PRACowniA

4 września 2013

Świat przeciwstawia się koalicji zabójców

Finian Cunningham
Information Clearing House
People of the world are fighting back
1 września 2013 05:37 CDT

S

© Reuters / Olivia Harris – Demonstracje na Trafalgar Square w centrum Londynu 31 sierpnia 2013 r. przeciwko potencjalnemu atakowi na rząd Syrii

Stany Zjednoczone Ameryki zdemaskowały się w oczach całego świata jako największe zagrożenie terrorystyczne dla ludzkości. Ten dość szeroko znany fakt stał się teraz oczywisty dla niemal wszystkich.

Kiedy Stany Zjednoczone przygotowują się do rozpoczęcia jawnej wojny w Syrii (ukryta wojna szaleje tam od 30 miesięcy), zdecydowana większość ludzi może wreszcie przejrzeć pychę USA i trwające od dziesięcioleci udawanie światowego modelu demokracji i prawa międzynarodowego. A to, co teraz widzą, jest ohydnym tego przeciwieństwem. USA to państwo terrorystyczne, które ma w głębokiej pogardzie prawo międzynarodowe, demokrację i prawa człowieka. Dla swoich egoistycznych ambicji politycznych jest gotowe, jak zawsze było, zabić każdą ilość cywilów. A to jest konwencjonalna definicja terroryzmu.

Prezydent Syrii Baszar al-Assad trafił niedawno w sedno, kiedy powiedział, że jego kraj jest celem agresji od ponad dwóch lat, ale dopiero teraz ujawnia się prawdziwy wróg – USA i ich sługusi. Ale USA to państwo terrorystyczne nie tylko z powodu Syrii. Okazuje się być wrogiem dla całego świata.

© AFP Photo / Carl Cort – – Setki ludzi biorą udział w proteście przeciwko interwencji wojskowej w Syrii w centrum Londynu 31 sierpnia 2013 r.

Po dawniejszych wojnach na Karaibach, w Ameryce Środkowej, na Filipinach, w Wietnamie i Indochinach, przez zamachy i tajne operacje w Iranie, Iraku i Afryce, po pola śmierci w Afganistanie, Jemenie, Pakistanie i Somalii – teraz dopełnił się historyczny obraz. Wszystkie te konflikty i wiele innych – zbyt wiele, by je tu wymienić – składają się na jedną, niezaprzeczalną prawdę. USA są największym na świecie państwem terroru. Jeśli ludziom nie uda się z tym ostatecznie rozprawić, przyszłość świata jest zagrożona bardziej niż kiedykolwiek dotąd.

Przy poprzednich zbrodniach agresji elita rządząca USA mogła powoływać się na fałszywą osłonę „koalicji chętnych” albo nadużyty autorytet ONZ czy NATO. Była w stanie to robić dzięki szerzonym kłamstwom, fabrykacjom oraz bezwolnym mass mediom, uwiarygodniającym łgarstwa. Teraz, dzięki krytycznym alternatywnym mediom i globalnej komunikacji, amerykańskie kłamstwa już nie działają. Są natychmiast obnażane, jak to się stało w przypadku próby wrobienia Syrii w rzekome użycie broni chemicznej, podjętej kilka godzin temu przez sekretarza stanu USA Johna.

© AFP Photo / Carl Cort – Setki protestujących przeciwko interwencji wojskowej w Syrii w centrum Londynu 31 sierpnia 2013

New York Times, BBC i te co zwykłe zachodnie media, będące rzecznikami imperialistycznej propagandy, posłusznie wspomagały Kerry’ego i jego terroryzm państwowy bombastycznymi, bardzo ważnie brzmiącymi nagłówkami: „Kerry przedstawia dowody przeciwko Syrii”. Nie zadano żadnych krytycznych pytań, choć istnieją podstawy do dziesiątek takich pytań. Lata temu tego typu stadne myślenie mogło wystarczyć, żeby kupić amerykańskim podżegaczom wojennym dość czasu na rozpoczęcie wojny – ale to się zmieniło. W ciągu kilku minut od jakoby ostatecznego wyrazu potępienia, przedstawionego przez Kerry’ego, pojawiające się oświadczenia, artykuły, tweety i blogi rozkładały tę farsę na kawałki, pokazując, że poza wzmocnieniem patosu zachodnich mediów Kerry nie powiedział niczego wartościowego. Były to tylko kolejne śmiechu warte powtórzenia wcześniejszej pustej retoryki. W skrócie, kłamstwa.

Świat osiągnął krytyczną masę nietolerancji w stosunku do zbójeckich państw terrorystycznych – USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Izraela i kilku innych ich wspólników. Oglądaliśmy ich nieustające masowe morderstwa i eksploatację ludzi w Azji, Afryce i obu Amerykach. Byliśmy świadkami, jak ta mała grupa państwowych terrorystów narzuca większości ludzkiej społeczności swoją podłą zbrodniczość, jednocześnie obrażając nas groteskowymi kłamstwami i uzasadnieniami. Widzieliśmy, jak te bandyckie kraje kradną ziemię, zatruwają ludziom wodę, palą ich uprawy, wywłaszczają z domów, mordują rodziny przy użyciu dronów, atakujących z powietrza i tych na ziemi, w postaci szwadronów śmierci. Popełniali te wszystkie wstrząsające zbrodnie dzięki kłamstwom i bezkarności, aż doszło do tego, że teraz państwowi terroryści działają w kilku krajach jednocześnie w stanie ciągłej wojny, spychając przyszłość ludzkości na skraj przepaści.

© AFP Photo / Carl Cort – Protestujący skandują hasła i wymachują flagą Syrii, demonstrując przeciwko interwencji wojskowej w Syrii w centrum Londynu 31 sierpnia 2013 r.

Jednak pomimo tego bezprawia i bandytyzmu, ludzie z całego świata przeciwstawiają się.

W tym tygodniu brytyjski parlament zagłosował przeciwko arogancji londyńskiego rządu, zamierzającego zapewnić swoje zwyczajowe kryminalne wsparcie Amerykanom. W dokonywaniu ostatnich zbrodni wojennych w Afganistanie, Iraku i Libii – by wymienić tylko kilka – Waszyngton mógł polegać na sprawdzonych brytyjskich imperialistach i zapewnionych przez nich pozorów „koalicji chętnych”. Plany brytyjskiego premiera Davida Camerona, zamierzającego powtórzyć tę zbrodnię i poprzeć Waszyngton w zamiarze zbombardowania Syrii, spotkały się z miażdżącym ciosem ze strony brytyjskiego parlamentu, głosującego przeciwko takiej akcji militarnej. Cameron został zmuszony do wycofania się. Głosowanie w brytyjskim parlamencie jest nie tyle oznaką etyki wśród klasy politycznej w Wielkiej Brytanii, co raczej odbiciem globalnego przebudzenia wśród zwykłych obywateli i rosnącej świadomości, że trzeba skończyć z tym szalonym terroryzmem państwowym.

Rząd francuski również wycofał się z wcześniejszej wojowniczej brawury, a prezydent Francji Francois Hollande z opóźnieniem wzywa do „pokojowego politycznego rozwiązania” kryzysu syryjskiego. Nawet niezawodna marionetka Waszyngtonu, kanadyjski premier Stephen Harper, powiedział, że jego kraj nie będzie angażował się militarnie w Syrii. Jak się podaje, również 10 członków sojuszu NATO – jedna trzecia całości – nie chce wspierać amerykańskich ataków. Ta ostatnia grupa obejmuje zwyczajowych pachołków USA. A nie wspomnieliśmy jeszcze o ostrzejszych przeciwnikach, takich jak Rosja, Chiny, Iran i większość innych narodów w Azji, Afryce i obu Amerykach.

© Unknown — Ludzie gromadzą się przed Białym Domem w ramach globalnego protestu przeciwko wojnie w Syrii, 31 sierpnia 2013 r.

Ludzie z całego świata mają dość elit zachodnich władców, działających jako terroryści, przetrzymujący ludzkość w charakterze zakładnika. Władcy nie tylko przewodzą wojskowemu terroryzmowi. Swoim doprowadzającym do bankructwa systemem napaści i grabieży narzucają terroryzm ekonomiczny, społeczny i ekologiczny. System ten osiągnął punkt załamania i dlatego muszą oni pchać się w nieustające wojny – ażeby władcy i ich polityczne kukiełki mogli zająć pozostałe jeszcze zasoby. Ostateczne rozwiązanie w postaci zakończenia wojen może przynieść tylko obalenie systemu gospodarczego, któremu przewodniczą amerykańskie i zachodnie elity władców. Obłąkańcza przestępczość władców USA w Syrii stanowi historyczne wyzwanie dla ludzkości.

Po brytyjskiej wpadce parlamentarnej sekretarz obrony USA Chuck Hagel powiedział: „Nasze podejście to kontynuacja tworzenia międzynarodowej koalicji, która będzie współdziałać. To cel prezydenta Obamy i naszego rządu… podjęta decyzja będzie owocem międzynarodowej współpracy i wspólnego wysiłku”.

To niewiarygodne, jak śmiesznie brzmią te amerykańskie kukiełki. Zwiedzeni Amerykanie nie zdają sobie jednak sprawy, że są osamotnieni. Ich napaść na Syrię chcą wesprzeć jedynie Arabia Saudyjska i Izrael. Jak się to ma do wiarygodności? Jedyne wsparcie, jakie Waszyngton może sobie zapewnić, pochodzi od feudalnego, wojującego mieczem, odcinającego głowy reżimu oraz państwa-pariasa dopuszczającego się ludobójstwa. Koalicja chętnych? Bardziej koalicja zabójców.

Komentarz SOTT.net: Wearechange.org wzięła udział w proteście przeciwko wojnie w Syrii na Times Square w Nowym Jorku. Oto, co Amerykanie myślą o bombardowaniu innego kraju i sprowadzeniu go z powrotem do epoki kamienia:


Artykuł na SOTT.net, z komentarzami: People of the world are fighting back against ‚Coalition of the Killing’
Tłumaczenie: PRACowniA

Reklamy

3 Komentarze »

 1. Bieda polega na tym, że świat może sobie protestować, ale możni tego świata mają świat głęboko sami-wiecie-gdzie i będą robili to, co uznają za stosowne i pożyteczne dla nich i ich interesów. Pamiętam to, co działo się w czasie wojny w Wietnamie – ludzie protestowali, świat protestował, a na Wietnamczyków sypano defolianty i lał się napalm, a takie nazwy wiosek jak My Lai czy My Que przeszły do historii jako synonimy zbrodni US Army. I jakoś za to Amerykanom nie urządzono drugiej Norymbergi – a i owszem – teraz gloryfikuje się tych zbrodniarzy przeciw Ludzkości jako bohaterów. Podobnie może być w Syrii.

  Komentarz - autor: RKL — 7 września 2013 @ 07:41

 2. Do prostego człowieka

  Gdy znów do murów klajstrem świeżym
  Przylepiać zaczną obwieszczenia,
  Gdy „do ludności”, „do żołnierzy”
  Na alarm czarny druk uderzy
  I byle drab, i byle szczeniak
  W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
  Że trzeba iść i z armat walić,
  Mordować, grabić, truć i palić;
  Gdy zaczną na tysięczną modłę
  Ojczyznę szarpać deklinacją
  I łudzić kolorowym godłem,
  I judzić „historyczną racją”,
  O piędzi, chwale i rubieży,
  O ojcach, dziadach i sztandarach,
  O bohaterach i ofiarach;
  Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
  Pobłogosławić twój karabin,
  Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
  Że za ojczyznę – bić się trzeba;
  Kiedy rozścierwi się, rozchami
  Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
  A stado dzikich bab – kwiatami
  Obrzucać zacznie „żołnierzyków”. –
  – O, przyjacielu nieuczony,
  Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
  Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
  Króle z panami brzuchatemi;
  Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
  Gdy ci wołają: „Broń na ramię!”,
  Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
  I obrodziła dolarami;
  Że coś im w bankach nie sztymuje,
  Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
  Lub upatrzyły tłuste szuje
  Cło jakieś grubsze na bawełnę.
  Rżnij karabinem w bruk ulicy!
  Twoja jest krew, a ich jest nafta!
  I od stolicy do stolicy
  Zawołaj broniąc swej krwawicy:
  „Bujać – to my, panowie szlachta!”

  Julian Tuwim
  7 października 1929

  Wciąż aktualne…

  Komentarz - autor: Magia — 9 września 2013 @ 16:56

 3. Szkoda, że w latach 40-50. zamiast tworzyć tak przenikliwe wiersze, wybrał oportunizm…no i te mizoginistyczne zapędy, którymi przesiąknięta jest jego twórczość…

  Komentarz - autor: Kasia — 9 września 2013 @ 20:45


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: