PRACowniA

24 lutego 2011

Jeszcze jedna wysoka dziwność

Filed under: Wysoka dziwność,Świat wokół nas — iza @ 14:42
Tags: ,
Reklamy

5 Komentarzy »

 1. Iza – świetny blog, można czytać do upadłego. Myślę że szersza widownia powinna koniecznie poznać jego wnętrze. Dodałem odnośnik do Twojej strony na łamach Projektu Boungler. Mam nadzieję że przyczyni sie to do zdobycia przez innych szerszej informacji.

  Komentarz - autor: Boungler — 24 lutego 2011 @ 18:26

 2. Jeszcze parę słów na temat tego wideo. Obiekt nie porusza się z dużą prędkością, świadczą o tym odpadające swobodnie kawałki. Tego typu efekt można wykonać np. za pomocą zdalnie sterowanego modelu śmigłowca podwieszając kulę ognia na 3-4 metrowej cieniutkiej stalowej lince tak aby powietrze z pod śmigieł nie wpływało na warkocz płomienia. Siedzę w modelarstwie więc wiem że jest to w 100% możliwe. Modele elektryczne nie są specjalnie hałaśliwe więc jak najbardziej do realizacji.

  Komentarz - autor: Boungler — 25 lutego 2011 @ 11:37

 3. Zważ na to, że żyjemy w ciekawych czasach i nie jest to odosobniony przypadek. Nie twierdzę od razu, że takiego efektu nie można wykonać zdalnie sterowanym modelem śmigłowca z podwieszoną kulą ognia, ot po prostu, po miesiącach spędzonych na śledzeniu doniesień na sott.net takie tłumaczenie ani mnie nie zadawala i ani nie uspokaja, wręcz przeciwnie. Dopuszczasz jakąś inną koncepcję względem wyjaśnienia tego zjawiska?

  Komentarz - autor: koliber — 25 lutego 2011 @ 12:36

 4. @Boungler
  Interesujące. Może zrobiłbyś taki model i sfilmował? Świetnie byłoby móc je porównać.

  Komentarz - autor: iza — 25 lutego 2011 @ 15:32

 5. Przyznam się bez bicia że praca na co dzień mnie zajmuje do 3 nad ranem do tego dochodzi projekt, perspektywa budowy takiego modelu to też wydatki które teraz w całości przeznaczam na zaopatrzenie piwnicy, choć to co najważniejsze mam to jednak trzeba taki model zbudować i wysterować. Tak czy inaczej znając fizykę modeli mogą bez większego problemu udźwignąć dobre parę kg przy zachowaniu pełnej stabilności. Trzeba też opracować mieszankę (myślę o magnezie lub innej substancji dającej dużo światła i spalającej się dość długo)Zwróćcie uwagę np. na pracę tych samolotów które zachowują się jak roboty w filmie Matrix – są totalnie bezbłędne i zachowują dokładną stabilność lotu!!! – zasilane akumulatorem: http://boungler.pl/showthread.php?tid=142&pid=677#pid677 (iza: jeżeli nie można u Ciebie zamieszczać takich linków to proszę usuń od razu). Jeżeli mamy do czynienia z takim dynamizmem w modelach zasilanych bateryjnie to wyobraźcie sobie co można dzięki nim uzyskać stosują specjalną konstrukcję bezgłośnego płata, lub mocując do nich osprzęt militarny. Gdyby podczepić lampę emitującą światło łukowe mamy prawdziwy obiekt UFO.
  Koliber: Nie zrozum mnie źle, ja również szukam takich incydentów, jednak faktycznie w wielu przypadkach które mam okazje oglądnąć coś jest na rzeczy i wymaga starannego przeanalizowania. Nie przestawajmy nadal patrzeć w gwiazdy.

  Komentarz - autor: Boungler — 26 lutego 2011 @ 00:46


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: