PRACowniA

28 kwietnia 2013

Mossad werbuje na potralach społecznościowych

Filed under: Polityka,Wydarzenia bieżące — iza @ 13:02
Tags: , ,

© Shutterstock

Z ciekawostek, wiadomość sprzed tygodnia:

W ostatnich dniach izraelski Instytut Wywiadu i Zadań Specjalnych, Mossad, rozpoczął szeroko zakrojoną kampanię werbowania nowych pracowników o różnych specjalnościach.

Ta nowa kampania, której przyświeca slogan “mając takich wrogów, potrzebujemy przyjaciół”, odsyła ludzi na internetową stronę Mossadu do zamieszczonej tam długiej listy profesji, jakimi zainteresowana jest agencja.

To jedna z największych od wielu lat kampanii, przeprowadzanych przez Mossad, i jednocześnie pierwsza [czy aby na pewno? – przyp.], koncentrująca się na portalach społecznościowych.

Na stronie Mossadu widnieje notka, wyglądająca na opis pracy agenta: jeśli cechuje cię odwaga, mądrość i pomysłowość, możesz coś zrobić, by zrealizować narodową i osobistą misję. Jeśli potrafisz poruszyć, oczarować i zmotywować ludzi, możesz stanowić materiał, jakiego szukamy. Jeśli spełniasz wszystkie te warunki, drzwi Mossadu stoją dla ciebie otworem”.

Reklama wspomina między innymi, że „na ludzi uwielbiających wyzwania czeka interesujące, niekonwencjonalne i dynamiczne stanowisko. Praca wiąże się miejscem zamieszkania w Izraelu i licznymi, krótkimi wyjazdami za granicę. Niekonwencjonalny styl życia. Jednoroczne szkolenie”.

Poszukiwani są: ludzie, którzy służyli w wojskowych jednostkach wywiadowczych, nauczyciele języków obcych, znający języki obce (zwłaszcza perski i arabski), specjaliści  od nowoczesnych technologii, chemicy, asystenci laboratoryjni, graficy i projektanci stron internetowych, prawnicy, psychologowie kliniczni, magazynierzy, a nawet stolarze.

Na podstawie: Ynet, SOTT.

Dodaj komentarz »

Brak komentarzy.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: