PRACowniA

1 sierpnia 2010

Francja: Brutalna interwencja policji wobec bezdomnych

Filed under: Wydarzenia bieżące,Świat wokół nas — iza @ 21:10
Tags: , ,

Film wideo, na którym francuscy policjanci w brutalny sposób likwidują obóz bezdomnych imigrantów z Afryki wywołał poruszenie we Francji

Blisko czterominutowy film z prawdziwie dantejskimi scenami zamieścił w tym tygodniu na swojej stronie internetowej francuski portal informacyjny Mediapart. Nagranie od kilku dni jest bardzo popularne w Internecie, pokazała je także na swojej antenie amerykańska telewizja CNN.

Do zdarzeń doszło 21 lipca na jednym z osiedli w Courneuve (północne przedmieścia Paryża), gdzie wcześniej przez dwa tygodnie koczowało w namiotach ponad 200 imigrantów. Na nagraniu widać, jak wśród rozdzierających krzyków, płaczu i szarpaniny specjalne oddziały policji ewakuują bezpardonowo nielegalną grupę bezdomnych, w tym matki z małymi dziećmi. Na jednym z ujęć funkcjonariusze wloką za nogi po ziemi kobietę z niemowlęciem na plecach. Na innym policjanci szamoczą się z inną kobietą, wyrywając jej z rąk kilkuletniego syna.

Francuska organizacja obrony praw bezdomnych „Prawo do mieszkania” (DAL), której działacz zarejestrował te sceny, potępiła brutalność policji i zamierza pozwać policjantów do sądu.

Władze departamentu Seine-Saint-Denis, w którym doszło do zajść, odpierają zarzuty. Ich zdaniem, operacja policyjna została przeprowadzona „zgodnie z obowiązującą procedurą” i „we względnie dobrych warunkach”, biorąc pod uwagę – jak dodano – „fizyczny opór” stawiany przez grupy bezdomnych.

Do polemiki wokół bulwersujących nagrań z Courneuve dochodzi w chwili, gdy we Francji rozgorzała na nowo dyskusja o polityce imigracyjnej, zwłaszcza w odniesieniu do Romów z Bułgariii i Rumunii. Prezydent Francji Nicolas Sarkozy zapowiedział, że „położy kres nielegalnym obozowiskom Romów”. Ostrzegł też, że przestępcom obcego pochodzenia, którzy zaatakują policjantów, będzie grozić utrata francuskiego obywatelstwa.

źródło

Reklamy

6 Komentarzy »

 1. Francuzi mają pecha. Mieli wodza socjalistę Napoleona, pozwolili sobie zafundować bratobójczą jatkę. A przecież kiedyś tam była kultura, cała Europa patrzyła z zazdrością na Paryż…

  Komentarz - autor: Obserwator — 4 sierpnia 2010 @ 06:49

 2. Problem w tym, że rodowici Francuzi powoli stają się mniejszością we własnym kraju.

  Komentarz - autor: fox — 4 sierpnia 2010 @ 13:59

 3. Problem w tym, że ludzie plotą bzdury.

  Komentarz - autor: iza — 5 sierpnia 2010 @ 10:47

 4. Francuzi jeszcze nie są mniejszościa we własnym kraju, z resztą dzietność we Francji jest wysoka i to nie tylko wśród emigrantów, bo prawo podatkowe zachęca tam do posiadania dzieci osoby z wysokimi dochodami (są odpisy za dzieci, więc klasie średniej opłacaja się, a z dziecioróbstwa ubodzy żadnego legendarnego „scojalu” nie wyciągną). Lampka alarmowa powinna się jednak zapalić. Z obcej kultrowo emigracji zwykle nic dobrego nie płynie. Zaczyna się niewinnie. Kilku białych w Ameryce, kilku Albańczyków w Kosowie, kilku Żydów w Palestynie. A potem przybysze mówią tubylcom: won. W Europie won nie muszą powiedzieć, ale za 50, 100 lat Europa może się stać niestabilna niestabilnością Libanu albo Jugosławii. Francja nie jest najgorszym przypadkiem. W Anglii nowonarodzonych 1/4 dzieci pochodzi od emigrantów. To są wielkości skłaniające mnie do hipotezy, że za polityką emigracyjna stoją jakieś ciemne kryptokratyczne, satanistyczne typki. tylko slepy nie zauważy, że jest to polityka destabilizacji. Te same siły, które uprawiają neokolonializm, jednocześnie promują emigracje. Tzn. Afryce dowalić niszcząc ją ekonomicznie, a Europe zamienić w bezkształtną zbieraninę na wzór USA.

  Poza tym, jeśli ci emigranci przybyli nielegalnie, to sprawa jest jasna. Proszę się zastanowić co by było gdyby zrealizować postulaty pieknoduchów i tak nagle otworzyć granice. Sajgon. Przykre, ale ktoś tą robote musiał wykonać. Szkoda, że na tak poźnym etapie, a nie na granicy. I przykre, że o ile dla emigrantów granice są częściwo zamkniete, to dla spekulantów granic nie ma.

  Komentarz - autor: Zerohero — 10 sierpnia 2010 @ 20:20

 5. @suntsu
  Ciekawa teoria.

  Lampka alarmowa powinna się jednak zapalić. Z obcej kultrowo emigracji zwykle nic dobrego nie płynie. Zaczyna się niewinnie. Kilku białych w Ameryce, kilku Albańczyków w Kosowie, kilku Żydów w Palestynie. A potem przybysze mówią tubylcom: won

  Trzy, zresztą bardzo naciągane, przykłady z… ile jest państw na świecie? Pewnie ze 200 (zgaduję), z czego pewnie w niemal wszystkich są jacyś imigranci… i jakoś jeszcze nie przejęli tam władzy. Jednym z bardziej toleracyjnych dla imigrantów państw jest Kanada – też się całkiem nieźle trzyma. Tak, tak, wiem, że Kanadajczycy sami są imigrantami, ale w tym kontekście, kto nie jest?

  Tak więc chociaż teoria ciekawa, to oparta na błędnych, moim zdaniem, założeniach. Nie tu jest pies pogrzebany. Myślę, że przyczyny zła na świecie trzeba szukać gdzie indziej, a nie w zjawisku emigracji. Zapraszam do podzielenia się wnioskami po przemyśleniach i weryfikacji ich z faktami. 🙂

  Komentarz - autor: iza — 10 sierpnia 2010 @ 21:44

 6. „Problem w tym, że ludzie plotą bzdury.”

  no właśnie…

  Komentarz - autor: Obserwator — 11 sierpnia 2010 @ 13:27


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: