PRACowniA

13 września 2010

Ciekawy kraj

Robi się coraz ciekawiej.

Z jednej strony dowiadujemy się, że

Kaczyński krył Kwaśniewskiego ws. więzień CIA

Prezydent Lech Kaczyński ochronił swojego poprzednika Aleksandra Kwaśniewskiego przed odpowiedzialnością konstytucyjną w sprawie tajnych więzień CIA w Polsce – informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Powołując się na dobro państwa i polską rację stanu, Lech Kaczyński nie zwolnił go z tajemnicy państwowej, chociaż domagała się tego prokuratura. Aleksander Kwaśniewski nie został do tej pory przesłuchany. Oznacza to, że nie stanie przed Trybunałem Stanu.

W 2009 roku Jerzy Mierzewski z Wydziału V Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie wysłał do prezydenta Lecha Kaczyńskiego wniosek o zwolnienie Aleksandra Kwaśniewskiego z tajemnicy państwowej. Chciał on przesłuchać byłego prezydenta w sprawie jego rozmów z Leszkiem Millerem, podczas których miały pojawić się informacje na temat współpracy wywiadu polskiego i amerykańskiego w zakresie lądowań samolotów CIA na lotnisku w Szymanach, a także w sprawie więzienia w Kiejkutach osób podejrzewanych o terroryzm. Kaczyński wniosek Mierzewskiego odrzucił powołując się na polską rację stanu.

Prokurator chciał wysłał taki sam wniosek do nowego prezydenta – Bronisława Komorowskiego, jednak Prokuratura Generalna nie zgodziła się na to uznając, że istnieje w tym przypadku zasada ciągłości władzy i że decyzja Lecha Kaczyńskiego jest obowiązująca.

W planie śledztwa Mierzewski, oprócz zamiaru przesłuchania Kwaśniewskiego, wspomniał także o możliwości postawienia go przed Trybunałem Stanu.

A z drugiej, ktoś zaangażował Harveya Kushnera do wspólpracy z parlamentarnym zespołem ds. katastrofy smoleńskiej.

Kim jest Harvey Kushner? Amerykańskim „ekspertem od terroryzmu”, który pracował dla CIA, FBI, rządu USA i paru innych agencji, był też zaproszony do współpracy z 9/11 Commission. Wspiera oficjalną wersję wydarzeń z 11 września i w znacznej mierze przyczynia się do napędzania „wojny z terroryzmem”.

W rozmowie z niezależną.pl opowiada o islamskich komórkach terrorystycznych mnożących się w USA i na całym świecie jak grzyby po deszczu i stanowiących największe zagrożenie XXI w. Dalej mówi, że al-Kaida też nie przestaje stanowić dużego zagrożenia i że… ciągle wygrywa (a jak ma nie wygrywać, skoro jest tworem CIA?). Zdarza mu się jawnie opowiadać przeciwko islamowi, jak w tej debacie (1,5 godziny, ale warto!) ze Scottem Hortonem, komentatorem w antiwar radio, gdzie Kushner powiedział: „Jesteśmy w stanie wojny z islamem”, po czym szybko dodał: „ah.. z radykalnym islamem”. Wsławił się też tym, że w 1998 roku ostrzegł agencje federalne przed grożacym Stanom Zjednoczonym kolejnym atakiem na World Trade Center.

Może się również poszczycić narzekaniem, że w tym Państwie Bezpieczeństwa Narodowego, którego symbolem stają się więzienia, obozy, tasery i skanery ciała, wciąż nie dość środków przeznacza się na zapewnienie bezpieczeństwa:

„What’s disturbing about this is we’re almost nine years after 9/11 and billions of dollars have been spent and we don’t have in place a system which can make us safe in the air,” Kushner, chair of the school’s Criminal Justice Department told The Associated Press. „You’ll never be able to harden the targets to rule out terrorist activity. But we need to spend more money and have more concentration on the dangers in the skies.”

Krytykując dziennikarza CNN, stawiającego pytanie o milczenie Obamy na temat sytuacji w Gazie w czasie jego kampanii wyborczej, pisze na zakończenie:

Mr. Cafferty asked the question in order to get the bloggers to spew their hatred for all that is self-defense, Israel, and America. Mr. Cafferty wants to stimulate all lefties to question Obama’s silence. In doing so, he would contribute to moving his political agenda, which is to condemn the Jewish state for what he and others at CNN believe is the inhumane treatment of Palestinians. The lefties at CNN take every opportunity to show pictures of injured civilians when they know full well that the Israelis like the Americans take extraordinary measures to protect human life.

Yes, Mr. Cafferty, you are indeed CNNPolitics.com’s propaganda minister. In asking your loaded questions, you try to promote your own leftist political agenda. Worse yet, you imply that Obama’s silence is wrong and downright dangerous to America when politicians on both sides of the aisle support Israel’s right to self defense.

Jednym słowem, Izrael ma prawo się bronić, a kto podaje to w wątpliwość jest głupim lewakiem i podjudzaczem, wierzącym w to, że państwo żydowskie nieludzko traktuje Palestyńczyków.

To tak z grubsza i na szybko. Jeśli macie więcej informacji o tej ciekawej postaci, zapraszam do podzielenia się. Ciekawe, co z tego wszystkiego wyniknie, nieprawdaż? Póki co, wygląda na to, że wieloletnie dążenie do bycia bardziej amerykańskimi niż sami Amerykanie przynosi owoce. Obawiam się, że nie będą słodkie.

Reklamy

4 Komentarze »

 1. No to robi się jeszcze ciekawiej. Z wczorajszego rana: Miller powtarza: W Polsce nie było więzień CIA i mówi, że przecieki ws. więzień CIA szkodliwe, bo….. zaszkodzi to organizowanym w Polsce w 2012 mistrzostwom Europy w piłce nożnej! Tymczasem dzień wcześniej „Spiegel” opublikował ten artykuł:

  Ex-CIA Agents Confirm Torture at Polish Black Site
  Former CIA agents have confirmed rumors that the agency tortured terror suspects at a detention center in Poland. One agent allegedly held a drill to a prisoner’s head while he was naked and hooded.

  Former CIA agents have confirmed for the first time that the agency tortured prisoners at a „black site” detention center in north-eastern Poland at the height of the war on terror. According to the Associated Press, a former CIA agent identified only as „Albert” tortured the terror suspect Abd al-Rahim al-Nashiri multiple times with an electric drill at the converted Stare Kiejkuty military base near Szymany in the Masuria region of Poland.

  Al-Nashiri is the suspected mastermind behind one of the first large al-Qaida attacks, which targeted the US destroyer USS Cole in the Gulf of Aden in October 2000. According to former CIA agents who prefered to remain anonymous, Albert tortured the suspect for two weeks in December 2002. The claim is backed up by a review by the CIA’s inspector general, which reads: „The debriefer entered the detainee’s cell and revved the drill while the detainee stood naked and hooded.”

  Albert is said to have repeatedly held the drill and a handgun to al-Nashiri’s head and threatened him with death. The agent was later reprimanded and left the CIA. An attempt to pursue legal proceedings against him was abandoned, however. Albert has since returned to work for the CIA as an intelligence contractor, the AP reported.

  Former President Denies Accusations

  Former Polish President Aleksander Kwasniewski has consistently denied the existence of secret prisons on Polish territory and remains unmoved by these fresh accusations. „I am not able to say whether such things took place or could have taken place — it all still needs to be checked,” he told the AP.

  Adam Bodnar from the Helsinki Foundation for Human Rights (HFHR) has demanded an investigation into whether Polish officers were also directly involved and whether Polish politicians should be put before a state tribunal for contravening the Polish constitution, which prohibits torture.

  Witnesses say the Stare Kiejkuty base was used as a short-term detention facility during the rendition of „high value detainees” — the most prominent terror suspects — from late 2002 onwards. The site was apparently selected for its remote location and proximity to the tiny Szczytno-Szymany airport, long suspected as a destination for „extraordinary rendition” flights.

  Polscy oficjele idą w zaparte. Oczywiście agenci CIA łżą jak psy, a amerykańskie i niemieckie media te wierutne bzdury publikują. Och, jeden z takich agentów będzie uczestniczył w śledztwie smoleńskim…. O wiertarce przystawionej do głowy więźnia jak na razie cichawo, choć kilka notek pałęta się po polskiej sieci.

  Komentarz - autor: iza — 15 września 2010 @ 00:46

 2. Rzeczywiście ciekawy kraj, na miarę ciekawych czasów w jakich przyszło nam prowadzić nasze spokojne żywota. Ale skoro mamy już pewność co do tego, że rząd nie kłamał w sprawie tajnych więzień CIA, możemy z ulgą odetchnąć i zmazać z tablicy pozostałe tematy, takie jak amerykańska tarcza (anty)rakietowa, misje zagraniczne, handel bronią z Izraelem, czy choćby te świńskie szczepionki… phi, wszystko spoko, a jak będzie trzeba, to się sprowadzi super ekspertów, którzy zwalą całą winę na Al-kaidę, terrorystów, rebeliantów, aktywistów czy kogo tam jeszcze.

  Ciekawe z jakim tematem zastępczym wypali rząd i media?

  Komentarz - autor: Darek — 15 września 2010 @ 16:14

 3. Dziś jest 30 września, Darek napisał swój komentarz piętnastego, zastanawiając się, jaki temat zastępczy dadzą media. No i proszę! Krzyż sprzedaje się aż po dziś dzień jak ciepłe bułeczki. 🙂 Mniam! W sumie to łatwo być prorokiem w tym kraju. 🙂

  Komentarz - autor: Obywatel — 29 września 2010 @ 00:38

 4. Na razie rząd zabrał się za dopalacze, więc jak sam widzisz, nie mają czasu na wydmuchane z palca historie o trujących szczepionkach, fluorze w wodzie, a już na pewno o tajnych więzieniach.

  A tymczasem ciekawostek ciąg dalszy, Aleksander Kwaśniewski odbierze nagrodę na Gali Freedom Awards we Wrocławiu:

  Forum polityki transatlantyckiej we Wrocławiu

  „[…]W czasie konferencji zostaną przyznane nagrody Freedom Awards, które otrzymają osoby, które przyczyniły się do rozszerzania wolności i swobód obywatelskich[…]”

  Razem z Aleksandrem Kwaśniewskim po nagrodę sięgnie Jerzy Buzek, jak się domyślam za wkład w najwięcej swobód dający Traktat z Lizbony.

  Komentarz - autor: Darek — 5 października 2010 @ 14:56


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: