych nienasyconych psycholi Ukraina jest ważna wyłącznie jako narzędzie do osłabienia Rosji. A jak ma zasoby, które można przy okazji zrabować, tym lepiej. Kto może potrzebować takich „przyjaciół”?

  W najbliższym niedzielnym SOTT Talk Radio Show będziemy gościć Johna Perkinsa. Warto posłuchać audycji.

  Komentarz - autor: iza — 7 marca 2014 @ 12:45

 27. 18 lutego, kiedy pojawiły się pierwsze ofiary śmiertelne snajperów, zatrzymano na majdanie samochód należący do deputowanego (wtedy, obecnie jest szefem administracji p.o. prezydenta) Serhija Paszynskiego, oraz wice szefa Batkiwszczyzny (partii Julki Tymoszenko) i bliskiego współpracownika Jaceniuka.
  W bagażniku jego samochodu, co pięknie widać na filmie, znaleziono broń automatyczną z tłumikiem, amunicją snajperską i celownikiem optycznym. Nie znam się na tych śmiercionośnych zabawkach, ale wygląda na M16. Jak zakończyło się to „przeszukanie”? – zobaczcie sami.

  A tutaj dokonano interesującej analizy działań snajperów (UWAGA! dla normalnego człowieka pokazane sceny są po prostu straszne):

  ps. @Motor
  Miałam się do Ciebie nie odzywać, ale nie zostawię kretyńskiej propagandy i zwykłego nieuctwa bez odpowiedzi.
  Napisałeś: „Hitler również został wybrany w demokratycznych wyborach (co Ci potwierdzi każdy Polak i Twoje EU)”

  Hitlerowska NSDAP nigdy w wolnych wyborach nie osiągnęła wyniku pozwalającego na sprawowanie rządów. W rezultacie kolejnych kryzysów gabinetowych w styczniu 1933 roku prezydent Hindenburg desygnował Hitlera na stanowisko kanclerza Niemiec. Dopiero po tym karygodnym błędzie Hindenburga naziści uzyskali kontrolę nad aparatem państwowym i w ciągu kilku miesięcy doprowadzili do zawieszenia swobód obywatelskich, zlikwidowali niezależną prasę, usunęli z Reichstagu opozycyjnych posłów i aresztowali przeciwników politycznych.
  Do szkoły, nieuku!

  Komentarz - autor: Magia — 7 marca 2014 @ 13:44

 28. Kochani wszyscy macie swoje racje. dobrze że dyskutujemy.. i pozwalamy na wymianę myśli.. ale zróbmy to z szacunkiem .. Ukraina to był plan .. by wywołać 3 www nie udało się… cały świat w przedziwny sposób to zablokował.A doradca z Izraela, jastrząb a może inicjator zamieszek śmiercionośnych sposobów ( snajperzy zabójcy) grzmi- To NATO zdziecinniało !… chodzi o to by wysłać krucjatę – i kto to miał zrobić? no polskie , litewskie wojska? jakoś nie wyszło.. chociaż mamy LEOPARDY ! . Ktoś chce ratować swój tyłek to są ciemne kapelusze .. więc co robią – wojna to jest wyjście .. tak było z Irakiem i innymi krajami.. no posłusznie wysyłaliśmy tam nasze misje pokojowe..
  Chcę zwrócić uwagę na inną rzecz .. powiedzcie mi jak rozprawić się z banksterami? i z tym całym systemem zła. ?
  Wojna ? – to ich wygrana… więc co ?
  może tak doprowadzić do upadku .. bankowości i finansowego ciemnych.. jak to zrobić. ?
  wojna na sankcje .. to piękna gra… zwłaszcza ,że ciemni i tak ledwo dyszą.. są niewypłacalni. Płacą wszystkim kwitami dłużnymi..
  Dotychczas było tak .. jak USA ogłosiło sankcje gospodarcze – to druga strona miała tylko jedno wyjście …iść na wojnę którą i tak przegrywa.. Koalicja ciemnych jest tu potężna..
  A teraz sankcje na Rosję to riposta Rosji… ostra .dla UE to kryzys . niedobory ropy i gazu.. dla innych ciemnych to likwidacja ich udziałów i własności na rynku Rosji i spłaty odsetek .. Banki w USA .. by straciły płynność.upadek .. bo juz nie ma skąd brać a drukowanie pieniądza… jak nikt nie chce już Dolara? i następny gracz wchodzący do gry.. Chiny.. na giełdzie, na rynku pojawiają się kwity dłużne .. to jest minimum 25 % zasobów Dolara…
  Oczywiście świat boi się krachu.i nieobliczalnych skutków totalnego załamania..
  Jest propozycja .. by w tym momencie wprowadzić NOwy System Walutowy i Nowy system prawny.. to wszystko jest gotowe ,czeka na odpowiedni moment. ….
  ja bym na miejscu naszych polityków własnie zrobił dokładnie to czego żądają.. a żądają sankcji na Rosję.. wypracować załamanie systemu zła .
  To wszystko to jest misterną grą …
  Spodziewajmy się ,że jastrzębie ciemnych wpadną w tą pułapkę.. wtedy mamy to na co tak z utęsknieniem czekamy
  Programy Dobrobytu i Dostatku .. Kennedy’ego zabito .. bo właśnie to chciał ,próbował zrobić. Teraz już jest coraz mniej płatnych zabójców.. były próby zamachów i na Obamę i na Putina.. nie dali rady..
  teraz też nie dadzą rady .. Ukraina i tak pozbędzie się tych obecnych nacjonalistycznych władz.. bo . jak wejdzie reset i Nowy Ład .. to będą ogłoszone nowe wybory i na nowe zapisy konstytucyjne.Koniec wojnom, koniec biedy, głodu,strachu.. itd.
  więc proponuję byśmy nie walczyli ze sobą.. a raczej wspólnie już szykowali się na zmiany …

  .

  Komentarz - autor: adept48 — 7 marca 2014 @ 22:10

 29. Neonazistowscy rewolucjoniści mogą odnotować kolejny poważny sukces na swoim koncie – oddzielili Krym od Ukrainy!

  Banderowcy ucieszyli się tak bardzo z tego nader szczęsnego zdarzenia, że znów musiał ich wesprzeć na duchu (a może nie tylko?) „weteran” wojny „o wolność i demokrację” w Wietnamie, senator McCain.

  😀

  Komentarz - autor: Magia — 17 marca 2014 @ 17:32


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: