PRACowniA

14 października 2013

BBC i lekarze w Syrii: naganiacze na rzecz psychopatów u władzy?

Joe Quinn
Sott.net
7 października 2013 16:17 CDT

Dr Rola. A co z noworodkami w inkubatorach?

Dwie historie BBC, jedna opublikowana 29 sierpnia, a druga 30 września, zawierają nagrania wideo z ataku z użyciem ”napalmu”, przeprowadzonego rzekomo w ostatnim tygodniu sierpnia b.r. przez syryjski rząd na ”placu zabaw syryjskiej szkoły”. Film z 30 września nawiązuje do oryginalnej historii, która miała miejsce miesiąc wcześniej.

Obydwa filmy pochodzą z programu informacyjnego Panorama telewizji BBC, wyemitowanego 30 sierpnia, tego samego dnia, w którym parlament brytyjski odrzucił wniosek Davida Camerona o usankcjonowanie bombardowania Syrii przez NATO.

Obydwa filmy zawierają wypowiedź angielskiej lekarki, rzekomo współpracującej z jakoby humanitarną organizacją pozarządową ‘Hand in Hand for Syria’ .

Rzeczoną lekarką może być ”doktor Rola Hallam”, która wydaje się być brytyjską ekspatriantką albo emigrantką z Syrii, a może córką syryjskich ‘wygnańców’.

Dzień po głosowaniu w brytyjskim parlamencie, 31 sierpnia, doktor Hallam wystąpiła w programie BBC Newsnight, żeby ponarzekać na odrzucenie przez parlament planu Camerona dotyczącego ataku na Syrię.

Dwa kilkuminutowe segmenty filmu, jak i wszystkie sprawozdania BBC o wojnie zastępczej prowadzonej w Syrii przez zachodnie rządy, usiłują przekonać widzów, że ”Assad bombarduje swoich ludzi” (te same kłamstwa, jakie rozgłaszano o Kadafim).

Dr Hallam pojawia się w obu segmentach filmu, ale jej usta i nos są przysłonięte przez maskę. Chociaż obie wypowiedzi dr Hallam w filmach wydają się pochodzić z tego samego czasu i miejsca, nie mówi tego samego w obu filmach, co sugeruje, że filmy były wyreżyserowane lub głos został podłożony po fakcie.

Zobaczcie sami:

Film BBC #1 (wersja z 29 sierpnia)

Film BBC #2 (wersja z 30 września)

Głównym punktem obu filmów jest lekarka, która mówi: ”mmm… mieliśmy masowy napływ, wyglądający jak poważne poparzenie, mmm, chyba musi to być jakiś…” i w tym momencie dialog się zmienia.

W wersji z 29 sierpnia pani doktor kontynuuje: ”Nie jestem pewna, może napalm, coś podobnego do tego, ale oczywiście w chaotycznej sytuacji bardzo trudno określić dokładnie, co się dzieje”.

W wersji z 30 września kontynuuje ”…broń chemiczna, nie jestem pewna”.

Proszę bardzo, tak wygląda obiektywne przedstawianie wiadomości, w pełnym tego słowa znaczeniu, w wydaniu BBC.

Dr Rola w Newsnight (31 sierpnia)

[W tym filmie brytyjska lekarka, która przedstawia się jako dr Rola, skrytykowała lidera Partii Pracy za udział w decyzji Parlamentu i zablokowaniu zbrojnej interwencji wojskowej w Syrii.

Zapytana, czy pan Miliband ”zrobił źle”, powiedziała:

„Chciałabym zaprosić Eda Milibanda i jego rodzinę na siedem dni do Syrii, na mój koszt. To poważna oferta, chciałabym, żeby spędził dzień w jednym z obszarów cywilnych pod ciągłym obstrzałem, oglądając latające nam nad głowami samoloty bojowe, zrzucające na cywilów wszelkiego rodzaju pociski, i obawiając się o bezpieczeństwo swojej rodziny. Żeby spędził tylko jedną dobę w namiocie w jednym z obozów, gdzie żyją bezdomni bez dostępu do czystej wody, zapadający na tyfus i bez lekarstw”.

Jak widać, dr Rola wolałaby, żeby były to bomby NATO. – przyp. tłum.]

Aha, zapomniałbym. Pamiętacie to? Z jakiegoś powodu mam wrażenie, że jakoś się to wiąże z tematem, tylko wyleciało mi z głowy, jak…

[Na filmie: 2 sierpnia 1990. Irak atakuje Kuwejt. Chodzi o ropę. Prezydent George H. W. Bush prze do wojny z Irakiem, ale amerykańska opinia publiczna jest podzielona. Przed Kongresem pojawia się dziewczyna o nieujawnionej tożsamości, rzekomo pielęgniarka, i ze łzami w oczach opowiada światu, że widziała w szpitalu, jak żołnierze Saddama wyjmowali dzieci z inkubatorów i pozwalali im umrzeć na zimnej podłodze. Wsparcie dla polityki Busha rośnie, rozpoczyna się operacja Pustynna Burza, ginie 135 tys. Irakijczyków, a około 1 miliona umiera w wyniku 10 lat sankcji.

Dziennikarze kanadyjscy odkryli jednak, że owa płacząca dziewczyna nie była w tym czasie w Kuwejcie, jest w rzeczywistości córką ambasadora Kuwejtu w Waszyngtonie w USA i została najęta do odegrania swojej roli przez Hill & Knowlton – amerykańską korporację od PR. – przyp. tłum.]

Czapki z głów dla Craiga Murraya za to ostrzeżenie.
– –

Ten artykuł jest przekładem oryginału zamieszczonego w języku angielskim na stronie:

dokonanym przez polskich tłumaczy z grupy QFG – edytorów blogu PRACowniA.

Materiał ten został opublikowany przez SOTT.NET – projekt Quantum Future Group, Inc – i jest jego własnością. Zezwala się na kopiowanie i publiczne rozpowszechnianie pod warunkiem podania oryginalnego źródła i autora oraz żródła przekładu.

Dodatkowe informacje uzyskasz pisząc na adres: pracownia-iv@o2.pl

Reklamy

Dodaj komentarz »

Brak komentarzy.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: