PRACowniA

29 kwietnia 2013

Symboliczny wszechświat – Boston, Waco, Oklahoma, rewolucja

Niall Bradley
Sott.net
19 kwietnia 2013 16:35 CDT

Posiadłość Gałęzi Dawidowej w Waco w ogniu, 19 kwietnia 1993 r.

Dziś jest 19 kwietnia. Dzisiaj przypada 20. rocznica tragicznego zakończenia oblężenia i masakry w Waco, kiedy to Janet Reno i Bill Clinton wyrazili zgodę na to, żeby agenci federalni podpalili farmę Gałęzi Dawidowej w Waco, w Teksasie. Zginęli wszyscy, którzy byli wewnątrz – 76 mężczyzn, kobiet i dzieci.

Dziś jest 18. rocznica zamachu w Oklahoma City, kiedy to wysadzony został budynek federalny im. Alfreda P. Murraha w centrum miasta. Zginęło 168 osób. Eksplozja była tak potężna, że 324 budynki w obrębie szesnastu przecznic zostały zniszczone lub uszkodzone, spłonęło 86 samochodów, a szyby popękały w 258 pobliskich budynkach. Timothy McVeigh, za udział w ataku, został skazany na śmierć, choć wciąż pozostaje zagadką, jak „ciężarówka-pułapka wyładowana nawozem” mogła spowodować tak wiele szkód. Powiedziano nam, że McVeigh zrobił to, by pomścić masakrę w Waco i wyrazić sprzeciw wobec „środków kontroli broni” rządu federalnego. Zamach w Oklahoma City przeszedł do historii jako przypadek „krajowego terroryzmu” w wykonaniu niedoszłych rewolucjonistów, ale wszyscy powinni wiedzieć, że było to „Szlachetne” kłamstwo (‚Noble’ Lie).

Cztery dni temu, 15 kwietnia 2013 roku, w amerykański Tax Day, czyli ostateczny termin rozliczeń podatkowych, ktoś zdetonował dwie bomby odłamkowe podczas maratonu bostońskiego. Wynikła z tego masakra niczym nie różni się od codziennych od 10 lat wydarzeń w Bagdadzie. Bostońska Partia Herbatkowa była kluczowym punktem zwrotnym w rozwoju amerykańskiego ruchu rewolucyjnego. Coroczny Maraton zawsze odbywa się w trzeci poniedziałek kwietnia – w tym roku jego data pokryła się z Dniem Patriotów – stanowym świętem w północno-wschodnich stanach USA, upamiętniającym bitwy pod Lexington i Concorde, które odbyły się 19 kwietnia 1775 roku i zapoczątkowały Wojnę o Niepodległość.

Dzień Patrioty jest, oczywiście, od 2001 roku przypisany do 11 września*. Zamach w Bostonie to pierwszy atak terrorystyczny na terytorium USA od 11 lat. Tak na wszelki wypadek do członków Kongresu i samego prezydenta została wysłana kolejna seria „zatrutych listów”, przypominając nam o panice związanej z wąglikiem tuż po 9/11.

[Dzień Patriotów i Dzień Patrioty to dwa odrębne święta w USA. Pierwsze upamiętnia konkretnych patriotów walczących w wojnie o niepodległość, natomiast to drugie, którego pełna oficjalna nazwa brzmi obecnie Patriot Day and National Day of Service and Rememberance, upamiętnia zamach z 11 września 2001 i odwołuje się do patriotyzmu ogółu Amerykanów, o którym ten dzień ma im szczególnie przypominać. – przyp. Pracowni]

Tegoroczny maraton dedykowany był pamięci ofiar masakry w szkole Sandy Hook w Newton z grudnia 2012 r. Rodziny ofiar i tych, którzy przeżyli atak, znajdowały się wśród widzów przy linii mety, kiedy eksplodowały bomby. Kiedy już mowa o masowej śmierci w wyniku strzelaniny, to jutro, 20 kwietnia, przypada 14. rocznica masakry w Columbine High School w Kolorado. Problem „kontroli broni” tak samo dzieli ludzi teraz, jak dzielił po zamachu w Oklahoma City. Niewiele brakowało, żeby następnego dnia po bostońskim zamachu przeszła w Kongresie ustawa mająca wprowadzić dokładniejsze prześwietlanie tych, którzy chcą zakupić broń palną. Rzeczywistą jednak kwestią jest oczywiście kontrola umysłu, a nie kontrola broni. W końcu to z tego właśnie powodu takie akty nazywane są “operacjami psychologicznymi”…

Wczoraj, 18 kwietnia 2013 roku, miała miejsce potężna eksplozja w fabryce nawozów sztucznych, zlokalizowanej pod miasteczkiem West, w Teksasie, zaledwie 10 mil na północ od Waco. Zginęło od 5 do 30 osób – okolicznych mieszkańców i ratowników. Kombinat jest w istocie położony bliżej okręgu miejskiego Elk, gdzie zlokalizowana była farma Gałęzi Dawidowej, niż bliżej Waco. Podobnie jak inne fakty związane z tym wydarzeniem, liczby są mętne. Wiadomo natomiast, że wybuch był tak potężny, że uformowała się chmura w kształcie grzyba, miał siłę 2,1 stopni w skali Richtera i był słyszalny i odczuwalny w promieniu ok. 100 km. Och, i NBC News przypomina nam dzisiaj, że przechowywane tam nawozy były rzekomo “tego samego typu, co użyte w zamachu w Oklahoma City”…

„W polityce nic nie dzieje się przez przypadek. Jeśli coś się zdarzyło, możesz być pewien, że zostało wcześniej zaplanowane”. – Franklin Delano Roosevelt

Zamach w Oklahoma City: zrobiła to wypożyczona ciężarówka wyładowana nawozami? Raczej nie…

W czasach szalejącej korupcji wśród elit i wprowadzania środków oszczędnościowych dla reszty z nas, oraz dziwnych znaków na niebie, muszę zadać pytanie: czy wydarzenia są rozmyślnie reżyserowane, żeby utrzymywać ludzi w strachu i gotowości do wspierania rządu wobec każdego, kto wypowiada się przeciwko rzeczonemu rządowi? Za niektórymi z tych wydarzeń bez wątpienia kryje się „niewidzialna ręka” ukrytych aktorów. I podczas gdy nie wiadomo, czy są mają oni świadomość tego, że ludzie stają się już nerwowi wskutek podżegania do wojen, kampanii wyborczych, wygórowanych podatków i oznak istotnych zmian środowiska, myślę, że dostrzegamy w tych wydarzeniach symboliczny wyraz tematów takich jak represje państwa, niepokoje społeczne i rewolucje.

Bez względu na zakres udziału „ukrytej ręki” mrocznych aktorów, zastanawiam się, czy w szerszym aspekcie nasz symboliczny wszechświat lub kosmos organizuje wydarzenia za pośrednictwem zbiorowej ludzkiej świadomości? Psychopaci u władzy uważają, że są w stanie naginać rzeczywistość na swoją korzyść przez manipulowanie świadomością tłumów. Ale jeśli to prawda, że ​​”przeszłość”, podobnie jak „fakty”, jest pojęciem im obcym i jeśli jest prawdą, że łatwo dać się ponieść ​​”myśleniu życzeniowemu”, to podejrzewam, że niewiele tu z bycia „twórcami rzeczywistości”. Ostatecznie ta tak zwana Władza Realna służy wyższym celom, których psychopaci nie rozumieją. Jest „cząstką tej siły, co zawsze złego chce i zawsze sprawia dobro”.

Niektórzy ludzie emocjonują się kreskówką Family Guy, w której “przewidziano” zamach w Bostonie. Oczywiście to nieprawda, chociaż są tam pewne niepokojące podobieństwa. Podobnie było z kreskówką The Simpsons, w której jakoby “przewidziano” zamach 9/11. Czy te “prorocze” błędy (z braku lepszego określenia) są przykładami masowej świadomości – a raczej masowej nieświadomości – która, że tak powiem, poprzez symbole i znaki przemawia do siebie z “przyszłości”?

Wydarzenia mają znaczenie w takim stopniu, w jakim ludzie im je nadadzą. Często wydarzenia są sfabrykowane i znaczenie jest im nadane przez pewnych ludzi, żeby omamić masy innych ludzi. Ale niezależnie od tego, w jaki sposób nabierają one znaczenia, przypomnienia przeszłych wydarzeń w tych, które rozgrywają się aktualnie mogą służyć za ostrzeżenie o prawdopodobnej przyszłości. W tym tygodniu w Bostonie USA poczuły drobny przedsmak prawdopodobnej przyszłości, jaka je czeka – krwawa zagłada i wypalenie do gołej ziemi, jak w Iraku – jeśli ludzie nie zaczną zwracać uwagi na znaki i zestroją to, co widzą, z rzeczywistością, jaką ją widzi wszechświat.

„Ludzie zawsze nieświadomie wpływali na cały Wszechświat każdym swoim czynem i każdą myślą, jaką wyartykułowali bądź choćby tylko rozważali… Realistyczne, kompleksowo odpowiedzialne, mające na względzie cały system, bezinteresowne myślenie ludzi ma absolutnie wpływ na ludzkie przeznaczenie”.
– Buckminster Fuller

Oczywiste jest to, że ludzie wychwytują to “powiązanie” wszystkiego, czy to świadomie, czy też nie. Weźmy chociaż komentarz D. L. Wilsona z Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego w Teksasie, który wczoraj opisał eksplozję „nawozu” w West, w Teksasie jako „ogromną – zupełnie jak Irak i jak gmach im. Murraha w Oklahoma City”.

Kiedy pierwszy raz oglądałem wideo z eksplozji w Teksasie, zastanawiałem się, czy wybuchu nie spowodowało coś, co uderzyło w budynek z lewej strony, ale szybko odrzuciłem tę myśl, ponieważ pożar już trwał. W końcu, jakie są szanse na dwa odrębne zdarzenia połączone w ten sposób – najpierw pożar, a następnie pozornie niepowiązana eksplozja spowodowana przez nadlatujący skądś pocisk?

Ale wtedy mój kolega, Joe Quinn, podsunął mi inną wersję tego wideo, gdzie pod koniec trafienie pokazane jest w zwolnionym tempie:

Tuż przed momentem, kiedy obiekt wylatuje w powietrze, można zobaczyć ciemno szary dym unoszący się z nad ognia, ale również coś, co może być źródłem jaśniejszego światła bądź płomienia, pojawiające się z lewej strony. Poniżej kadr pojawiający się w 1’07:

Szalejące piekło w pobliżu Waco w Teksasie 20 lat później…

Joe szczegółowo zajął się tym potężnym wybuchem w tym artykule.

Wydaje się, że nie jesteśmy jedynymi, którzy podejrzewają, że coś uderzyło tam z góry. Oto eksplozja zarejestrowana pod innym i szerszym kątem:

Może to impaktor z góry? Cóż, dziwniejsze rzeczy się działy…

Joe pisał też o innym wydarzeniu na niebie, jakie miało miejsce dokładnie, co do dnia, 6 miesięcy przed bostońskim zamachem, tj. 15 października 2012 roku. Z obszaru kilku stanów USA można było obserwować eksplozję rozpadu fragmentu komety albo meteoru. Fragmentacja, która nastąpiła nad Luizjaną, wywołała potężną falę uderzeniową która powybijała szyby w miasteczku Camp Minden i usiała odłamkami szkła tory kolejowe. Nawiasem mówiąc, ten incydent został przypisany „wybuchowi hałdy amunicji”…

W ramach zamykającego komentarza zauważę, że prezydent Syrii, Bashar al-Assad, powiedział wczoraj dziennikarzom, że „Zachód zapłaci” za wspomaganie Al-Kaidy w walce przeciwko rządowi i narodowi. Jakże interesujące jest to, że miasteczko o nazwie West w Teksasie zostało następnie częściowo zniszczone „jak przez wybuch jądrowy”. W rzeczywistości, zostało trzaśnięte meteorem, no dobra, to byłoby wisienką na torcie faktycznie bardzo złowieszczego dla USA tygodnia.
– –

Ten artykuł jest przekładem oryginału zamieszczonego w języku angielskim na stronie:

dokonanym przez polskich tłumaczy z grupy QFG – edytorów blogu PRACowniA.

Materiał ten został opublikowany przez SOTT.NET – projekt Quantum Future Group, Inc – i jest jego własnością. Zezwala się na kopiowanie i publiczne rozpowszechnianie pod warunkiem podania oryginalnego źródła i autora oraz żródła przekładu.

Dodatkowe informacje uzyskasz pisząc na adres: pracownia-iv@o2.pl

Dodaj komentarz »

Brak komentarzy.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: