PRACowniA

17 grudnia 2009

Kopenhaga – 1000 osób aresztowanych za czelność stawienia oporu naukowemu establishmentowi

[For Daring To Resist Establishment Science: 1000 arrested in Copenhagen]

SOTT Editors
SOTT.net
Sobota, 12 grudnia 2009 16:21 EST

Zdjęcia zamieszczone poniżej zostały zrobione podczas Szczytu Klimatycznego w Kopenhadze; otrzymaliśmy je dzisiaj [12 grudnia] od korespondenta SOTT.net, który był świadkiem masowych aresztowań setek demonstrantów, dokonywanych podczas zamieszek przez miejscową policję, zupełnie na chybił trafił. Policjanci zmusili ich do siedzenia nawet przez cztery godziny –  w kajdankach, z rozsuniętymi nogami, skutych szeregiem na zimnej, twardej ulicy. Demonstrantom nie zapewniono wody ani opieki medycznej, a wielu z nich, nie mając wyboru, siedziało w mokrych od moczu spodniach.

Według szacunków duńskiej policji, w dzisiejszej demonstracji podczas Szczytu Klimatycznego w Kopenhadze uczestniczyło 30tys. ludzi, jednak duńska telewizja podała liczbę ponad  trzykrotnie większą tj. co najmniej 100tys.

Jak donosi brytyjski Telegraph,  21 osób zostało aresztowanych „po dokonaniu spustoszeń w centrum miasta przez około 300 zamaskowanych, ubranych na czarno młodych ludzi”. Jeśli kierować się niedawnymi doświadczeniami z demonstracji podczas szczytu G20 w Londynie i Pittsburgu, możemy się zastanawiać, czy nie podburzono ich, aby posłużyli do odwrócenia uwagi i usprawiedliwienia brutalnej reakcji policji. W odpowiedzi na pytanie, za co aresztowano tych młodych ludzi, rzecznik policji oświadczył, że noszenie maski na twarzy jest  sprzeczne z duńskim prawem.

W rzeczywistości, około 700 ludzi zostało aresztowanych i poniżonych w ten bardzo mroźny dzień:

© Sott.net - - W trakcie zamieszek policja zaczyna dokonywać aresztowań na chybił trafił

© Sott.net


© Sott.net - Osaczeni przez radiowozy i psy policyjne: setki aresztowanych demonstrantów zmuszono do siedzenia godzinami w szeregu z rozsuniętymi nogami na skutych mrozem ulicach.


© Sott.net - Barykady 21 wieku: jeśli wszelkie spory naukowe zostały rozstrzygnięte a stanowisko nauki jest jednolite, skąd ta potrzeba brutalności policji?

Policja napomknęła nawet o swoich zamiarach poprzedniego dnia (w piątek, 11 grudnia), kiedy to całkowicie odosobniony incydent z udziałem „zamaskowanych anarchistów” podano za powód aresztowania ponad 50 członków leganej grupy zwanej ‚Nasz klimat – nie wasz interes’ [‚Our Climate – Not Your Business’], sprzeciwiającej się korporacyjnej agendzie stojącej za „ruchem zielonych”, która ma na celu dalsze wzbogacenie kilku i zubożenie wielu. Wyprzedzając wypadki, które miały miejsce podczas sobotniej masowej demonstracji, rzecznik duńskiej policji powiedział: „Nasze doświadczenia wskazują, że pewne czynniki destrukcyjne będą infiltrować demonstrację”.

Wspomniany czynnik destrukcyjny punktualnie wkroczył na scenę i rozpoczął terroryzowanie setek protestujących, realizując ewidentnie zaplanowaną operację policyjną. Mimo że liczba aresztowanych została precyzyjnie podana w doniesieniach o masowych aresztowaniach, mass media bez zająknięnia powiązały ją z niewielką utarczką, która miała miejsce o wcześniejszej porze tego samego dnia, w innej części miasta:

„Zainscenizowane ćwiczenia policyjne… odczłowieczyć protestujących”

W trakcie protestu dotyczącego zmian klimatu, który odbył się dziś w Kopenhadze, a w którym udział wzięło 100 tys. ludzi, duńska policja aresztowała na oślep setki aktywistów domagających się uczciwego rozpatrzenia kwestii klimatycznych. Podniosły się wątpliwości, że aresztowania miały miejsce nie w tym czasie i miejscu, gdzie nieco wcześniej tego dnia wybuchły krotkotrwałe, brutalne zamieszki. Od godziny 18 dziennikarzom zabroniono relacjonowania wydarzeń z miejsca aresztowań.

Szacuje się, że 100 ludzi, skutych i zmuszonych do siedzenia w szeregach, nadal jest przetrzymywanych na ulicy, przy ekstremalnie niskich temperaturach. Zdradzali oni objawy skrajnego fizycznego dyskomfortu, od godziny 15.30 nie mieli dostępu do wody, opieki medycznej ani toalet. Wielu z przetrzymywanych aktywistów, zmuszonych do siedzenia na gołej ziemi, nie miało wyjścia i oddawało mocz w spodnie.

Około 200 osób zostało wywiezionych z miejsca zdarzeń autobusami. Są doniesienia o kilku omdleniach, do których doszło ok 19.45.

Helga Matthiassen, która była przetrzymywana przez godzinę, zanim została zwolniona z powodu niedawno odniesionych obrażeń, powiedziała: „To oczywiste, że jesteśmy rozgniewani – ludzie na całym świecie się złoszczą, ponieważ są okłamywani przez rządy, które podczas rozmów klimatycznych dobijają targu z korporacjami, a gdy my, próbując przeciw temu zaprotestować, wychodzimy na ulicę, jesteśmy zatrzymywani na chybił trafił.

Podczas tych niedorzecznych, zainscenizowanych ćwiczeń policyjnych nie tylko odmówiono nam prawa do protestowania, zignorowano również nasze podstawowe ludzkie prawa. Wygląda na to, że nowym mottem duńskiej policji jest : czemu ograniczać się do robienia przestępców z protestujących, skoro można ich dodatkowo pozbawić człowieczeństwa?

Załączone zdjęcia odsłaniają prawdziwą naturę sił stojących za tym całym politycznym cyrkiem, sił, które wmawiają nam, że mamy przejść do porządku dziennego nad tymi irytującymi mailami, które demaskują „globalne ocieplenie spowodowane przez człowieka” jako przekręt i jeszcze raz przypominają nam, że różnice poglądów są tolerowane, a nawet mile widziane tak długo, jak długo akceptujesz to, co próbuje ci wcisnąć Globalna Patokracja.

Aktualizacja: Według najnowszych doniesień duńskich mediów aresztowano 1000 osób:

© ZoeCaron - Widok z lotu ptaka na ok 300 do 400 demonstrantów aresztowanych, skutych i usadzonych rzędami na ulicy.

© Scanpix

© Scanpix

– –

Ten artykuł jest przekładem oryginału zamieszczonego w języku angielskim na stronie:
For Daring To Resist Establishment Science: 1000 arrested in Copenhagen
dokonanym przez polskich tłumaczy z grupy QFG – edytorów blogu PRACowniA.

Materiał ten został opublikowany przez SOTT.NET – projekt Quantum Future Group, Inc – i jest jego własnością. Zezwala się na kopiowanie i publiczne rozpowszechnianie pod warunkiem podania oryginalnego źródła i autora oraz żródła przekładu.

Dodatkowe informacje uzyskasz pisząc na adres: pracownia-iv@o2.pl

Reklamy

Dodaj komentarz »

Brak komentarzy.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: