PRACowniA

29 grudnia 2010

Podobają się wam nowe dowody osobiste?

Filed under: Różne,Wydarzenia bieżące,Świat wokół nas — koliber @ 16:55

Nam się nie podobają.

27.08.2010 (PAP)

Elektroniczne dowody Polaków bliżej: prezydent podpisał ustawę

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o dowodach osobistych, która zakłada, że od połowy 2011 roku będziemy mogli posługiwać się elektronicznym dokumentem tożsamości, a prawo do niego będzie przysługiwało Polakom już z chwilą urodzenia.

Projektodawcą ustawy był rząd. Według ustawy, elektroniczne dowody osobiste mają ułatwić obywatelowi załatwianie spraw urzędowych przez internet. Dowód będzie można wykorzystać także, jako dokument potwierdzający uprawnienie do korzystania z wielu usług.

Nowy dowód osobisty – wzbogacony o elektroniczny nośnik danych, tzw. chip – umożliwi składanie podpisu elektronicznego, pozwalającego na dokonywanie czynności prawnych w urzędach administracji publicznej; ma być również wykorzystywany przy dostępie do rejestrów publicznych, np. rejestru usług medycznych, prowadzonego przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

Zmieni się zawartość dowodu osobistego – oprócz części graficznej zostanie w nim zamieszczona warstwa elektroniczna, która ma m.in. zwiększyć poziom ochrony tego dokumentu przed fałszerstwami. Nowy dowód będzie dokumentem potwierdzającym tożsamość i obywatelstwo polskie na terenie Polski oraz m.in. państw strefy Schengen.

Nowy dokument nie będzie zawierał informacji o adresie zameldowania oraz rysopisie.

Wniosek o wydanie nowego dowodu osobistego z mikroprocesorem będzie można złożyć w dowolnej gminie, a także drogą elektroniczną. Dokumenty wydawane dzieciom powyżej pięciu lat będą ważne 10 lat; dokumenty młodszych dzieci będą ważne pięć lat. Nowe dowody osobiste będą bezpłatne.

Ustawa wejdzie w życie 1 lipca 2011 r.

9 Komentarzy »

 1. Pomysł fajny… gdyby nie fakt, że żyjemy w patokratycznym kraju, w związku z czym choćbym bardzo chciał, nie mogę uwierzyć, że ma on służyć ludziom. Chyba, że coś się od wczoraj zmieniło? 🙂

  „a prawo do niego będzie przysługiwało Polakom już z chwilą urodzenia.”

  Ooo, to bardzo „miłe” z „ich” strony 🙂

  Komentarz - autor: Piotr.alterego — 30 grudnia 2010 @ 09:42

 2. ręce i nogi opadają – z jednej strony – z drugiej, zaś żeby ludzi obudzić tylu aby ich masa przekroczyła punkt krytyczny, to pewne rzeczy muszą się zdarzyć

  Komentarz - autor: dona — 30 grudnia 2010 @ 11:25

 3. „[…]prawo do niego będzie przysługiwało Polakom już z chwilą urodzenia”
  „[…]będą bezpłatne”

  Wiemy, wiemy, i dziękujemy… teraz dajcie nam i naszym dzieciom trochę czasu, żebyśmy się oswoili i nacieszyli korzystaniem z tych „nowych” zaczipowanych zabawek. Niech zgadnę, kolejna wersja dowodu będzie wielkości ziarenka, następna rozmiarów nano, a jeszcze następna rozmiarów piko, a taką piko to już można piku naszym dzieciom zaraz po urodzeniu. I tak przed ukończeniem 3 roku życia są kłute 14 obowiązkowymi „bezpłatnymi” szczepionkami, więc taką nową 15 „bezpłatną” czipionkę osobistą rodzice również przywitają z uśmiechem. A czy nie jest może tak, że ci zwykli rodzice pracują i odprowadzają podatki, za które ty Wielki Bracie obdarzasz ich tymi „bezpłatnymi” darami? Jest sens wspominać, że „bezpłatne” dary kupujesz za ich pieniądze i przy okazji ogromne sumki inkasują twoje koncerny? Pssss… niech śpią. Strach pomyśleć co by było, gdyby się obudzili i przestali pracować (dla ciebie rzecz jasna).

  Komentarz - autor: koliber — 30 grudnia 2010 @ 20:39

 4. Należy zdecydowanie wystąpić przeciwko socjalistom. Skończyć raz na zawsze z popieraniem ich na każdym kroku i w każdych kolejnych wyborach.

  Popieramy socjalistów za przyczyną wszechobecnej, prosocjalistycznej propagandy, począwszy od politycznego lewactwa skończywszy na politycznym prawactwie (czyli fałszywej prawicy). Dzieje się to na skutek coraz większego zidiocenia społeczeństwa, generowanego programowym upadkiem oświaty, reformowanej sukcesywnie w kierunku budowy coraz większego socjalizmu. Tak, szkolnictwo generuje nam coraz większe masy „młodych wykształconych (socjalistów) z wielkich miast”:))). Wszechobecne, mające prawo uczyć i pouczać – jednokierunkowe i skundlone media, to także poważne socjalistyczne zagrożenie.

  Przypominam, że socjaliści dążą do upaństwowienia wszystkiego, czego konsekwencją będzie całkowite zniesienie własności prywatnej. Urodzone dziecko według chorej ideologii socjalistycznej/komunistycznej/faszystowskiej jest własnością państwa, a nie rodziców/rodziny, choć dla uśpienia mas, mówi się na opak. W dobie powszechnej globalizacji – jest ono własnością superpaństwa, czyli tak naprawdę, całkiem niedużej garstki, możnych zakulisowych psychopatów. Gorzej jak za Mieszka Pierwszego. Chcę po raz kolejny zwrócić uwagę, na Orwell’owską nowomowę, iż powszechnie uznawany i szanowany socjal, nie ma nic wspólnego z państwem socjalistycznym. Ten socjal, wraz z pogłębianiem się się programowego socjalizmu (wszystko w rękach coraz większej rzeszy skorumpowanych urzędasów, względne bezpieczeństwo, zarobki i przywileje w urzędach, to też forma korupcji), ulega ciągłemu pomniejszaniu, degradacji na rzecz wzmacniania coraz bardziej totalnego prawniczo-urzędniczego zamordyzmu. Dąży się do coraz większego cenzurowania internetu, bo wolny internet dla socjalistów, to jakaś pomyłka w sztuce, to ropiejący wrzód, który trzeba szybko operować.

  Po bioczipy, jak dalej tak pójdzie, to jako przez naszą niefrasobliwość i nieostrożność – już dorośli, ustawimy się w kolejkach z własnej woli i na klęczkach będziemy prosić urzędasów o ich łaskawe wszczepienie. Jednocześnie kajać się będziemy, że to przez nas mają oni same kłopoty, bo w tym czasie przecież mogliby sobie pić kolejną czarną, albo przyjemniej spędzać swój urzędniczy, bezcenny socjalistyczny czas.

  Komentarz - autor: Polar — 31 grudnia 2010 @ 10:16

 5. Nowe, darmowe dowody tak? I pewnie dobrowolne do czasu, kiedy okaże się, że obywatel ze starym dowodem nie ma już miejsca bytu.

  Rok 2011 zapowiada się bardzo… niefajnie. Nowe, chipowe dowody w lipcu, w kwietniu w całej UE ma wejść ustawa, dzięki której możemy być pozbawieni możliwości kupowania naszych ulubionych suplementów… Że nie wspomnę o coraz bardziej zwariowanym klimacie.

  Miejmy tylko nadzieje, że część ludzi przejrzy na oczy zanim będzie za późno.

  Komentarz - autor: zhenqing — 31 grudnia 2010 @ 17:47

 6. Jest jakiś program będzie nowy dokument ,na pewno będzie w wielu sprawach pomocny ,uprości wiele funkcji,ba będzie mieć jednolity wzór dla pół miliarda ludzi z Unii Eu.Wybaczcie myślę inaczej,bo nie chcę narzekać .Czy mi się podoba ten dokument ? NIE mam go w ręce … więc co ma mi się podobać . NIE mam wpływu na jego tworzenie.To jest podobnie jak z tym TU154, pod Smoleńskiem …. choćby samolot był jak najnowszy ,najlepszy ,to i tak samo by się rozbił, bo tu decydował czynnik ludzki ..dopuszczono do zderzenia samolotu z ziemią w ekstremalnie trudnych warunkach . To samo z nowym dokumentem -TO OD LUDZI BĘDZIE ZALEŻAŁO DO CZEGO TĄ PLASTIKOWĄ KARTKĘ UŻYJĄ . Ale proszę mi powiedzieć – co to ma wspólnego z suplementami ? /komentarz – autor: zhenqing — 31 Grudzień 2010 @ 17:47/ Jest na świecie taki trend – chipowanie,zapisy elektroniczne i rządzący to zrobią. Będą o nas więcej wiedzieć … czy jest to zniewalanie? A kiedy byliśmy wolni ? Skoro wolność to tylko złudzenie. Szanuję opinię innych .Każdy ma prawo wyrazić ją .Ale ja ? mam swój pogląd.A z Suplementami to osobny bardzo ciekawy temat tylko ,że nie ma nic wspólnego z Dowodami Osobistymi – to inna działka.

  Komentarz - autor: adept48 — 26 stycznia 2011 @ 19:20

 7. komentarz autora adept48. Mówią, że dla triumfu zła potrzeba tylko, aby dobrzy ludzie nic nie robili.
  Obawiam się, że powód stworzenia nowej plastikowej karty zależy właśnie od ludzi, garstki ludzi. Niestety nie mamy wpływu na to do czego będzie używana nowa karta, tak jak nie mieliśmy wpływu na jej stworzenie. Połączenie umysłu psychopaty u władzy z kolejnym środkiem zwiększającym kontrole obywateli nie wróży dobrego a tego post autora: zhenqing wydaje się być przejawem krytycznego myślenia niż kolejnym powodem do narzekania.

  Komentarz - autor: morpheus — 28 stycznia 2011 @ 22:05

 8. Czym niższy kosmos tym automatyzacja działania praw jest większa i właściwie nic nie może się zdarzyc wg naszej woli, bo wg kosmicznych praw zdarzy się to co ma się zdarzyć, mimo naszych starań przeciwdziałania.

  Komentarz - autor: Stawol — 8 lutego 2011 @ 12:16

 9. A może nie jest tak jak myślisz. Może przyszłość jest otwarta, a to co ma się zdarzyć zależy (również) od naszych starań przeciwdziałania?

  Odpowiedzi możesz zacząć szukać tutaj:

  Wewnętrzna dyscyplina

  Komentarz - autor: Darek — 8 lutego 2011 @ 23:52


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: