PRACowniA

16 listopada 2013

Z korespondencji od Czytelników

Filed under: Różne — iza @ 21:03
Tags: ,

Jak pewnie każda witryna internetowa z adresem mailowym, dostajemy trochę korespondencji od Czytelników. Ostatnio przyszedł e-mail z zastrzeżeniami do naszego bloga. Zastrzeżenia są dwa. Pierwsze, że wiele z tego, co publikujemy, jest bardzo cennego (sic). Drugie, że wiele z tego, co publikujemy, wprowadza czytelników w błąd.

Odpisaliśmy, prosząc o konkrety, których w e-mailu zabrakło. Nie wiemy, co ów korespondent uważa za cenny materiał, a co uważa za dezinformację i na jakiej podstawie. My lubimy fakty i konkrety oraz rzetelne podstawy do głoszonych przekonań i stawianych zarzutów.

Jeśli dostaniemy wyczerpującą odpowiedź i okaże się, że faktycznie wprowadziliśmy gdzieś czytelników w błąd, przeprosimy i sprostujemy.

W związku z powyższym, tym spośród naszych Czytelników, którym zależy na możliwie obiektywnym oglądzie otaczającej nas rzeczywistości, sugerujemy zaglądanie tu po uaktualnienia.

Dziękujemy za odwiedzanie naszego bloga, za komentarze i za nadsyłaną korespondencję.

Pozdrawiamy wszystkich, zarówno stałych, jak i okazjonalnych Czytelników,
Redakcja Pracowni

UAKTUALNIENIE – 27.11.2013

Wczoraj przyszedł obiecany list od Czytelnika-Krytyka. Zamieszczam część dotyczącą Pracowni, bez komentarzy pobocznych i dygresji.

Trafnie poruszacie sprawę:

– karteli farmaceutycznych…

– …i próby wywołania pandemii grypy, bezpośrednio z nią związanej

– mitu globalnego ocieplenia

– rzekomej wojny z terroryzmem

– zapędów imperialistycznych USA (tarcie na linii Irak – Izrael – USA)

– holokaustu

– Palestyna i holokaust XXI w.

– Doktryny Szoku i pomysłów Friedmana (wolny rynek bez barier prawnych, który zawsze prędzej czy później zmierza w stronę totalitaryzmu korporacyjnego)

– zabójstwa J.F.Kennediego (wycofane z obiegu 2 i 5 dolarówki dołączyłem w załączniku), bankierom nie podobało się, że wprowadzono pieniądz drukowany wreszcie nie z „powietrza”

itd.

Jak na razie nie najgorzej. Zobaczmy, czym „wprowadzamy czytelników w błąd”.

Błędnie rozpatrzone zagadnienia dotyczą:

– Wzrost wiedzy – ze spisu lektur – jest książką propagującą New Age i założenia Blavatskiej z Towarzystwa Teozoficznego, mieszającego diamentową drogę (buddyzm), okultyzm, kabałę, kosmologię i chrześcijaństwo tworząc własny synkretyzm religijny. Sporządzony wybuchowy kocioł jest mieszanką o tyle szkodliwą, o ile lekceważy świat duchowy i stara mu się narzucić własne reguły, którym on nie podlega i podlegać nie będzie, pomimo tych syzyfowych wysiłków. Praktykowano: seanse spirytystyczne, trans, czy magię.

Jako że ni diabła nie mogłam sobie przypomnieć ani znależć śladu promowania takiej książki, poprosiłam o naprowadzenie mnie. W odpowiedzi dostałam notkę:

Książka, od której zacząłem wywód widnieje po prawej stronie i jest tutaj:

http://pl.eiriu-eolas.org/

Jeśli coś reklamujecie to raczej się z tym zgadzacie, to was reprezentuje w jakiś sposób.

Bez komentarza.

Jedziemy dalej.

– Czy jesteście tego świadomi, czy też nie propagujecie i kontynuujecie „zgubne poczynania Hitlera i jego ferajny”.

Po czym następuje dość długi tekst o Thule, o tym, że „Ideowych źródeł nazizmu należy dopatrywać się w neopogaństwie i okultyzmie”, z dołączonymi tekstami dwóch polskich księży wypowiadających się na temat Masonerii i okultyzmu, o rzekomych powiązaniach Gurdżijewa z Hitlerem i innych jego grzechach „według pewnych autorów” (bo według innych to nieprawda, ale tego nasz Krytyk nie uwzględnia).

Tekst pomijam, bo jest już szczegółowo opracowany i ogólnie dostępny na polskich stronach. Kto jest zainteresowany, ten go łatwo znajdzie. Na PRACowni staramy się przede wszystkim wypełniać lukę i zamieszczać tłumaczenia artykułów, które wnoszą coś nowego i naszym zdaniem interesującego jako możliwie obiektywne spojrzenie na sprawy ukazywane w fałszywym świetle, a co bez naszego przekładu byłoby niedostępne dla tych, którzy z angielskim jeszcze się nie zaprzyjaźnili. Kto chce, czyta, kto nie chce, nie czyta. Proste.

Wreszcie:

– Podobnie jest z Barbarą Marciniak, magiczną geometrią, wymiarami, światami równoległymi, Atlantydą, technologią i zjawiskiem ufo.

Nie bardzo rozumiem, co „jest podobnie z ….”, ale nie przypominam sobie publikowania postów na temat magicznej geometrii. Światy równoległe to całkiem przyzwoita hipoteza naukowa, wieloma wymiarami bardzo poważnie zajmują się matematycy i fizycy, UFO jest tematem zainteresowania niektórych, co odważniejszych naukowców, o Atlantydzie pisał Platon…

…a i zapomnieliście o Żydach w armii H; jak chociażby w Hitlerjugend, pomijając oficerów.

No zapomnieliśmy. Tyle że w armii Hitlera Żydów nie było, bo państwo Izrael jeszcze nie istniało. Jeśli już, to byli żydzi. Niby niewielka różnica, ale bardzo znacząca.

Poinformowany o zamiarze ograniczenia zakresu cytatów do tych odnoszących się bezpośrednio do Pracowni, czyli nieudzielania miejsca na Pracowni na materiał promowany przez niego, który jest dostępny gdzie indziej, nasz Krytyk napisał:

Przyznam, że nie zaskoczyliście mnie waszą reakcją – wiele się po was nie spodziewałem.

Wyrwanie z kontekstu, tak to dobry sposób na wprowadzenie w błąd, siebie i innych.

Kiedyś też tkwiłem w ezoteryźmie, myśląc że to właściwa droga.

Portal: xxx [nie jestem pewna, czy autor chce ujawnienia. Jeśli chce, zapraszam do zamieszczenia adresu url w komentarzu]

Kojarzycie może takowy?!
[…]
Tak jak mówiłem opublikujecie co sobie chcecie, choć ja nie wyrażam zgody na publikację niepełną.

W załączniku dostaliśmy m.in. Protokoły Mędrców Syjonu. Zapewne nie dostalibyśmy tego tekstu, gdyby Krytyk rzeczywiście zapoznał się z zawartością krytykowanego bloga, bo do Protokołów odwoływaliśmy się wielokrotnie.

Podsumowując: Wprowadzamy czytelników w błąd promując książkę, której na Pracowni nie ma, a to co jest, książką nie jest, ale Krytyk nie uznał za stosowne tego sprawdzić. I wprowadzamy czytelników w błąd nie pisząc o tym, o czym piszą inni. Masz babo placek. I jak tu się poprawić?

13 Komentarzy »

 1. po ilosci wpisow,kometrarzy itd widzę że portal zdycha…czego zycze wam i ja ..za sianie kłamstw na temat chemtrails, diety, potepiania wegetarianizmu, za cenzure- usuwanie komentarzy nie zgodnych z linia propagandowa sott.net. bye bye

  Komentarz - autor: PabloAquarius — 17 listopada 2013 @ 13:48

 2. @PabloAquarius

  „po ilosci wpisow,kometrarzy itd widzę że portal zdycha…czego zycze wam i ja ..za sianie kłamstw na temat chemtrails, diety, potepiania wegetarianizmu, za cenzure- usuwanie komentarzy nie zgodnych z linia propagandowa sott.net. bye bye”

  Spokojnie Pablo, to że materiały publikowane na Pracowni nie pokrywają się z Twoimi poglądami w kwestii diety czy chemtrails, to nie znaczy, że ten blog stanowi dla Ciebie zagrożenie, a znaczy, że jest to blog, które nie jest dla Ciebie.

  Komentarz - autor: Corran Horn — 17 listopada 2013 @ 16:28

 3. @ PabloAquarius: ja też nie zawsze zgadzam się z teoriami głoszonymi na tym blogu, ale na szczęście nikt mnie do zgadzania się na cokolwiek nie zmusza. Jeśli masz swój rozum, to samodzielnie wybierasz sobie rodzynki prawdy nawet z zakalcowatego z ciasta, a resztę zostawiasz. Naprawdę, nie musisz łykać bezkrytycznie wszystkiego, co czytasz. A co do komentarzy „niezgodnych z linią”, to ja również je usuwam w swoim blogu. Dlaczego? Bo każdy ma prawo do swoich wierzeń i przekonań i ma prawo głosić je bez skrępowania, ale u siebie. Nie widzę powodu, żeby ludzie o skrajnie odmiennym światopoglądzie od mojego pisali w moim blogu głupoty, z którymi się nie zgadzam i zmuszali mnie do nieustającego wykłócania się z nimi lub wyjaśniania dlaczego się z nimi nie zgadzam. Niech piszą u siebie co chcą, bo tam ich czytać nie muszę i niech zostawią mój blog w spokoju.

  Komentarz - autor: astromaria — 17 listopada 2013 @ 16:45

 4. ilość komentarzy nie świadczy o popularności strony, tylko o czymś dokładnie odwrotnym, społeczeństwo nie jest zainteresowane poznawaniem prawdy, akceptują to co jest im wygodne a nie to co jest prawdziwe.
  Ludzie boją się tego że to w co wierzą całe życie może okazać się następnym kłamstwem, trudno im się przyznać przed samym sobą że mogą się mylić.

  Komentarz - autor: Marek — 17 listopada 2013 @ 21:56

 5. @PabloAquarius

  sianie kłamstw na temat chemtrails, diety, potepiania wegetarianizmu

  Konkrety poproszę. Co konkretnie jest kłamstwem i jakie masz na to dowody?

  bye bye

  Przynajmniej to brzmi konkretnie. Uważaj, żeby Cię drzwi nie przytrzasnęły przy wychodzeniu.

  Komentarz - autor: iza — 18 listopada 2013 @ 17:32

 6. @ astromaria

  To jedno podejście, zdecydowanie oszczędzające energię, najczęściej wydatkowaną na próżno w takich sytuacjach. Ja mam ciut inną politykę. Nie wpuszczam komentarzy zawierających wulgaryzmy, choćby były „po tej samej linii”, i nie wpuszczam ataków ad personam, bo nie o poszczególne osoby tu chodzi, tylko o otaczający nas świat. Czasem przestaję wpuszczać niemerytoryczne komentarze krytyczne, kiedy mimo usilnych prób nie udaje mi się uzyskać żadnych konkretnych argumentów i rzeczowej polemiki.

  „Opinie” są tanie, jeśli nie są poparte rzetelnym przebadaniem tematu. Nie o opinie tu chodzi, bo tych jest tyle, co ludzi na ziemi. Jeśli ktoś ma rzeczowe argumenty, jestem gotowa rozmawiać, jak długo druga strona jest również otwarta. Taka sytuacja rzadko się jednak zdarza. Najczęściej niezgadzanie się występuje w stylu przypominającym dzieciaka wpadającego na lekcję geografii i robiącego raban, że „to nieprawda, że w Australii żyją ludzie, bo wszyscy by pospadali”. Na szczęście są też rzeczowe i pomocne komentarze, za które jesteśmy wdzięczni.

  Komentarz - autor: iza — 18 listopada 2013 @ 18:04

 7. A jest możliwość wsparcia w jakiś sposób pracowni?

  Komentarz - autor: fox — 18 listopada 2013 @ 19:32

 8. @fox

  Z pewnością przydałoby się wsparcie w postaci przyłączenia się do tłumaczeń. Dużym wsparciem jest też zuczeestniczenie w dyskusjach tu i na FB. Jeśli chodzi o wsparcie finansowe, strona SOTT.net ma przycisk „donate”, podobnie strona Eiriu Eolas. My jesteśmy tylko „emisariuszami” albo inaczej, listonoszami. 🙂

  Dzięki!

  Komentarz - autor: iza — 19 listopada 2013 @ 00:40

 9. Witaj Piotrze …

  Na moją pocztę dotarł pewien anonim o treści jak poniżej . Nie wiem kto zacz i w jakim celu propaguje swoje „rewelacje” poprzez internet z wykorzystaniem strony Radio-Wnet . Mam nadzieję , że może Wy tu coś więcej wiecie . Ten poniższy tekst ( spam) miał być formą komentarza pod moim ostatnim artykułem _http://andruch.blogspot.com/ …

  AK Andruch ..

  „PIOTR ‚KUMYS’ KOBYŁECKI PONAWIAM APEL O REZYGNACJĘ Z ZAWZIĘTOŚCI I MSTLIWOŚCI I ZASTOSOWANIE CHRZEŚCIJAŃSKIEGO STYLU BYCIA, A MIANOWICIE LIKWIDACJĘ KRZYWDZĄCYCH BRUDÓW W INTERNECIE NA TEMAT NAJWIĘKSZEGO DEEJAYA JAKIEGO WYDAŁ NARÓD POLSKI !! TY LIKWIDUJESZ TO: _http://emigracjazpolski.blogspot.com/2010/09/no-i-wyszo-szydo-z-worka.html A MY TO: _http://emigracja-zpolski.blogspot.com/2012/06/piotr-kumys-kobyecki-emigracja-z-polski.html – – widoczne na czołowej pozycji po wpisaniu twojego imienia i nazwiska w wyszukiewarce Google – – I BĘDZIE CISZA ORAZ SPOKÓJ NA ZAWSZE … DJSPORTAL ZAŁOGA _____________________________________________________________________ The difference between ignorance and awareness is wisdom We don’t know where we are going unless we know where we’ve been Without that knowledge… history is gone with the wind _______________________________________________________________ WORLDWIDE NO 1 DISCOTHEQUE & DEEJAY HISTORY WEBSITE http:// – dotyczy posta: Święto Niepodległości – 11 listopada 2013 w Krakowie ”

  E


  EDIT PRACowniA: Dezaktywowane linki. Można je skopiować i wkleić w okno adresu przeglądarki.

  Komentarz - autor: A K Andruch — 22 listopada 2013 @ 11:35

 10. Ja pracownie czytam z wielkim dystansem z 2 powodów: treści są trudne i trzeba cierpliwości aby je w pełni zdiagnozować a po 2 to otaczający Świat jest jeszcze dla mnie na tyle skomplikowany, że po prostu nie chcę ufać żadnemu artykułowi. Ale Kocham podejście pracowni do psycholi, czasem mówię że mam dość, znowu piszą o psycholach, lecz z drugiej strony gdzie o tym poczytam? Od 3 lat znam pracownie, pomogła mi zrozumieć i zwalczyć kumpla psychola.

  Komentarz - autor: tadek — 23 listopada 2013 @ 23:22

 11. „Dużym wsparciem jest też zuczeestniczenie w dyskusjach tu i na FB.”

  Na razie jestem o lata świetlne do tyłu z materiałem, który jest tu zawarty, w porównaniu do wiedzy niektórych Autorów i Czytelników, więc ciężko mi wnieść coś mądrego do dyskusji. Póki co grzecznie słucham i czytam. Naprawdę dziękuję Wam za publikacje na temat żywienia i zdrowia, bo zastosowane zmiany wiele wniosły dobrego do mojego życia. Początkowo myślałem, że to siła sugestii, ale teraz nie mam już żadnych złudzeń. To po prostu działa.

  Waham się, by zadeklarować pomoc w tłumaczeniach, bo:

  1. Z wolnym czasem bywa różnie i może lepiej nie popadać w niezrealizowane zobowiązania.
  2. Mój angielski pozwala mi na czytanie tekstów. Udało mi się nawet kiedyś przetłumaczyć garść technicznej prozy, ale tłumaczenie dokładne to jedna rzecz, natomiast złożyć to w logiczną i poprawną polszczyznę to inna bajka. Nie wiem w jakim stopniu moje tłumaczenia byłyby przydatne (by nie przysporzyć dodatkowej pracy).
  3. Jeśli zaistniałaby taka potrzeba to jestem w stanie też spróbować przetłumaczyć krótsze teksty francuskie (ze wsparciem rodziny 🙂 ). Jednak ja sam nie znam tego języka i nie jestem pewien z jakim entuzjazmem rodzinka do tego podejdzie. Nie mniej jednak możliwość istnieje.

  Pozdrawiam

  Komentarz - autor: fox — 24 listopada 2013 @ 14:29

 12. Post uaktualniony o nadesłaną korespondencję.

  Komentarz - autor: iza — 28 listopada 2013 @ 01:01

 13. re: UAKTUALNIENIE – 27.11.2013

  Nie będę silić się na wydawanie sądów, ale pewnych myśli też nie będę odganiać.
  Wydaje się, że Autor Krytycznej Oceny (AKO) raczej nie słyszał o poneryzacji życia społecznego (w tym polityki i nauki). Wydaje się też, że AKO będąc kiedyś zainteresowany ezoteryzmem tak naprawdę nie zdołał dowiedzieć się czym tak naprawdę ezoteryzm jest lub czym bywa (w zależności od sponeryzowanej opcji). AKO ma też chyba bardzo mgliste pojęcie o ruchu New Age, bazuje na stereotypach, które są zwykle płytkie i dostosowane do celów tych, którym na takim byle-jakim oglądzie tego zjawiska zależy. A szkoda, bo na PRACowni jest kilka wartościowych tekstów na ten temat. Ot, dla przykładu: COINTELPRO w ruchu New Age i Gestapo Optymizmu
  Wydaje się również, że AKO ma dość mgliste pojęcie o historii powszechnej, zupełnie nie zna prac Gurdżijewa, ale… stał się katolickim neofitą.
  Bycie neofitą jest o tyle charakterystyczne, że pociąga za za sobą (szczególnie w pierwszej fazie „nawrócenia” na dany obrządek ideologiczny) okres fascynacji, nadgorliwości i bezkrytyczności wobec nowego tematu zaangażowania. Wydaje się, że ta dość powszechna „choroba” dotknęła również AKO. Trudno, może kiedyś się wyleczy i zacznie (przynajmniej próbować) patrzeć na otaczającą go rzeczywistość choć z odrobiną obiektywności. I tego Mu serdecznie życzę…

  Komentarz - autor: Magia — 16 grudnia 2013 @ 19:49


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: