PRACowniA

20 czerwca 2012

Czy promienie z kosmosu wprowadzają zamęt w życiu na Ziemi?

Joe Quinn
Sott.net
3 czerwca 2012

Rudy Eugene i Ronald Poppo

Kiedy miliony umysłowych i emocjonalnych zombi wlokły się ulicami Londynu, świętując „Jubileusz” brytyjskiej królowej, prawdziwa inwazja żywych trupów (tych zjadających ludzi) rozegrała się w USA.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy było aż 18 (a prawdopodobnie jeszcze więcej) przypadków jedzenia lub okaleczania ciała – własnego lub innych ludzi. Większość tych dziwacznych wydarzeń z jakiegoś powodu miała miejsce w USA. Najgłośniejszy był przypadek z 26 maja z udziałem Rudy’ego Eugene’a i Ronalda Poppo w Miami na Florydzie. Według świadków rzecz działa się następująco:

„[Eugene] rozrywał mu [Poppowi] twarz zębami” – powiedział lokalnej telewizji świadek makabrycznego ataku.

„Rozrywał mu skórę, szyję. Przytrzymywał go, facet nie mógł się ruszyć, gdy [Eugene] wgryzał się w jego ciało”.

Świadek zawołał policjanta, który wielokrotnie nakazywał napastnikowi przestać i cofnąć się.

„Facet tylko podniósł głowę, z kawałkiem ciała w ustach… i warczał”.

Ponieważ Eugene nie reagował na polecenia, policjant strzelił w niego. Eugene jednak nie okazywał żadnej reakcji, w związku z czym policjant strzelił do niego jeszcze czterokrotnie.

Media musiały się nieźle natrudzić, by winę za zachowanie Eugene’a zrzucić na narkotyki (w tym przypadku sole kąpielowe zawierające mefedron), jednak biorąc pod uwagę, jak niewiele osób zażywających jakiekolwiek farmaceutyki zmieniło się w amatorów ludzkiego mięsa i z jak dużą liczbą kanibalistycznych zachowań mamy do czynienia, wydaje się rozsądnym założyć, że w grę tutaj wchodzą raczej jakieś inne czynniki.

Na początek przedstawiamy listę niektórych (bo zapewne nie wszystkich) krwiożerczych zachowań, jakie miały niedawno miejsce:

17.04.2012 – Mężczyzna śmiertelnie porażony paralizatorem po próbie zagryzienia drugiego mężczyzny

02.05.2012 – Mężczyzna oskarżony o odgryzienie wargi byłej dziewczynie

03.05.2012 – Awanturnik odgryzł i zjadł ucho mężczyzny w trakcie bójki w barze

06.05.2012 – Zmarł mężczyzna, który zabił żonę i zjadł jej rękę

18.05.2012 – Kobieta ugryzła mężczyznę w ucho, dźgając go morską muszlą

21.05.2012 – Westchester: Mężczyzna ugryzł 18-latkę w policzek grożąc jej śmiercią

23.05.2012 – Mężczyzna odgryzł czubek nosa kuzynowi

24.05.2012 – Tokio: Mao Sugiyama przyrządził na bankiet potrawę z własnych genitaliów

25.05.2012 – Sześć napastniczek pobiło i pocięło kobietę w Annapolis

26.05.2012 – Nagi mężczyzna odgryzający twarz ofierze zastrzelony przez policjanta

26.05.2012 – Meksykanka oskarżona o wydłubanie oczu 5-letniemu synkowi w celu „ocalenia świata”

27.05.2012 – Szalony doktor z Florydy usłyszy zarzut oplucia żołnierzy krwią podczas zatrzymania za jazdę po pijanemu

29.05.2012 – Hackensack: Mężczyzna rozpruł sobie brzuch i rzucał w policjantów wnętrznościami

30.05.2012 – Szwecja: Lekarz odciął i zjadł wargi żony

30.05.2012 – Kanibal z Chin aresztowany za zamordowanie co najmniej 20 osób

31.05.2012 – Kanada: Poszukiwania mężczyzny, który poćwiartował, wykorzystał seksualnie i zjadł zwłoki ofiary

31.05.2012 – Maryland: Mężczyzna oskarżony o zabójstwo oraz zjedzenie mózgu i serca ofiary

03.06.2012 – Matka odcięła 3-tygodniowemu synkowi głowę i zjadła część jego mózgu

Błyskawice wokół łańcucha wulkanicznego Puyehue, 5 czerwca 2011 (na wypadek, gdybyście zapomnieli)

Zawsze, kiedy szokujące i niecodzienne incydenty nawarstwiają się w tak krótkim czasie – czy są to morderstwa (lub niewytłumaczalne zachowania ludzi), anomalie pogodowe (jak ulewy nawiedzające równocześnie miejsca odległe o tysiące kilometrów), czy kataklizmy (jak wielki Cyklon Yasi nad Australią, potężne trzęsienia ziemi w Nowej Zelandii i Japonii, erupcja wulkanu Puyehue w Chile – wszystko to miało miejsce w 2011 roku) – KONIECZNIE powinniśmy się nad nimi zastanowić, gdyż takie wydarzenia nierozerwalnie wiążą się z kierunkiem ewolucji ludzkości, przynajmniej w tym sensie, że mogą one dość drastycznie wpłynąć na rodzaj ludzki.

Czemu w takim razie można przypisać ten wysyp kanibalistycznych incydentów z ostatnich dwóch miesięcy?

Przede wszystkim należy odrzucić pogląd, że jedzenie ludzkiego mięsa jest zwyczajem zupełnie obcym naszemu gatunkowi. W historii poświadczono wiele przypadków kanibalizmu z całego świata: od Fidżi przez Amazonię i Kongo po Nową Zelandię, a także, co może niektórych zdziwić, po europejskie wyższe sfery.

Jak pisze dr Richard Sugg w swojej książce Mummies, Cannibals and Vampires (mającej ukazać się drukiem 29 czerwca [w jęz. ang. – przyp. tłum.]), brytyjska rodzina królewska i arystokracja spożywała części ludzkiego ciała jako „medykamenty”. [Próbkę niecodziennych recept nowożytnej Europy można znaleźć tutaj – przyp. tłum.] Wśród pacjentów korzystających z takich „lekarstw” były takie znamienite osoby, jak Karol II, Franciszek I, lekarz Elżbiety I John Banister, Elizabeth Grey (księżna Kentu), Robert Boyle, Thomas Willis, Wilhelm III Orański czy Maria I Tudor. Według Sugga praktyka ta przetrwała aż do XVIII wieku, a wśród biedoty zniknęła dopiero w czasach królowej Wiktorii.

U szczytu leczniczego kanibalizmu z egipskich grobowców oraz europejskich cmentarzy systematycznie zabierano ciała lub kości, a w osiemnastym wieku „jednym z towarów, które Brytyjczycy najczęściej importowali z Irlandii, były ludzkie czaszki”. Jak na ironię, wiele z tych czaszek należało do ofiar „irlandzkiego głodu”, wywołanego celowo przez brytyjskie koła rządzące. Pisma irlandzkiego dziennikarza politycznego Johna Mitchella wskazują na to, że niektóre z tych ofiar brytyjskiego imperializmu, przeznaczonych na posiłek dla brytyjskich elit, wcześniej same musiały zjadać własne dzieci.

„Kanibal” Leonharda Kerna (1588–1662)

Choć to (na swój sposób)  interesujące, że kanibalizm nie był czymś niezwykłym w dziejach ludzkich, wydaje się, że w większości przypadków osoby spożywające te nietypowe posiłki były raczej zdrowe na umyśle. Inaczej ma się rzecz z niedawnymi przypadkami, gdzie sprawcy w większości wydawali się być niespełna rozumu. Co mogło spowodować, że ludzie „wybuchali” w tak makabryczny sposób?

Chociaż naukowcy z Uniwersytetu w Miami rozpatrywali w ostatnich latach scenariusz wybuchu epidemii „wściekłego wirusa”, nie ma dowodów na to, abyśmy mieli do czynienia z wirusową pandemią zamieniającą ludzi w zombi – przynajmniej na razie.

Kosmiczne promieniowanie

Istnieje wystarczająco dużo poszlak, by stwierdzić, że na ziemski system pogodowy bezpośredni wpływ ma aktywność słoneczna: plamy słoneczne wysyłające cząstki o specyficznym ładunku, wybuchy słoneczne itd.; ziemskie pole magnetyczne jest równie wrażliwe na promieniowanie słoneczne (i inne). Podobnie jak Ziemię, także i ludzi (oraz zwierzęta) otacza pewne ‘pole magnetyczne’, czy jest więc możliwe, że kosmiczne (w tym słoneczne) promieniowanie ma jakiś związek z wybuchami dziwacznych zachowań u ludzi?

Artykuł z 2008 roku, który ukazał się w czasopiśmie New Scientist, odwołuje się do badań Olega Szumiłowa z rosyjskiego Instytutu Problemów Ekologii Przemysłowej Rejonu Północnego. Szumiłow przyjrzał się aktywności ziemskiego pola magnetycznego w latach 1948-1997 i odkrył, że osiąga ona najwyższą wartość trzykrotnie w ciągu roku: między marcem a majem, w lipcu i ostatni raz w październiku. (Zwróćcie uwagę, że wszystkie niedawne ataki „zombich” wydarzyły się w kwietniu i maju)

Co zaskakujące, odkrył również, że „geomagnetyczne ekstrema zbiegają się falami zaburzeń psychicznych – depresji, niepokoju, huśtawek nastroju, a nawet samobójstw – które w tym okresie zaobserwowano w Kirowsku, leżącym na północy Rosji”.

Szumiłow zastrzegł przy tym, że ta korelacja niekoniecznie świadczy o faktycznym związku przyczynowym, choć przyznał, że istnieją inne badania, wskazujące na powiązanie ludzkiego zdrowia z geomagnetyzmem.

Kelly Posner, psychiatra z Columbia University twierdzi, że burze geomagnetyczne mogą zakłócić rytm dobowy i produkcję melatoniny u człowieka, a przez to wywołać zaburzenia psychiczne. Przysadka mózgowa regulująca te dwa procesy jest wrażliwa na pole magnetyczne. „System rytmu dobowego zależy od powtarzalnych bodźców środowiskowych, które synchronizują nasze wewnętrzne zegary – mówi Posner. – Pole magnetyczne może być właśnie jednym z tych bodźców”.

„Burze geomagnetyczne mogą rozregulować zegary biologiczne u ludzi, wywołując sezonowe depresje, co zwiększa ryzyko samobójstw” – stwierdziła w rozmowie z New Scientist.

Świat naukowy zgadza się z poglądem, że nawigacja ptaków opiera się na ziemskim polu magnetycznym. Pojawiły się nawet sugestie, że ptaki nie tylko je wyczuwają, ale i widzą. Z racji oddziaływań promieniowania słonecznego i kosmicznego na ziemskie pole magnetyczne zasugerowano, że zaburzenia pola wywołane wspomnianymi czynnikami mogą być przyczyną masowych zgonów ptaków, które miały swój spektakularny początek pierwszego dnia 2011 roku i powtórzyły się niemal co do dnia rok później. A co z ludźmi?

W 2011 roku Steven Reppert z University of Massachusetts w Worcester zajmował się wraz z kolegami badaniem kryptochromów – światłoczułych białek regulujących zegar biologiczny u wielu zwierząt, a także ludzi, które m.in. pomagają muszkom owocówkom i ptakom wyczuwać ziemskie pole magnetyczne. Reppert chciał sprawdzić, czy i człowiekowi krytpochromy mogą się przydać do wyczucia tego pola. W tym celu wszczepił muszkom owocówkom ludzkie odpowiedniki światłoczułych białek, hCRY2. Testy wykazały, że muszki z ludzkimi kryptochromami bez problemu wyczuwały pole magnetyczne, co świadczy o tym, że również i ludzie posiadają ten mechanizm, ale z jakiegoś powodu nie korzystają z niego – powiedział Reppert.

Szef zespołu Robert J. Gegear, naukowiec Wydziału Neuobiologii na University of Massachusetts Medical School, tak podsumował wyniki badań:

„Jak wykazują nasze badania, ludzie mogą mieć genetycznie uwarunkowaną podatność na zmiany pola magnetycznego Ziemi wywołane rozbłyskami i koronalnymi wybuchami słonecznymi, promieniami gamma, czy promieniowaniem kosmicznym”.

Jeśli odłożymy na bok nieprzekonujące wyjaśnienia o narkotykach czy „chorobie umysłowej” jako sprawcach niedawnego wybuchu ludzkiej wersji martwiczego zapalenia powięzi, może się okazać, że mamy tu do czynienia ze zjawiskiem zachodzącym na o wiele większą, jeśli nie kosmiczną, skalę. W takim wypadku, wobec znacząco nasilającego się promieniowania słonecznego i kosmicznego, jakie dociera do naszego zakątka wszechświata, i dramatycznych zmian na ziemi, do jakich taka energia może doprowadzić, kilku „zombich” szalejących w miastach i miasteczkach może się okazać najmniejszym z naszych problemów.
– –

Ten artykuł jest przekładem oryginału zamieszczonego w języku angielskim na stronie:

dokonanym przez polskich tłumaczy z grupy QFG – edytorów blogu PRACowniA.

Materiał ten został opublikowany przez SOTT.NET – projekt Quantum Future Group, Inc – i jest jego własnością. Zezwala się na kopiowanie i publiczne rozpowszechnianie pod warunkiem podania oryginalnego źródła i autora oraz żródła przekładu.

Dodatkowe informacje uzyskasz pisząc na adres: pracownia-iv@o2.pl

15 Komentarzy »

 1. Czy bezpośredni kontakt z magnesami (zwykłymi, nie neodymowymi) zaburza ludzkie pole magnetyczne?
  Codziennie kilkanaście razy otwieram i zamykam szafki, które maja magnesy i nie chciałbym zacząć zjadać współpracowników w lipcu lub październiku.
  Może na wszelki wypadek powinienem zaplanować na te miesiące urlop?

  Komentarz - autor: KAPone — 20 czerwca 2012 @ 22:19

 2. Czy nie bierzecie pod uwagę ,przypadków opętania demonicznego??

  Komentarz - autor: zenobiusz — 21 czerwca 2012 @ 13:30

 3. Może warto zastanowić się nad związkiem tych zdarzeń,z wizjaki jednego z polskich kapłanów ???

  „Wprost przeciwnie: zaprzedani szatanowi, ulegną oni zbiorowemu opętaniu do n-tej potęgi i z
  diabelską furią rzucą się na nawróconych i nawracających się, pokornych i rozmodlonych,”
  http://zenobiusz.wordpress.com/2012/05/20/satanisci-zaatakuja-klasztory-z-piekacymi-hostie-wlacznie-sprobujmy-zmobilizowac-znajomych-posiadajacych-bron-np-mysliwych-do-wziecia-pod-opieke-klasztorow/

  Komentarz - autor: zenobiusz — 21 czerwca 2012 @ 13:43

 4. zmiany magnetyzmu ziemskiego są wtórne do zmian oddziaływań z zewnątrz.
  Potwierdzeniem nietypowości obecnych oddziaływań jest ich nietypowy wpływ na rozpad materiałów promieniotwórczych

  Komentarz - autor: novi — 21 czerwca 2012 @ 13:45

 5. zmiany magnetyzmu ziemskiego są wtórne do zmian oddziaływań z zewnątrz.

  Najprawdopodobniej. O ile mi wiadomo, nie zostało jeszcze ustalone, co jest źródłem ziemskiego pola magnetycznego i dlaczego je mamy – chociaż wiele innych planet jest go pozbawiona – więc i przyczyny zmian są wciąż zagadką. Mamy jedynie lepsze i gorsze hipotezy.

  Potwierdzeniem nietypowości obecnych oddziaływań jest ich nietypowy wpływ na rozpad materiałów promieniotwórczych

  Jakichś oddziaływań. 🙂

  Komentarz - autor: iza — 21 czerwca 2012 @ 15:40

 6. @KAPone

  Czy bezpośredni kontakt z magnesami (zwykłymi, nie neodymowymi) zaburza ludzkie pole magnetyczne?

  Zapewne tak – na krótko i w pomijalnym stopniu.

  Komentarz - autor: iza — 21 czerwca 2012 @ 16:10

 7. „Media musiały się nieźle natrudzić, by winę za zachowanie Eugene’a zrzucić na narkotyki (w tym przypadku sole kąpielowe zawierające mefedron), jednak biorąc pod uwagę, jak niewiele osób zażywających jakiekolwiek farmaceutyki zmieniło się w amatorów ludzkiego mięsa i z jak dużą liczbą kanibalistycznych zachowań mamy do czynienia, wydaje się rozsądnym założyć, że w grę tutaj wchodzą raczej jakieś inne czynniki.”

  Według raportu zakładu medycyny sądowej z Miami, w ciele Eugene’a nie wykryto obecności „soli kąpielowych” i innych narkotyków, potwierdziły to dwa laboratoria sądowe:

  „[…]”The laboratory has tested for but not detected any other street drugs, alcohol or prescription drugs…This includes cocaine, LSD, amphetamines (Extasy, Meth and others), phencyclidine (PCP or Angel Dust), heroin, oxycodone, Xanax, synthetic marijuana (Spice), and many other similar compounds.” [link]

  Komentarz - autor: koliber — 28 czerwca 2012 @ 08:02

 8. Niechętnie, ale się wtrącę.

  Skala „ludzkich” zachowań jest tak szeroka, zaś liczba przytoczonych przypadków tak mała, że całe „zjawisko” uważam za marginalne i niewarte uwagi. Na świecie żyje około 7 miliardów ludzi. I to chyba mówi wszystko.

  Skupiacie się na jakichś drobiazgach nic nie znaczących. Po horrorze obozów koncentracyjnych (gdzieś tak kilka milionów), po przypadkach kanibalizmu na Ukrainie w latach 30-tych (gdzieś tak kilkaset tysięcy) – widać „możliwości” ludzkiej istoty. Nie jest dla mnie żadnym zaskoczeniem, że takie zachowania sa możliwe – dlaczego uważacie, że są dziwne?

  Pomijam, że wciąż sedno tkwi zupełnie gdzie indziej, a siły powinniśmy zbierać w innej sprawie. Dziwi mnie, że skupiacie się na czymś tak nieznaczącym dla sprawy.

  Komentarz - autor: Artur50 — 2 lipca 2012 @ 00:37

 9. Kiedy w różnych zakątkach naszego globu występuje wielki głód takie „ludzkie” zachowania rzeczywiście występują i to na wielką skalę.

  Ale kiedy dzieją się takie rzeczy jak te zanotowane w powyższym artykule, kiedy, to ludzi nic nie zmusza, do takiego zachowania, wtedy to staje się dziwaczne i nietypowe.

  5 czy 10 lat też wystąpiło tyle wydarzeń o takim charakterze po tej „cywilizowanej” stronie naszego świata? Jeśli nie, to co się działo ostatnio z pewnością jest warte odnotowania.

  Komentarz - autor: Corran Horn — 2 lipca 2012 @ 12:47

 10. Rozmawiałam na ten temat z koleżanką, która ma nieporównywalnie większą wiedzę na ten temat. Doszłyśmy do wniosku, że być może zmiany dokonują się w zakresie fal ELF, na co wskazywały niektóre sesje C’s, choć niekoniecznie może dziać się to pod wpływem „promieni z kosmosu”. Słońce jest dość leniwe ostatnimi czasy.
  Być może chodzi o zaburzenia w zakresie tzw. rezonansu Schumanna, indukowane w sposób sztuczny, na ograniczonym obszarze. Skala zjawiska wydaje się znikoma, sądząc po dostępnych informacjach. Nie można zatem odrzucić możliwości odwracania uwagi w kierunku „zombie-histerii”.

  A tak przy okazji, na UJ jest dedykowana „komórka” do badania rezonansu Schumana (i nie tylko) i jego wpływu na ludzkie zachowania.
  http://www.oa.uj.edu.pl/~kubisz/indexX.html

  Komentarz - autor: Magia — 4 lipca 2012 @ 16:36

 11. Przypadek sprzed kilku dni z Chin (facet był pijany?):
  http://www.belfasttelegraph.co.uk/news/world-news/drunken-bus-driver-chews-off-womans-face-16180211.html

  Natomiast ta informacja wydaje się na pierwszy rzut oka kompletnie absurdalna:
  http://www.ibtimes.com/articles/355968/20120625/zombie-apocalypse-cannibal-attack-maine-miami-eugene.htm
  http://bangordailynews.com/2012/06/21/news/bangor/emergency-responders-hone-preparedness-skills-during-bangor-zombie-apocalypse/
  Oto bowiem, w rodzinnym mieście (nomen omen) Stephena Kinga, Bangor w stanie Maine, pod koniec czerwca przeprowadzono regularne ćwiczenia z udziałem służb ratowniczych z 8 okręgów, pt. „Zombie Apocalypse Day”. Włączając w to pełną charakteryzację na zombie a’la Hollywood . 🙂 To była ta zabawna, odjechana część.

  Mniej zabawne jest to, że w scenariuszu ćwiczeń pojawił się… wirus. (W tym momencie przypomniałam sobie artykuł o oficjalnym komunikacie CDC w sprawie ataków „zombie”: „CDC spokesman David Daigle said the agency „does not know of a virus or condition that would reanimate the dead (or one that would present zombie-like symptoms)”.
  http://www.sott.net/articles/show/246301-Feds-vs-Zombies-CDC-officially-denies-Zombie-Apocalypse-
  Ba, nawet Reuters nie omieszkał o tym poinformować:
  http://www.reuters.com/article/2012/06/06/tagblogsfindlawcom2012-legallyweird-idUS379276591220120606)

  Na dodatek ćwiczebny wirus pochodził z Jamajki (czyżby chodziło znowu o jakąś symbolikę dla odwrócenia uwagi? voodoo?).
  No i oczywiście, pandemia, pandemia, pandemonium…
  Nie wiem, może jestem za bardzo „off”, jednakże moja intuicja natychmiast „pobiegła” w stronę:
  http://www.sott.net/articles/show/145683-New-Light-on-the-Black-Death-The-Cosmic-Connection

  Wydaje mi się, że PTB coś kombinują. Być może ma to związek z pyłem kometarnym i teorią Bailliego. Być może „zombie”, to tylko zasłona dymna…

  Komentarz - autor: Magia — 6 lipca 2012 @ 11:41

 12. „Wydaje mi się, że PTB coś kombinują. (…)”

  Co to jest PTB?

  Komentarz - autor: Magnus — 9 lipca 2012 @ 17:04

 13. Co to jest PTB?

  (The) Power(s) That Be – tak zwana władza realna, czyli ci, którzy pociągają za główne sznurki, sprawują kontrolę nad jawnie sprawującymi kontrolę.

  Komentarz - autor: iza — 9 lipca 2012 @ 20:20

 14. Więcej światła wniesie ten artykuł: Czym jest „Tajna Grupa”, pzdr

  Komentarz - autor: koliber — 10 lipca 2012 @ 06:37

 15. Więcej światła wniesie ten artykuł: Czym jest “Tajna Grupa”

  Należy pamiętać, że Tajna Grupa to ciało CIA. Tymczasem wyrażenie „the powers that be”, zaczerpnięte notabene z Biblii, jest popularnym terminem w języku angielskim, używanym na określenie każdej władzy, od lokalnej po ogólnoświatową, czasem jawnej, czasem niejawnej. Wszystko zależy od kontekstu.

  Komentarz - autor: iza — 10 lipca 2012 @ 20:28


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: